Şarj Kablosu Fiyatları ve Modelleri

877 Sonuç
Sıralama
Marka
Filtreler
TL
TL
 • Torima USB-C-Lightning 1 M Beyaz Şarj Kablosu

  Torima USB-C-Lightning 1 M Beyaz Şarj Kablosu

  165 TL
 • Codegen Lightning Deri Bileklik Şarj Data Kablosu CDG-CNV52

  Codegen Lightning Deri Bileklik Şarj Data Kablosu CDG-CNV52

  169 TL
 • Mcdodo CA-8120 100W 5A Type-C PD Hızlı 1.2 M Siyah Şarj Kablo

  Mcdodo CA-8120 100W 5A Type-C PD Hızlı 1.2 M Siyah Şarj Kablo

  307,97 TL
 • Mcdodo CA-2700 iPhone Usb 1.2 M Siyah Şarj Data Kablosu

  Mcdodo CA-2700 iPhone Usb 1.2 M Siyah Şarj Data Kablosu

  248 TL
 • S-Link SL-EC62TP Type-C 20W PD3.0 Quick Charge QC4.0 Kablo ve Ev Şarj Adaptör

  S-Link SL-EC62TP Type-C 20W PD3.0 Quick Charge QC4.0 Kablo ve Ev Şarj Adaptör

  469,90 TL
 • Mcdodo CA-3311 TypeC Type-C 240W Hızlı 2 M Siyah Data Şarj Kablosu

  Mcdodo CA-3311 TypeC Type-C 240W Hızlı 2 M Siyah Data Şarj Kablosu

  369,77 TL
 • Mcdodo CA-1863 Type-C To iPhone PD 36W Hızlı 1.2 M Mor Data Şarj Kablo

  Mcdodo CA-1863 Type-C To iPhone PD 36W Hızlı 1.2 M Mor Data Şarj Kablo

  287,37 TL
 • Mcdodo CA-1864 Type-C to iPhone PD 36W Hızlı 1.2 M Mavi Data Şarj Kablosu

  Mcdodo CA-1864 Type-C to iPhone PD 36W Hızlı 1.2 M Mavi Data Şarj Kablosu

  279 TL
 • Bix Type-C to Type-C 240W 480 Mbps USB-IF Sertifikalı Metal Başlıklı Örgülü 1.8 M Şarj ve Data Kablosu

  Bix Type-C to Type-C 240W 480 Mbps USB-IF Sertifikalı Metal Başlıklı Örgülü 1.8 M Şarj ve Data Kablosu

  431 TL
 • Torima U130 Type-C To Type-C Turbo Beyaz Şarj Kablosu

  Torima U130 Type-C To Type-C Turbo Beyaz Şarj Kablosu

  165 TL
 • Torima AP210 2.4A Micro Halat 1 M Şarj Data Kablosu

  Torima AP210 2.4A Micro Halat 1 M Şarj Data Kablosu

  165 TL
 • Mega Oto Market 3.0A Type-C Usb 1 M Şarj Kablosu

  Mega Oto Market 3.0A Type-C Usb 1 M Şarj Kablosu

  115,93 TL
 • Mega Oto Market 3.0A Lightning To Type-C 1 M Şarj Kablosu

  Mega Oto Market 3.0A Lightning To Type-C 1 M Şarj Kablosu

  115,93 TL
 • Mcdodo CA-3600 Type-C To Lightning 1.2M Siyah Şarj Data Kablo

  Mcdodo CA-3600 Type-C To Lightning 1.2M Siyah Şarj Data Kablo

  452,07 TL
 • Mcdodo CA-3150 Type-C 100W Power Off Hızlı 1.2 M Siyah Data ve Şarj Kablosu

  Mcdodo CA-3150 Type-C 100W Power Off Hızlı 1.2 M Siyah Data ve Şarj Kablosu

  349,17 TL
 • Mcdodo CA-3572 3in1 Geri Çekilebilir 1.2 M Mavi Çoklu Şarj Kablosu

  Mcdodo CA-3572 3in1 Geri Çekilebilir 1.2 M Mavi Çoklu Şarj Kablosu

  359,47 TL
 • Mcdodo CA-3350 Type-C To Lightning Hızlı 1.2 M Siyah Şarj Data Kablo

