Akbank Direkt Öde İle Ödeme Seçeneği Nasıl Kullanılır?

Havale Seçeneği

Hesabınızda sepet tutarı kadar bakiye olması durumunda Akbank Direkt Öde ile hesaptan havale seçeneğiyle ödemenizi kolayca yapabilirsiniz. Akbank Direkt Öde ile ödeme yapmak için yönlendirileceğiniz sayfada Akbank kullanıcı bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Ödeme işleminiz tamamlandıktan sonra www.teknosa.com'a yönlendirileceksiniz.

Kredi Seçeneği

Sepet tutarınız 1.000 TL ve üzerinde ise Akbank Direkt Öde ile Direkt Kredi'yi tercih ederek alışverişinizi ödeme anında 36 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Taksit seçenekleri ürünün kategorisine göre farklılık gösterir. Akbank Direkt Öde ile ödeme yapmak için yönlendirileceğiniz sayfada Akbank kullanıcı bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Ödeme işleminiz tamamlandıktan sonra www.teknosa.com'a yönlendirileceksiniz.

Ürün kategorisine göre vade seçeneklerini aşağıda görebilirsiniz.

Ürün Kategorisi Maksimum Vade
3.500 TL ve üstü Cep Telefonu alışverişleri 3 ay
Tablet alışverişleri 6 ay
Bilgisayar ve 3.500 TL altı Cep Telefonu alışverişleri 12 ay
Diğer tüm kategorilerden yapılan 1.000 – 25.000 TL arası alışverişler 36 ay
YapıKredi Alışveriş Kredisi İle Ödeme Seçeneğini Nasıl Kullanılır?

Tek seferde yapacağınız 500 TL ile 20.000 TL arası alışverişlerinizde, sepet tutarınız kadar alışveriş kredisi kullanabilir 60 aya varan vade seçenekleriyle alışverişinizi taksitlendirebilirsiniz.

Başvurunuzun onaylanması durumunda kredinizi anında kullanabilir ve alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Sepetinizde tablet veya tutarı 3.500 TL’nin üzerinde olan cep telefonu bulunması durumunda kredinin vadesi en fazla 3 ay, bilgisayar ya da tutarı 3.500 TL’nin altında olan cep telefonu bulunması durumunda en fazla 12 ay vade olacak şekilde taksitlendirilir.

*Örneğin sepetinizde 3.600 TL ve 2.500 TL değerinde iki ayrı cep telefonu bulunması durumunda kullanılacak alışveriş kredisi vadesi maksimum 3 ay olacaktır.

**YKB Kredili ödeme hizmetinden sadece YKB müşterileri faydalanabilir.

***Alışveriş kredisi ile satın aldığınız ürünler için iade işlemi yapılırsa krediniz kapanmış sayılmamaktadır. Ürün iadesinden sonra ürün bedeli kredinin bağlı bulunduğu hesabınıza gönderilecek olup, ayrıca krediden cayma talebiniz olur ise banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

ING Alışverişçi ile Ödeme Seçeneğini Nasıl Kullanabilirim?

Sepetinizi oluşturduktan sonra ödeme adımında ING Alışverişçi ile ödeme seçeneğini seçin.

Kredi başvuru bilgilerinizi tamamlayın. Size uygun taksit seçeneği ile güvenli bir şekilde kredi başvurunuzu tamamlayın.

Onaylanan kredinizle siparişinizin size ulaşmasını bekleyin.

ING müşterisiyseniz;

ING Alışverişçi için başvuru sürecini tamamlayıp nihai kredi onayınızı aldığınızda sepet tutarı anında Teknosa hesabına havale edilmekte ve siparişiniz Teknosa tarafından hazırlanıp kargoya verilmektedir.

ING müşterisi değilseniz;

ING Alışverişçi için başvuru bilgilendirmenizi tamamlayıp nihai kredi onayınızı aldıktan sonra ING tarafından SMS ile bilgilendirilip bu kapsamda başvuru sürecinizin tamamlanması için; adres ve kimliğinizi teyit ettirmek üreze en yakın Teknosa mağazasına gelin, ardından Teknosa siparişiniz ayağınıza gelsin.

***Alışveriş kredisi ile satın aldığınız ürünler için iade işlemi yapılırsa krediniz kapanmış sayılmamaktadır. Ürün iadesinden sonra ürün bedeli kredinin bağlı bulunduğu hesabınıza gönderilecek olup, ayrıca krediden cayma talebiniz olur ise banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Alışveriş kredisi ödeme seçeneğinden sadece ING müşterileri yararlanabilmektedir.

Kredi Açılışı ve ürün teslimat süreci detayları nasıl işliyor?

ING Alışverişçi için başvuru sürecini tamamlayıp nihai kredi onayınızı aldığınızda sepet tutarı anında Teknosa hesabına havale edilmekte ve siparişiniz Teknosa tarafından hazırlanıp kargoya verilmektedir.

