Spor Fitness Fiyatları ve Modelleri

701 Sonuç
Sıralama
Filtreler
Yeni
Dynamic D208 Ayarlanabilir Mekik Sehpası

Dynamic D208 Ayarlanabilir Mekik Sehpası

2.999 TL
Yeni
Robx E7 Katlanabilir 6-12 KM Hız Koşu Bandı

Robx E7 Katlanabilir 6-12 KM Hız Koşu Bandı

16.499 TL
Hattrick Tiger X20 Manyeti̇k Eliptik Bisiklet

Hattrick Tiger X20 Manyeti̇k Eliptik Bisiklet

9.490,50 TL
Yeni
Diesel Fitness 159 5'li Kondisyon İstasyonu

Diesel Fitness 159 5'li Kondisyon İstasyonu

320.447,80 TL
Yeni
Dynamic D202 Ayarlanabilir Mekik Sehpası

Dynamic D202 Ayarlanabilir Mekik Sehpası

2.799 TL
Yeni
Kochler Di̇ji̇tal Göstergeli̇ Abroller

Kochler Di̇ji̇tal Göstergeli̇ Abroller

790 TL
Yeni
Dynamic S104 Mekik Sehpası

Dynamic S104 Mekik Sehpası

1.699 TL
Yeni
Dynamic S212 Düz Sehpa

Dynamic S212 Düz Sehpa

2.299 TL
Yeni
Relife KR-PT-04 Güç Kulesi Barfiks İstasyonu

Relife KR-PT-04 Güç Kulesi Barfiks İstasyonu

5.100 TL
Zwilling 1024176 Tritan 680 ML Siyah Matara

Zwilling 1024176 Tritan 680 ML Siyah Matara

947 TL
Yeni
Actifoam Mor Pilates ve Yoga Matı

Actifoam Mor Pilates ve Yoga Matı

499 TL
Yeni
Kochler Çek Bırak Dirsek Destekli Mekik Aleti

Kochler Çek Bırak Dirsek Destekli Mekik Aleti

590 TL
Biggdesign Cats 400 ML Karabinerli Alüminyum Matara

Biggdesign Cats 400 ML Karabinerli Alüminyum Matara

209,90 TL
Zwilling 1024180 Tritan 680 ML Pembe Matara

Zwilling 1024180 Tritan 680 ML Pembe Matara

947 TL
Yeni
Zwilling Bardaklı Thermo Paslanmaz Çelik 380 ML Dinos Matara

Zwilling Bardaklı Thermo Paslanmaz Çelik 380 ML Dinos Matara

932 TL
Çok Satanlar Yeni
Kochler Total Fitness Tüm Vücut Fitness Mekik Aleti

Kochler Total Fitness Tüm Vücut Fitness Mekik Aleti

2.980 TL
Zwilling 1024177 Tritan 680 ML Gri Matara

Zwilling 1024177 Tritan 680 ML Gri Matara

699 TL
Yeni
Actifoam Siyah Pilates ve Yoga Matı

Actifoam Siyah Pilates ve Yoga Matı

499 TL
Yeni
Diesel Fitness 1DIAS1510/1.5C-064 NBR 180x60 CM Turuncu Delikli Mat

Diesel Fitness 1DIAS1510/1.5C-064 NBR 180x60 CM Turuncu Delikli Mat

1.299 TL
Yeni
Delta Power Machine 3 Pozisyonlu Mekik ve Ağırlık Çalışma Sehpası

Delta Power Machine 3 Pozisyonlu Mekik ve Ağırlık Çalışma Sehpası

5.500 TL
701 üründen  ürün görüntülediniz

Spor yapmak, fiziksel aktiviteleri artırmak ve egzersizleri daha verimli hale getirmek için spor aletlerine ihtiyaç duyulur. Sağlıklı bir yaşam sürdürmek ve vücut kondisyonunu korumak için bu aletler oldukça önemlidir. Spor salonu, ev veya açık havaya uygun birçok farklı çeşidi bulunan spor ekipmanları doğru tekniklerde kullanıldığında sporcuların sakatlanma riskini en aza indirirken performanslarını da korur. Bu nedenle de spor aletlerinin kullanımını spora başlamadan önce öğrenmek gerekir.

Sadece sporcuların değil her yaştan ve seviyeden insanın sağlıklı bir yaşam sürmesi için gerekli olan spor aletleri, teknoloji ile hızla gelişim gösterir. Akıllı spor aletleri ve yardımcı ekipmanlar ile egzersizlerinizi izleyebilir, verileri gözlemleyebilirsiniz. Düzenli spor yaparak fiziksel ve zihinsel sağlığınızı desteklemek, aktif ve sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorsanız siz de her branşa uygun ekipmanlar arasından birini seçerek spor hayatına başlayabilirsiniz.

