👨‍👧‍👧 2020 Babalar Günü Ne Zaman?

Babalarımıza olan sevgimiz bir güne sığmaz ancak bu yıl da her yıl olduğu gibi haziran ayının üçüncü pazar günü Babalar Günü’nü keyifle kutlayacağız. 2020 Babalar Günü 21 Haziran’a denk geldiğinden bugüne kadar tüm hazırlıklarınızı yapıp babanızı çok mutlu edecek bir hediye alabilir, ona çok hoş bir sürpriz yapabilirsiniz!

🗓️ Babalar Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

Altı çocuğunu da anneleri olmadan, tek başına büyütmüş gazi bir babanın kızı olan Sonora Smart Dodd, annelerin olduğu gibi babaların da özel bir günü olması gerektiğini düşündü. Üstelik bu günü babasının doğum günü olan 5 Haziran’da kutlamak istedi.

Hazırlıklar tamamlanamadığı için ilk kutlama 19 Haziran 1910’da yapılsa da bu özel düşünce dönemin ABD başkanı Calvin Coolidge’i çok etkiledi ve Babalar Günü 1924 yılında resmi olarak kabul edildi. 1966 yılına gelindiğinde ise ABD başkanı Lyndon Johnson bu günün haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanması konusunda bir bildiri yayınladı. O günden bu yana tüm dünyada Babalar Günü aynı tarihte, aynı çoşkuyla kutlanmaya devam ediyor.

💌 En Özel Babalar Günü Sözleri

Babanıza olan sevginizi kelimelere sığdırmak biraz zor. Ama yine de bir mesajla ya da hediyenizin üzerine yazacağınız bir notla onun kalbini almak istemez misiniz? Önerdiğimiz güzel sözler arasından aranızdaki bağı en iyi anlatan cümleyi seçip ona unutulmaz bir anı verebilirsiniz.

● Biraz desteğe ve iyi bir tavsiyeye ihtiyacım olduğunda ilk aklıma gelen kişi sensin. Hep yanımda olduğun için teşekkür ederim baba, iyi ki varsın.
● İlk adımımdan bugüne hep yanımda oldun. Hep yanımda olduğun daha nice yıllarımız olsun. Babalar Günü'n kutlu olsun!
● Büyümemi çok daha eğlenceli hale getirdin. En iyi arkadaşım, iyi ki varsın!
● En çok sevdiğim, en çok güldüğüm anılarımda hep sen varsın. Bundan sonrakilerde de hep sen ol! Seni seviyorum.
● Ailemizi koruduğun, en iyi tavsiyeleri verdiğin ve harika bir baba olduğun için ne kadar teşekkür etsek az!
● Bana öğrettiklerin ve harika bir baba olduğun için çok teşekkür ederim!
● Dünyanın en havalı, en yakışıklı babası Babalar Günü'n kutlu olsun.
● Batman ve Supermen'i de severim ama hiçbir süper kahraman senin kadar güçlü değil! Hep kahramanım olacaksın!
● En büyük, en güçlü, en iyi baba! Seni çok seviyoruz!
● Yaptığın fedakarlıklar, hayatımıza kattığın değer için minnettarım. İyi ki varsın baba.
● Sen benim için dünya demeksin. Sen olmasan olmazdık, iyi ki hayatımızdasın.
● Bir pusula gibi bana hep doğru yolu gösterdin. Birlikte nice güzel yollarda yürüyelim!
● Sadece başarılarımda değil hatalarımda da yanımda olduğun, her düştüğümde kaldırdığın için çok teşekkür ederim baba!
● Sensiz dünya nasıl bir yer olurdu bilmiyorum. İyi ki bizim babamızsın.
● Belki yanında değilim ama senin neşen, sesin ve tavsiyelerin benim hep yanımda. Babalar Günü’n kutlu olsun baba, seni çok özledim.
● Çocuklarıma senin kadar iyi bir baba olmak en büyük hayalim. Seni çok seviyorum.
● Hayatım boyunca bana ilham verdiğin için teşekkürler baba!
● En iyi arkadaşım Babalar Günü’n kutlu olsun!
● Sen olmasan bugün olduğum kişi olamazdım. Bana kattığın her bir değer için teşekkürler!
● Dünyanın en iyi babası Babalar Günü’n kutlu olsun! Hep yanımızda ol!

