text.skipToContent text.skipToNavigation

Su Isıtıcısı ve Kettle

KATEGORÄ°LER
STOK DURUMU
MARKALAR
FİYAT

Su Isıtıcısı ve Kettle kategorisinde 25 adet ürün bulundu.

Su ısıtıcısı ve kettle

Su ısıtıcıları, mutfakların olmazsa olması küçük ev aletlerindendir. Hemen hemen her evin mutfağında en az bir tane bulunan ketıllar en kısa sürede su kaynatma görevini üstlenirler. Ocakların üzerinde tencere, demlik ya da cevzelerin içerisinde su kaynatma işlemi zaman almaktadır. Bu yöntemler yerine ketıllar sayesinde dakikalar içerisinde kaynar suyu elde edebilirsiniz ve yapacağınız yemek ya da sıcak içecekler için kullanıma hazır suyu değerlendirebilirsiniz.

Bu küçük mutfak aletleri çok komplike düzeneklere sahip olmamakla birlikte içlerinde bir rezistans yani ısıtıcı bulunur. Bu rezistanslar suyun kaynatılması amacıyla düzeneğin ana parçalarını oluştururlar. Bu rezistanslar dışında düzeneğin içerisinde ısıyı kontrol eden termostatlar bulunur. Bu termostatlar ısı kontrolünü güvenli bir şekilde sağlarlar. Düzeneği tamamlayan diğer parçalar ise sinyal lambası ve açma kapama anahtarlarıdır. Sinyal lambası suyun ısınıp ısınmadığının ya da ketilin çalışıp çalışmadığının haberciliğini yapar. Açma kapama anahtarları ise rezistansı çalışır vaziyete getirip getirmeme işlevini yürüten anahtarladır.

Ketılın rezistans bölümü su haznesinin içerisinde görünür bir biçimde bulunabileceği gibi su haznesinin altında saklı olarak da bulunabilir. Rezistanslar aldıkları elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürürler ve bu sayede suyun ısınmasını sağlayarak kaynama noktasına getirirler. Bu düzeneklerin içerisinde bir buhar kanalı bulunmaktadır. Bu buhar kanalı termostata doğru uzanmaktadır.Su ısıtıcıların birçok ayırt edici özellikleri nedeniyle çeşit çeşit modelleri mevcuttur. Bu ayırt edici özelliklerden en önemlisi şüphesiz ki hızdır. Çünkü bu aletlerin kullanılmasının temel nedeni zamandan tasarruf etmektir.  

Su ısıtıcı modellerini birbirinden ayıran bir diğer özellik ise ayarlanabilir sıcaklık seçenekleridir. Bazı çay çeşitleri ve kahve türlerinin yapımda ideal ısıdaki su kaynama noktasının altında bir derecede bulunabiliyor. Bu yüzden bazı ısıtıcıların ayarlanabilir sıcaklık dereceleri sayesinde su istenilen derecede ısıtılabilir. Daha basit düzeneklere sahip ısıtıcılarda ayarlanabilir sıcaklık dereceleri bulunmamaktadır.  Bu küçük mutfak aletlerinin ayırt edici bir başka özellikleri ise boyutlarıdır. Boyutlar, iki açıdan değerlendirilmelidir. İlk dikkat edilmesi gereken nokta ürünün su alan iç haznesini genişliğidir.

Isıtıcılar kaçar litre su kapasitesine sahip olduklarına göre farklılık göstermektedirler. Dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise ısıtıcının kullanılacağı mutfak bölümünde ne oranda yer kapladığıdır. Yani ürünler kaplayacakları zeminin büyüklüğüne göre de ayrışmaktadırlar.

Elektrikli su ısıtıcı markaları

Birçok markanın ekstra işlevlere sahip her zevke hitap edebilecek farklı boyutlarda su ısıtıcıları mevcuttur. En çok tercih edilen markaları en güvenilir markalar oluşturmaktadır. Princess markasının en gelişmiş fonksiyonel özelliklere sahip kaliteli ısıtıcıları bulunurken Arzum markasının da garantili çeşit çeşit modellerdeki ısıtıcıları piyasada mevcuttur. Philips markasının hemen hemen tüm ev aletleri kategorisinde mevcut olan ürünlerinden birisi de ketıllardır. Fakir ısıtıcılar da sağlam ve güvenilir ürünler olarak tercih edilirken Sinbo kettlelarda da daha makul fiyatlara kadar inen ürünleri mevcuttur. Bu sayede piyasaya her bütçeye uygun ürün yelpazesi sunulmaktadır. Arnica, Braun gibi markaların da yüksek donanıma sahip uzun ömürlü ve yüksek bütçelere hitap eden ürünleri mevcuttur.