text.skipToContent text.skipToNavigation

Tablet

Tablet
MARKALAR
FİYAT
Renk
Ön Kamera Çözünürlüğü
RAM
İşletim Sistemi Yazılımı
İşlemci ailesi
Görüntüleme Teknolojisi
Depolama ortamı
Dahili Hafıza
STOK DURUMU

Tablet için 274 ürün bulundu

%9 2.199 TL 1.999 TL
%11 4.499 TL 3.999 TL
%9 2.199 TL 1.999 TL
%11 4.499 TL 3.999 TL
%9 2.499 TL 2.279 TL
%17 3.499 TL 2.899 TL
%17 3.499 TL 2.899 TL
%9 2.499 TL 2.279 TL
%17 3.499 TL 2.899 TL

Tablet PC

Tablet bilgisayarlar, tek parça yapıt olarak dizayn edilmiştir. Tablet bilgisayarların içinde hem batarya hem de ekran için gerekli olan bütün devreler yer almaktadır. Tablet bilgisayarların ortak özelliği, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi ayrı bir klavye ile kullanılma zorunluluğu bulunmamasıdır. Tabletlerin ekranlarında bulunan dokunmatik algılayıcılar sayesinde tablet bilgisayarlarda ekstra bir alet kullanımına gerek kalmamaktadır. Kısacası tablet tarzı bilgisayarlarda herhangi bir klavye veya mouse desteğine ihtiyaç duyulmamaktadır. Bütün gerekli olan yazma veya ileri-geri aşağı-yukarı hareketlerini parmaklar ile yapmak mümkündür.

Tablet bilgisayar modelleri

Tablet bilgisayarları birbirinden ayıran özellikler hem fiziksel hem de yazılımsal farkılıklarıdır. Tablet modelleri özellikle yazılımlarında bulunan klavye türleri ile birbirinden ayrılmaktadır. Booklet adı verilen tablet bilgisayarlarda sanal klavye bulunmaktadır. Booklet tabletler kategorisine Apple iPad örnek verilebilir. Hibrid adı verilen tablet bilgisayarlarda ise hem ekstra klavye kullanılabilmekte hem de sanal klavye bulunmaktadır.

Tablet PC fiyatları

Tablet bilgisayar fiyatları diğer bilgisayarların fiyatlarına oranla daha makuldur. Bu sayede her kesimden insan kolaylıkla sahip olabilme şansına sahiptir. Tablet bilgisayarlar laptoplara oranla daha hafif oldukları için daha kolay taşınabilmektedirler. Tarayıcı veya Wi-Fi bağlantısı sayesinde internet üzerinden gerçekleştirilecek herhangi bir işlem mevcut akıllı telefonlara oranla daha geniş ekranda daha kolay halledilebilmektedir.

Apple iPad modelleri

Apple iPad modelleri büyüklük olarak değişiklik göstermektedir. 9 inç ekrana sahip İPad olduğu gibi, 7.9” 10.5” 11” ve 12.9” ekrana sahip İPad modelleri de bulunmaktadır.

iPad mini 4, gümüş, uzay grisi ve altın renk seçeneklerine sahip olmak ile birlikte 7.9 inç retina ekrana sahiptir. Touch ID, HDR ve 1080p HD video özelliğine sahiptir ve 8MP kamerası bulunmaktadır.

iPad, gümüş, uzay grisi ve altın renk seçeneklerine sahip olup 9.7 inç retina ekrana Touch ID'ye sahiptir. A10 Fusion çip, HDR ve 1080p HD video özelliğine sahip 8MP kamerası bulunmaktadır. Apple Pencil ile uyumludur.

iPad Pro 10.5 inç, roze renk skalası da bulunmaktadır. ProMotion ve True Tone teknolojilerine sahiptir. Otomatik HDR ve saniyede 30 kare 4K video kaydı özelliği ve 12 MP kamerası bulunmaktadır. Apple Pencil ile ve Smart Keyboard ile uyumludur.

iPad Pro 11 inç, Face ID, akıllı HDR, 4K video özelliği ve 12 MP kamerası bulunmaktadır. 2. nesil uyumlu Apple Pencil ve Smart Keyboard Folio uyumludur.

iPad Pro 12.9 inç, gümüş ve uzay grisi renklere sahip olup güvenli kimlik doğruluma için Face ID kullanılmaktadır. 12 MP kamerası vardır. Portre modu, portre ışığı ve akıllı HDR özellikleri ile 7 MP TrueDepth ön kamerası bulunmaktadır. USB-C konektörü ve Smart Keyboard Folio uyumu vardır.

Samsung tablet PC

Samsung tablet bilgisayarların dış tasarımları oldukça başarılıdır. Samsung tabletlerin alışılagelmiş bir görünümü vardır. Firma tabletlerinde şekil itibari ile aynı tasarımı kullansa da küçük noktalarda değişiklikler yapmaktadır. Samsung tabletler arasında 2 fark bulunmaktadır. İlk fark tabletin kenarlarının daha az yuvarlanmış bir yapıda olmasıdır. Bu sayede tablet elde daha sağlam durmaktadır. İkincisi arka kapağın kaplanmasıdır. Normalde plastik kapak saf bir biçimde dururken bazı modellerinde plastik kapak ince deriye benzer bir kumaş ile kaplanmış gibidir.

Teknosa tablet kategorisinde Samsung Galaxy Tab modelleri de yer almaktadır. Samsung tabletlerinde hafif kasılmalar meydana gelse de yeni ürünlerinde bu sorun daha az görülmektedir.