text.skipToContent text.skipToNavigation

Fotoğraf Makinesi

KATEGORÄ°LER
STOK DURUMU
MARKALAR
FİYAT

Fotoğraf Makinesi kategorisinde 40 adet ürün bulundu.

Fotoğraf makinesi fiyatları

Fotoğraf makinesi fiyatları yıldan yıla ya da modelden modele değişiklik gösterir. Kameranın hangi markanın ürünü olduğu ve kalitesi bu değişikliğe neden olan faktörlerdendir. Fiyatlar; çözünürlük ve piksel kaliteleriyle paralel olarak artar. Örneğin, en hızlı netleme iddiasıyla piyasaya sunulacak olan Canon 800D'nin fiyatı pek çok fotoğraf makinesine kıyasla daha yüksektir. Bunların yanı sıra sensör, işlemci, FPS, ekran kalitesi gibi özellikler de fiyatlar üzerine etki eder. Modelin kalite ve özellikleri çeşitlendikçe fiyatlar da aynı oranda farklılık gösterir. Her bütçeye uygun seçenekler, Teknosa mağazalarında ve Teknosa.com’da alıcılarını kolay ve hızlıca memnun etmeyi bekliyor.

En çok tercih edilen fotoğraf makinesi modelleri

Fotoğrafçılık günümüzde popülaritesi oldukça yüksek bir uğraş haline geldi. Buna bağlı olarak sosyal medya hesapları kaliteli ve etkileyici fotoğraflarla dolmaya başladı. Fotoğrafçıların hangi marka ve model fotoğraf makinesi kullandıkları da merak konusudur. Bu merak tüketici kitleyi piyasada en çok tercih edilen fotoğraf makinesi modellerini araştırmaya yöneltiyor. Konu hakkında dijital platformlarda yapılan araştırmalara göre birtakım sonuçlar elde edilebiliyor.

En çok tercih edilen kamera markaları arasında Canon, Nikon, İnstax Mini ve Sony gibi markalar yer alır. Markaların fotoğraf makinesi konusunda tüketiciye sunduğu kalite ve güvence, müşteri memnuniyeti sağlayarak onları farklı konu başlıkları altında dereceye sokar.

  • En çok tercih edilen fotoğraf makinesi modelleri arasında Canon EOS 700D gösterebilir. Bu model değişken açılı clear view LCD II dokunmatik ekranı sayesinde farklı çekim açıları yakalayabilmeyi sağlar. 18 megapiksel Hiybrid CMOS AF sensörü ise güçlü bir an yakalayıcısıdır.

  • Dönemin öne çıkan bir diğer modeli Nikon D200 adlı modeldir. Nikon D200 ile -3 EV'ye kadar hassas konu çekimi yapılabilir.

  • Çekim kalitesi ve kamera özellikleriyle Nikon ve Canon'la rekabet eden bir diğer marka Sony'dir. Sony fotoğraf makinesi serisinin en çok dikkat çeken modelleri arasında hiç şüphesiz Sony Alpha A600 yerini alır. Sony Alpha A600 gelişmiş işlemcisiyle birçok farklı kullanım amacına hizmet eder.

  • Sayılan modellere ek olarak Canon EOS 1200D, Nikon D5300 gibi modeller de eklenebilir. Fotoğraf makinelerinin tercih edilme oranlarını ya da trend olup olmamalarını belirleyen faktörlerin başında;0 kamera kalitesi, piksel değeri, kullanım garantisi gibi özellikler gelir. Alıcıların iyi bir piyasa araştırması sonucu alacakları modele karar vermelerinin, memnuniyet ihtimali yüksek alışveriş anlamına geleceği unutulmamalıdır.

Dijital fotoğraf makinesi ve analog fotoğraf makinesi arasındaki farklar

Teknolojik gelişmeler bir dönemin gözde olan ürününü, başka bir dönemin demode ve işlevsiz ürünleri kategorisine sokabilir. Eski yeni çatışması arasında bocalayan ürünlerden biri de fotoğraf makineleridir. Fotoğrafçılığın insanlar üzerinde bir tutku haline gelmesiyle beraber teknolojik ivme kamera alanında hız kazanmaya başlamıştır. Böylece bir zamanların gözdesi analog fotoğraf makinelerinin yerini dijital fotoğraf makineleri almıştır.

Analog fotoğraf makineleri ile dijital fotoğraf makineleri arasındaki farklardan en belirgin olanı dijitalde hafıza kartı sayesinde çok daha fazla fotoğraf çekilebilirken, analogun 24 ya da 36 pozda bir film değiştirmeyi gerektirmesidir. Ayrıca dijitallerdeki fotoğrafları başka bir yere aktarırken veri kaybı olmayacağı gibi netlik de korunur.

DSLR fotoğraf makineleri anlık görüntü ön izleme, görüntü üzerinde oynama, silme, ışıklandırma düzenlemesi gibi pek çok faaliyeti gerçekleştirirler. Bunlara karşın analog fotoğraf makinelerinin de birtakım avantajları bulunur. Örneğin, analoglar siyah beyaz fotoğraf çekiminde detayları daha çok yakalayabilir. Dijitallere oranla daha düşük dinamik erim söz konusudur. Işığın çok parlak olduğu alanlar beyaza dönüşür. Her ne kadar analogların avantajları çok gibi görünse de günümüzde film temin edebilmek oldukça zordur.