text.skipToContent text.skipToNavigation

Meyve Sıkıcılar

KATEGORÄ°LER
STOK DURUMU
MARKALAR
FİYAT

Meyve Sıkıcılar kategorisinde 13 adet ürün bulundu.

Meyve sıkıcı

Mutfaklarda yerini alan en eğlenceli mutfak robotlarından biri şüphesiz ki meyve sıkıcılardır. Meyve sıkıcılar, kabuklu, kabuksuz, çekirdekli, çekirdeksiz birçok meyvenin tüm olarak sıkılmasını ve suyunun elde edilmesini sağlayan elektronik mini robotlardır. Meyve sıkıcılar sayesinde hazır, fabrikasyon ya da konsantre meyve suları tüketimine alternatif olarak evlerde organik meyvelerden el edilebilecek natürel meyve suları hazırlanabilir. Kullanım şekli oldukça pratik olan meyve sıkıcılar ile sadece dakikalar içerisinde meyve suları, sebze suları, smoothie’ler hazırlanabilir.

Mutfak tezgahlarının üzerinde çok fazla yer kaplamayacak olan bu mini elektronik robotların çalışma mekanizması oldukça basittir. Meyve ya da sebze girişi bulunan kısma arzu edilen meyve ve sebzeler atılır daha sonra meyve ve sebzelerin giriş haznesine ek aparatla baskı uygulanır ve bu yiyeceklerin posaları ve suları ayrıştırılır. Posası bir bölmede birikirken elde edilen meyve ve sebze suları boş hazneye akar. Kullanımı oldukça pratik olan meyve sıkıcıların temizlenmesi de bir o kadar rahattır. Bir yapboz gibi parçaları birbirinden ayrılabilen bu mutfak robotları bulaşık makinesinde yıkanabilir ya da küçük parçalara ayrılmış bölmeler elde yıkama ile kolaylıkla temizlenebilir. Meyve sıkıcılar ile yaratıcı karışımlar yapılabilir. Farklı meyvelerin ve sebzelerin karışımından oluşan smoothie’ler, eğlenceli milkshake’ler, yaz aylarında buz gibi limonatalar hazırlanabilir. Bu sayede hazır meyve sularına ihtiyaç duyulmayacağı gibi sağlıklı bir tüketimi de beraberinde getirir. İçerisinde katkı maddesi bulunmayan tamamen doğal meyve ve sebzelerden hazırlanmış besin değeri oldukça yüksek ev yapımı meyve suları kişinin bağışıklık sistemini güçlendirerek sağlıklı ve zinde kılar.

Katı meyve sıkıcıları:

Katı meyve sıkıcılar, elma, armut, ayva, havuç gibi sert formdaki meyve ve sebzelerin sularını elde ettiğinden en iyi meyve sıkıcılardır. Katı ve sert meyveleri sıkıştırma yöntemi ile kolayca ezerek suyunu çıkarır ve bu yiyeceklerden besin değeri, enzimleri ve vitamin mineralleri korunmuş natürel bir renge sahip içecekler hazırlar. Katı meyve sıkıcılar özelliklerine göre çeşitlenmektedirler. Bazı katı meyve sıkıcılarının yavaş sıkım teknolojisi bulunmaktadır. Yavaş sıkım özelliğine sahip katı meyve sıkıcılar, sebze ve meyvelerin sıkım esnasında oksitlenmesini engelleyerek sularının açığa çıkmasını sağlar. Çünkü yavaş sıkım sırasında cihazda ısı meydana gelmediği için oksitlenme riski de ortadan kalkmış olur. Bunun yanı sıra bazı katı meyve sıkıcılarda sıkma işlemini gerçekleştiren burgu mekanizmalar bulunmaktadır. Bunlar bütün meyvenin ya da sebzenin suyunu rendeleme yolu ile elde etmek yerine ezme işlemi ile elde ederler. Bu sayede bir meyve veya sebzeden normal sıkma yöntemi ile edilebilecek sudan daha fazla oranda meyve suyu ya da sebze suyu edilmiş olur. Buna paralel olarak da elde edilen meyve ve sebzelerin suları da özünü fazla kaybetmeyerek besin değerleri, vitamin mineralleri ve enzimleri korunmuş olur.

Meyve sıkacağı fiyatları

Piyasada birçok markanın meyve suyu sıkıcı aletleri bulunmaktadır. Farklı kullanım alanlarına ve farklı donanımsal özelliklere sahip bu ürünlerin fiyatları da kendi içlerinde değişkenlik göstermektedir. Daha fonksiyonel özelliklere sahip ve son teknoloji ile üretilmiş ürünler az kapasiteli ve kısıtlı özellikleri bulunan ürünlere oranla daha yüksek fiyat aralıklarına sahiptirler. Yavaş sıkım özelliği, burgu sıkacak özelliği, sessiz çalışma mekanizması, kolay temizlenme özelliği gibi işlevleri bulunan meyve sıkıcı fiyatları, her ne kadar diğerlerine oranla daha fazla olsa da uzun süreli kullanım garantisi sunduklarından zaman içerisinde daha ekonomik olmaktadırlar.