  Mcdodo CA-3350 Type-C To Lightning Hızlı 1.2 M Siyah Şarj Data Kablo

  308,90 TL
 • Mcdodo CA-2790 Lightning 1.2 M Siyah Data Şarj Kablo

  Mcdodo CA-2790 Lightning 1.2 M Siyah Data Şarj Kablo

  296,64 TL
 • Mcdodo CA-6391 L Tipi Typec Oyuncu 1.2 M Siyah Data Şarj Kablo

  Mcdodo CA-6391 L Tipi Typec Oyuncu 1.2 M Siyah Data Şarj Kablo

  359 TL
 • Mcdodo CA-2214 Type-C Type-C 65W 3A Hızlı 1.2 M Mavi Data Şarj Kablo

  Mcdodo CA-2214 Type-C Type-C 65W 3A Hızlı 1.2 M Mavi Data Şarj Kablo

  297,67 TL
877 üründen  ürün görüntülediniz

Her Telefona Uygun Şarj Kabloları Teknosa'da!

Teknolojinin ve cep telefonları başta olmak üzere akıllı cihazların günlük ve iş hayatımızda oynadığı rol, önemli bir konforu da beraberinde getiriyor. Pek çok işimizi gerçekleştirdiğimiz akıllı telefonların günün her anı kullanılabilir olması artık ihtiyaçtan öte bir zorunluluk. Cep telefonu şarjının gün içinde, en olmadık anlarda bitmesi hâlinde yalnızca iletişim değil, aynı zamanda cep telefonu üzerinden gerçekleştirilen iş süreçleri de aksıyor. Pek çok kullanıcı bu tür istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için yanında şarj aleti ya da şarj kablosu taşıyor.

Siz de Apple şarj kablosu, Samsung şarj kablosu, Ugreen şarj kablosu, Ttec şarj kablosu ve daha pek çok telefon şarj kablosu modelini Teknosa online alışveriş sitesinde bulabilir; şarj kablolarının yanı sıra telefon kılıfı, ekran koruyucu ve telefon tutucu gibi daha pek çok telefon aksesuarı modelini avantajlı fiyatlardan yararlanarak hızlı ve güvenli şekilde satın alma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Şarj Kablosu Modelleri

Şarj kablosu modelleri duvar adaptörü, powerbank ya da bilgisayar gibi bir cihazdan akıllı telefon, tablet, laptop ve bataryayla çalışan diğer elektronik cihazlara elektrik enerjisi aktarmayı sağlar. Diğer bir deyişle, bir cihazın güç kaynağına bağlanması ve çalışması için ihtiyaç duyduğu enerjiyi elde etmesini sağlayan bir köprü görevi görür.

Her cihaz farklı batarya tasarımı ve şarj girişi ile üretilebildiği için kullanılacak adaptör ve şarj kablosu modelleri cihaz özelinde farklılık gösterebilir. Aynı zamanda data kablosu olarak da kullanılabilen şarj kabloları arasından seçim yaparken cep telefonunuzla uyumlu ürünü seçmeniz önemlidir. Bununla birlikte, şarj kabloları plastik, kumaş ya da metal kablo kaplama tasarımlarına sahip olabilir.

Genellikle Micro USB kabloların bir ucu USB-A, diğer ucu Micro-B'dir. Android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonlarının ve tabletlerin şarj edilmesi, aynı zamanda bu cihazlardan veri aktarımı sağlanması amacıyla kullanılabilirler.

Type C kablo en çok kullanılan USB kablo modellerindendir. Bir ucu genellikle USB-A, diğer ucu USB-Type C olarak üretilen şarj kabloları veri aktarım hızı ve görüntü aktarım performansıyla avantaj sağlar.

Apple tarafından özel olarak üretilen Lightning şarj kablosu iPhone, iPad ve iPod gibi mobil cihazları şarj etme ve bilgisayarlara bağlama gibi farklı amaçlarla kullanılabilir.

USB Şarj Kablosu Çeşitleri

Universal Serial Bus yani USB şarj kablosu akıllı telefon ve tablet başta olmak üzere çeşitli cihazların şarj edilmesi ya da söz konusu cihazlardan veri transferi yapılması amacıyla kullanılan bir kablo türüdür. Elektrik enerjisini cihaza aktarır ve cihazın şarj edilmesini sağlar. Bu özelliği sayesinde USB şarj kablosu akıllı telefon, dizüstü bilgisayar, kamera, tablet ve daha pek çok elektronik cihaz için en önemli aksesuarlardan biridir.

