Oto Ses Sistemleri ve Ürünleri Fiyatları ve Modelleri

Oto Ürünleri ve Sistemleri
Kategoriler
FİYAT
Renk
STOK DURUMU

Oto Ürünleri ve Sistemleri

  için 7 ürün bulundu
%27 149,90 TL 109,90 TL
%38 79,90 TL 49,90 TL
349,90 TL
97 TL

Oto ses sistemleri araçta geçirdiğiniz süreyi daha keyifli hâle getiren teknolojik ürünler arasında yer alıyor. Ses sistemleri, ruh hâlinize uygun müziği açabilme imkânının yanı sıra sesleri ve ezgileri son derece kaliteli şekilde deneyimleme olanağını da sizlere sunuyor. Standart ses çıkışı veren modellerden üst düzey kaliteli ses akışı sağlayanlara değin geniş bir ürün listesi sizlerle buluşuyor. Ses sistemlerinin ana ünite, woofer, subwoofer, hoparlör ve amplifikatör gibi bileşenleri bulunuyor. Bu oto ses birimleri tekil ya da paket hâlinde satışa sunulabiliyor. Ayrıca, oto ses sistemi kablosu gibi bağlantı ögeleri de haricen satılıyor. Böylece, kullanıcı ihtiyaç duyduğu aksama ya da sisteme sahip olabiliyor. Ürünlerin farklı marka seçeneği ile sizlere ulaşması da avantajlar arasında yer alıyor.

Gelişen teknoloji neticesinde oto ürün sistemleri yenilikçi özellikler ile donatılıyor. Araç için ses ürünü satın alırken beklentilerinizi iyi derecede belirlemeniz bu bakımdan önem arz ediyor. Örneğin; Android işletim sistemi ile uyumlu ses sistemleri, ekstra kaliteli ses çıkışı sağlayan modeller, güçlü bass özellikli tasarımlar, Bluetooth bağlantılı olanlar, görüntü desteğine sahip seçkiler, araç kamerası bulunan modeller satın alabileceklerinizden yalnızca birkaçı. Geniş bir ses dosyası çalıştırma kapasitesine sahip olanlar ve GPS özellikli ses sistemleri kullanıcıları hayli memnun ediyor. Oto ses sistemleri paket fiyatları ile tekil bileşen fiyatları özellik, marka, model ve kampanyalara göre değişkenlik gösterebiliyor.

Oto Ses Sistemleri

Oto ses sistemi denilince ilk akla gelenlerden olan hoparlörler, temel olarak ana ünite tarafından yönlendirilen sesi dışa aktarmaya yarıyor. Hoparlörlerin maksimum ve nominal giriş güçleri, empedans değerleri, montajlanma derinlikleri, frekans tepki süreleri, dB hassasiyetleri, boyutları, tasarımları ve çeşitleri farklılık gösteriyor. Sportif, klasik, fütüristik vb. temalardan beslenen oto hoparlörleri standart, çift yönlü, üç yollu gibi tasarımsal özelliklere de sahip olabiliyor. Koaksiyel, komponent ve subwoofer hoparlörler ya da tweeter modelleri arasından doğru seçimi yapmanız, maksimum verimlilik ve konfor elde etmenizi sağlıyor. Komponent hoparlör modellerinde değişik parçalar bir arada yer alıyor ve bu dizaynlar son derece yüksek ses çıkış kalitesi sunuyor. Subwoofer hoparlörler ise kaliteli ses çıkışına ek olarak, nitelikli bass gücü sunan modeller arasında yer alıyor. Bass kalitesinin yüksekliği sayesinde ses sisteminin titreşim tepkisi de yüksek oluyor.

