text.skipToContent text.skipToNavigation

Mikrodalga Fırın

KATEGORÄ°LER
STOK DURUMU
MARKALAR
FİYAT

Mikrodalga Fırın kategorisinde 4 adet ürün bulundu.

Mikrodalga fırın

Mikrodalga fırınlar, günümüzde her evin mutfağında bulunan küçük ev aletlerindendir. Bu aletlerin kullanım amacı ocakların ya da normal fırınların hazırlayabileceği yemekleri en kısa sürede hazırlayarak zamandan tasarruf etmektir. Ocaklar ya da klasik fırınlar bu fırınların hızına yetişemezler. Bu fırınlar sadece dakikalar içerisinde yiyecekleri istenilen ısıya ulaştırma düzeneklerine sahipler. Bu düzenekler özel olarak yapılmıştır. Düzeneğin içerisinde bulunan su tanecikleri çalışma esnasında devamlı olarak titreşim halinde kalarak enerjiyi açığa çıkarır. Bu enerji, ısı enerjisine dönüşerek yiyeceklerin ısınmasını sağlar. Her ne kadar bu fırınlar görünüş itibariyle turbo fırınlara ya da klasik küçük fırınlara benzese de çalışma sistemleri ve iç dizaynları oldukça farklılık gösterir.

Klasik küçük fırınlarda ya da turbo fırınlardaki ısıtma sistemleri ya gazlıdır ya da içerilerinde bir rezistans bulundururlar. Bu yüzden bu tipteki fırınlarda fırının içerisindeki hava ısınır ve ısınan hava iletilir. Bu ısı iletimi sonucunda fırının içerisindeki yiyecekler istenilen sıcaklığa ulaşır. Fakat mikrodalga fırınlar, ısıtma işlemini gerçekleştirmeden önce bir ön ısıtmaya gereksinim duymazlar. Isı enerjisi sadece yiyeceğin pişme esnasında tüketilir. Mikrodalga fırınlar, normal fırınlarla kıyaslandığında klasik fırınların 3 katı kadar hızlı çalışırlar ve bu sayede hem zamandan hem de enerjiden tasarruf edilir.

Mikrodalga fırın fiyatları

Mikrodalga fırın fiyatları markaların modellerine göre çeşitlilik gösterir. İçerisinde ek bir ızgara aparatına sahip olan ürünlerin fiyatları normal mikrodalga fırınlara oranla daha yüksektir. Bu ek ızgara aparatları pişirilen yemeklerin iyi pişmesini sağlayarak yemekleri daha gevrek bir formda hazırlar. Bu nedenle bu fırınlar bir mikrodalga fırından beklenilenin üzerinde işlevlere sahiptir ve fiyatları da bu oranda farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra bazı fırınların akıllı dijital ekranları bulunur. Bu dijital ekranlar yiyeceğin pişme sürecini takip etmeyi sağlayan geribildirim vericilerle donatıldığından kullanım kolaylığı sunar. Akıllı dijital ekranı bulunan ürünlerin, döner kontrol ayarları, ayarlanabilir ısı dereceleri, süre ayarları ve sensörleri de vardır. Bu özelliklere sahip kullanım avantajı sunan ürünlerin fiyatları klasik tipteki ürünlere oranla daha yüksektir. Fakat yüksek fiyatlara karşın uzun vadeli kullanım, zaman içerisinde tasarrufu da beraberinde getirmektedir.

En çok tercih edilen mikrodalga fırın modelleri

En çok tercih edilen mikrodalga fırın modelleri genellikle güvenilir markaların piyasaya sunduğu model alternatifleridir. Bu markalardan en çok rağbet görenleri, müşteri memnuniyeti sağlayanlarından bazıları; Arçelik ve Beko’nun son teknolojik özelliklerle donatılmış ürünleridir. Samsung ve Electrolux markalarının mikrodalga fırınları da kullanıcıları tarafından oldukça sevilir ve tavsiye edilirler.