Pilates Çemberi Fiyatları ve Modelleri

20 Sonuç
Sıralama
Filtreler
 • Çok Satanlar
  Avessa PR-100 35 CM Sünger Tutaçlı Mavi Pilates Çemberi

  Avessa PR-100 35 CM Sünger Tutaçlı Mavi Pilates Çemberi

  280 TL
 • Diesel Fitness 1DIAKTH127 Pilates Ring Çember

  Diesel Fitness 1DIAKTH127 Pilates Ring Çember

  690,68 TL
 • Avessa MB36034 1500 G Egzersiz Çemberi

  Avessa MB36034 1500 G Egzersiz Çemberi

  700 TL
 • Voit MOD.97603 Pilates Çember

  Voit MOD.97603 Pilates Çember

  709 TL
 • Diesel 1DIAKTH127 Pilates Ring Çember

  Diesel 1DIAKTH127 Pilates Ring Çember

  568,66 TL
 • Avessa BPC-200 Kırmızı Pilates Çemberi

  Avessa BPC-200 Kırmızı Pilates Çemberi

  250 TL
 • Avessa Cosfer CSF-PC2 37 CM Yeşil Pilates Çemberi

  Avessa Cosfer CSF-PC2 37 CM Yeşil Pilates Çemberi

  295,21 TL
 • Avessa BPC-200 Siyah Pilates Çemberi

  Avessa BPC-200 Siyah Pilates Çemberi

  250 TL
 • Avessa BPC-200 Gri Pilates Çemberi

  Avessa BPC-200 Gri Pilates Çemberi

  250 TL
 • Avessa BPC-200 Mavi Pilates Çemberi

  Avessa BPC-200 Mavi Pilates Çemberi

  250 TL
 • Avessa BPC-100 Mor Pilates Çemberi

  Avessa BPC-100 Mor Pilates Çemberi

  280 TL
 • Çok Satanlar
  Avessa BPC-100 Gri Pilates Çemberi

  Avessa BPC-100 Gri Pilates Çemberi

  280 TL
 • Avessa PR-100 35 CM Sünger Tutaçlı Pembe Pilates Çemberi

  Avessa PR-100 35 CM Sünger Tutaçlı Pembe Pilates Çemberi

  270 TL
 • Avessa BPC-100 Pembe Poşette Pilates Çemberi

  Avessa BPC-100 Pembe Poşette Pilates Çemberi

  280 TL
 • Avessa PR-200 38 CM Tutmalı Siyah Pilates Çemberi

  Avessa PR-200 38 CM Tutmalı Siyah Pilates Çemberi

  280 TL
 • Avessa BPC-100 Siyah Pilates Çemberi

  Avessa BPC-100 Siyah Pilates Çemberi

  280 TL
 • Avessa PR-200 38 CM Tutmalı Yeşil Pilates Çemberi

  Avessa PR-200 38 CM Tutmalı Yeşil Pilates Çemberi

  280 TL
 • Avessa PR-200 38 CM Tutmalı Gri Pilates Çemberi

  Avessa PR-200 38 CM Tutmalı Gri Pilates Çemberi

  280 TL
 • Avessa BPC-100 Mavi Pilates Çemberi

  Avessa BPC-100 Mavi Pilates Çemberi

  280 TL
 • Avessa MB-36034 1200 G Mavi-Gri Hulahop

  Avessa MB-36034 1200 G Mavi-Gri Hulahop

  650 TL

Pilates ve yoga ekipmanları arasında yer alan pilates çemberi, farklı model seçenekleriyle kullanıcıların beğenisini kazanır. Ürünler, beğenilerinize yanıt vermek üzere farklı renkler ve boyutlarda tasarlanır. Lila, sarı, mavi, siyah, pembe, gri renklerdeki çemberde iki adet tutma yeri bulunur. Bölgesel olarak vücut çalışması yapmanızı sağlayan direnç halkası ile tekrar eden hareketler yapmak mümkündür. Çember yardımıyla incelmesi istenen bölgelere baskı yapılır. Halka şeklindeki çemberler kaslarınızı ve kendinizi çok fazla zorlamadan egzersiz yapmanıza yardımcı olur. Pilates çemberi modelleri kullanılarak kalça, kol, göğüs, bel, karın, iç ve dış bacak bölgelerinde yer alan kas grupları şekillendirilebilir. 28, 35 cm çapındaki pilates çemberi modelleri arasından ihtiyacınıza uygun olanı Teknosa'da keşfedebilirsiniz.

