Tripod Fiyatları ve Modelleri

Tripod
FİYAT
Renk
STOK KONUMU
STOK DURUMU

Tripod için 4 ürün bulundu

Mağazadan Al Seçeneği İle 189,05 TL
Tükenmek Üzere

Tripod nedir?

Fotoğrafta bir tripod, kamerayı güvenli ve sabit bir şekilde tutmak için tasarlanmış üç ayaklı bir cihaz olarak adlandırılır. Çoğu tripodlar merkezi bir direğe ve yüksekliği ayarlanabilir ayaklara sahiptir ve bir başın sabitlendiği montaj ile birlikte kullanılırlar. Tripod, fotoğrafçılar için çok kullanışlı bir araçtır. Bununla birlikte, sadece bir tripod kullanmanın ne zaman olduğunu bilmek değil ayrıca buna yeterli destek sağladığından emin olmak için düzgün bir tripodun nasıl kullanılacağını bilmek gerekir. Bir tripodun asıl amacı, fotoğrafçıların, fotoğrafın titremesini engellemek, bir görüntü yakalamak için elverişli ortam ışığının olmadığı zamanlarda örneğin astrofotografide yavaş deklanşör hızları (uzun pozlama) kullanarak fotoğraf çekmelerine izin vermektir. Tripodlar aynı zamanda bir fotoğrafçının tam olarak aynı görüntüyü veya birçok görüntüyü yakalamak istediği durumlarda yaygın olarak kullanılır. Örneğin farklı pozlarda aynı sahneyi aynı anda yakalayarak HDR görüntüleri oluşturabilir. Ayrıca tripodun başka kullanım nedenleri de vardır; uzun pozlamaların fotoğraflanması, filtrelerle fotoğraf çekmek, manzara fotoğrafçılığı, herhangi bir video çalışması, zaman aralıkları için, Far Better Self portreler için ve son olarak Astrophotography için kullanılır. Saniyenin yaklaşık 1 / 60'sından daha uzun enstantane hızları ile fotoğraf çekmek istiyorsanız, el hareketleriniz sonucunda bulanık görüntüler elde etmiyor olmak için bir tripoda ihtiyacınız olacak. Bir tripoda ne zaman ihtiyaç duyacağınıza dair mükemmel bir örnek, uzun pozlama fotoğrafçılığıdır, saniyeler içinde ölçülen süreler ve bazen dakikalar içinde deklanşörü açarak etrafınızdaki dünyanın hareketini yakalamaya çalışmak kolay olacak. Kamerayı haliyle o kadar uzun süre elinizde tutamayacağınız için pratik bir yol olarak, bu şekilde fotoğraf çekmek istiyorsanız bir tripoda ihtiyaç duyarsınız. Diğer bir çekim nedeni olarak, HDR Fotoğrafçılık gelir. Yüksek dinamik aralık fotoğrafçılığı ile uğraşmak ve bu gibi bir şey istediğinizde bir tripoda ihtiyacınız kesinlikle olacaktır. Yüksek dinamik aralıklı fotoğrafçılık, parlak bir gökyüzü ve gölgeli ön plan gibi görüntünün karanlık ve aydınlık kısımları arasında aşırı bir kontrastın olduğu zorlu aydınlatma koşullarında çekim yapılmasını sağlar. Farklı pozlarda birden çok çekim yapmanızı ve ardından bunları Lightroom, Photoshop gibi bir yazılımı kullanarak harmanlamasını sağlar. Doğru sonuçlar elde etmek için bu çekimlerin mükemmel bir şekilde dizilmesi gerekir ve kameranız birden fazla çekim yapmak için biraz zaman harcadığından ve eliniz aralarında hareket edeceğinden, en iyi sonuçlar için bir tripod kullanmak gerekir. Ayrıca her boy için tripod tipleri vardır, tripodlar büyük veya küçük her boyda bulunabilir.

