Çamaşır ve Kurutma Makinesi Fiyatları ve Modelleri

Çamaşır ve Kurutma Makinesi
FİYAT
Gürültü Seviyesi
Renk
STOK KONUMU
STOK DURUMU

Çamaşır ve Kurutma Makinesi için 59 ürün bulundu

Tükenmek Üzere
Tükenmek Üzere
%10 5.999 TL 5.399 TL
%6 6.999 TL 6.599 TL
%9 3.399 TL 3.099 TL

Çamaşır makineleri

Çamaşır makineleri günlük hayatın önemli yardımcılarındandır. Temiz kıyafetler ve temiz yorganlar evlerdeki bu önemli yardımcılar sayesinde sağlanır. Çamaşır makinesinin sarf ettiği enerjiler; su ve elektriktir. Bunun dışında deterjan ve leke çıkarıcı bazı solüsyonlar da temiz bir kıyafete ulaşmak için maddi giderdir.

Çamaşır makinesi fiyatları

Çamaşır makinesi fiyatları makinenin kilo kapasitesi, enerji sınıfı gibi temel ayırt edici unsurları ile bazı ek fonksiyonlarıyla değişiklik gösterir. Çamaşır makinesinin kilo kapasitesi 5 ile 13 kilogram aralığında değişir. Çamaşır makinesi fiyatlarına enerji sınıfının etkisi de önemlidir. Çalıştığı süre boyunca sürekli elektrik tüketmesi ve su harcamasından dolayı ortalama sınıf ve üstü çamaşır makineleri, kullanımından kaynaklı giderlerin azaltılması anlamında fayda sağlar.

Çamaşır makinesinin A+++ enerji sınıfında olması durumunda elektrik sarfiyatı ciddi anlamda azalır. Bu durumda her ay elektrik ve su faturasının daha az gelmesi söz konusudur. Ortalama ve ortalamanın altında bir çamaşır makinesi alındığında ise makinenin ilk alış maliyeti bütçe dostu gibi gözükse de, çamaşır makinesinin sarf edeceği elektrik ve su giderinin yüksek olabilmesi söz konusudur. Çamaşır makinesi fiyatlarının bu denli yüksek olması, aylık enerji harcamasına direkt etki etmesinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca çamaşır makinesi fiyatına program ve kazan fonksiyonları da etki etmektedir. Çamaşır makinesi kazanı içerisinde köpük oluşumu ve darbe etkisiyle yıkama fonksiyonları da makinenin ortalama üstü performans sergilemesini sağlar. Bu durumda da çamaşır makinesi fiyatı yükselir. Çamaşır makinesinde yıkananların dokusunda herhangi bir aşınma meydana gelmeyeceği için kısa sürede kıyafetler aşınmaz. Bu durum kıyafet bütçesi için ayrılan paranın daha tasarruflu kullanılmasını da sağlar.

Çamaşır makinesi markaları

Yenilikçi, yüksek enerji tasarrufu sağlayan ve yaygın servis ağıyla Samsung çamaşır makinesinde en çok tercih edilen markalar arasındadır. LG çamaşır makineleri özellikle kurutma özellikli modelleriyle kullanıcıların tercih ettiği markalar arasında yer alıyor. Electrolux çamaşır makinesi sunduğu gelişmiş teknoloji ve geniş ürün gamıyla tüketicilerin ilgisini çeken markalar arasında yer alıyor. Daha uygun fiyatlı çamaşır makinesi arayan tüketicilerin yöneldiği ürünlerin başında ise Altus çamaşır makineleri ve AEG çamaşır makineleri geliyor.

Çamaşır makinesi fiyatları

Kaç kiloluk çamaşır makinesi tercih edilmeli?

Çamaşır makinesinin kilo kapasitesine karar verebilmek için bazı sorulara yanıt bulmak gerekiyor. Evde yaşayan kişi sayısı, evdeki perde, koltuk kılıfı, yorgan gibi tekstil ürünlerinin evde yıkanıp yıkanmaması kapasiteyi etkiliyor. 5 kilogramlık bir makineden 18 kilogramlık çamaşır makinelerine kadar farklı çamaşır makineleri satış sunulmaktadır. Kapasiteleri çoğunlukla makinenin ebatlarını değiştirmemektedir. Ortalama iki kişilik çekirdek aileler için 5-6 kilogram yeterli olabilirken, ev tekstil ürünlerini yıkamak isteyenler için bu kilogram kapasitesi yeterli olmayabilir. Öncelikle satın alırken çamaşır makinesi kaç kişi için, ne kadar sıklıkta yıkanacağı; biriktirerek mi yoksa günlük mü; yorgan, perde, battaniye, koltuk kılıfı yıkama hususlarına karar verilerek kilogram kapasitesi belirlenmesi uygun olur.