Yaygın biçimde kullanılan oto ses sistemlerinden olan araç içi koaksiyel hoparlör modelleri ise yüksek tiz sesi sağlıyor. Maliyet avantajlı olan coaxial hoparlör çeşitlerinin yanı sıra, tiz ses iletimi söz konusu olduğunda öne çıkan modellerin başında Tweeter'lı hoparlörler geliyor. Amplifikatör ya da bilinen diğer adı ile amfi ise ses çıkış kalitesini artırmaya yarayan en önemli oto ses sistemi elemanlarından biri. Oto amfileri hoparlöre ana ünite aracılığı ile ulaşan ses sinyalleri üzerinde etki gösteriyor. Üst segment modeller sinyal kalitesini, ses verimliliğini ve netliği doğrudan artırıyor. Araç içi ana ünite ise ses sisteminin temel bileşenlerinden birini ifade ediyor. Ana sistemden ses dalgalarını alarak diğer aksamlara ileten bu ünite, ses çıkışı sağlayan birimlerden dağılan sesin kaliteli olması bakımından da son derece önemli. Trafikte daha keyifli vakit geçirmenizi sağlayan otomobil sistemleri ve ses ürünleri geniş bir yelpazeden sizlere ulaşıyor.

Oto Müzik Sistemleri

Oto müzik sistemleri seçiminde hoparlör çeşitlerinin yanı sıra ürünlerin özelliklerine de dikkat etmek gerekiyor. Örneğin, amfiden iletilen akıma karşı hoparlörün gösterdiği direnci ifade eden empedans değeri üzerinden seçim yaparken, ohm aralığının ses kaynağı ile uygunluğunu dikkate almanız öneriliyor. Ses frekans tepkisini dahil ederek satın alım yapacaksanız, hoparlörlerin yüksek ve alçak Hertz frekans aralıklarını inceleyebilirsiniz. Yeni nesil araç teyp çeşitleri modern teknolojilerden besleniyor. Bluetooth, USB girişi, FM verici, kamera, internet ve SD AUX desteği gibi özelliklere sahip olan araç multimedya sistemleri işlevsel yapıları ile kendini belli ediyor. USB port aracılığı ile akıllı cihazı şarj edebileceğiniz seçkileri tercih edebilir, uzaktan kumandalı oto teypleri ile rahat kullanım standardınızı artırabilir ya da aktarım cihazları ile ses sisteminizin etkinlik alanını genişletebilirsiniz. İşlevsel kullanım alanı elde etme noktasında Bluetooth'lu araç hoparlörleri bir adım öne çıkıyor. Bluetooth oto sistemleri akıllı cihazlar ile bağlantı kurabiliyor. Telefonun navigasyon ve eller serbest özelliğini kullanmanız, akıllı cihazınızdaki müzikleri araç hoparlörlerinden dinlemeniz mümkün oluyor. Böylece sürüşleriniz daha konforlu ve güvenli hâle geliyor.

İlgi çeken bir diğer ürün grubu da transmitter çeşitleri. Dönüştürücü anlamına gelen transmitter, kablosuz ses bağlantısı kurma özelliği bulunmayan sistemler için tercih ediliyor. FM transmitter modelleri, telefonunuzda bulunan ses dosyalarını oto radyosu aracılığı ile dinlemenizi mümkün kılıyor. Bluetooth'lu transmitter ise vericiyi Bluetooth ile telefona bağlayabilmenizi ve kablosuz özellikleri kullanabilmenizi sağlıyor. Fonksiyonel bir FM verici satın almak istiyorsanız Goldmaster X7 Bluetooth FM transmitter modelini düşünebilirsiniz. Yeni nesil teknolojik ek özelliklere sahip araç görüntü sistemleri ise otomobil kullanım konforunu bir üst seviyeye taşıması ile fark yaratıyor. Örneğin, oto kameraları hem rahat hem de emniyetli sürüş vadediyor. Geniş açılı, sesli kontrol özelliğine sahip, yüksek çözünürlüklü, hafıza kartı destekli araç içi kameralar, yolculuklarınız sırasında adeta üçüncü gözünüz oluyor. Kimi modellerde bu multimedya özelliklerin biri ya da birkaçı bulunurken çok fonksiyonlu oto sistemlerinde tümüne yer verilebiliyor. Ayrıca, ekipmanları cihaza sorunsuzca entegre edebilmeniz adına, oto ses sistemi kablo seti ve tekil kablo satın alma şansınız da mevcut. Araç kablo ekipmanları sayesinde, otomobil ses ve görüntü sistemlerinizle uyumlu ara bağlantılara sahip olabilir, keyifli sürüşlerin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.