Reklam

Mutfak Tartısı Fiyatları ve Modelleri

17 Sonuç
Sıralama
Filtreler
TL
TL
 • Çok Satanlar
  Fakir Molly Dijital Kırmızı Mutfak Tartısı ve Kalori Ölçer
  5.0 (2 Değerlendirme)

  Fakir Molly Dijital Kırmızı Mutfak Tartısı ve Kalori Ölçer

  609 TL
 • Çok Satanlar
  Sinbo SKS-4525 Mutfak Tartısı

  Sinbo SKS-4525 Mutfak Tartısı

  249 TL
 • Goldmaster IN-6119 Tutam Mutfak Terazisi

  Goldmaster IN-6119 Tutam Mutfak Terazisi

  649 TL
 • Çok Satanlar
  Beurer KS54 Hassas Mutfak Tartısı
  4.7 (3 Değerlendirme)

  Beurer KS54 Hassas Mutfak Tartısı

  2.199 TL
 • Silvercrest SC-A25 5 KG Kapasiteli Dijital Mutfak Terazisi

  Silvercrest SC-A25 5 KG Kapasiteli Dijital Mutfak Terazisi

  349 TL
 • Çok Satanlar
  Kenwood DS400 Siyah Cam Mutfak Tartısı

  Kenwood DS400 Siyah Cam Mutfak Tartısı

  626 TL
 • Beurer KS59 XXL Mutfak Tartısı

  Beurer KS59 XXL Mutfak Tartısı

  2.489 TL
 • Beurer KS 34XL Dijital Cam Mutfak Tartısı

  Beurer KS 34XL Dijital Cam Mutfak Tartısı

  1.840 TL
 • Homend Gramatic 3907H Beyaz Mutfak Tartısı

  Homend Gramatic 3907H Beyaz Mutfak Tartısı

  549,99 TL
 • Beurer KS 34 XL Mutfak Tartısı

  Beurer KS 34 XL Mutfak Tartısı

  1.840 TL
 • Çok Satanlar
  Beurer KS 19 Slate Mutfak Tartısı

  Beurer KS 19 Slate Mutfak Tartısı

  985 TL
 • Beurer KS 52 Duvar Tipi Mutfak Terazisi

  Beurer KS 52 Duvar Tipi Mutfak Terazisi

  1.995 TL
 • Beurer KS 51 Mutfak Tartısı

  Beurer KS 51 Mutfak Tartısı

  1.839 TL
 • Beurer KS 25 Mutfak Terazisi

  Beurer KS 25 Mutfak Terazisi

  1.299 TL
 • Tefal Ingenio Katlanabilir Mutfak Tartısı 1830007850
  5.0 (1 Değerlendirme)

  Tefal Ingenio Katlanabilir Mutfak Tartısı 1830007850

  1.099 TL
 • Neutron Bluetooth Destekli Dijital Hassas Kalori Mutfak Tartısı

  Neutron Bluetooth Destekli Dijital Hassas Kalori Mutfak Tartısı

  699 TL
 • Schafer Emma Mutfak Tartısı Inox 1S174-25021-INX01

  Schafer Emma Mutfak Tartısı Inox 1S174-25021-INX01

  799 TL

Mutfak Tartısı

Mutfak tartısı elektrikli mutfak aleti çeşitleri arasında en sık kullanılanlardan biridir. Düşük gramajlı yiyecekleri hassas sistemi sayesinde kolaylıkla ölçebilen mutfak tartısı, lezzetli yemeklerin yapımı için büyük bir avantaj sağlar. Verili tarifleri tam anlamıyla yapabilmek, aynı zamanda diyet programlarına tam anlamıyla uyabilmek için mutfak tartısı artık evlerin vazgeçilmez aletlerinden biri olarak karşınıza çıkar. Özellikle kalori hesabı yaparak kilo kontrolü sağlayan kişiler, yedikleri yiyecekleri tartıda ölçerek fazla kalori almanın da büyük ölçüde önüne geçmiş olurlar. Birçok farklı markanın, çeşitli modellerde mutfak tartıları bulunur. Aynı zamanda pembeden beyaza ve siyaha kadar mutfak dekorasyonuna uyum sağlayacak modeller de mevcuttur. Bu sayede yemeklerinizi tam kıvamında yapabilir, yediğiniz besinlerin miktarına dikkat ederek kilo kontrolü yapabilir ve mutfak dekorasyonuna uygun bir hava yakalayabilirsiniz.

Mutfak Tartısı Ne İşe Yarar?

Mutfak terazisi; doğranmış, toz, sıvı ya da kuru tüm gıda malzemelerini ölçebilir. Bu sayede yemeklerinizi ölçülerine uygun bir şekilde yapmanıza olanak tanır. Örneğin; tariflerde verilen bir su bardağı ölçüsü, asla tam bir ölçü vermez. Herkesin kullandığı bardağın genişliği ve büyüklüğü değişiklik gösterir. Bu durum, hem verilen tarifin tutmamasına hem de yemeği her yaptığınızda farklı bir tat ve kıvam yakalamanıza sebebiyet verir. Fakat mutfak terazisi ile gram bazında ölçülerek eklenen un, her zaman aynı kıvamı yakalamanızı sağlar. Aynı zamanda terazide ölçüm yaparken, direkt malzemeyi koyabileceğiniz gibi hijyen açısından kap içerisinde de tartım yapabilme olanağınız mevcuttur. Cihaz öncesinden ölçüm yapacağınız kabı tartarak, onu tüm ağırlıktan düşer. Bu sayede size en güvenilir ve doğru sonucu iletir. Yemeklerin kıvamını tutturmak açısından büyük bir önem taşıyan mutfak tartısı özellikle diye sürecinde olan ya da sağlıklı beslenmeyi amaç edinmiş olan kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilir. Gün içerisinde her insanın alması gereken belli bir kalori vardır. Bu kaloriyi aşmak kilo alımına yol açar. Bu durumun takip edilmemesi kiloya bağlı hastalıkların oluşmasına kadar ilerler. Bundan dolayı mutfak tartısı sayesinde pilav, makarna ya da nohut gibi gıdaları ölçerek yiyebilir ve kalorinizi yakından takip edebilirsiniz. Böylelikle kilo alımının da önüne geçilmiş olur.