Pilates Çemberi Ne İşe Yarar?

Çok sayıda kişi “Pilates çemberi ne işe yarar?” sorusuna yanıt arar. Dayanıklı pilates ekipmanları arasında yer alan pilates çemberi, bölgesel çalışmalar yapmanızı sağlayan bir direnç halkasıdır. Ürün, kilo verme sonrasında oluşabilecek sarkmaları azaltır. Fit bir görünüme sahip olmak isteyenler pilates çemberi ile inceltmek istedikleri bölgelere yönelik çalışmalar yapabilir. Egzersiz çemberi doğru kullanıldığında bedenin farklı alanlarında bulunan kasların çalışmasını sağlar. Bu çalışmalar sonucunda vücut sıkı bir görünüm kazanır.

Eller arasında kullanılan pilates çemberi göğüs kaslarının sıkılaşmasını sağlayarak dinç görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Tek bir ürün kullanarak birden fazla hareket yapabilirsiniz. Pilates çemberi ile triceps olarak adlandırılan kol arka kaslarında zaman içerisinde meydana gelen sarkmaların önüne geçilebilir.

Egzersiz aleti, doğum sonrası oluşan sarkmaların giderilmesinde de etkilidir. Düzenli bir şekilde yapılan çember aktiviteleri problemli bölgelerin sıkılaşmasına destek olur. Sıkma hareketleri kasların daha aktif çalışmasını sağlar. Kasa uygulanan ağırlık, yağların da yakılmasına katkıda bulunur. Hem ana kas gruplarını hem de abdominal kasları çalıştırmanızı sağlayan çember ile dengeli vücut yapısına sahip olabilirsiniz.

Pilates Çemberi Nasıl Kullanılır?

“Pilates çemberi nasıl kullanılır?” diye merak ediyorsanız, ürün hakkında bilgi edinmenizde fayda vardır. Esnek malzemeden üretilen halka, iki adet tutma yerine sahiptir. Çemberi tutma yerlerinden kavrayarak çeşitli egzersiz hareketleri yapabilirsiniz. Pilates çemberi genellikle evde, spor salonlarında, fitness merkezlerinde, ofislerde, okullarda, hastanelerde ve fizik tedavi merkezlerinde kullanılır.

Pilates çemberi kullanılarak göğüs sıkılaştırma egzersizi ayakta yapılabileceği gibi oturarak da yapılabilir. Kollar öne doğru uzatılır ve halka avuçların arasına doğru alınarak içeri doğru sıkılır. İçeri doğru sıkılan pilates çemberi kolları çalıştırmanızı sağlar. Kalçasını sıkılaştırmak isteyen kişiler pilates çemberini bacağının arka kısmı ile kalçanın arasına doğru yerleştirir.

Birçok kullanıcının yanıt aradığı konulardan biri de “Pilates çemberi nasıl şişirilir?” sorusudur. Ürünü kullanmak için şişirmenize gerek yoktur. Birbirinden farklı kas gruplarını çalıştırmanızı sağlayan alet düzenli kullanıldığında sağlıklı bir vücut için olumlu sonuçlar almanıza imkan verir.

Pilates Çemberi Modelleri

Pilates çemberi siyah, kırmızı, mavi, pembe gibi değişik renklerde tasarlanır. Boy seçenekleri ise 28 cm ile 40 cm arasında değişiklik gösterebilir. Kullanımı kolay fitness ekipmanları arasında yer alan pilates çemberi farklı model seçeneklerine sahiptir. Sert olan halkalar dayanıklı yapıları ile öne çıkar. Antrenman programı yoğun olanlar sert yapılı olanları tercih eder. Spora yeni başlayanlar için ise yumuşak yapılı halkalar ideal bir seçenektir. Yumuşak pilates çemberi ile vücudu fazla yormadan yapılan aktiviteler kişileri spor yapmaya teşvik edebilir. Vücut egzersizlere alıştıkça sert yapılı çeşitlere geçilebilir.

