text.skipToContent text.skipToNavigation

Buzdolabı Fiyatları

Buzdolabı
MARKALAR
FİYAT
Renk
Net Kapasite
STOK DURUMU

Buzdolabı için 46 ürün bulundu

%9 3.749 TL 3.399 TL
%1 4.139 TL 4.099 TL
%3 4.599 TL 4.479 TL
%5 4.119 TL 3.899 TL
%4 4.489 TL 4.299 TL
%5 6.599 TL 6.299 TL
%6 4.399 TL 4.149 TL
%5 5.699 TL 5.399 TL
%4 5.099 TL 4.899 TL
%7 4.249 TL 3.949 TL
%6 3.499 TL 3.299 TL

Buzdolabı

Buzdolapları günümüzde sadece evlerin temel ihtiyacı olan beyaz eşyalardan biri olmasının yanı sıra artık toplu mekanlarda da zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir. Yiyecekleri ve içecekleri bozulmadan muhafaza etme görevini üstlenen buzdolaplarının birçok çeşidinin olması kullanım alanları için avantaj oluşturmaktadır.

Çift kapılı buzdolapları

Klasik bir model olan ve eskiden kullanım oranı daha yüksek olan derin dondurucu kısmı üstte bulunan bu modellerin alt kısmı ise normal soğutucu bölümünü oluşturmaktadır. Piyasada bulunan farklı modellerdeki birçok buzdolabı ile kıyaslandığı zaman enerji tasarrufu sağladığından bu çift kapılı buzdolapları daha hesaplıdır. Özellikle geniş aileler sıklıkla bu formdaki buzdolaplarını tercih etmektedir. Bunun yanı sıra, estetik olarak farklı dizaynlara ve renklere sahip olan alternatifleri bulunur. İçlerinin genişliği marka ve modele bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte içerisine yerleştirilebilir farklı boyutlardaki hazneler ile kullanım kolaylığı sağlarlar. Derin dondurucu bölümü üst tarafta bulunan çift kapılı klasik buzdolapları kısıtlı oranda dondurucu kapasitesine sahip olması ve normal soğutucu bölümündeki yiyecek ve içeceklere erişim için eğilmeyi gerektirdiğinden küçük dezavantajlara sahiptir.

Kombi tipi buzdolapları

Kombi tipi buzdolaplarının en önemli özelliği, derin dondurucu kısmı üst tarafta bulunan çift kapılı klasik buzdolaplarından farklı olarak, derin dondurucu kısımlarının alt tarafta bulunmasıdır. Bu sayede, üst kısımda yer alan normal soğutucu bölümüne erişim daha kolay olacağından ve genellikle o bölümün daha sık kullanıldığı da göz önünde bulundurulduğunda vücut sağlığı için sık sık eğilmeyi gerektirmeyecek ve yiyecek içeceklere pratik erişim imkânı sağlayacaktır.

Kombi tipi buzdolaplarının normal soğutucu bölümleri, derin dondurucu kısmı üstte bulunan buzdolaplarına oranla daha geniş olduğundan yer avantajı sağlamaktadırlar. Bunun yanı sıra farklı boyutlarda iç aparatları ve hazneleri mevcuttur ve her ev tipine uygun olabilecek ebatları sıklıkla bulunmaktadır. Estetiğe önem verenler için renk ve model alternatifleri bulunur. Bu buzdolapları daha az enerji tasarrufu yapması ve klasik modellerdeki buzdolaplarına göre daha pahalı olması nedeniyle de dezavantajlara sahiptir.

Gardırop tipi buzdolapları

Görünümünü isminden alan gardırop tipi buzdolabı modellerinin içerisi dik bir şekilde ikiye ayrılmıştır. İki kapıdan oluşan buzdolabının bir kapısı soğutucu bölümünü diğer kapısı ise derin dondurucu bölmesini oluşturmaktadır.

