text.skipToContent text.skipToNavigation

Akıllı Saat Modelleri ve Fiyatları

Akıllı Saatler
MARKALAR

Akıllı Saatler için 0 ürün bulundu

Akıllı Saatler

Apple, Samsung, Sony , Huawei, ve LG gibi dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri, akıllı telefonların ardından akıllı saat üretimine başladılar. Günümüzde giyilebilir teknoloji denilince akla gelen ilk ürünlerden birisi de akıllı saatler. Samsung akıllı saat konusunda ilk atılımı yapan firmadır.

Akıllı saat, bilgisayar sistemi ile birleştirilmiş bir kol saatidir. Bu tarz saatler günümüzde giyilebilir teknoloji ürünlerinin başında gelmektedir. Akıllı saatler de aynı normal bir saat gibi kola takılır, dijital bir ekranı olur ve içinde bir bilgisayar sistemi bulunur.

Akıllı saat marka ve modelleri

Apple akıllı saatleri Apple watch series 4 ile son günlerde yeni akıllı saat modelini tanıttı. Samsung, Preo ve Wiky markaları da birçok farklı özellikte akıllı saat modellerine sahip. Ayrıca Vestel, Huawei, Alcatel ve Xiaomi de akıllı saat konusunda farklı özelliklere sahip modeller çıkarmaktalar.

Apple Akıllı Saat Modelleri

Apple Watch Series 3 akıllı saatleri ile duruş, hareket ve egzersiz halkaları sayesinde gün içerisinde ne kadar hareket ettiğinizi görmeniz mümkün. Bu konudaki bir diğer özelliği ise fazla oturduğunuzda harekete geçmeniz için saatin bildirimler göndermesi. Sağlıkla ilgili bir diğer özelliği kalp atış hızını takip ederek kalp hızınızdaki artış veya azalışta, normal olmayan durumlarda uyarı vermesidir. Apple yeni tanıttığı Apple Watch Series 4 modeli ise, görünüm olarak daha ince bir çerçeveye ve daha geniş bir ekrana sahip. Seri 3'ten farklı olarak sekiz farklı bilgiyi aynı anda kullanıcısına aktarma özelliği var. Hoparlör gücü de Seri 3'e göre %50 oranında daha fazla.

Samsung Akıllı Saat Modelleri

Gear 3 en son çıkan akıllı saat modeli. 380 mAh pil gücüne sahip olup kullanıcılara ekstra 1 gün şarj ömrü sunmakta. Arama yapmak için hoparlör ve mikrofon kullanılmakta. Ayrıca temassız ödemeler için Samsung Pay kullanımı mevcut. 1.3 inch'lik ekranı, 1 GHz dual core Exynos 7270 işlemcisi ve bir alt modeli olan S2'deki gibi 4 GB depolama alanına sahip. Basınç ve nabız ölçebilir. Samsung akıllı saatin ağırlığı ise 62 gram. Samsung Gear S3 ekran büyüklüğü olarak 46 mm çapında. 42mm'lik Apple Watch Series 3'e göre daha büyük bir tasarıma sahip.

Çocuk akıllı saatleri

Alcatel markası ve Wicky markası çocuklara yönelik çocuk akıllı saatleri üretmektedir. Bu akıllı saatler 5 ve 9 yaş arası çocuklar için tasarlanmaktadır. Ebeveynler bu akıllı saatler ile çocuklarını arayabiliyor ve çocuklarına sesli mesaj gönderebiliyorlar. Ebeveynler bu saat sayesinde, iOS 7 ve üzeri, Android 4.3 ve üzeri sürümlerle uyumlu akıllı telefonlarından çocuklarının nerede olduğunu görebiliyorlar, çocukların belirlenen güvenli bölgeden çıkmaları durumunda bildirim alıyorlar. Adım sayar özelliği diğer akıllı saatlerde olduğu gibi çocuk akıllı saatlerinde de bulunmakta. Adım sayar özelliği basit bir işlev görerek günlük olarak çocuğun attığı adımları ve yaktığı kalorinin takibini sağlar. Ayrıca saat çıktı özelliği ile çocuk kolundan saatini çıkardığında veya geriye takmadığında ebeveyni bununla ilgili bir geri bildirim alır.