ING Alışverişçi Kullanım Koşulları

*ING Alışverişçiden yararlanabilmek için sepet tutarınız, indirim/ hediye çeki düştükten sonra KDV ve benzeri tüm vergiler dahil en az 500 TL, maksimum 25.000 TL olmalıdır.

*ING Alışverişçi ile www.teknosa.com’da 500 TL ile 25.000 TL arasında yapacağınız alışverişlerinizde, 60 aya varan vade seçenekleri ile dilediğiniz ürünü masrafsız ve kolayca satın alabilirsiniz.

*Sepetinizde tablet veya tutarı 3.500 TL’nin üzerinde olan cep telefonu bulunması durumunda kredinin vadesi en fazla 3 ay, bilgisayar ya da tutarı 3.500 TL’nin altında olan cep telefonu bulunması durumunda en fazla 12 ay vade olacak şekilde taksitlendirilir.

*ING Alışverişçi ile satın aldığınız ürünler için iade işlemi yapılırsa krediniz kapanmış sayılmamaktadır. Ürün iadesinden sonra ürün bedeli otomatik olarak kredinin bağlı bulunduğu hesabınıza gönderilecek olup, ayrıca krediden cayma talebiniz olur ise banka ile bireysel olarak iletişime geçmeniz gerekmektedir.

*Banka, faiz oranı ve kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Masterpass ile Ödeme Seçeneğini Nasıl Kullanabilirim?

Masterpass, binlerce internet sitesi ve mobil uygulama içinde daha hızlı güvenli bir alışveriş imkanı sunan kolay, kullanışlı ve güvenilir bir online ödeme çözümüdür. Tüm alışverişleriniz için sadece bir kez kayıt olup, her seferinde kart bilgileri girmek zorunda kalmazsınız.

Ödeme Sayfasında Kredi kartı bilgilerinizi kaydedin.

Bilgilerinizi size bankanız tarafından gönderilen SMS ile doğrulayın ve sadece sizin bildiğiniz bir şifre belirleyin.

Kayıtlı bilgilerinizi Masterpass’e üye olan tüm işyerlerindeki alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Ödeme sayfasında, onaylayabilirsiniz.

Alışveriş yaptığınız site veya uygulama içinde ödeme adımında Masterpass butonuna tıklayın ve alışverişinizi kolayca tamamlayın.

Alışverişlerinizde işleminizi bankanız tarafından telefonunuza gönderilecek SMS mesajı ile veya daha önce tanımladığınız Mobil Şifreniz (Mobil PIN) ile tamamlayabilirsiniz.

Kredi kartı ile nasıl ödeme yapabilirim?

Kredi kartı sahibinin ismini, kredi kartı numarasını ve kartın arkasında bulunan CVC2/CVV güvenlik kodunu yazarak cep telefonuna gelen 3D Güvelik şifresini girerek siparişini tamamlayabilirsiniz. Anlaşmalı kredi kartlarıyla tek çekim veya peşin fiyatına taksitle ödeme yapabilirsiniz.

Anlaşmalı bankalarımız;
Akbank
Garanti Bankası
Yapı Kredi Bankası
İş Bankası
HSBC Bankası
Finansbank
Halkbank
Ziraatbankası

Havale ile nasıl ödeme yapabilirim?

Havale veya EFT ödemelerinde ödeme ekranındaki "Devam" butonuna tıkladığınızda gelen sayfada çıkan sipariş numarasını ve müşteri adı soyadını, Havale/EFT işlemlerindeki açıklama kısmına yazmanız gerekmektedir. Gönderdiğiniz tutar en geç 1 iş gününe kadar kontrol edilerek siparişiniz tamamlanır.
Havale ile verdiğiniz siparişte, dekont açıklama kısmına ilk olarak sipariş numarasını yazmayı unutmayın.
Mağazadan teslimat seçeneğinde Havale/EFT ödeme seçeneği kullanılamamaktadır.

Havale/EFT Hesap Bilgileri
Alıcı Adı: Teknosa İç ve Dış Tic. A.Ş.
Banka Adı : İşbank
Şube Kodu : 1256 (İş Bankası Kozyatağı Kurumsal Şube)
Hesap No : 220211
IBAN Numarası : TR07 0006 4000 0011 2560 2202 11


Alıcı Adı : Teknosa İç ve Dış Tic. A.Ş.
Banka Adı : Akbank
Şube Kodu : 798(Akbank Asya Kurumsal Şubesi)
Hesap No : 6636
IBAN Numarası : TR63 0004 6007 9888 8000 00 6636

Kredi kartımdan tutar tahsil edilmesine rağmen sipariş oluşmadı. Ne yapmalıyım?

Kredi kartınızdan tutarın çekildiği ancak siparişin oluşmadığı durumlarda (network yavaşlığı, sistemsel sorun vb.) çekilen tutar otomatik olarak kartınıza aynı gün iade edilir. Tutarın otomatik iade edilemediği durumlarda 0850 222 55 99 numarasından Teknosa Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek kredi kartınızın ilk 6 ve son 4 hanesi ile hesap ekstrenizi paylaşarak destek talep edebilirsiniz.

