Kredi Kartı ve Ödeme

Akbank ve Garanti kartları ile 9 ve 12 taksit seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Akbank için 20.000 TL üzeri beyaz eşya ve elektrikli eşya alımlarında 9, bilgisayar alımlarında ise 12 taksit,

Garanti bankası, 20.000 TL üzeri beyaz eşya ve elektrikli eşya alımlarında 9, bilgisayar alımlarında ise 12 taksit uygulanmaktadır.

Havale Seçeneği

Hesabınızda sepet tutarı kadar bakiye olması durumunda Akbank Direkt Öde ile hesaptan havale seçeneğiyle ödemenizi kolayca yapabilirsiniz. Akbank Direkt Öde ile ödeme yapmak için yönlendirileceğiniz sayfada Akbank kullanıcı bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Ödeme işleminiz tamamlandıktan sonra www.teknosa.com'a yönlendirileceksiniz.

Kredi Seçeneği

Sepet tutarınız 1.000 TL ve üzerinde ise Akbank Direkt Öde ile Direkt Kredi'yi tercih ederek alışverişinizi ödeme anında 36 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Taksit seçenekleri ürünün kategorisine göre farklılık gösterir. Akbank Direkt Öde ile ödeme yapmak için yönlendirileceğiniz sayfada Akbank kullanıcı bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Ödeme işleminiz tamamlandıktan sonra www.teknosa.com'a yönlendirileceksiniz.

Tek seferde yapacağınız 1.000-50.000 TL arası alışverişlerinizi 36 aya kadar, 50.000-100.000 TL arası alışverişlerinizi 24 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

Ürün kategorisine göre vade seçeneklerini aşağıda görebilirsiniz.

Ürün Kategorisi Maksimum Vade
12.000 TL ve üstü Cep Telefonu alışverişleri 3 ay
Tablet alışverişleri 6 ay
Bilgisayar ve 12.000 TL altı Cep Telefonu alışverişleri 12 ay
Diğer tüm kategorilerden yapılan 1.000 – 50.000 TL arası alışverişler 36 ay


Teknosa harici satıcılardan vereceğiniz siparişlerde sadece Kredi/Banka kartı ile ödeme yöntemini kullanarak alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Tek seferde yapacağınız 500 TL ile 100.000 TL arası alışverişlerinizde, sepet tutarınız kadar alışveriş kredisi kullanabilir 36 aya varan vade seçenekleriyle alışverişinizi taksitlendirebilirsiniz

Başvurunuzun onaylanması durumunda kredinizi anında kullanabilir ve alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Sepetinizde tablet veya tutarı 12.000 TL’nin üzerinde olan cep telefonu bulunması durumunda kredinin vadesi en fazla 3 ay, bilgisayar ya da tutarı 12.000 TL’nin altında olan cep telefonu bulunması durumunda en fazla 12 ay vade olacak şekilde taksitlendirilir.

Örneğin sepetinizde 12.100 TL ve 2.500 TL değerinde iki ayrı cep telefonu bulunması durumunda kullanılacak alışveriş kredisi vadesi maksimum 3 ay olacaktır.

YKB Kredili ödeme hizmetinden sadece YKB müşterileri faydalanabilir.

Alışveriş kredisi ile satın aldığınız ürünler için iade işlemi yapılırsa krediniz kapanmış sayılmamaktadır. Ürün iadesinden sonra ürün bedeli kredinin bağlı bulunduğu hesabınıza gönderilecek olup, ayrıca krediden cayma talebiniz olur ise banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Teknosa harici satıcılardan vereceğiniz siparişlerde sadece Kredi/Banka kartı ile ödeme yöntemini kullanarak alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Sepetinizi oluşturduktan sonra ödeme adımında ING Alışverişçi ile ödeme seçeneğini seçin.

Kredi başvuru bilgilerinizi tamamlayın. Size uygun taksit seçeneği ile güvenli bir şekilde kredi başvurunuzu tamamlayın.

Onaylanan kredinizle siparişinizin size ulaşmasını bekleyin.

