SLR Fotoğraf Makineleri Fiyatları ve Modelleri

2 Sonuç
Sıralama
Filtreler
TL
TL
Çok Satanlar
Canon EOS 2000D 18-55MM DC III DSLR Dijital Fotoğraf Makinesi
Tükenmek Üzere

Canon EOS 2000D 18-55MM DC III DSLR Dijital Fotoğraf Makinesi

7.099 TL
Çok Satanlar
Sony ZV-1 Vlog Fotoğraf Makinesi

Sony ZV-1 Vlog Fotoğraf Makinesi

9.999 TL

SLR fotoğraf makinesi

SLR fotoğraf makinelerinde kullanılan SLR kavramı "Single Reflex Camera” kelimelerinin baş harflerini temsil eder. Son zamanlarda bir çok özelliği otomatik ayarlamayı sağlayan DSLR fotoğraf makineleri de ahayatımza girmiştir. SLR kavramının başına D harfinin getirilmesiyle oluşmuş olan bu fotoğraf makinesi türünde D harfi dijital kelimesini ifade etmektedir. DSLR kelimesi, “Dijital Single Reflex Camera” kelimelerinin baş harflerinden oluşmuş bir kısaltmadır. Profesyonel olarak bu mesleği yapmayan ama fotoğraf çekmeye merak salmış insanların daha kaliteli görüntüler elde etmesini sağlayan DSLR fotoğraf makinesinin objektifinin değiştirilebilirliğinin yanında ayna ve optik vizör mekanizmasına sahip olması gibi pek çok kullanışlı ve farklı özelliği de bulunmaktadır.

Lens, ayna, perde, sensör, focus screen, biriktirici lens, pentaprizma ve vizör elemanlarından oluşan DSLR fotoğraf makinesinin asıl çalışma mantığı lensten geçen ışığın vizöre ulaşması olarak tanımlanmaktadır.

Günümüzde pek çok farklı marka DSLR fotoğraf makinesi üretiyor ve satışa sunuyor. Özellikle Canon fotoğraf makinesi üretiminde öne çıkan bir marka hâline gelmiştir. Teknosa, bünyesinde her bütçeye ve her seviye kullanımına uygun DSLR fotoğraf makinesini barındırmaktadır.

DSLR ve SLR fotoğraf makinesi farkları nelerdir

SLR fotoğraf makineleri ve DSLR fotoğraf makineleri arasındaki başlıca fark SLR makinelerde fotoğraflar filmler üzerine yazılarak elde edilirken DSLR fotğraf makinelerinin bundan uzak oluşudur. DSLR fotoğraf makineleri algılamayı hafıza kartı üzerine yapmaktadır. SLR makine ile çekilmiş fotoğrafların filmler üzerine yazılması fotoğrafı silme ve düzenleme işlemi yapılmasını engellemektedir çünkü fotoğraf çekildiği an bulunan filmlerinizden bir tanesi üzerine yazılmıştır. DSLR fotoğraf makinelerinde ise bu durum söz konusu değildir, fotoğrafları silme ve düzenleme işlemleri yapılabilmektedir ve bu durum kullanıcının işini oldukça kolaylaştırmaktadır.

SLR fotoğraf makinelerinde çekilen fotoğraflar filmler yıkatılıp taratılana kadar görülememektedir. Bu işlem uzun zaman alırken DSLR fotoğraf makinelerinde fotoğraf çekildiği an görünebilir özelliğe bürünmektedir.

Profesyonel fotoğraf makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Profesyonel fotoğraf makinesi alırken hangi amaçla alınma kararına varıldığı çok önemli bir etken olmaktadır. Eğer profesyonel olarak fotoğrafla uğraşılacak ise DSLR bir makine alıp yanında gerekli olan aksesuarları da tamamlamak doğru bir karar olacaktır. Alınacak olan makine ve buna ayrılacak olan bütçe belirlendikten sonra daha detaylı özelliklere de bakmak gereklidir. Sahip olduğu özellikler bir makinenin ve bu makineyle çekilebilecek olan fotoğrafların kalitesinin ana hatlarını belirler.

Çözünürlük; fotoğraf makinelerinde “mega piksel “olarak tanımladığımız değeri ifade eder. Bu değer arttıkça çözünürlük artar.

ISO; ise makinenin sahip olduğu sensörlerin gerek duyduğu ışık miktarını ifade eden terim olarak karşımıza çıkmaktadır. DSLR fotoğraf makinelerinin ISO başarımı SLR makinelere göre daha yüksektir.

