text.skipToContent text.skipToNavigation

Akıllı Ev Sistemleri ve Ürünleri

Akıllı Ev Sistemleri ve Elektronik Ev Aksesuarları ile Evinizi Yenileyin

Ev sahiplerine; konfor, güvenlik, enerji verimliliği ve kolaylık sağlayan akıllı ev teknolojileri, uzaktan kontrol birimleri sayesinde evinizi tek bir yerden yönetebilmenize yardımcı olur. Yeni nesil teknolojilerle uyumlu olarak çalışan akıllı ev otomasyonu ve ev aksesuarları, hayatınızı pratikleştiren çözümler sunar.

ÜRÜNLERİ İNCELE

Akıllı Ev Sistemleri Nedir?

Akıllı ev sistemleri; aydınlatma, ısıtma, güvenlik, iklimlendirme ve görüntüleme sistemleri gibi birbirinden bağımsız birimleri ve cihazları ana kontrol ünitesi ile birbirine bağlayan yazılımlar ve donanımlar bütünü olarak tanımlanabilir. TV, bilgisayar, oyun konsolu, tablet, ses ve multimedya sistemleri tarzındaki cihazlar da akıllı teknoloji platformu üzerinden kolaylıkla yönetilebilir.

Hayatı daha pratik bir hale getiren akıllı evler, birbirleriyle iletişim kurabilen cihazları etkin bir şekilde kullanabilmenize olanak tanır. Ev içindeki odalardan ya da İnternet aracılığıyla dünyanın herhangi bir yerinden evinizdeki elektronik eşyaları çalıştırabilir, durdurabilir veya ileri bir tarih için programlayabilirsiniz. Uzak bağlantı kurarak evinizde yer alan sabit kameralara ulaşabilir ve oda, teras, bahçe, balkon gibi alanları canlı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Akıllı Ev Ürünleri Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırır?

Akıllı asistan ve uzak bağlantı birimleri ile donatılan akıllı ev sistemleri, kendi aralarında iletişim kuran bağlantı mekanizması ve çeşitli protokoller arasında geçiş yapabilir. Çoğu ürün, genellikle dört ana protokolden (cihazlar arası iletişim aracı) birini üzerinde taşır ve bunların hepsi; İnternet, telefon ve cep telefonlarıyla uyumlu olarak çalışır.

EnOcean, UPB, X10, Z-Wave ve İnsteon gibi popüler protokoller ile uyumlu olarak çalışan akıllı ev sistemleri, ileri teknoloji cihazları ve elinizin altında bulunan tüm elektronik ürünleri uzaktan çalıştırabilmenizi mümkün hale getirir. Aynı protokolü kullanan cihazlar, bütçenize uygun ürünleri ve donanımları da ana bağlantı sistemi üstüne ekleyebilmenize olanak tanır.

Akıllı Ev Sistemleri Sayesinde Aklınız Evde Kalmasın!

Akıllı ampul, akıllı priz, akıllı sensör ve akıllı anahtar gibi elektronik tabanlı ev sistemlerine uyum sağlayan cihazlar sayesinde eski teknolojiye sahip elektrikli ev eşyalarını mevcut akıllı ev sisteminize entegre edebilirsiniz. Bu sayede; masa lambası, HVAC, klima, vantilatör, kombi, kettle, ısıtıcı ve bahçe sulama cihazı gibi doğrudan elektrik ile çalışan cihazları da kolaylıkla akıllı ev sisteminize tanıtabilir ve bir zaman çizelgesi ile uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Akıllı ev sistemine dâhil edilen tüm cihazları, akıllı kumanda desteğiyle ve kablosuz olarak tek bir ünite üstünden yönetebilirsiniz. Güvenlik ve kamera donanımlarını içeren ev güvenlik mekanizmalarını da zahmetsizce akıllı ev sisteminize bağlayabilirsiniz. Aklınız evde kalmadan gönül rahatlığı ile seyahat edebilir, istediğiniz her an evinizi uzaktan görüntüleyebilir ve kolayca kontrol edebilirsiniz.

Akıllı ev sistemleri, evinizin emniyetini ve güvenliğini sürekli takip sistemleri ile güvenceye alır. Yangın, gaz kaçağı, su baskınları gaz kaçağı ve hırsızlık gibi bir çok konuda size akıllı çözümler sunar. Yaşam alanlarınızdaki tüm aydınlatma, para kasaları, malzeme dolabı, ısıtma ve soğutma sistemlerini uzaktan yönetmenizi sağlar.Üstelik, dilediğiniz uyarıları size göndererek enerji tasarrufu açısından gereksiz harcamanızın önüne geçer.

ÜRÜNLERİ İNCELE