ING müşterisiyseniz;

ING Alışverişçi için başvuru sürecini tamamlayıp nihai kredi onayınızı aldığınızda sepet tutarı anında Teknosa hesabına havale edilmekte ve siparişiniz Teknosa tarafından hazırlanıp kargoya verilmektedir.

ING müşterisi değilseniz;

ING Alışverişçi başvurusu yaptıysanız ve henüz ING müşterisi değilseniz, kredi başvuru süreciniz tamamladıktan sonra telefonunuza ING tarafından SMS gönderilir. SMS'teki link üzerinden ING müşterisi olma süreciniz dijital olarak tamamlandıktan sonra krediniz açılır ve böylelikle siparişiniz tamamlanır.Teknosa tarafından siparişiniz hazırlanarak kargoya verilir.

Kredi Açılışı ve ürün teslimat süreci detayları nasıl işliyor?

ING Alışverişçi için başvuru sürecini tamamlayıp nihai kredi onayınızı aldığınızda sepet tutarı anında Teknosa hesabına havale edilmekte ve siparişiniz Teknosa tarafından hazırlanıp kargoya verilmektedir.

ING Alışverişçi Kullanım Koşulları

ING Alışverişçiden yararlanabilmek için sepet tutarınız, indirim/ hediye çeki düştükten sonra KDV ve benzeri tüm vergiler dahil en az 750 TL, maksimum 100.000 TL olmalıdır.

ING Alışverişçi ile www.teknosa.com’da 750 TL ile 100.000 TL arasında yapacağınız alışverişlerinizde, 36 aya varan vade seçenekleri ile dilediğiniz ürünü masrafsız ve kolayca satın alabilirsiniz.

Sepetinizde tablet veya tutarı 12.000 TL’nin üzerinde olan cep telefonu bulunması durumunda kredinin vadesi en fazla 3 ay, bilgisayar ya da tutarı 12.000 TL’nin altında olan cep telefonu bulunması durumunda en fazla 12 ay vade olacak şekilde taksitlendirilir.

Alışveriş kredisi ile satın aldığınız ürünler için iade işlemi yapılırsa krediniz kapanmış sayılmamaktadır. Ürün iadesinden sonra ürün bedeli kredinin bağlı bulunduğu hesabınıza gönderilecek olup, ayrıca krediden cayma talebiniz olur ise banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Banka, faiz oranı ve kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Teknosa harici satıcılardan vereceğiniz siparişlerde sadece Kredi/Banka kartı ile ödeme yöntemini kullanarak alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Masterpass, binlerce internet sitesi ve mobil uygulama içinde daha hızlı güvenli bir alışveriş imkanı sunan kolay, kullanışlı ve güvenilir bir online ödeme çözümüdür. Tüm alışverişleriniz için sadece bir kez kayıt olup, her seferinde kart bilgileri girmek zorunda kalmazsınız.

Ödeme Sayfasında Kredi kartı bilgilerinizi kaydedin.

Bilgilerinizi size bankanız tarafından gönderilen SMS ile doğrulayın ve sadece sizin bildiğiniz bir şifre belirleyin.

Kayıtlı bilgilerinizi Masterpass’e üye olan tüm işyerlerindeki alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Ödeme sayfasında, onaylayabilirsiniz.

Alışveriş yaptığınız site veya uygulama içinde ödeme adımında Masterpass butonuna tıklayın ve alışverişinizi kolayca tamamlayın.

Alışverişlerinizde işleminizi bankanız tarafından telefonunuza gönderilecek SMS mesajı ile veya daha önce tanımladığınız Mobil Şifreniz (Mobil PIN) ile tamamlayabilirsiniz.

Kredi kartı sahibinin ismini, kredi kartı numarasını ve kartın arkasında bulunan CVC2/CVV güvenlik kodunu yazarak cep telefonuna gelen 3D Güvelik şifresini girerek siparişini tamamlayabilirsiniz. Anlaşmalı kredi kartlarıyla tek çekim veya taksitle ödeme yapabilirsiniz.

Anlaşmalı bankalarımız;
Akbank
Garanti Bankası
Türk Ekonomi Bankası
Yapı Kredi Bankası
İş Bankası
HSBC Bankası
Finansbank
Halkbank
Ziraatbankası

Juzdan ile Öde nedir?

