Aksiyon Kamera / Kafa Kamerası Fiyatları ve Modelleri

5 Sonuç
Sıralama
Filtreler
TL
TL
Çok Satanlar
Trust Urban 20894 Aksiyon Kamerası Bisiklet/Motosiklet Bağlantı Aparatı

Trust Urban 20894 Aksiyon Kamerası Bisiklet/Motosiklet Bağlantı Aparatı

%52
97 TL
47 TL
Kodak Pixpro SP360 4K VR Aksiyon Kamera Wİ-Fİ ve 4K Extrem Paket Siyah
Tükenmek Üzere

Kodak Pixpro SP360 4K VR Aksiyon Kamera Wİ-Fİ ve 4K Extrem Paket Siyah

3.999 TL
Çok Satanlar
Gopro Hero 9 Aksiyon Kamera Siyah

Gopro Hero 9 Aksiyon Kamera Siyah

7.299 TL
Çok Satanlar
Preo PMC-07 4K Çift Ekranlı Aksiyon Kamera

Preo PMC-07 4K Çift Ekranlı Aksiyon Kamera

549 TL
Çok Satanlar
Preo PMC08 4K Wi-Fi Aksiyon Kamera

Preo PMC08 4K Wi-Fi Aksiyon Kamera

449 TL

Aksiyon Kamerası

Aksiyon kameraları normal kameralara oranla daha küçük boyutlarda, kolaylıkla taşınabilen hafif tasarımlı geniş açılı lenslere ve yüksek görüntü kalitesine sahip kameralardır. Kullanıcıların kafa bandı ile kafasına takabilme, tripod yardımı ile bir yerlere yerleştirebilme ve sabitleyebilme imkanı bulunmaktadır.

Genellikle VLOG çekimi yapan, motor kullanan, belli başlı sporlarla ilgilenen kullanıcıların tercih ettiği aksiyon kamerası kullanıcıların hayatını kolaylaştırmakta ve daha uzun süreli çekim yapabilme şansı tanımaktadır.

Aksiyon Kamerası Nasıl Seçilmeli

Piyasada kullanıcının bütçesine göre farklı kalitelerde ve özelliklerde aksiyon kameraları bulunmaktadır. Bu kameraların özellikleri iyi bir çekim sağlamak için gerekli belli başlı gereklilikleri içermektedir. Bu özelliklerden bazıları; Batarya performansı, hafıza, çözünürlük, su geçirmez özellik, az ışıkta çekim kalitesi, ses kaydı, FPS ve kullanılan malzeme olarak sıralanabilmektedir.

Batarya performansı: Aksiyon kameralarının en önemli özelliği kullanıcıları ile birlikte seyahat etmeleri ve onlara uzun süreli çekim yapabilme imkanı tanımalarıdır. Aksiyon kamerasının batarya performansı ne kadar yüksekse ve deşarj süresi ne kadar kısaysa kullanıcı kamerasını o kadar uzun süre aktif ve verimli olarak kullanabilecektir. Kullanıcıların, aksiyon kamerası almadan önce ne kadar süre kameralarını şarj etmeden çekim yapmak istediklerini hesaplamaları ve buna göre batarya performansına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Hafıza: Bir aksiyon kamerasında aranan en önemli diğer bir özellikse hafızasıdır. Uzun süreli çekim yapmayı tercih eden kullanıcıların daha yüksek hafızalı bir kamera tercih etmeleri çekim verimliliği için daha doğru olmaktadır. Aksi halde hafıza yeterli gelmeyecek ve çekim yarıda kalmak zorunda olacaktır. Kullanıcıların kameralarının hafızalarını ne kadar aralıklarla boşaltabileceklerini tespit etmeleri ve kamera araştırmasında buna göre bir hafıza seçmeleri daha doğru olacaktır.

