Flash Bellek - USB Bellekler Fiyatları ve Modelleri

0 Sonuç
Sıralama
Filtreler

Çok küçük bir görünüme sahip olsalar da çok büyük işler başaran flash bellekler, küçük dijital depolama alanları sunarak verilerin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlıyor. Bir diğer adı USB bellek ya da flash disk olan bellekler, çeşitli kapasite oranlarına sahip oluyor ve bu kapasite seviyesinde depolama işlemi yapabiliyor. Taşınma bakımından oldukça kullanışlı olan flash bellekler, herhangi bir cihaz taşımaya gerek kalmadan bir aygıttan farklı bir aygıta veri aktarabiliyor. Hem ev tipi kullanımlar, hem de ofis tipi kullanımlar için en önemli gereçlerden olan flash bellekler, veri transferlerinin oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Onlarca farklı marka tarafından çeşitli kapasitelerde hazırlanan bellekler, Teknosa'da çok avantajlı fiyat fırsatlarıyla satışa sunuluyor.

Flash Bellek Nedir?

Flash bellek, bir dosyanın saklanmasını ve farklı bir aygıta aktarılmasını sağlayan küçük yapılı cihazlar arasında yer alıyor. Birden fazla fonksiyonu bulunan flash bellekler; fotoğraf, video, film, müzik, dizi gibi çeşitli görsel ve işitsel verileri, Office programları ve diğer programların dosyaları, PDF'ler gibi yazılı dosya belgelerini, proje dosyalarını, Auto CAD, Corel Draw gibi grafik programlarının verilerini, kısaca her türlü kişisel dosyayı saklayabiliyor ve farklı bir cihaza aktarabiliyor. Örneğin, bilgisayarınızda bulunan bir veriyi tabletinize aktarmak istediğinizde ya da bilgisayarınızda bulunan bir veriyi TV'ye aktarmak istediğinizde flash bellekleri kullanabilirsiniz. Ayrıca flash bellekler içerisinde bulunan verileri silerek dilediğiniz zaman farklı veriler yükleyebilir, yüklü verileri dilediğiniz sayıda cihaza aktarabilirsiniz.

Flash Bellek Nasıl Kullanılır?

Flash bellekler genel olarak aynı işleyiş sistemiyle çalışıyor. USB giriş noktalarına uyum sağlayan USB bağlantı noktaları bulunan ürünler, cihazların uygun giriş bölümlerine yerleştiriliyor. Ardından bilgisayar ya da bağlantı kurulan cihaz üzerinde bağlantı bildirimi yapılıyor. Bu bağlantı bildirimi üzerine tıkladığınızda flash belleğin mevcut hafıza durumu ve doluluk oranı görüntüleniyor. Bu alana ulaşmak için bildirime tıklamak yerine dosya gezgini bölümünü de kullanabilirsiniz. Flash bellek biçimlendirme işlemlerini de bu alan üzerinde gerçekleştirebilir, bellek içerisinde bulunan herhangi bir veriyi silebilir, yeni veri yüklemesi de yapabilirsiniz.

Bellek içerisindeki dosyaları silmek için dosyanın üzerine tıklayabilir, ardından sağ tıklayarak ''Sil'' ibaresini seçebilirsiniz. Yeni yükleme yapmak için ise yüklemek istediğiniz dosyayı sürükleyerek flash belleğin mevcut durumunun görüntülendiği bölümün üzerine bırakabilirsiniz. Bu adımdan sonra yükleme işleminiz otomatik olarak gerçekleşiyor. Flash belleğinizi herhangi bir aygıta bağladığınızda dosya içerisindeki verileri görüntülemek için ise açmak istediğiniz dosyanın üzerine çift tıklayabilirsiniz. Aygıtı bilgisayarınızdan çıkarırken güvenli çıkış işlemini kullanabilir, olası veri kayıplarını engelleyebilirsiniz. Flash bellek kurtarma işlemleri için de kurtarma yazılımlarını çalıştırabilir, kurtarma işlemlerine ihtiyaç duymamak için karttaki dosyaları ''Salt Okunur'' durumuna getirebilirsiniz.