Gardırop tipi buzdolaplarının en büyük avantajlarından biri de derin dondurucu kısmı üstte ya da altta bulunan buzdolaplarına oranlar daha geniş bir iç bölmeye sahip olmasıdır. Bu sayede çok daha fazla miktarlarda yiyecek ve içecek muhafaza etme kapasitesine sahiptirler. Buna ek olarak fazla sayıda ve farklı genişliklerde büyüklü küçüklü raflara sahiptirler. Bu raflar sayesinde yiyecek ve içecekler kategorilere ayrılabilir. Gardırop tipindeki kapıları dar bir alanda açılım sağladığından küçük mutfaklarda kolaylıkla kullanılabilir ve yerden tasarruf edilebilir. Bu tipteki buzdolapları soğutucu ve derin dondurucu kısmını eşit olarak ikiye böldüğünden evlerde kullanmak için ekstra bir derin dondurucuya ihtiyaç duyulmaz çünkü oldukça geniş kapasiteli derin dondurucu kısmı kullanıma hazırdır. Markaların model ve fiyat aralığına göre birçok çeşidinde su pınarı ve entegre buz bulunmaktadır. Bazı modellerde mevcut olan kapı alarmı sayesinde ise dayanıklılık ve uzun vadeli kullanım amaçlanmıştır. Gardırop tipli buzdolapları, derin dondurucu kısmı üstte ve altta bulunan klasik tipli buzdolaplarına oranla daha pahalı olduğundan, zeminde daha fazla yer işgal ettiğinden ve mutfak bölümünün köşe kısımlarına yerleştirilmek için uygun olmadıklarından bazı dezavantajlar oluşturmaktadır.

Üstten Donduruculu Buzdolapları

Klasik modellerden biri olan üstten donduruculu buzdolapları alışılmış modellerin dışına çıkmak istemeyenler için idealdir. Eğer dondurucu bölümünü çok sık kullanmıyorsanız üstten donduruculu buzdolapları sizin için çok daha uygun.

Alttan Donduruculu Buzdolapları

Son zamanlarda evlerde sıklıkla tercih edilen alttan donduruculu buzdolapları özellikle soğutucu bölmeden çok dondurucu bölmesini kullanan kişiler için ideal. Dondurulmuş gıdalara ulaşım kolaylığı sunması ve ergonik olması da önemli avantajlarından biri.

Fransız kapı buzdolapları

Kombi tipi buzdolaplarının çekmeceli dondurucu özelliklerini, gardırop tipi buzdolaplarının ise iki tarafa açılan dar alan kaplayan kapı özelliklerini yapısında barındıran, sıklıkla 3 veya 4 kapıdan oluşan çok kapılı buzdolaplarına denir. Bu formdaki buzdolapları oldukça geniş bir iç hazneye sahiptirler. Geniş aileler için kullanım kolaylığı sağlamaktadırlar. Birden fazla kapıları ve geniş iç rafları bulunduğundan fazla yer kaplayabilecek tabakların, tencerelerin ve kapların rahatlıkla sığması mümkündür. Görünüm olarak oldukça estetik ve şık bir duruşu vardır. Markaların farklı modelleri ve renk çeşitleri mevcuttur. Bunun yanı sıra diğer buzdolaplarından farklı olarak çocuk kilidi ayarı bulunur. Bu gibi gelişmiş fonksiyonel özelliklere karşın mutfaklarda çok yer kaplamasından ve diğer buzdolaplarına oranla daha pahalı olmasından dolayı dezavantajları mevcuttur.

Buzdolabı fiyatları

Buzdolabı fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterir. Kullanım alanları açısından değerlendirildiği zaman iş yerleri, restoranlar, kafeler, yemek şirketleri ve okullar gibi toplu alanlarda kullanılan buzdolapları daha büyük ve fonksiyonel olacağından fiyatları daha yüksek olmaktadır. Bunun yanı sıra evlerde kullanılan buzdolapları evin ihtiyacına ve kişi sayısına paralel olarak tercih edildiğinden toplu alanlarda kullanılan buzdolabında oranla küçük buzdolaplarıdır ve fiyatları da o orandan daha düşük olmaktadır. Uygun fiyatlı buzdolabı seçenekleri arasında yer alan klasik tipteki, dondurucu kısmı yukarıda bulunan tek kapılı buzdolapları en ucuz buzdolaplarındandır. Fakat uygun bir fiyata yüksek donanıma sahip kaliteli buzdolapları bulmakta mümkündür. Beyaz eşyalar kategorisindeki bu gereksinimler buzdolabı kampanyaları ile avantajlı alışveriş imkanları sunmaktadır.