Online ödemelerinizi kredi kartı, vadesiz hesap veya ödeme anında bireysel ihtiyaç kredisi kullanarak tek tıkla tamamlayabileceğiniz, hızlı, kolay ve güvenli ödeme yöntemidir.

Juzdan ile nasıl ödeme yapabilirim?

Juzdan ile Öde’yi seçtikten sonra Juzdan uygulamasına yönlendirileceksiniz. Ardından, ödeme yöntemini seçerek onaylamanız yeterli!

**Kredi kullanım alt ve üst limitleri 1000 TL - 70.000 TL ‘ye kadar olup juzdan uygulaması içerisinde bu limitler içerisinde kredi seçeneği sunulmaktadır.

Teknosa’dan yapacağınız alışverişinizi World Pay ile farklı kanallardan gerçekleştirebilirsiniz.

  • Teknosa web sitesinden yapacağınız alışverişlerde World Pay’le ödemeyi seçerek ekranda çıkan TR Karekod’u ödeme yapmak istediğiniz World Mobil veya Yapı Kredi Mobil uygulamalarında bulunan “QR Kod ile Öde” butonundan açılan kamera ile okutunuz.
  • Teknosa mobil web sitesinden yapacağınız alışverişlerde World Pay’le ödeme yapmak için World Mobil veya Yapı Kredi Mobil uygulamalarından birini seçiniz.

Sonrasında ödeme yapacağınız kart veya vadesiz hesabınızı seçerek alışverişinizi hızla ve kolayca tamamlayınız.

Alışverişinizi tamamladıktan sonra sipariş onayı ve detayını Teknosa sitesinden görüntüleyebilirsiniz.

MasterPass Anında Dijital Kredi ile Ödeme

Masterpass Anında Dijital Kredi kullanarak Teknosa’da kolayca ödeme yapabilirsiniz.

Anında Dijital Kredi ile Ödeme, 750 TL – 30.000 TL arasındaki alışverişlerinizde 36 aya varan vade seçeneklerinden yararlanarak satin almanızı sağlar. Anında Dijital Kredi ile Ödeme için VakıfBank bireysel banka müşterisi olmanız gerekmektedir. Ödeme adımında Anında Dijital Kredi ile Ödeme seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Seçiminizin ardından bankanıza ait Masterpass’e kayıtlı kartınızla veya TCKN ile ilerleyebilirsiniz. Banka Politikaları gereği Kredi kullanabilir olmanız halinde çıkacak ekranda size uygun taksit fırsatını seçip Teknosa’dan ayrılmadan kredinizi kullanabilirsiniz.

Anında Dijital Kredi ile yaptığınız alışverişlerde iptal/iade yapmak istediğiniz zaman, iade talebiniz onaylandığında ilgili ürün tutarı, kredi kullandığınız kartınıza iade edilir. Kredili siparişinizde iptal/iade işlemi sonrasında krediniz kapanmamaktadır. Ürün iptal/iadesinden sonra ayrıca krediden cayma talebiniz olur ise bankanız ile bireysel olarak iletişime geçmeniz gerekmektedir. Aynı gün içinde yapılan kredi kapatma talepleri dışında, sipariş tarihinizden kredi kapatma tarihinize kadar oluşan faizden sorumlu olursunuz.

Teknosa harici satıcılardan vereceğiniz siparişlerde de bu ödeme yöntemini kullanarak alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.


Debit kart ile taksitli Ödeme

Teknosa’da Masterpass ile banka kartınız ile yaptığınız işlemlerini anında taksitlendirebilirsiniz.

