Tost Makinesi Fiyatları ve Modelleri

Tost Makineleri
FİYAT
STOK KONUMU
STOK DURUMU

Tost Makineleri için 37 ürün bulundu

Web'e Özel
Fiyat
%36 469 TL 299 TL
Web'e Özel
Fiyat
%42 789 TL 459 TL
%6 529 TL 499 TL
%38 639,90 TL 399 TL
%20 499,90 TL 399 TL
%29 849 TL 599 TL
Tükenmek Üzere
%36 779 TL 499 TL

Tost Makineleri

Tost makineleri, günümüzde hemen hemen her evde bulunan küçük ev eşyaları kategorisindeki bir gereksinimdir. Ne yazık ki her gün bir pazar kahvaltısı yapmak mümkün olamayabiliyor bazen acele etmeyi gerektiren yoğun iş temposunun oluduğu günlerde, hızlı bir şekilde kahvaltı yapma ihtiyacı duyulabilir. Bu gibi durumlarda tost makinaları hayat kurtarıcı bir göreve sahiptir. Hızlıca kahvaltı öğünü kurtarılabileceği gibi öğlen yemekleri yerine geçebilecek aparatifler de hazırlanabilir. Bir tost makinesinden beklenilenlere göre bu makinelerin de farklı çeşitleri bulunmaktadır. Ayırt edici özelliklerden biri makinenin ekmek alma kapasitesidir. Tost ekmeği büyüklüğü baz alınacak olursa büyük ve ideal makinelerin bazıları 4 ekmek kapasitesine sahipken bazı modellerin bu kapasiteleri 6 tost ekmeğine kadar çıkmaktadır. Küçük ya da geniş ailelerin tost makinesi satın alırken dikkat etmeleri gereken ayırt edici bir özelliktir. Tost makinalarının çeşitlilik gösteren diğer bir özelliği de yapıldığı materyalin türüdür. Bazı makinelerin yapımda alüminyum döküm plakalar kullanılırken bazılarının yapımında paslanmaz çelik bazılarında ise teflon kaplama kullanılmaktadır.

Ayırt edici bir diğer özellik ise makinelerin güçleridir. Bazı fonksiyonel makinelerin güçleri 2000 W'a kadar çıkmaktadır. Bunun yanı sıra makinelerin modelleri ve donanımları markalara ve fiyatlara göre çeşitlilik göstermektedir. Hemen hemen birçok markanın farklı model ve renk alternatifleri bulunurken kilitleme mandalı, ısıya dayanıklı tutma sapı, yağ damlatma tepsisi ve kademeli yükseklik ayarı gibi ekstra apartları bulunan modeller de mevcuttur. Çok amaçlı makinelerin değiştirilebilir ek plakaları vardır bu sayede bir tost makinesinde waffle gibi tatlılar bile kolaylıkla hazırlanabilir, bu sayede waffle makinesi olarak da kullanılabilir. Makinelerin özel olarak tasarlanmış yapışmaz yüzeyleri sayesinde tostlar, tatlılar yapışmadan kaygan zeminde çabucak hazırlanabilir. Özellikle son dönemlerde oldukça fazla tercih edilen ızgara özellikli tost makineleri ile bir tost makinesinden beklenilenler tamamen değişmiştir. Bu işleve sahip makineler sayesinde et, balık ve tavuk gibi besin ürünlerini pişirebilirsiniz.

En İyi Tost makinesi Markaları, Modelleri

En iyi tost makineleri, genellikle güvenilirliği tescillenmiş ve sık tercih edilen markaların makinelerinden oluşmaktadır. En iyi makineler genel olarak en son teknoloji ile üretilmiş fonksiyonel özelliklere sahip olan çok amaçlı makinelerdir. İyi bir makinenin ayırt edici özellikleri yanmaz yapışmaz plaka özelliğine sahip olmasının yanı sıra hem tostlar hem tatlılar hem de ızgara ürünleri hazırlayabiliyor olmasıdır. Bu gibi özellikleri ürünlerinde barındıran Arzum tost makineleri ve Tefal tost makineleri piyasada en çok satılan ürünlerdendir. Dünyaca ünlü markalardan olan Fakir tost makineleri kategorisinde de müşterilerine aradığı kaliteyi sunuyor. Sinbo tost makineleri de uygun fiyatlarıyla ürünleri oldukça rağbet görmektedir.

Tost makinesi Fiyatları

Tost makinesi fiyatları, kullanım alanlarına, boyutlarına, işlevlerine ve yapıldığı materyalin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Tostçular, restoranlar, cafeler, okullar gibi toplu alanlarda kullanılan makineler daha büyük boyutlarda ve daha fonksiyonel makineler olduklarından dolayı fiyatları da o oranda yükselmektedir. Buna karşılık evlerde kullanılan daha minimal boyutlardaki daha kısıtlı özelliklere sahip makinelerin fiyatları ise daha uygundur.

Granit Tost Makinesi Avantajları

Görünüş itibariyle teflon kaplama makinelere benzese de granit kaplama tost makinelerin birçok ekstra kullanım avantajı bulunmaktadır. Granit tost makineleri, yapımında doğal granit kullanıldığı için daha sağlığa uygun olduğu bilinmektedir. Seramik kaplama tost makineleri gibi o da yapışmaz ve yanmaz özelliğe sahiptirler bu da kolay temizleme imkanı sunmaktadır. Bu makineler çok yüksek ısılara karşı dayanıklıdır, yüksek ısı ayarında kullanıldığı zaman yiyeceklerin özüne zarar vermez ve makineyi yakmazlar. Bu açıdan uzun ömürlü ürünlerdir. Metal çatal ya da kaşık temasında granit kaplama tost makinelerin yüzeylerin çizilme, aşınma gibi sorunlar görülmez.

Küçük Tost Makineleri

Küçük tost makinelerinin boyutları normal makinelere oranla daha minimaldir. Küçük tost makineleri tek yaşayanların, çocuğu olmayan evli çiftlerin ya da bir veya iki çocuklu ailelerin, fazla yer kaplamama avantajı ve istenilen işlevi gerçekleştirebilmesi özelliklerinden dolayı tercih ettikleri ürünlerdir. Mini makineler genellikle bir ya da iki tost ekmeği kapasitesine sahiptirler. Profesyonel makinelere oranla daha uygun fiyatlı tost makineleri arasında yer alırlar.