En çok tercih edilen buzdolabı modelleri hangileridir?

En çok tercih edilen buzdolapları geniş hazneli, çift kapılı, derin dondurucu kısmı altta yer alan No-Frost buzdolaplarıdır. Bu modeller aynı zamanda enerji tasarrufu özelliği barındırdığından daha ekonomik bir kullanım sağlamaktadır. Fazla fonksiyonel özelliğe sahip olmasının yanı sıra uygun bütçeler ile alınabilecek buzdolapları rağbet görmektedir. Bu özellikler göz ardı edilmeksizin en çok tercih edilen buzdolabı modellerini, ülke çapında kalitesi tescillenmiş markaların modelleri oluşturmaktadır. Samsung, LG, Electrolux, Grundig, Altus ve AEG buzdolapları güvenilirlik açısından çokça tercih edilmektedirler.

No-Frost buzdolabı

No-Frost buzdolabı, buzlanma karşıtı buzdolaplarıdır. Klasik tipteki buzdolaplarının derin dondurucu kısımları statik donduruculardır yani bu dondurucular eski tipte olduklarından buzdolaplarının derin dondurucu kısımlarında karlanmalar olabilir fakat No-Frost özelliği olan buzdolaplarının derin dondurucu bölümlerinde karlanmalar olmaz. Bunun nedeni ise No-Frost buzdolaplarının hava dolaşımının diğer tipteki buzdolaplarına oranla daha fazla olmasıdır. No-Frost buzdolapları daha hızlı dondurma özelliğine sahiptir.

Buzdolaplarının enerji tüketimi

Buzdolapları en çok enerji tüketen beyaz eşyaların başında gelmektedir. Fakat markaların modellerine göre enerji tüketimleri değişkenlik göstermektedir. Sırasıyla A+++, A++, A+, A, B, C, D sınıfı buzdolapları bulunmaktadır. Bu buzdolapları enerji tüketim oranlarına göre kategorilere ayrılmıştır.

A+++ sınıfı buzdolapları en yüksek oranda enerji tasarrufu sağlayan ürünler iken G sınıfı elektronik ev aletleri enerji tasarrufu sağlayamamanın aksine yüksek miktarlarda enerji ziyan etmektedirler. Piyasada bulunabilecek en düşük enerji tasarrufu yapan B sınıfı buzdolaplarıdır. B sınıfından daha düşük bir sınıfta buzdolabına rastlamak pek de mümkün değildir. Bu yüzden buzdolabı seçiminde enerji tüketimi baz alınarak kıyaslamalar yapılırken genellikle A+++, A++, A+, A ve B sınıfları arasında seçimler yapılmaktadır.

Bu seçimler yapılırken bütçeye uygunluğuna paralel olarak en az oranda enerji tüketen buzdolapları tercih edilmektedir. Çünkü bir seferde ucuz diye alınabilecek buzdolabı uzun vadelerde daha fazla enerji tüketmesi sebebi ile daha fazla maliyete sebep olabilir. Buna karşılık bir seferde bir miktar daha fazla bütçe ayrılarak alınabilecek bir buzdolabı uzun vadelerde kullanıldığı zaman tasarruf ettirerek bütçeye olumlu bir şekilde geri dönüş yaptırabilir.

En Uygun Buzdolabı Modelleri

Teknosa'da! Teknosa çok çeşitli markalar ve fiyat aralığı ile kullanıcıların seçimine geniş bir yelpaze sunmaktadır. Samsung, LG, Electrolux, Grundig, Altus ve AEG gibi markaların farklı özellikteki buzdolaplarına Teknosa.com ve Teknosa mağazaları aracılığıyla hızlıca ulaşmak mümkün. Kullanıcıların buzdolabında aradıkları farklı özelliklere göre birçok ürün uygun fiyatlarda Teknosa'da yer almaktadır. Ayrıca Teknosa'da ürünlerin kampanyalı fiyatları da kolaylıkla takip edilebilir. Uygun fiyat buzdolabı almak için Teknosa taksit avantajlarından faydalanmak, buzdolabı alışverişinde alıcıya büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Buzdolabı almadan önce Teknosa'nın kampanyalarına, fiyat aralıklarına ve taksit avantajlarına bakmakta oldukça fayda vardır.