Mutfak Tartısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mutfağınızın vazgeçilmez aletlerinden biri olan mutfak tartısı seçerken dikkat edilmesi gereken bir takım püf noktalar mevcuttur. Bu püf noktaları göz önünde bulundurarak kendinize en uygun tartıyı seçebilir, bu sayede daha sağlıklı ve lezzetli yemekler yapabilirsiniz.

Analog ya da Dijital

Hassas mutfak terazisi hem analog hem de dijital modellerle satışa sunulur. Analog teraziler ağırlığı ölçmeye yarayan bir pim sayesinde çalışırken, elektronik modeller pil sayesinde kolaylıkla ölçüm yapar. Aynı zamanda son model dijital modeller de veri depolama, not tutma gibi özellikler de mevcuttur. Bu iki çeşit arasından sizin kullanım amacınıza en uygun olanını seçmenizde fayda vardır.

Kapasite ve Hassasiyet

Mutfak tartısı seçerken, cihazın kapasitesi ve hassasiyet düzeyi de bir o kadar önem taşımaktadır. Bunun için alışveriş yapacak kişi, yaptığı yemekleri düşünerek bir modelde karar kılmalıdır. Örneğin, genellikle et ve balık gibi daha ağır ya da büyük gıdaları tüketiyorsanız, tartının kapasitesinin büyük olmasına dikkat edilmelidir.

Tartının Özellikleri

Dijital mutfak tartısı modelleri birçok farklı çeşide sahiptir. Bu çeşitler arasında farklı özellikler bulunur. Örneğin; sadece kg değil, pound, ons, gram gibi diğer ölçüm birimleri arasında kolaylıkla geçiş yapabilen tartılar mevcuttur. Bunun yanı sıra zamanlayıcı, kalori hesabı gibi çeşitli özellikler de mevcuttur. Bu özellikler arasından da seçim yaparken yine kullanım amacı göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin; fazla kaloriden kaçınmak için mutfak tartısı kullanmaya karar verdiyseniz, kalori ölçer ve geçmiş kayıtları tutabilen modelleri tercih edebilirsiniz.

Kolay Temizleme

Piyasada birbirinden farklı modellerde mutfak tartısı bulunur. Bunlar arasında seçim yaparken tartının kolay temizlenebilme özelliği olduğuna da dikkat edilmelidir. Bu bağlamda parçaları çıkarılarak elde ya da makinede temizlenen modeller incelenebilir.

Tasarımı

Mutfak tartısının işlevi ve özellikleri kadar tasarımı da mutfağın dekorasyonu açısından önem taşır. Mutfak renkler ile uyumlu, tezgâhınıza uygun büyüklüğe sahip mutfak tartısı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Mutfak Tartısı Fiyatları Nelerdir?

Birden fazla farklı markanın birçok değişik modelde mutfak tartısı bulunur. Bu tartılar sahip oldukları özelliklere, tasarımlarına, büyüklüklerine ve hassasiyetine göre birbirinden ayrılır. Aynı zamanda bu farklı modellerin fiyatları da kendi arasında değişiklik gösterir. Bundan dolayı net bir fiyat vermek mümkün değildir. Mutfak tartıları dijital ve mekanik olarak iki gruba ayrılır. Mekanik tartılar, dara alınarak kolaylıkla her türlü gıdayı ölçer. Dijital tartılar ise, kalori ölçerden geçmiş kaydı tutma gibi birçok özelliğe sahiptir. Mekanik tartıya göre daha pratik ve konforlu gözüken dijital tartının fiyatı, mekanik tartıya göre daha yüksek olabilir. Fakat teknolojisinin gelişmesi ile birlikte hemen hemen her markanın dijital mutfak tartıları çıkmıştır. Bundan dolayı her cebe hitap eden mutfak tartı modellerini inceleyerek anında sağlıklı ve düzenli bir yaşama adım atabilirsiniz. Kendiniz için en iyi özelliklere sahip mutfak tartısını seçmek için internet üzerindeki yorumları da inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda sadece kendinize değil, akraba ve arkadaşlarınıza hediye olarak mutfak tartısı alabilirsiniz. Teknosa aracılığıyla uygun fiyatlı ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Destek Alın
Yardıma ihtiyacınız var mı? Teknosa ekibi olarak size yardımcı olmak için buradayız.
%100 Müşteri Memnuniyeti
%100 Müşteri Memnuniyeti
Satıcısı Teknosa olan ürününüzü “kullanmış olsanız dahi” 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
Hızlı Teslimat
Hızlı Teslimat
İstanbul için Aynı Gün Teslimat, İstanbul dahil 23 il için Ertesi Gün Teslimat Teknosa'da
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
1.500 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilirsiniz.
Kolay İade
Kolay İade
Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.
Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya 6 aya varan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
12'ye Varan
12'ye Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
2'ye Varan
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
Teknosa.com’da 750 - 100.000 TL arası siparişlerinizde ING, 500 - 100.000 TL arası siparişlerinizde Akbank Direkt Öde ve Yapıkredi kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Karşılaştır
Uyarı

Karşılaştırma listesine en fazla 3 ürün eklenebilir.