Taksitli Ek Hesap, MasterPass’e kayıtlı VakıfBank banka kartınız ile yaptığınız işlemleri anında kullanılabilir ek hesap limitiniz kadar taksitlendirebilmenizi sağlar. 200 TL üzeri işlemlerinizde Taksitli Ek Hesap’ınızı kullanarak 12 aya varan vade seçeneklerinden yararlanabilir, size uygun taksit fırsatını seçerek alışverişinizi yapabilirsiniz. Taksitli Ek Hesap’tan yararlanabilmek için bireysel banka müşterisi olmanız gerekmektedir. Ödeme adımında MasterPass’e kayıtlı banka kartınızı seçmeniz yeterlidir. Karşınıza çıkacak ekranda yer alan taksit seçeneklerinden birini seçerek Taksitli Ek Hesap ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Taksitli Ek Hesap ile yaptığınız alışverişlerde iptal/iade yapmak istediğiniz zaman, iade talebiniz onaylandığında ilgili ürün tutarı, ödeme yaptığınız banka kartınıza iade edilir. İptal/iade işlemi sonrasında Taksitli Ek Hesap kapanmamaktadır. Ürün iptal/iadesinden sonra ayrıca Taksitli Ek Hesabınızı da kapatma talebiniz olur ise bankanız ile bireysel olarak iletişime geçmeniz gerekmektedir. Aynı gün içinde yapılan Taksitli Ek Hesap kapatma talepleri dışında, sipariş tarihinizden kapatma tarihinize kadar oluşan faizden sorumlu olursunuz.

Teknosa harici satıcılardan vereceğiniz siparişlerde de bu ödeme yöntemini kullanarak alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Havale veya EFT ödemelerinde ödeme ekranındaki "Devam" butonuna tıkladığınızda gelen sayfada çıkan sipariş numarasını ve müşteri adı soyadını, Havale/EFT işlemlerindeki açıklama kısmına yazmanız gerekmektedir. Gönderdiğiniz tutar en geç 1 iş gününe kadar kontrol edilerek siparişiniz tamamlanır.
Havale ile verdiğiniz siparişte, dekont açıklama kısmına ilk olarak sipariş numarasını yazmayı unutmayın.
Mağazadan teslimat seçeneğinde Havale/EFT ödeme seçeneği kullanılamamaktadır.

Havale/EFT Hesap BilgileriAlıcı Adı : Teknosa İç ve Dış Tic. A.Ş.
Banka Adı : Akbank
Şube Kodu : 798(Akbank Asya Kurumsal Şubesi)
Hesap No : 6636
IBAN Numarası : TR63 0004 6007 9888 8000 00 6636

Teknosa harici satıcılardan vereceğiniz siparişlerde sadece Kredi/Banka kartı ile ödeme yöntemini kullanarak alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Axess, Maximum ve World özellikli kartlar için puan kullanımına izin verilmektedir.Maximum ve World kartlarda puan kullanımı tek çekim işlemlerde yapılabilirken, Axess kartlar hem taksitli hem de tek çekim işlemlerde puan kullanımını desteklemektedir. Ödeme aşamasında kart puanınızı kullanın alanında çıkan "Puan Girişi" alanına kullanmak istediğiniz puan tutarının girişini yaparak kullanım sağlayabilirsiniz. Tüm puanınızı kullanmak istiyorsanız tümünü kullan seçeneği ile ilerleyebilirsiniz, ancak sipariş bedelinin tümü puan ile ödenen işlemlerde taksit kullanımı yapılmamalıdır. Puan kullanımında bir barem bulunmamaktadır.

Puan kullanılan işlemlerin iadelerinde puan detayı iletmeden direkt olarak tutar iadesi yapılmaktadır. Puan iadeleri kullanıcı ve kart bazlı olarak banka tarafından yönetilmekte olduğu için iade ile ilgili bilgiyi bankanızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Kredi kartınızdan tutarın çekildiği ancak siparişin oluşmadığı durumlarda (network yavaşlığı, sistemsel sorun vb.) çekilen tutar otomatik olarak kartınıza aynı gün iade edilir. Tutarın otomatik iade edilemediği durumlarda 0850 222 55 99 numarasından Teknosa Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek kredi kartınızın ilk 6 ve son 4 hanesi ile hesap ekstrenizi paylaşarak destek talep edebilirsiniz.

Kredi kartınızdan birden fazla çekim yapıldıysa 0850 222 55 99 Teknosa Müşteri Hizmetleri ulaşarak durumu belirtmeniz gerekmektedir. Harcamanın yapıldığı kredi kartınızın ilk 6 ve son 4 hanesi ile birlikte işlem tarih ve saat bilgisini paylaşarak destek alabilirsiniz.

