text.skipToContent text.skipToNavigation
YapıKredi Alışveriş Kredisi İle Ödeme Seçeneği Nasıl Kullanılır?

Tek seferde yapacağınız 500 TL ile 15.000 TL arası alışverişlerinizde, sepet tutarınız kadar alışveriş kredisi kullanabilir 60 aya varan vade seçenekleriyle alışverişinizi taksitlendirebilirsiniz.

Başvurunuzun onaylanması durumunda kredinizi anında kullanabilir ve alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Sepetinizde tablet veya tutarı 3.500 TL’nin üzerinde olan cep telefonu bulunması durumunda kredinin vadesi en fazla 6 ay, bilgisayar ya da tutarı 3.500 TL’nin altında olan cep telefonu bulunması durumunda en fazla 12 ay vade olacak şekilde taksitlendirilir.

*Örneğin sepetinizde 3.600 TL ve 2.500 TL değerinde iki ayrı cep telefonu bulunması durumunda kullanılacak alışveriş kredisi vadesi maksimum 6 ay olacaktır.
Ödeme sayfasında Alışveriş Kredisi ödeme tipini seçerek “Ödemeyi Tamamla” butonuna bastığınızda, YKB Bankası sayfasına yönlendirileceksiniz.

**YKB Kredili ödeme hizmetinden sadece YKB müşterileri faydalanabilir.

***Alışveriş kredisi ile satın aldığınız ürünler için iade işlemi yapılırsa krediniz kapanmış sayılmamaktadır. Ürün iadesinden sonra ürün bedeli kredinin bağlı bulunduğu hesabınıza gönderilecek olup, ayrıca krediden cayma talebiniz olur ise banka ile bireysel olarak iletişime geçmeniz gerekmektedir. Sipariş tarihinizden kredi kapama tarihinize kadar oluşan faizden sorumlu olacaksınız.

Kredi kartı ile nasıl ödeme yapabilirim?

Kredi kartı sahibinin ismini, kredi kartı numarasını ve kartın arkasında bulunan CVC2/CVV güvenlik kodunu yazarak cep telefonuna gelen 3D Güvelik şifresini girerek siparişini tamamlayabilirsiniz. Anlaşmalı kredi kartlarıyla tek çekim veya peşin fiyatına taksitle ödeme yapabilirsiniz.

Anlaşmalı bankalarımız;
Akbank
Garanti Bankası
Yapı Kredi Bankası
İş Bankası
HSBC Bankası
Finansbank
Halkbank
Ziraatbankası

Havale ile nasıl ödeme yapabilirim?

Havale veya EFT ödemelerinde ödeme ekranındaki "Devam" butonuna tıkladığınızda gelen sayfada çıkan sipariş numarasını ve müşteri adı soyadını, Havale/EFT işlemlerindeki açıklama kısmına yazmanız gerekmektedir. Gönderdiğiniz tutar en geç 1 iş gününe kadar kontrol edilerek siparişiniz tamamlanır.
Havale ile verdiğiniz siparişte, dekont açıklama kısmına ilk olarak sipariş numarasını yazmayı unutmayın.
Mağazadan teslimat seçeneğinde Havale/EFT ödeme seçeneği kullanılamamaktadır.

Havale/EFT Hesap Bilgileri
Alıcı Adı: Teknosa İç ve Dış Tic. A.Ş.
Banka Adı: Akbank
Şube Kodu: 798
Hesap No: 6636
IBAN: TR 6300 0460 0798 8880 0000 6636

Kredi kartımdan tutar tahsil edilmesine rağmen sipariş oluşmadı. Ne yapmalıyım?

Kredi kartınızdan tutarın çekildiği ancak siparişin oluşmadığı durumlarda (network yavaşlığı, sistemsel sorun vb.) çekilen tutar otomatik olarak kartınıza aynı gün iade edilir. Tutarın otomatik iade edilemediği durumlarda 0850 222 55 99 numarasından Teknosa Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek kredi kartınızın ilk 6 ve son 4 hanesi ile hesap ekstrenizi paylaşarak destek talep edebilirsiniz.

Kredi kartım veya hesabımdan bilgim dışında işlem yapıldı. Ne yapmalıyım?

Bilginiz dışında kredikart veya hesabınızdan alışveriş yapıldıysa 0850 222 55 99 numarasından Teknosa Müşteri Hizmetleri ile iletişeme geçerek işlem yapılan üyelik e-posta adresi, kredi kartınızın ilk 6 ve son 4 hanesi ile birlikte işlem tarih ve saat bilgisini paylaşarak destek alabilirsiniz.

İşlemin tespit edilmesiyle,
Ürünler hazırlanma sürecindeyse sipariş iptal edilir.
Ürünler kargoya verilmişse paket kargodan geri çekilir ve kredi kartı sahibine ücret iadesi yapılır.
Ürünler teslim edilmişse de kredi kartı sahibinin bankaya harcama itirazında bulunması önerilir. Ayrıca tüm bu süreçlerde güvenlik sebebiyle üyeliğiniz iptal edilir. Yeni üyelik oluşturarak alışverişlerinize devam edebilirsiniz.

Ödeme aşamasında sorun yaşıyorum. Ne yapabilirim?

Ürünü sepete ekledikten sonra ödeme aşamasında sorun yaşıyorsanız;

Kredi kartı/banka kartı bilgilerinizi hatalı/eksik girmiş, online işleme kapalı veya kartınız bakiye yetersizliği vb. durumlar nedeniyle hata alınıyor olabilir.
3D güvenlik kodunuzu yanlış giriyor veya 3D güvenlik şifrenizin gönderildiği bankanızdaki kayıtlı cep telefonu bilginiz güncel olmayabilir.
Ürünün stok durumu değişmiş ve ürün tükenmiş olabilir.
Sistemsel anlık bir sorun yaşanıyor olabilir.

Banka kampanyalarından kazandığım puan kredi kartıma neden yüklenmedi?

Dönemsel olarak yaptığımız kredi kartı puan kampanyalarından kampanya koşullarına uygun olarak oluşturulan siparişler için puan kazanımları olmaktadır. Kampanya detaylarında puan kazanım detayları yer alır. Puanlar bankanın belirttiği tarihearalığında yüklenir. Ancak puanlarınız, belirtilen tarih geçmesine rağmen henüz yüklenmediyse bankanızla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Taksitle aldığım ürünün iadesi neden taksitle yapılıyor?

Taksitlendirilmiş kredi kartı alışverişi iadelerinde tteknosa.com tarafından tutarın tamamı tek seferde ödenir. Ancak bankaların kendi süreçleri gereği bu tutarlar, banka tarafından kartınıza seçtiğiniz ay kadar taksitle iade edilir. İade ödemelerinin taksitle yapılmasında teknosa.com’un herhangi bir müdahalesi olmayıp detaylı bilgi için bankanızla iletişime geçmeniz gerekir. 

KDV muafiyetinden nasıl yararlanabilirim?

Teknosa.com üzerinden vereceğiniz siparişlerde KDV muhafiyetinden yararlanılamamaktadır. KDV muafiyeti için size en yakın Teknosa mağazamızdan destek alabilirsiniz.

ING Kredi kullanmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Teknosa.com üzerinden vereceğiniz siparişlerde ING Kredi kullanılamaz. ING Kredi avantajından yararlanabilmerk için size en yakın Teknosa mağazamızdan destek alabilirsiniz.