Objektif; gövde seçimi yapıldıktan sonra dikkatinizi en çok vermeniz gereken noktadır. Objektif, lens olarak geçen aksesuarın diğer bir adıdır. Alacak olduğunuz ya da araştırdığınız objektiflerin en yüksek değerde ışık alabiliyor olması gereklidir ki bu doğrudan ISO değerinde yapacağınız değişikliklerin de azalmasına neden olacaktır.

Pil; alacağınız makinenin türüne bağlı olarak tercih etmeniz gereken pil de farklılık gösterecektir. DSLR fotoğraf makinelerinin çoğunda şarjlı piller kullanılmaktadır. Bu durum kullanıcıları sürekli pil arama durumunda kalmaktan kurtarmakta ve daha kaliteli bir kullanım sağlamaktadır.

Fotoğrafı çekmek için basılan tuşa “deklanşör” denir, bu tuşa basım ile fotoğrafın çekiminin arasında kalan süreye ise deklanşör gecikmesi denir. Gecikme süresinin kısalığı fotoğraf çekiminin kalitesinden fotoğraf çekimine ayrılan zamanın kalitesine kadar pek çok durumda etkilidir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken özellik ise optik ve dijital zoom adı altında geçen özelliklerdir. Optik zoom, dijital zoom'a kıyasla daha fazla önem taşır çünkü optik zoom değeri makinenin kullanışlı olup olmaması ile doğrudan etkilidir.

En fazla tercih edilen SLR fotoğraf makinesi modelleri

Kodak, Canon, Sony, Nikon ve daha birçok farklı marka ürettikleri SLR fotoğraf makineleri ile ilgiyi üzerlerine çekmektedir. Kodak SLR fotoğraf makineleri dendiğinde Kodak Pixpro modelleri öne çıkmaktadır.

Canon SLR fotoğraf makineleri yine kategorisinin en çok terci edilenleri arasında yer almaktadır. Canon EOS DSLR fotoğraf makineleri bir çok model seçeneği ile öne çıkmaktadır. Canon SLR fotoğraf makineleri fiyat – performans değer,inde öne çıkmaktedır. Sony SLR fotoğraf makinelerinde ise DSC modelleri en çok aranan modeller arasında yer almaktadır. Nikon SLR fotoğraf makinesi kategorisinin en dikkat çeken markalarından birisidir. Özellikle Coolpix serisi modelleriyle sık tercih edilmektedir. Nikon SLR fotoğraf makinelerinden çok DSLR makinelerde daha fazla göze çarpmakta ve tercih edilmektedir.

En fazla tercih edilen DSLR fotoğraf makinesi modelleri

SLR fotoğraf makinelerinde en çok tercih edilen markalar, DSLR fotoğraf makinelerinin de en çok tercih edilen markaları arasında bulunmaktadırlar. Sony markasının DSCW830 modeli uygun fiyatı nedeniyle alıcıların dikkatini çekerken Canon EOS 80D profesyonel olarak fotoğraf ile uğraşan kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Aldıkları DSLR fotoğraf makinelerinin hem fiyatının uygun olmasını isteyen hem de profesyonel fotoğraflar çekmek isteyen kişiler ise Nikon D5300 ile Canon EOS 200D modellerini sıklıkla tercih etmektedir.

DSLR fotoğraf makinesi fiyatları

Fotoğraf makinesinin kullanılma amacına göre alacağınız makine değişmekte ve kullanım özelliğine göre bu değişim makinenin fiyatını da etkilemektedir. Fotoğraf makinelerinin sahip oldukları özellikler arttıkça bu artış makinelerin fiyatlarına da yansımaktadır. Birçok profesyonel kullanıcının tercihi olan ve daha kolay, daha kaliteli fotoğraflar çekmeye yardımcı olan DSLR fotoğraf makineleri fiyat-performans olarak verildikleri fiyatı hak etmektedir.

Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
12 Taksit
12 Taksit
6 Taksit
4 Taksit
4 Taksit
4 Taksit
4 Taksit
4 Taksit
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
500 - 25.000 TL arası siparişlerinizde Yapıkredi, ING, veya Akbank Direkt Öde kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Ürün favori listenize eklendi.
Ürün favori listenizden silindi.
Karşılaştır
Uyarı

Karşılaştırma listesine en fazla 3 ürün eklenebilir.