text.skipToContent text.skipToNavigation


BLACK FRIDAY İNDİRİMLERİ

Amerika’da Şükran Günü’nde yapılan Black Friday, Türkiye’de ise Kara Cuma söylemiyle tüm markaların fiyatlarını çılgınlar gibi düşürdüğü ve insanların da satın almayı planladıkları her şeyi Black Friday gününe sakladıkları özel bir alışveriş günü. Adından da anlaşılacağı üzere cuma günleri düzenlenen Black Friday, ülkemizde Kara Cuma konseptiyle benimsendi. Tekstilden teknolojiye birçok alanda büyük indirimlerin uygulandığı Black Friday günü, Kara Cuma konseptiyle gelenekselleşme yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Black Friday’de mağazalar gece yarısı açılıyor ve ertesi günün gece yarısına kadar açık kalıyor. Adını nereden aldığı ile ilgili tartışmalar günümüzde hala sürüyor. Cuma günleri her zaman güzeldir ama tüm dünyanın dört gözle beklediği ve almak istediği ürünlere uygun fiyatlarla eriştiği bugün, dünyanın en iyi cumalarından biri! Şükran Günü ile başlayan ve Noel ile sonuçlanan tatil sezonunun indirim açılışı da diyebiliriz. Kasım ve Aralık ayları indirim ayları olarak kabul ediliyor. Amerikalılar da bu tatil sezonuna büyük indirimlerle başlama geleneğini 1932 yılından beri sürdürüyor.

Türkiye'de Black Friday İndirimleri

“Türkiye’de Black Friday İndirimleri ne zaman başlıyor?” sorusunun cevabı bu sene 23 Kasım. Çünkü Black Friday tüm dünya ile aynı anda yapıldığı zaman daha keyifli ve heyecan verici oluyor. Mağazaların önünde oluşan kuyruklar ve mağazalar arasındaki rekabet fiyatların büyük oranda düşmesini sağlıyor. Black Friday gününün yıldızı ise tabii ki her zaman teknolojik ürünler oluyor. En çok satılan ürünler playstation, bilgisayar, akıllı telefon ve kulaklıklar takip ediyor. Teknosa.com’u takip edebilir, oturduğunuz yerden güvenle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Black Friday’in Dikkat Çeken Satışları

2017 Black Friday indiriminde en çok satılan telefon markaları Apple ve Samsung oldu. Bu sene de Black Friday indirimlerinde Apple ve Samsung akıllı telefonlarında yapılacak indirimler merak ediliyor.

2017 yılındaki büyük Black Friday indiriminde en çok satış teknoloji alanında yapıldı ve Apple iPad en çok satılan ürün olarak listenin başına yerleşti. Bu sene de Apple ürünlerine yapılacak indirimler büyük merak konusu. Apple’ın hemen ardından da ezeli rakibi Samsung geliyor. Teknoloji tutkunları Black Friday’de indirimli Samsung ürünlerinin izini sürecek.

Her Zaman Daha İyisi Vardır: Televizyon

Black Friday tablet, telefon ve oyun konsolundan sonra televizyon satışlarıyla rekor kırıyor. Dünyada en çok televizyonun satıldığı gün olarak seçilen Black Friday, her boyut ve her özellikte TV’nin indirime geçtiği bir gün. Bu yıl da LED TV, QLED ve OLED televizyon modelleri fark atabilme potansiyelini elinde tutuyor. Ayrıca masaüstü bilgisayarlarda kullanmak üzere, yeni nesil oyunları en iyi şekilde gösterecek olan Samsung monitörler, kullanıcıların merakla beklediği ürünlerin başında geliyor.

Beyaz Eşyalar ve Mutfak Aletleri

Black Friday’de teknolojinin bir diğer kahramanları da beyaz eşyalar ve mutfak aletleri oluyor. Mutfak ve ev ihtiyaçlarını karşılamak için bu büyük indirimden yararlanabilirsiniz. Leziz kahveler içeceğiniz bir kahve makinesi veya evi çıt çıkarmadan süpüreceğiniz sessiz elektrik süpürgeleri, Black Friday fırsatlarının üyelerinden sayılıyor.