🎁 Babalar Günü Hediye Fikirleri

Babalar Günü için hediye arayışında mısınız? Bu işi son ana bıraktıysanız elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Ona en uygun hediyeyi satın almak için ilgi alanlarını, hobilerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanız yeterli. Teknosa’nın Babalar Günü kampanyaları ve indirimlerine de göz atarak fikir edinebilir, çok seveceği bir hediye bulabilirsiniz.

🎁 Babalar Günü Hediyeleri Ne Olabilir?

Babanıza, dedenize ya da ilk Babalar Günü hediyesi çok özel olsun istediğiniz eşinize ne hediye alacağınızı düşünüyorsanız Teknosa’nın sizin için hazırladığı 2020 Babalar Günü hediye önerileri size rehber olacak! Bu öneriler arasından onu en mutlu edecek hediyeyi hemen seçebilirsiniz.

💬 Babalar Günü Kartı Nasıl Yapılır?

Onun için özel olarak seçtiğiniz hediyenizi taçlandırmak ister misiniz? O halde hediyenizin yanında kendi ellerinizle hazırladığınız ya da el yazınızın olduğu bir Babalar Günü kartı iliştirin! Bu belki de onun için en güzel Babalar Günü hediyesi olabilir

Kartınızı hazırlamak için onun en sevdiği renkte bir karton seçin, dilediğin boyutlarda kesin, dilerseniz sadece el yazınızla dilerseniz ona olan sevginizi anlatan bir çizimle süsleyin. Önemli olan bu kartın tamamen sizin ellerinizden çıkması!

👼🏼👨🏼‍💼 İlk Babalar Günü Hediyesi

Birkaç ay önce o güzel haberi aldığınızda daha şimdiden gözlerinde ne kadar iyi bir baba olacağını gördüğünüz eşinizin ilk babalar günü hediyesi için henüz seçim yapmadınız mı? O halde yeni hayatınıza uygun ve keyif alacağı hediyelere yönelebilirsiniz. Bebeğinizin uyku saatlerinde keyifli anlar yaşayacağınız oyun konsollarından hamileliğiniz boyunca sizinle aldığı kiloları verirken ona çok yardımcı olacak akıllı saatlere ve müziğin keyfini çıkaracağınız bluetooth kulaklıklara kadar pek çok seçeneğe hemen göz atabilirsiniz. Üstelik Babalar Günü indirimi ve kampanyaları ile bu hediyeleri çok daha uygun fiyata satın alabilirsiniz.

🛍️ En Güzel Babalar Günü Hediyesi

Sizin için dünyanın en özel, en önemli kişilerinden biri olan babanıza duyduğunuz sevgiyi tek bir hediye ile anlatmanız mümkün değil. Ancak ona seveceği bir hediye vererek yüzünde göreceğiniz mutluluk paha biçilemez. Teknosa’nın hazırladığı en güzel Babalar Günü hediyelerinden televizyon ve fotoğraf makinesi arasından seçim yaparak teknoloji tutkunu babanızın kalbini bir kez daha çalabilirsiniz.

❤️ Babama Hediyemi Nasıl Anlamlı Kılabilirim?

Babalar Günü hediyesi olarak ona çok istediği ama bir türlü satın alamadığı akıllı telefonu, hayatını kolaylaştıracak tıraş makinesini ya da maceradan maceraya koşacağı drone’u satın aldınız. Bu hediyeleri daha anlamlı kılmak için ne yapmanız gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Hediyenizi verirken onunla yaşadığınız ve her defasında içinizi ısıtan bir anınızı anlatmaya, ona güzel bir sözün yazılı olduğu bir kart hazırlamaya ne dersiniz? Bu tip minicik detaylar hediyenizi daha anlamlı kıldığı gibi onun da yüreğine dokunacak, bu Babalar Günü çok daha anlamlı olacak!

Devamını Göster