Bilginiz dışında kredi kartı veya hesabınızdan alışveriş yapıldıysa 0850 222 55 99 Teknosa Müşteri Hizmetleri ulaşarak durumu belirtmeniz gerekmektedir. Harcamanın yapıldığı kredi kartınızın ilk 6 ve son 4 hanesi ile birlikte işlem tarih ve saat bilgisini paylaşarak destek alabilirsiniz.

İşlemin tespit edilmesiyle,
Ürünler hazırlanma sürecindeyse sipariş iptal edilir.
Ürünler kargoya verilmiş ise paket kargodan geri çekilir ve kredi kartı sahibine ücret iadesi yapılır.
Ürünler teslim edilmiş ise kredi kartı sahibinin bankaya harcama itirazında bulunması önerilir.

Ürünü sepete ekledikten sonra ödeme aşamasında sorun yaşıyorsanız;

Kredi kartı/banka kartı bilgilerinizi hatalı/eksik girmiş, online işleme kapalı veya kartınız bakiye yetersizliği vb. durumlar nedeniyle hata alınıyor olabilir.

Veya;

3D güvenlik kodunuzu yanlış giriyor veya 3D güvenlik şifrenizin gönderildiği bankanızdaki kayıtlı cep telefonu bilginiz güncel olmayabilir.

Bu tip durumlarda bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ürünün stok durumu değişmiş ve ürün tükenmiş olabilir, sistemsel anlık bir sorun yaşanıyor olabilir bu tip durumda da 0850 222 55 99 Teknosa Müşteri Hizmetleri veya iletişim formu üzerinden tarafımıza ulaşarak talep oluşturabilirsiniz.

Taksitlendirilmiş kredi kartı alışverişi iadelerinde teknosa.com tarafından tutarın tamamı tek seferde ödenir.

Ancak bankaların kendi süreçleri gereği bu tutarlar, banka tarafından kartınıza seçtiğiniz ay kadar taksitle iade edilir. İade ödemelerinin taksitle yapılmasında teknosa.com’ un herhangi bir müdahalesi olmayıp detaylı bilgi için bankanızla iletişime geçmeniz gerekir.

Teknosa.com üzerinden vereceğiniz siparişlerde KDV muhafiyetinden yararlanılamamaktadır. KDV muafiyeti için size en yakın Teknosa mağazamızdan destek alabilirsiniz.

Sepet tutarı 0-1000 TL siparişler için tek çekim, 1001-15.000 TL için 3 taksit, 15.001-20.000 TL için 4 taksit, 20.001 TL ve üzeri alışverişler için 12 aya varan taksit imkanı sunulmaktadır. Kredi kartı taksitleri ilgili banka kartının max. taksit satısına göre verilmektedir.

Bireysel kredi kartları için;
0-1000 TL siparişler için tek çekim, (Axess, Maximum Paraf, Bonus, Bankkart (Ziraat), World, Cardfinans ve Advantage),
1001-15.000 TL için max. 3 taksit, (Axess, Maximum, Bonus, Bankkart (Ziraat), World, Cardfinans ve Advantage),
15.001-20.000 TL için 4 taksit (Axess ve Bonus),
20.001 TL ve üzeri alışverişler için 12 aya varan taksit (Axess ve Bonus) uygulanır.

Ticari kredi kartları için;

Paraf, Cardfinans-Advantage 2 taksite kadar, Maximum, World ve Bankkart(Ziraat) 3 taksite kadar, Bonus 6 taksite kadar ve Axess 9 taksite kadar uygulanır.

Bonus ticari kartlar için 200.000 TL'ye kadar 6 taksit 200.000 TL üstüne tek çekim yapılmaktadır.

Garanti bankası Bonus Flexi ve Bonus Genç kartlar 3 taksit kullanılabilir. Vakıf World kartlar 3 taksit kullanılabilir.

Artı taksitler, kredi kartınızın bağlı bulunduğu banka tarafından işleminiz sonrası hesabınıza tanımlanmaktadır.

Yasal sınırlaması olan ürün gruplarında bankaların belirledikleri taksit sınırlamaları geçerlidir.

*Teknosa harici satıcılara ait ürünlerde maksimum 4 taksit uygulanmaktadır.