Kredi kartım veya hesabımdan bilgim dışında işlem yapıldı. Ne yapmalıyım?

Bilginiz dışında kredi kartı veya hesabınızdan alışveriş yapıldıysa 0850 222 55 99 Teknosa Müşteri Hizmetleri ulaşarak durumu belirtmeniz gerekmektedir. Harcamanın yapıldığı kredi kartınızın ilk 6 ve son 4 hanesi ile birlikte işlem tarih ve saat bilgisini paylaşarak destek alabilirsiniz.

İşlemin tespit edilmesiyle,
Ürünler hazırlanma sürecindeyse sipariş iptal edilir.
Ürünler kargoya verilmiş ise paket kargodan geri çekilir ve kredi kartı sahibine ücret iadesi yapılır.
Ürünler teslim edilmiş ise kredi kartı sahibinin bankaya harcama itirazında bulunması önerilir. Ayrıca tüm bu süreçlerde güvenlik sebebiyle üyeliğiniz iptal edilir. Yeni üyelik oluşturarak alışverişlerinize devam edebilirsiniz.

Ödeme aşamasında sorun yaşıyorum. Ne yapabilirim?

Ürünü sepete ekledikten sonra ödeme aşamasında sorun yaşıyorsanız;

Kredi kartı/banka kartı bilgilerinizi hatalı/eksik girmiş, online işleme kapalı veya kartınız bakiye yetersizliği vb. durumlar nedeniyle hata alınıyor olabilir.

Veya;

3D güvenlik kodunuzu yanlış giriyor veya 3D güvenlik şifrenizin gönderildiği bankanızdaki kayıtlı cep telefonu bilginiz güncel olmayabilir.

Bu tip durumlarda bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ürünün stok durumu değişmiş ve ürün tükenmiş olabilir, sistemsel anlık bir sorun yaşanıyor olabilir bu tip durumda da 0850 222 55 99 Teknosa Müşteri Hizmetleri veya iletişim formu üzerinden tarafımıza ulaşarak talep oluşturabilirsiniz.

Banka kampanyalarından kazandığım puan kredi kartıma neden yüklenmedi?

Dönemsel olarak yaptığımız kredi kartı puan kampanyalarından kampanya koşullarına uygun olarak oluşturulan siparişler için puan kazanımları olmaktadır. Kampanya detaylarında puan kazanım detayları yer alır. Puanlar bankanın belirttiği tarihearalığında yüklenir. Ancak puanlarınız, belirtilen tarih geçmesine rağmen henüz yüklenmediyse bankanızla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Taksitle aldığım ürünün iadesi neden taksitle yapılıyor?

Taksitlendirilmiş kredi kartı alışverişi iadelerinde teknosa.com tarafından tutarın tamamı tek seferde ödenir.

Ancak bankaların kendi süreçleri gereği bu tutarlar, banka tarafından kartınıza seçtiğiniz ay kadar taksitle iade edilir. İade ödemelerinin taksitle yapılmasında teknosa.com’ un herhangi bir müdahalesi olmayıp detaylı bilgi için bankanızla iletişime geçmeniz gerekir.

KDV muafiyetinden nasıl yararlanabilirim?

Teknosa.com üzerinden vereceğiniz siparişlerde KDV muhafiyetinden yararlanılamamaktadır. KDV muafiyeti için size en yakın Teknosa mağazamızdan destek alabilirsiniz.

Satın alacağım ürünü nasıl taksitle alabilirim?

Sepet tutarı 0-100 TL siparişler için tek çekim, 101-500 TL için 3 taksit, 501-3000 TL için 6 taksit ve 3000 TL üzeri alışverişler için 12 taksit imkanı sunulmaktadır.Kredi kartı taksitleri ilgili banka kartının max. taksit satısına göre verilmektedir.

Bireysel ve ticari kredi kartları için;

0-100 TL siparişler için tek çekim, (Axess, Maximum Paraf, Bonus, Bankkart (Ziraat), World, Cardfinans ve Advantage)
101-500 TL için max. 3 taksit, (Axess, Maximum ,Paraf, , Bonus , Bankkart (Ziraat), World, Cardfinans ve Advantage)
501-3000 TL için 6 taksit, (Axess, Maximum, Bankkart (Ziraat), Paraf, Cardfinans ve Advantage )
3000 TL üzeri alışverişler için max.12 taksit uygulanır. (Axess, Maximum )

Bonus Flexi ve Bonus Genç kartlar en fazla 3 taksit kullanabilir.

Artı taksitler, kredi kartınızın bağlı bulunduğu banka tarafından işleminiz sonrası hesabınıza tanımlanmaktadır.

Yasal sınırlaması olan ürün gruplarında bankaların belirledikleri taksit sınırlamaları geçerlidir.