Tripod Tipleri

Ball heads, fotoğrafçılık için en popüler tripod kafasıdır. Döner bilye, kamerayı konumunuzu sabitleyebilmenizi sağlayan bir kilitleme vidası ile hayal edebileceğiniz herhangi bir şekilde konumlandırmanızı sağlar. Kamera ile nasıl etkileşimde bulunduğu konusunda size en fazla esnekliği sağlar, ancak küçük ayarlamalar yapmak zor olabilir. Diğer bir ürün, Pan & Tilt Kafaları, bu tripod kafaları kamerayı bağımsız olarak kaydırmanıza veya eğmenize izin veren 2 eksene sahiptir. Pan & Tilt başını hareket ettirmek için, kameranızı konumlandırmanızı gerçekten kolaylaştıracak şekilde kilidini açmak için döndürmek gerekir. Bir top kafasından daha fazla yer kaplarlar ancak küçük ayarlamalar yapmak daha kolaydır. Yine bir tiple devam edilirse o Monopods olacaktır. Gerçekten bir tripod kafası olmasa da, Monopod'tan bahsetmek gerekir. Fotoğraf makinenizle dolaşıyorsanız, çekim için bir tripod ayarlamak her zaman mantıklı değildir. Spor fotoğrafçıları, eylemi kovalarken uzun objektiflerini desteklemek için Gimbal kafaları yerine Monopod kullanıyorlar. Düğün fotoğrafçıları, 70-200mm lenslerini kilisenin arkasından sabitlemek için ya da sadece kollarını ağır bir lens taşıyarak kırmak için bir Monopod kullanabilirler. Video kameralar, tüm lenslerini farklı çekim ve açılar elde etmek için bir mekanda hareket ederken dengelemek için monopodlar kullanırlar. Az önce bahsedildiği gibi ayrıca Gimbal başlıkları da vardır. Şimdiye kadar yapılan tripod kafaları 400mm f / 2.8, 600mm f / 4 veya 200-400mm f / 4 gibi büyük bir uzun lensi tutacak kadar güçlü değillerdi. En yaygın olarak vahşi yaşam fotoğrafçılığında kullanılan Gimbal kafaları, merceği elinize tutuyormuş gibi hareket etme esnekliği ile merceğe odaklanan merceği tutar. Bir objektifi takmak veya çıkarmak dışında kilitlenmesi gerekmez. Bu tripod tipleri arasında en kullanışlı olanıdır siz hareket halinde olsanız da görüntü bu ürünü taktığınızda dengeyi sağlıyor ve video ve fotoğrafların mükemmel çıkmasını sağlıyor.

Telefon Tripodları

Çoğu insan için, telefon kameraları; uygun kameraları, lensleri değiştirmek için yeterince iyi hale gelmiştir. Çekim videolarından mükemmel manzara fotoğrafına kadar, eldeki telefon harika bir iş çıkarır. Ancak telefonlar, hafif bedenleri nedeniyle elin sallanmasına çok daha duyarlıdırlar. Üçayaklar, normal kameralarla yardımcı olurken, akıllı telefonlar için çekimi de destekliyor. Bir “en iyi” Tripod şudur denilemeyebilir fakat ihtiyacınız olan şey hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Böylece kendiniz için birini, mükemmel bir teknoloji olarak seçebilirsiniz. Telefon tripodu nasıl kullanılır? Bunun için bir montaj kısmı vardır. Dışarıda geniş bir montaj yelpazesi var ve esnek ayaklarla birleştirilmiştir. Her ayağı için en uygun yüksekliği seçmek bacakları bükebilmek amacıyla düz olmayan yüzeylerde sabit hale getiren üç esnek ayak vardır. Bir bacağın telefonda olduğundan emin olmak, düşmesini engellemek ve sabitleştirmek gerek. iPhone veya Android uyumluluğu hakkında endişelenmeyin; bağlar genellikle herhangi özel bir telefon için standartlaştırılmamıştır. Kontrol etmeniz gereken şey, cep telefonunun sığacak kadar büyük olması, genellikle inç veya milimetre cinsinden ayrılmasıdır. Boyutun, telefonunuzla veya popüler Android ile uyumlu olduğundan emin olunması gerek.

Tripod Fiyatları

Tripod fiyatları özelliklerine göre değişiklikler göstermektedir. En uygun ve en pahalı tripodlara bakıldığında farkı görebilirisiniz. Fakat normal bir insan için çok pahalı veya ucuz olmasının pek önemi yoktur, rahatlık açısından kullanıcıyı etkilemektedir. Bütçeyi sarsmayacak şekilde tripodlar işinizi görecektir. Burada önemli olan kameranızın ne kadar iyi olduğudur. En ucuz tripodların ayakları entegre olmayan, yani değiştirilemeyen baş ve ayakları vardır ve bazen bir merkez direkleri olurken, üst üste tripodlar, değiştirilebilir ayakları olan ve ayrı bir tripod kafasına takılmasına izin veren modüler bir tripod sistemine sahiptir. Genellikle dahil değildir. Fotoğrafçılığı kendine meslek edinmiş bir insan tripodun en iyi özellikte olanı almasında fayda vardır. İlk olarak, tripodunuzun, DSLR'nizin ağırlığını yeterince destekleyebileceğinden emin olmalısınız. Çok az bir fiyat farkı kullanışsız bir tripod satın almak gereksizdir ve ardından lenslerle bir DSLR'yi desteklemek önemlidir. Teknosa size uygun fiyatlarla ve indirimlerle bu ürünlerin ve daha fazlasının güvencesini sağlar. Teknosa mağazalarından ve Teknosa.com'dan tripodunuzu satın alabilirsiniz.