Çamaşır Makinesi Fiyatları ve Modelleri

Çamaşır Makinesi
FİYAT
Gürültü Seviyesi
Renk
STOK KONUMU
STOK DURUMU

Çamaşır Makinesi için 35 ürün bulundu

Tükenmek Üzere
%13 3.899 TL 3.399 TL
%17 4.199 TL 3.499 TL
%3 3.799 TL 3.689 TL
%8 5.089 TL 4.699 TL
%13 3.219 TL 2.799 TL

Çamaşır makineleri

Çamaşır makineleri günlük hayatın önemli yardımcılarındandır. Temiz kıyafetler ve temiz yorganlar evlerdeki bu önemli yardımcılar sayesinde sağlanır. Çamaşır makinesinin sarf ettiği enerjiler; su ve elektriktir. Bunun dışında deterjan ve leke çıkarıcı bazı solüsyonlar da temiz bir kıyafete ulaşmak için maddi giderdir.

Çamaşır makinesi fiyatları

Çamaşır makinesi fiyatları makinenin kilo kapasitesi, enerji sınıfı gibi temel ayırt edici unsurları ile bazı ek fonksiyonlarıyla değişiklik gösterir. Çamaşır makinesinin kilo kapasitesi 5 ile 13 kilogram aralığında değişir. Çamaşır makinesi fiyatlarına enerji sınıfının etkisi de önemlidir. Çalıştığı süre boyunca sürekli elektrik tüketmesi ve su harcamasından dolayı ortalama sınıf ve üstü çamaşır makineleri, kullanımından kaynaklı giderlerin azaltılması anlamında fayda sağlar. Çamaşır makinesinin A+++ enerji sınıfında olması durumunda elektrik sarfiyatı ciddi anlamda azalır. Bu durumda her ay elektrik ve su faturasının daha az gelmesi söz konusudur. Ortalama ve ortalamanın altında bir çamaşır makinesi alındığında ise makinenin ilk alış maliyeti bütçe dostu gibi gözükse de, çamaşır makinesinin sarf edeceği elektrik ve su giderinin yüksek olabilmesi söz konusudur. Çamaşır makinesi fiyatlarının bu denli yüksek olması, aylık enerji harcamasına direkt etki etmesinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca çamaşır makinesi fiyatına program ve kazan fonksiyonları da etki etmektedir. Çamaşır makinesi kazanı içerisinde köpük oluşumu ve darbe etkisiyle yıkama fonksiyonları da makinenin ortalama üstü performans sergilemesini sağlar. Bu durumda da çamaşır makinesi fiyatı yükselir. Çamaşır makinesinde yıkananların dokusunda herhangi bir aşınma meydana gelmeyeceği için kısa sürede kıyafetler aşınmaz. Bu durum kıyafet bütçesi için ayrılan paranın daha tasarruflu kullanılmasını da sağlar.

Çamaşır makinesi markaları

Yenilikçi, aynı zamanda yüksek enerji tasarrufu sağlaması bakımından ve Türkiye içerisinde yaygın servis ağından dolayı Samsung çamaşır makineleri, en çok tercih edilenler arasındadır. Sadece çamaşırı yıkamakla kalmayan aynı zamanda kurutan makineler bu yüzden son zamanlarda daha çok tercih edilemektedir. Kurutma özellikli çamaşır makinelerinde öne çıkan markarın başında LG gelmektedir. LG çamaşır makineleri, gelişmiş özellikleri ve kalitesiyle dikkat çekmektedir.

Türkiye'de son zamanlarda adını sıklıkla duyuran Electrolux markası da çamaşır makinesi modelleriyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Uygun fiyatları ve dikkat çeken özellikleriyle Electrolux çamaşır makineleri çokça tercih ediliyor. AEG kurutmalı çamaşır makineleri ve Hoover kurutmalı çamaşır makineleri uygun fiyatlarıyla tüketicilerin dikkatini çekiyor.