USB-A şarj kabloları en eski USB türlerinden biridir ve standart USB bağlantısı olarak bilinir. Veri aktarımı ve şarj işlemleri için kullanışlı olan USB-A şarj kabloları günümüzde çoğunlukla diğer ucu farklı bir USB bağlantısına sahip olarak karşımıza çıkar.

USB-B bağlantısı genellikle yazıcılar, tarayıcılar ve bazı harici sabit disk sürücüleri gibi cihazlarda karşımıza çıkar. Diğer bir deyişle şarj için çok yaygın olarak kullanılan bir bağlantı türü değildir, çoğunlukla bazı cihazlara özgüdür.

USB-C hızlı şarj etme, yüksek veri aktarım hızı ve ters takma özelliği gibi avantajlarıyla öne çıkar. Son teknoloji ürünü tablet, telefon ve diğer cihazlar tarafından desteklenen USB-C şarj kablosu modelleri kullanıcılar açısından pek çok kolaylık sağlar.

Micro USB çoğu akıllı telefon, tablet ve diğer taşınabilir cihazlarda kullanılan USB türüdür. İnce bir tasarıma sahiptir. Mini USB ise özellikle bazı kamera türlerinde, harici sabit disklerde ve diğer bazı cihazlarda kullanılan eski bir bağlantı türü olup günümüzde kullanım sıklığı çok fazla değildir.

Type-C Şarj Kablosu Çeşitleri

Type-C şarj kablosu günümüzde kullanılan kablo teknolojilerinin en gelişmiş hâli olarak kabul edilir. Type-C şarj kablolarının en önemli özelliklerinden biri, pek çok farklı cihazla uyumluluğa sahip bir bağlantı standardını temsil etmesidir. Akıllı telefon, laptop, tablet, oyun konsolu ve bazı kulaklıklar gibi çeşitli cihazlar Type-C portunu destekler. Bu sayede farklı cihazlar tek bir kabloyla şarj edilebilir ve veri aktarımı için birbirine bağlanabilir.

Type-C şarj kabloları hızlı şarj ve yüksek hızda veri aktarımı özelliklerine sahiptir. Bu sayede şarj ve dosya paylaşım süreçlerinin kısa sürelerde tamamlanması mümkün olur. Geleneksel USB kablolarında yaşanması söz konusu olan ters takmaya bağlı hasar oluşma sorunu Type-C şarj kablolarında görülmez. Her iki tarafta aynı şekilde takılabilen tasarımıyla kullanıcı dostu bir çözümdür. Dayanıklı malzemelerden üretilmeleri sayesinde bükülme, kopma ve aşınmaya daha dirençli bir yapısı olan Type-C şarj kabloları uzun süreli kullanıma uygundur.

Şarj Kablosu Fiyatları

Şarj kablosu fiyatları tercih edilen marka, model, kablo türü ve kablo uzunluğu gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir. USB-A, USB-B, USB-C gibi farklı bağlantı standartlarına sahip olan şarj kabloları farklı fiyat aralıklarında yer alır. Ayrıca şarj kablolarının hızlı şarjı destekleme, veri aktarımını hızlandırma ve dayanıklılığı artırma gibi ek özelliklere sahip olması fiyatı etkileyen unsurlar arasında sıralanabilir. Kaliteli malzemelerden üretilen şarj kablosu modelleri daha yüksek fiyatlı olmakla birlikte daha uzun kullanım ömrü sunar. Böylece kısa sürede hasar görmeleri söz konusu olmaz ve sık sık yeni şarj kablosu alma ihtiyacı doğmaz.

Şarj Kablosu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şarj kablosu alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, şarj edilecek cihazın hangi bağlantı standardını desteklediğidir. Doğru bağlantı türünün seçilmesi hâlinde cihazın uygun şekilde şarj edilmesi mümkündür. Aynı zamanda şarj kablosunun evde mi, yoksa dışarıda mı kullanılacağını göz önünde bulundurarak seçim yapmak konforlu bir kullanım deneyimi yaşamayı sağlayabilir.