Pilates çemberi, kullanıcının omuz genişliğiyle uyumlu olarak seçilir. Metal aksamlı aletlerin üzerinde plastik kaplamalar yer alır. Hafif yapıda tasarlananlar rahatlıkla her yere taşınabilir. Canlı ve dinamik renklere sahip olanlar spor sırasında enerjinizi yükseltir. Egzersiz yaparken aletin elden kaymaması için tutuş destekli modeller kullanılır. Pilates çemberi boyut ve ağırlık olarak çok fazla seçeneğe sahiptir. Vücudunuzun spor ile olan geçmişini göz önüne alarak kendinize uygun ürünü tercih edebilirsiniz.

Pilates Çemberi Fiyatları

Pilates çemberi fiyat ve performans açısından kullanıcı beklentilerine önemli ölçüde karşılar. Pilates çemberi fiyatları her bütçeye hitap eden seçenekler barındırır. Ürünlerin yapımında kullanılan malzemenin çeşidi, boyutu, modeli ve markası fiyatların belirlenmesinde etkilidir. 28 cm ile 40 cm boyutlarında üretilen çemberler arasında fiyat olarak farklılıklar görülebilir.

Pilates çemberi tek ya da set olarak satışa sunulur. Tek malzeme ile egzersiz yapmak isteyenler için tekli seçenekler uygundur. Pilates çemberi ihtiyaca göre squat bandı, pilates bandı, pilates topu veya yoga terliği gibi farklı ürünlerle set olarak da tercih edilebilir. Ultra dayanıklı, kırılmaz yapıda olarak tasarlanan ürünler, maddi olarak tasarruf yapmanıza imkan verir. Fiyat seçeneklerini inceleyerek farklı renk ve boyutlarda tasarlanan pilates çemberi modelleri arasından bütçenize hitap eden ürünü seçebilirsiniz.

Pilates Çemberi Hareketleri

Pilates çemberi hareketleri, hem büyük kas hem de küçük kas gruplarının çalıştırılması üzerinde etkilidir. Egzersiz içerisinde hareketlerin düzenli bir şekilde tekrar edilmesi bölgesel incelmeye yardımcı olur. Göğüs kaslarını çalıştırmak isteyenler, sırtını dik tutarak kollarını omuz hizasında öne doğru uzatır. Avuç içleri düz, kollar ise gergin tutularak çembere baskı uygulanır. 3 ile 12 set arasında yapılan egzersiz hareketi, göğüs kaslarıyla beraber kol kaslarını da çalıştırır. Kollarını sıkılaştırmak isteyenlerin omuz ve kollarını aşağıda tutarak avuçlarının arasına halkayı yerleştirmesi gerekir. Kolların birbirine yaklaştırılması ile gerçekleşen egzersiz 10 ya da 12 tekrar ile tamamlanabilir. Omuzlar zorlanmadan kollar yukarı kaldırılarak arka kol kasları çalıştırılır. Çemberle yapılan kalça egzersizinde yere yüz üstü uzanılır. Sağ bacak bükülerek halka topuk ve kalçanın arasına tutturulur. Pilates çember hareketlerini yapmak için beklentilerinize uygun olan modeli Teknosa'da bulabilirsiniz.

Destek Alın
Yardıma ihtiyacınız var mı? Teknosa ekibi olarak size yardımcı olmak için buradayız.
%100 Müşteri Memnuniyeti
%100 Müşteri Memnuniyeti
Satıcısı Teknosa olan ürününüzü “kullanmış olsanız dahi” 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
Hızlı Teslimat
Hızlı Teslimat
İstanbul için Aynı Gün Teslimat, İstanbul dahil 23 il için Ertesi Gün Teslimat Teknosa'da
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
1.500 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilirsiniz.
Kolay İade
Kolay İade
Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.
Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya 6 aya varan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
12'ye Varan
12'ye Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
2'ye Varan
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
Teknosa.com’da 750 - 100.000 TL arası siparişlerinizde ING, 500 - 100.000 TL arası siparişlerinizde Akbank Direkt Öde ve Yapıkredi kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Karşılaştır
Uyarı

Karşılaştırma listesine en fazla 3 ürün eklenebilir.