Flash Disk Markaları

Flash disk markaları, 32 GB, 64 GB flash bellek gibi çeşitli versiyonlarda ürünler tasarlıyor. USB bellek çeşitleri arasında Toshiba gibi ünlü markaların 16 GB ve 32 GB olarak satışa sunduğu modeller bulunuyor. Toshiba 32 GB ürünü, 32 GB depolama alanı sunarak tak ve kullan özelliğiyle kolaylık sağlıyor. Çok sayıda işletim sistemini destekleyen model, hem Windows hem de Mac işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Bağlantı hızı konusunda çok başarılı olan modeller, 3.0 hız sunarak veri aktarımında yüksek hız ve performans avantajı sağlıyor. Toshiba 32 GB taşınabilir bellek modeli ise tüm fotoğraf, video, müzik ve dosyalarınızı her alanda zahmetsiz bir şekilde taşıyabilmenize olanak tanıyor. Flash bellek 16 GB ve flash bellek 64 GB gibi çeşitli boyutları da bulunan ürünlerin Toshiba 16 GB versiyonları da kategori içerisinde görülebiliyor. Toshiba dışında Sony gibi diğer teknoloji markalarının da ürünlerini satın alabilirsiniz. 64 GB depolama alanı sunan Sony 64 GB USB bellek, 1. nesil USB 3.1 arayüzüyle çalışıyor. USB 2.0 ürünlerine oranla 4 kat daha fazla hız sunan ürün, zaman kaybı yaşamak istemeyen kullanıcılar için ideal ürünler arasında yer alıyor. Sandisk, Kingston, Toshiba gibi markalar tarafından tasarlanan birbirinden kaliteli ürünler, Teknosa güvencesiyle size sunuluyor.

Flash Bellek Çeşitleri ve Boyutları

Flash bellek çeşitleri, 1 GB'dan başlayarak 2 GB, 3 GB, 4 GB, 5 GB, 6 GB ve Flash bellek 8 GB gibi farklı depolama alanları sunuyor. 16 GB boyutunda seçenekleri de bulunan flash bellek 32 GB ve üzerinde seçeneklere de yer veriyor. Flash bellek 256 GB gibi yüksek boyutlu seçenekleri de yer alan ürünler arasında Toshiba, Sandisk ve Kingston gibi bu alanda ünlü markalar da yer alıyor. Belleklerin dış tasarımları ise markaların farklı teknik yaklaşımlarına göre değişiklik gösteriyor. Kapaklı, kapaksız, çelik, paslanmaz çelik, melamin gibi farklı materyallerde ve çeşitlerde tasarlanan ürünler, ıslanma, ısınma, tozlanma gibi çeşitli dış etkenlere karşı da dayanıklılık gösteriyor.

Flash Bellek Fiyatları

Flash bellek fiyatları, ürünlerin depolama alanının yüksekliğiyle doğru orantılı olarak artış sergiliyor. Hafıza kapasitesi arttıkça ürünlerin fiyatında da yükseliş gerçekleşebiliyor. İhtiyacınız olan en yüksek depolama alanını satın alabilir, satın alma sırasında dosyalarınızın boyutunu da göz önünde bulundurabilirsiniz. Müzik, fotoğraf ve video gibi verileri saklamak için daha yüksek depolama alanlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Siz de Teknosa'da satışa sunulan USB bellek modellerini hemen inceleyebilir, dilediğiniz ürünü sepete ekleyerek avantajlı alışverişin keyfini sürebilirsiniz.

Destek Alın
Yardıma ihtiyacınız var mı? Teknosa ekibi olarak size yardımcı olmak için buradayız.
%100 Müşteri Memnuniyeti
%100 Müşteri Memnuniyeti
Satıcısı Teknosa olan ürününüzü “kullanmış olsanız dahi” 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
Hızlı Teslimat
Hızlı Teslimat
İstanbul için Aynı Gün Teslimat, İstanbul dahil 23 il için Ertesi Gün Teslimat Teknosa'da
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
1.000 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilirsiniz.
Kolay İade
Kolay İade
Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.
Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya 9 aya varan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
9'a Varan
6'ya Varan
4'e Varan
4'e Varan
2'ye Varan
2'ye Varan
2'ye Varan
2'ye Varan
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
Teknosa.com’da 500 - 50.000 TL arası siparişlerinizde ING , 500 - 70.000 TL arası siparişlerinizde Akbank Direkt Öde , 500 - 100.000 TL arası siparişlerinizde Yapıkredi kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Karşılaştır
Uyarı

Karşılaştırma listesine en fazla 3 ürün eklenebilir.