text.skipToContent text.skipToNavigation

Bulaşık Makinesi

KATEGORÄ°LER
STOK DURUMU
MARKALAR
FİYAT

Bulaşık Makinesi kategorisinde 26 adet ürün bulundu.

Bulaşık Makineleri

Elde bulaşık yıkamanın neredeyse tamamen bittiği bu dönemde iyi yıkayan, uygun fiyatlı, yüksek programlı, yüksek enerji seviyeli gibi özelliklere sahip bulaşık makinesi seçimi insanların hayatında önemli bir yere sahiptir. Bulaşık makineleri, genellikle uzun ömürlü makinelerdir ve bir eve alındığı zaman ortalama 5, maksimum 10 yıla kadar kullanılmayı sürdürebilirler. Tüketiciler bir bulaşık makinesini seçerken iyi yıkaması ve uygun fiyatının yanında su ve elektrik tasarrufu konusunda da iyi seçenek sunanları seçmeye özen gösterirler.

Bulaşık makinesi alırken dikkat edilmesi gereken özellikler

İlk olarak kullanım yoğunluğu ve bulaşık fazlalığı göz önüne alınarak, doğru kapasitede ve programda makine seçimine dikkat edilmelidir. Yalnız yaşayan birinin 5 programlı ve çok yüksek kapasiteli, kalabalık bir ailenin 2 programlı ve düşük kapasiteli bir makine tercihi kullanım açısından pek uygun olmaz. Ayrıca markalar arasında karşılaştırma yaparken benzer veya denk özellikteki bulaşık makinelerini karşılaştırarak karar vermek daha doğru bir tercih olacaktır.

Bulaşık makinesi tercihinde enerji sınıfları da çok büyük bir etkiye sahiptir. Enerji sınıfları harflere göre belirlenir. A en yüksek verimliliğe sahipken G’ye doğru verimlilik azalmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle beraber A sınıfının yanına A+, A++, A+++ gibi çok daha yüksek verimliliğe sahip enerji sınıfları da eklenmiştir. Enerji sınıflarına göre en iyi bulaşık makineleri hakkında fikir sahibi olmak için Teknosa mağazalarındaki ve Teknosa.com’daki bulaşık makinesi çeşitlerine göz atabilirsiniz.

En çok tercih edilen bulaşık makinesi modelleri

Bulaşık makinesi modellerine bakıldığında en çok satan markaların arasında Samsung, Altus, Electrolux, LG gibi markalar öne çıkmaktadır. Çeşitli enerji sınıflarına ve istenilen sayıda programa sahip birçok model mevcuttur. Genel olarak A, A++, A+++ sınıfına sahip modellerin en çok tercih edildiği görülmektedir. Program sayısı olarak da genel olarak en düşük 3 programlı olmak üzere 7 programa kadar olan makineler tercih edilen modeller arasındadır. Beyaz rengin yanı sıra, gri ve siyah renkteki bulaşık makineleri de çok tercih edilen modeller arasında yer alır. En popüler ve en çok satan kategorilerine tıklayarak Teknosa.com’a özel indirimlerle istediğiniz özellikteki ürünü kolayca görüntüleyebilirsiniz.

 

Bulaşık makinesi fiyatları

Bulaşık makinesi fiyatları, makinenin tercih edilmesinde en önemli faktörlerden birisidir. Bir ürünün yüksek fiyatlı olması onun en iyi bir ürün olduğunu gösteren tek doğru faktör değildir. Bu yüzden fiyatın yanında enerji sınıfı, program sayısı, renk, iç hacmi, iç dizaynı, göstergeler, sessiz yıkama özelliği gibi özelliklere de mutlaka dikkat edilmesi gerekir.  Özelliklerine göre geniş fiyat aralıklarına sahip makineler mevcuttur.

Altus markasının uygun fiyatlarıyla göze çarpan 3,4 ve 5 programlı modellerine Teknosa satış noktaları ve Teknosa.com aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Yüksek programlı, enerji sınıflarının kalitesi ve fiyat aralıkları bakımından Samsung ve LG gibi markalar da göze çarpan ürünler arasındadır.