Spor Aletleri Modelleri

Spor aletleri genellikle belirli kas grubunu hedef alarak çalışır. Kardiyo aletleri, ağırlık kaldırma ekipmanları, esneme aletleri ve vücut ağırlığını dengeleyici yardımcı ekipmanlar gibi farklı türlerde modeller bulunur. Kardiyo aletleri kapsamında koşu bandı, eliptik bisiklet öne çıkarken ağırlık kaldırma ekipmanlarında kas gücünü artırmak ve kas kütlesini geliştirmek için halter ve dambıl setleri kullanılır. Kondisyon küreği ise omuz, göğüs, kol ve karın kaslarını güçlendirmek için tercih edilir.

Spor aletleri denilince akla birçok kategori gelir. Bunlardan biri de futbol ekipmanları olur. İster bahçenizde isterseniz de profesyonel olarak futbol oynayın bir futbol topuna ihtiyaç duyarsınız. Numarasına göre futbol topu çeşitleri arasından seçim yaparak aktif spora devam edebilirsiniz. Aynı zamanda voleybol için de farklı top modelleri mevcuttur. Arkadaşlarınızla bir araya gelerek hem keyifli vakit geçirmek hem de egzersiz yapmak için yalnızca bir voleybol topu almanız yeterlidir.

Doğanın parçası olarak hem zihinsel hem de fiziksel rahatlamak için tercih edilen doğa sporları birçok daldadır. Bu spor dalında güvenliği sağlamak, dışarıdayken de konforlu olmak ve spordan en iyi verimi alabilmek için ise outdoor malzemeleri kullanılır. Dalış yapanlar için zıpkın ve şnorkel gibi ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Kampçılıkta olmazsa olmazlardan biri çadırken, kaya tırmanışı yapanların yanında mutlaka karabina da bulunması gerekir.

Günlük olarak yapılabilecek egzersizlerde kullanılan spor malzemeleri genel olarak 3 kategoride toplanabilir. Sağlıklı bir yaşam için yapacağınız sporu bulunduğunuz ortama göre seçebilir ve gerekli olan malzemeleri temin edebilirsiniz. Evde, bahçede ve spor salonundaki spor ürünleri ile formunuzu koruyabilirsiniz.

Eve Alınabilecek Spor Aletleri

Günlük egzersizlerle sağlıklı yaşam biçiminden faydalanmak için ideal seçeneklerden biri de evde spor yapmaktır. Özellikle yoğun yaşam temposuna ayak uydurmakta zorlananlar veya salonlara gidemeyenler için evde spor yapmak uygun ve pratik bir çözümdür. Bunun için evde spor aletleri kullanarak gerekli güç ve yeteneklere sahip olabilirsiniz.

Dambıl fitness aletleri, temel spor için önerilen ürünler arasındadır. Farklı ağırlıklarda bulunan dambıllar; vücut geliştirme, kardiyo ve dayanıklılık çalışmaları için kullanılabilir. Kollarınızı, sırtınızı, omuzlarınızı ve bacaklarınızı dambıl setleri ile güçlendirebilir, vücut şeklinizi düzenleyebilir ve kas kütlenizi artırabilirsiniz. Barfiks demiri evde kapılara kolayca kurabileceğiniz bir spor aleti olurken el yayı gibi her istediğinizde kullanabileceğiniz ürünleri de tercih edebilirsiniz.

Pilates ve yoga ise evde yapılan sporlar arasında öne çıkar. Bunlar için egzersiz matı alarak sporunuzu planlamaya başlayabilirsiniz. Düz zeminde rahat spor deneyimi sağlayan matlar, egzersiz sırasında diz ve dirsekleri koruyacak yapıdadır. Bu sayede yerde olsanız bile spor esnasında konforunuzu koruyabilirsiniz. Pilates yapmayı tercih edenler için pilates topu da ev spor aletlerinden biri olur.

Bahçe Spor Aletleri

Temiz havadan yararlanarak açık hava egzersizi yapmak ve kendinizi spora teşvik etmek istiyorsanız bahçenizde kullanabileceğiniz spor aletlerini temin edebilirsiniz. Bunlardan bazılarını özellikle kış aylarında evde kullanabileceğiniz gibi diğer geniş alanlarınızda da tercih edebilirsiniz.

Yürüyüş bandı bahçe spor aletleri arasında yer alır. Bahçenizde koşu veya yürüyüş yaparak kondisyonunuzu artırabilirsiniz. İstediğiniz yavaşlıkta yürüyüş bandını ayarlayabileceğiniz gibi birçok cihazda eğim, çalışılan zaman ve nabız gibi kontrolleri sağlayabilirsiniz. Kardiyo ve bacak kaslarınızı güçlendirmek için ise kondisyon bisikleti kullanabilirsiniz. İster bahçenizde isterseniz de evde kullanabileceğiniz bisiklet ile günlük sporunuzu yapabilirsiniz.