Satın alınacak şarj kablosu, ihtiyacınıza uygun bir uzunluğa sahip olmalıdır. İhtiyacınız olandan kısa bir kablo hareket özgürlüğünü kısıtlarken fazla uzun bir kablo taşınabilirlik konusunda dezavantajlı olabilir. Acil şarj ihtiyacınız oluyorsa hızlı şarj desteği bulunan bir şarj kablosu seçmeniz fayda sağlayabilir.

Diğer bir önemli konu şarj kablosunu yalnızca cihazınızı şarj etmek için mi kullanacağınız, yoksa şarj kablosuyla veri de aktarıp aktarmayacağınızdır. Veri aktarımı amacıyla da kullanılacak şarj kabloları satın alınacağı durumlarda, yüksek veri aktarım hızına sahip olan modeller tercih edilebilir. Güvenilir markalar tarafından üretilen kaliteli şarj kablolarının tercih edilmesi uzun süreli kullanım imkânı ve garanti konusunda avantaj sağlayabilir. Şarj kabloları arasından cihazınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun seçim yapmak için siz de Teknosa online alışveriş sitesini tercih edebilir, bütçenize uygun farklı ürünleri inceleyerek satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Hızlı Şarj Kablosu Modelleri

Mobil cihazlar günlük yaşantımızın ayrılmaz bir parçası hâline gelince bu cihazların hızlı bir şekilde şarj edilebilmesi ihtiyacı doğmuştur. Hızlı şarj kablosu bu ihtiyacı karşılama amacıyla tasarlanmış işlevsel bir çözümdür. Akıllı telefon, tablet ve çeşitli elektronik cihazlar hızlı şarj kablosu modelleri ile kısa sürede şarj edilebilir. Pratik bir kullanım imkânı sunan hızlı şarj kablosu aynı zamanda cihazların pil gücünün korunmasına katkıda bulunur.

Hızlı şarj kablosu kullanımından optimum fayda sağlamak için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, şarj edilecek cihaza uygun voltaj ve amper değerlerine uygun bir seçim yapmaktır. Hızlı şarj kablolarının cihaz girişine göre Type-C, lightning ve micro USB gibi farklı alternatifleri bulunur. Farklı uzunluklarda sunulabilen hızlı şarj kabloları, kısa devreye karşı cihazları korurlar.

Cihaza uygun bir hızlı şarj kablosu kullanıldığında, cihazın yüksek voltajla kısa süre içerisinde şarj edilmesi sağlanabilir. Ayrıca yüksek hızda veri aktarımı yapılabilir. Hafif ve ince yapıları sayesinde hızlı şarj kablolarını taşımak kolaydır.

Şarj Kablosu Nasıl Korunur?

Şarj kablolarını kablo tutucu ya da kablo yöneticileriyle birlikte kullanmak, şarj kablosunun düzenli tutulmasını sağlar. Bu sayede şarj kablosunun bükülmesi, kesilmesi ya da kopması gibi riskler azaltılabilir. Şarj kablosunu katlamamak ve düğümlememek uzun vadede oluşabilecek hasarları önleyebilir. Bunun için şarj kablosunu fazla bükmekten ve esnetmekten kaçınmak gerekir. Koruyucu kaplamalar kullanmak şarj kablosu için ekstra dayanıklılık sağlayan işlevsel bir çözümdür.

Destek Alın
Yardıma ihtiyacınız var mı? Teknosa ekibi olarak size yardımcı olmak için buradayız.
%100 Müşteri Memnuniyeti
%100 Müşteri Memnuniyeti
Satıcısı Teknosa olan ürününüzü “kullanmış olsanız dahi” 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
Hızlı Teslimat
Hızlı Teslimat
İstanbul için Aynı Gün Teslimat, İstanbul dahil 23 il için Ertesi Gün Teslimat Teknosa'da
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
1.500 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilirsiniz.
Kolay İade
Kolay İade
Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.
Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya 6 aya varan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
12'ye Varan
12'ye Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
2'ye Varan
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
Teknosa.com’da 750 - 100.000 TL arası siparişlerinizde ING, 500 - 100.000 TL arası siparişlerinizde Akbank Direkt Öde ve Yapıkredi kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi