text.skipToContent text.skipToNavigation

Bulaşık Makinesi Fiyatları ve Modelleri - Teknosa

Bulaşık Makinesi
Kategoriler
MARKALAR
FİYAT
STOK DURUMU

Bulaşık Makinesi için 16 ürün bulundu

%8 3.999 TL 3.699 TL
%16 2.149 TL 1.799 TL
%13 3.279 TL 2.849 TL
%15 3.649 TL 3.099 TL
%14 1.449 TL 1.249 TL
%17 2.649 TL 2.199 TL
Fırsat
Teşhir
%10 1.249 TL 1.124,10 TL

Bulaşık Makineleri

Elde bulaşık yıkamanın neredeyse tamamen bittiği bu dönemde iyi yıkayan, uygun fiyatlı, yüksek programlı, yüksek enerji seviyeli gibi özelliklere sahip bulaşık makinesi seçimi insanların hayatında önemli bir yere sahiptir. Bulaşık makineleri, genellikle uzun ömürlü makinelerdir ve bir eve alındığı zaman ortalama 5, maksimum 10 yıla kadar kullanılmayı sürdürebilirler. Tüketiciler bir bulaşık makinesini seçerken iyi yıkaması ve uygun fiyatının yanında su ve elektrik tasarrufu konusunda da iyi seçenek sunanları seçmeye özen gösterirler.
Bulaşık makinesi alırken dikkat edilmesi gereken özellikler
İlk olarak kullanım yoğunluğu ve bulaşık fazlalığı göz önüne alınarak, doğru kapasitede ve programda makine seçimine dikkat edilmelidir. Yalnız yaşayan birinin 5 programlı ve çok yüksek kapasiteli, kalabalık bir ailenin 2 programlı ve düşük kapasiteli bir makine tercihi kullanım açısından pek uygun olmaz. Ayrıca markalar arasında karşılaştırma yaparken benzer veya denk özellikteki bulaşık makinelerini karşılaştırarak karar vermek daha doğru bir tercih olacaktır.
Aldığınız makinenin üzerinde su, yıkamanın bitişi vs. tarzında bazı göstergeler vardır ve çoğu tüketiciler bu göstergelerin ne anlama geldiğini anlamaz. Göstergesi anlaşılır ve tam olan makineleri tercih etmeniz size büyük ölçüde kolaylık sağlar. Ayrıca dijital göstergeli bazı bulaşık makineleri zaman ayarı yapmanızda, yıkama aşamalarını kolaylıkla takip etmenizde ve yıkamanın bitmesine ne kadar süre kalmasıyla alakalı pratik ipuçları sağlar.
Bulaşık makinesi tercihinde enerji sınıfları da çok büyük bir etkiye sahiptir. Enerji sınıfları harflere göre belirlenir. A en yüksek verimliliğe sahipken G'ye doğru verimlilik azalmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle beraber A sınıfının yanına A+, A++, A+++ gibi çok daha yüksek verimliliğe sahip enerji sınıfları da eklenmiştir. Enerji sınıflarına göre en iyi bulaşık makineleri hakkında fikir sahibi olmak için Teknosa mağazalarındaki ve Teknosa.com'daki bulaşık makinesi çeşitlerine göz atabilirsiniz.
Tüketicilerin dikkat ettiği bir diğer nokta ise sessiz yıkayan bulaşık makineleridir. Evde rahatsız edici bir sesle yıkayan makine kötü bir tercih olacaktır. Olabildiğince sessiz çalışan makineler tercih edilmelidir.
Bulaşık makinesi seçiminde rafların ve sepetlerin dizaynı ve kullanışlılığı dikkat edilen bir diğer önemli noktadır. Katlanabilen, ayarlanabilen ve çıkartılabilen sepet ve raflar bulaşık makinesi kullanıcılarının işlerini büyük ölçüde kolaylaştırır, aynı zamanda bulaşıkları makineye dizerken de hem enerji hem zaman tasarrufu sağlar.
Makine seçiminde hangi deterjanı kullanıyorsanız o deterjanın kullanımını destekleyen modelleri seçmeniz büyük önem arz eder. Tablet deterjan kullanmayı tercih eden birinin tablet deterjan fonksiyonuna sahip olmayan bir makine tercih etmesi yanlış olur.


Bulaşık makineleri programları

Bulaşık makinesi seçiminde makinenin kaç programa sahip olduğu ve sahip olunan programların işlevlerini iyi araştırmak ve ihtiyacınıza en uygun modeli seçmek çok önemlidir. Kalabalık aileler genel olarak çok işlevi bulunan çok programlı makineleri tercih ederken, az bulaşığı olan aileler daha az programlı makineleri tercih eder. İki, üç, dört hatta ihtiyacınıza göre yedi programa kadar olan makineleri de satın almak mümkün.
Genel olarak programlar yıkanma süresini ve su sıcaklık seviyesini temsil ederler. Kısa sürede yıkanması istenen bulaşıklar için kısa program, az su harcaması yapılarak yıkanan bulaşıklar için ekonomik program, zor çıkan lekeler için uzun program seçenekleri mevcuttur. Önemli olan çok programlı bir makineyi tercih etmek değil, kullanım sıklığına ve şekline göre en uygun programlı makineyi tercih etmektir.
Teknosa mağazalarında ve Teknosa.com'da , Teknosa çalışanlarının doğru yönlendirmeleriyle ihtiyacınıza en uygun programlı makineyi seçmek mümkün.


Bulaşık makinelerinin enerji tüketimleri

Genel olarak beyaz eşya alışverişlerinde enerji sınıfları dikkatinizi çekmiştir. Bu enerji sınıfları çevreyi korumak için ve tasarruf yapmak için makinelerin düşük enerji harcadığı anlamına gelir.
Bulaşık makinelerinde G, F, E, D, C, B, A, A+, A++ ve A+++ gibi enerji sınıfları bulunuyor. A+++ en yüksek enerji tasarrufunu sağlarken, G en düşük enerji tasarrufuna sahip sınıftır. Yani düşük enerji tasarrufuna sahip bir makineyi tercih etmek, makinenin çok fazla enerji tüketmesi anlamına gelirken, yüksek enerji tasarrufuna sahip bir makineyi tercih etmek daha az enerji tüketimi anlamına gelmektedir.
Fakat günümüzde teknolojinin ilerlemesi ve modellerin çeşitlenmesi ile B'den sonraki enerji sınıfları üretilmemektedir. Genel olarak en düşük enerji sınıfını B kabul edersek, A, A+, A++, A+++ sınıfları arasında makine seçimleri yapılır.
Artan her bir “+”, enerji tasarrufunda çok yüksek yüzdelere denk gelir. Örnek vermek gerekirse, A++ sınıfındaki bir bulaşık makinesi, A sınıfındakine göre yaklaşık olarak %40 daha fazla enerji tasarrufu sağlar.
Fiyat bakımından daha uygun makine tercih etmek isterken, düşük sınıf bir makine tercih edip enerjiden kayıp sağlamamaya dikkat edilmelidir. Böyle bir tercih, uzun vadede daha fazla ekonomik kayba yol açabilir.
Diğer yandan, yüksek sınıf bir makine tercih etmek enerji tüketimini azaltmada tek başına yeterli değildir. Bunun yanında dikkat edilmesi gereken farklı noktalar da vardır.
Bulaşık makinesini tam doldurmadan çalıştırmak yapılan en büyük yanlışlardan ve enerji tüketimini arttıran etmenlerden bir tanesidir. Bulaşık makineleri, tam kapasite doluyken çalıştırmaya dikkat edilmelidir. Ayrıca program seçimine de dikkat edilmelidir. Zor çıkacak lekelere sahip bulaşıkları kısa programda yıkamak, bulaşıkların temizlenmemesi yüzünden tekrar yıkanma ihtiyacı doğuracak ve fazla enerji kullanımına yol açacaktır. Aynı şekilde fazla kirli olmayan, lekesiz bulaşıklar için uzun program kullanmak gereksiz enerji kaybına neden olacaktır.
En çok tercih edilen bulaşık makinesi modelleri
Bulaşık makinesi modellerine bakıldığında en çok satan markaların arasında Samsung, Altus, Electrolux, LG gibi markalar öne çıkmaktadır. Çeşitli enerji sınıflarına ve istenilen sayıda programa sahip birçok model mevcuttur. Genel olarak A, A++, A+++ sınıfına sahip modellerin en çok tercih edildiği görülmektedir. Program sayısı olarak da genel olarak en düşük 3 programlı olmak üzere 7 programa kadar olan makineler tercih edilen modeller arasındadır. Beyaz rengin yanı sıra, gri ve siyah renkteki bulaşık makineleri de çok tercih edilen modeller arasında yer alır. En popüler ve en çok satan kategorilerine tıklayarak Teknosa.com'a özel indirimlerle istediğiniz özellikteki ürünü kolayca görüntüleyebilirsiniz.


Bulaşık makinesi fiyatları

Bulaşık makinesi fiyatları, makinenin tercih edilmesinde en önemli faktörlerden birisidir. Bir ürünün yüksek fiyatlı olması onun en iyi bir ürün olduğunu gösteren tek doğru faktör değildir. Bu yüzden fiyatın yanında enerji sınıfı, program sayısı, renk, iç hacmi, iç dizaynı, göstergeler, sessiz yıkama özelliği gibi özelliklere de mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Özelliklerine göre geniş fiyat aralıklarına sahip makineler mevcuttur.
Altus markasının uygun fiyatlarıyla göze çarpan 3,4 ve 5 programlı modellerine Teknosa satış noktaları ve Teknosa.com aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Yüksek programlı, enerji sınıflarının kalitesi ve fiyat aralıkları bakımından Samsung ve LG gibi markalar da göze çarpan ürünler arasındadır.