Çözünürlük: Kameranın çözünürlüğü bir çekimde olmazsa olmaz özelliklerin belki de en başında gelmektedir. Hiçbir kullanıcı çektiği görüntülerin kalitesiz olmasını tercih etmeyecektir. Bu sebeple aksiyon kameraları Full HD kaliteden 4K Ultra HD kaliteye kadar kullanıcılarına yüksek çözünürlükte birçok farklı seçenek sunmaktadır. 4K Ultra HD aksiyon kameraları diğer aksiyon kameralarına göre daha pahalıdır ancak bu çözünürlükte çekilen görüntülerde bulunan detaylar ve canlı renkler kullanıcı için daha önemli ise kullanıcının tercihi bu yönde olmalıdır.

Su geçirmezlik: Özellikle su altı dalışı yapan veya çekim yaptıkları ortamda su bulunan kullanıcılar alacakları kameranın su geçirmez özellikte olmasına dikkat etmelidirler. Böylece hem kameranın ömrü artmaktadır hem de kullanıcı su ile herhangi bir temasta korku yaşamamaktadır.

Az ışıklı ortamda çekim kalitesi: Neredeyse hiçbir kullanıcı daima yüksek ışıklı bir ortamda bulunamamakta ve çekim yapamamaktadır. Bu sebeple az ışıklı ortamlarda çekim yapan kullanıcıların ışıksız ortamlarda netliğini kaybetmeyen ve görüntü kalitesini düşürmeyen ürünleri tercih etmeleri gerekmektedir.

Ses kaydetme: Yapılan genelde sadece görüntü içermemekte aynı zamanda sese de sahip olmaktadır. Bu nedenle videoların sesi de en az görüntüsü kadar önem arz etmektedir. Düzgün çekilmiş, görüntü kalitesi yerinde olan bir videonun ses netliği ve kalitesi de aynı oranda iyi olmalıdır.

Bu sebeple kullanıcıların aldıkları aksiyon kameralarının mikrofonu iyi olmalı ve sesi iyi bir şekilde kaydedebilmelidir.

FPS: Saniye başına çekilen kare sayısı olarak da bilinen özellik kısaca görüntünün bir saniye içerisindeki değişimini simgeler. Bir aksiyon kamerasının FPS miktarı ne kadar yüksekse çektiği görüntünün kalitesi de o oranda yükselmektedir. Bu yüzden yüksek kaliteli video çekmek isteyen kullanıcılar yüksek FPS değerli kameralara yönelmektedirler.

Kameranın yapıldığı materyaller: Bir aksiyon kamerası ne kadar kaliteli malzemeden yapılırsa kullanım ömrü ve kullanım kalitesi de o kadar iyi olmaktadır. Yapılan malzemenin kalitesi arttıkça kamera fiyatları da artıyor olsa da kullanıcılar kaliteli ve uzun ömürlü bir aksiyon kamerasına sahip olmak için sağlam materyalli kameraları tercih etmektedirler.

Aksiyon Kamerası Fiyatları

Uygun fiyatlı aksiyon kamerası arayan kullanıcılar Preo ve AEE markalı aksiyon kamerası modellerine yönelmekteyken uzun ömürlü ve FPS değeri yüksek, sağlam materyalli aksiyon kamerası arayan kullanıcılar KODAK, SONY ve GoPro markalarının modellerini tercih etmektedirler. Her kullanıcıya ve her çekim türüne göre aksiyon kameraları Teknosa mağazalarından ve Teknosa.com'dan incelenebilmekte ve satın alınabilmektedir.

Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
12 Taksit
12 Taksit
6 Taksit
4 Taksit
4 Taksit
4 Taksit
4 Taksit
4 Taksit
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
500 - 25.000 TL arası siparişlerinizde Yapıkredi, ING, veya Akbank Direkt Öde kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Ürün favori listenize eklendi.
Ürün favori listenizden silindi.
Karşılaştır
Uyarı

Karşılaştırma listesine en fazla 3 ürün eklenebilir.