Bahçe kullanımına uygun trambolin hem eğlenceli hem de sportif aktivitelerden biridir. Çeşitli genişlikte olan trambolinlerin dışındaki koruma filesi ile düşme tehlikesi yaşamadan rahatlıkla spor yapabilirsiniz. Trambolin sadece yetişkinler için değil çocuklar için de tercih edilen bir egzersiz aracıdır. Zıplama sırasında vücudun birçok kası bu spor aleti ile çalışır. Esnekliği artırmak, stresi azaltmak ise sağladığı faydalar arasındadır.

Spor Salonundaki Spor Aletleri

Spor salonları, farklı spor aletleri ve ekipmanlar sunarak çeşitli egzersizler yapmanıza olanak sağlar. Program dahilinde egzersiz yapmak için motivasyon yerlerinden biri olan spor salonlarında herkese uygun alet bulmak mümkündür.

Koşu bandı, kondisyon bisikleti, dambıl setleri ve barfiks çubuğu gibi ekipmanlar evde kullanılabilen aletlerdir. Ancak kişisel olarak bu ürünleri temin etmek istemeyenler spor salonlarında da kullanım sağlayabilir. Birçok spor salonunda var olan aletlerden biri smith makinesidir. Halter egzersizleri yaparken güvenliği sağlayan ekipman olan bu ürün, bench press ve deadlift gibi hareketleri yapmanıza olanak tanır. Legs press makinesi ise bacak kaslarını geliştirmek isteyenler için spor salonlarında bulunur. Bacak kaslarının yanı sıra özellikle sırt ve bel kasları ile kalça geliştirme için kullanılan Roman sandalye, karın kaslarında da etkilidir.

Spor Aletleri Nasıl Kullanılır?

Çeşitli alanlarda kullanılan spor aletleri, doğru kullanım ve teknik ile etkili sonuçlar verebilir. Herhangi bir sakatlanma yaşanmaması ve spordan verim alabilmek için ise her aletin kullanım kurallarına uymak gerekir. Bu konuda bir eğitmenden destek alınabilir. Evde günlük sporunu yapmak isteyenler ise kullanacağı alet hakkında detaylı bir araştırma yaparak spora başlayabilir. Herhangi bir spor aletini kullanmaya başlamadan önce ise vücudu ısıtma ve germe rutini yapmak önemlidir. Bazı spor aletlerinin kullanımına ilişkin detayları aşağıda bulabilirsiniz:

  • Bir dambıl kullanıyorsanız bu aletler ile squat, lunges ve bench press gibi hareketler yapabilirsiniz. Ancak dambıl uygulamasında doğru form ve tekniğe önem vermek gerekir. Ağırlık, kontrollü bir şekilde indirilip kaldırılmalıdır.
  • Üst vücut gelişiminde kullanılan barfiks çubuğu ile çene çekme ve kuvvetli çekme gibi hareketler yapabilirsiniz. Başlangıçta kendinizi çekmekte biraz zorlansanız da düzenli çalışarak istediğiniz hedefe ulaşabilirsiniz.
  • Egzersiz topu, denge ve vücut esnekliği için tercih edilir. Topun boyunuza ve becerinize uygun cinsinden olmasına dikkat edebilirsiniz.
  • Koşu bandında ise hızınızı kendiniz ayarlayabilir ve antrenmanlarınızı daha zorlayıcı hale getirebilirsiniz. Bunun için cihaz üzerindeki panelden eğiminizi veya hızınızı ayarlayabilirsiniz.

Her spor aletinin kullanımı ve gösterdiği etkiler farklıdır. Vücudunuzda geliştirmek istediğiniz bölgeye ya da yapmaktan zevk aldığınız spora göre uygun aletleri siz de kolayca Teknosa'da bulabilirsiniz. Kullanmaktan keyif alacağınız spor aletleri ile sağlıklı bir yaşam elde edebilirsiniz.

Destek Alın
Yardıma ihtiyacınız var mı? Teknosa ekibi olarak size yardımcı olmak için buradayız.
%100 Müşteri Memnuniyeti
%100 Müşteri Memnuniyeti
Satıcısı Teknosa olan ürününüzü “kullanmış olsanız dahi” 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
Hızlı Teslimat
Hızlı Teslimat
İstanbul için Aynı Gün Teslimat, İstanbul dahil 23 il için Ertesi Gün Teslimat Teknosa'da
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
1.500 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilirsiniz.
Kolay İade
Kolay İade
Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.
Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya 8 aya varan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
6'ya Varan
6'ya Varan
2+2ye Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
2+1'e Varan
2+1'e Varan
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
Teknosa.com’da 500 - 50.000 TL arası siparişlerinizde ING , 500 - 70.000 TL arası siparişlerinizde Akbank Direkt Öde , 500 - 100.000 TL arası siparişlerinizde Yapıkredi , 750 - 30.000 TL arası siparişlerinizde Vakıfbank kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Karşılaştır
Uyarı

Karşılaştırma listesine en fazla 3 ürün eklenebilir.