Pilates Aletleri Fiyatları ve Modelleri

21 Sonuç
Sıralama
Filtreler
 • Çok Satanlar
  Avessa Slide Disk Egzersiz ve Pilates Diski Egzersiz Aleti

  Avessa Slide Disk Egzersiz ve Pilates Diski Egzersiz Aleti

  320 TL
 • Voit 366 CM Çevresi Korumalı Trambolin + Merdiven

  Voit 366 CM Çevresi Korumalı Trambolin + Merdiven

  17.990 TL
 • Çok Satanlar
  Dynamic 1DYAK97615 Siyah Body Trimmer

  Dynamic 1DYAK97615 Siyah Body Trimmer

  720 TL
 • Diesel Fitness 100 CM Profesyonel Trambolin

  Diesel Fitness 100 CM Profesyonel Trambolin

  14.900 TL
 • Dynamic 1DYAK97002 Süngerli Siyah El Gribi

  Dynamic 1DYAK97002 Süngerli Siyah El Gribi

  155 TL
 • Çok Satanlar
  Povit LKS 12 Twister

  Povit LKS 12 Twister

  269 TL
 • Çok Satanlar
  Dynamic 1DYAK97109 Siyah Hızlı Atlama İpi

  Dynamic 1DYAK97109 Siyah Hızlı Atlama İpi

  215 TL
 • Dynamic 1DYAK97019 Dijital Siyah El Gribi

  Dynamic 1DYAK97019 Dijital Siyah El Gribi

  199 TL
 • Voit 9730 Step Tahtası

  Voit 9730 Step Tahtası

  1.590 TL
 • Avessa Denge Pedi Balanspad

  Avessa Denge Pedi Balanspad

  806 TL
 • Avessa 8 Parça Pembe Pilates Egzersiz Seti

  Avessa 8 Parça Pembe Pilates Egzersiz Seti

  988,67 TL
 • Avessa Masajlı Hulo Hoop

  Avessa Masajlı Hulo Hoop

  612,23 TL
 • Avessa BRUMP-10 Yeşil Pilates Topu Şişirme Pompası

  Avessa BRUMP-10 Yeşil Pilates Topu Şişirme Pompası

  139 TL
 • Avessa MB 34010 Mavi Bosu Ball Denge Topu

  Avessa MB 34010 Mavi Bosu Ball Denge Topu

  2.000 TL
 • Avessa SET-1 3'lü Yoga Seti

  Avessa SET-1 3'lü Yoga Seti

  880 TL
 • Avessa MB34035 Çift Yönlü Pilates Pompası

  Avessa MB34035 Çift Yönlü Pilates Pompası

  135 TL
 • Avessa Deluxe Set 7 5 Parça Pembe Pilates Seti

  Avessa Deluxe Set 7 5 Parça Pembe Pilates Seti

  550 TL
 • Avessa Deluxe Set 8 5 Parça Mavi Pilates Seti

  Avessa Deluxe Set 8 5 Parça Mavi Pilates Seti

  550 TL
 • Diesel Fitness 1DIAKBOSU Denge Aleti (Balance Ball)

  Diesel Fitness 1DIAKBOSU Denge Aleti (Balance Ball)

  8.433,53 TL
 • Avessa BRUMP-10 Mavi Pilates Topu Şişirme Pompası

  Avessa BRUMP-10 Mavi Pilates Topu Şişirme Pompası

  139 TL
21 üründen  ürün görüntülediniz

Pilatesin etkili bir şekilde yapılabilmesi için doğru tekniklerin yanı sıra uygun pilates malzemeleri de son derece önemlidir. Pilates malzemeleri egzersizlere yardımcı olurken aynı zamanda vücut bilincini artırır, dengeyi geliştirir. Malzemelerle desteklenen bu eşsiz egzersiz sistemi, beden ve zihin arasındaki bağı güçlendirerek hayata daha sağlıklı, enerjik bir şekilde devam etmenize yardımcı olur. Siz de bedeninizi güçlendirirken zihninizi de dengeleyecek bu etkili egzersiz yöntemini doğru pilates ekipmanları ile deneyimlemek için Teknosa'nın online alışveriş fırsatlarından hemen yararlanabilirsiniz.

Pilates Malzemeleri Nelerdir?

Pilatesin etkisini artırmak, egzersizleri daha etkin bir şekilde gerçekleştirmek için kullanılan çeşitli fitness ekipmanları mevcuttur. Bu malzemeler, Pilates pratiğini daha çeşitli ve keyifli hale getirirken aynı zamanda vücutta farklı kas gruplarını hedefleyerek daha kapsamlı bir antrenman yapabilmeyi sağlar.

Pilates egzersizi yaparken kullanılan en temel malzemelerden biri pilates matıdır. Mat, vücut ağırlığını desteklemeye, karın, sırt, kalça kaslarını güçlendirmeye yönelik egzersizlerde kullanılır. Genellikle kaymaz ve dolgu malzemeli olarak tasarlanır. Kaymaz yüzey, pilates hareketleri sırasında matın zemine sabit kalmasını sağlayarak güvenli bir egzersiz yapmanıza yardımcı olur. Dolgu malzemesi ise vücut ağırlığını dengeli bir şekilde dağıtarak rahat bir altyapı sunar, eklemlerinizin zorlanmasını önler.

Pilates malzemeleri arasında diğer bir önemli ekipman ise pilates topudur. Pilates topu, yumuşak ve esnek bir toptur. Vücut dengelemesini, karın, sırt kaslarının güçlendirilmesini ve esnekliği artırmayı amaçlayan egzersizlerde kullanılır. Üzerinde durma, oturma, yan yatma gibi denge gerektiren durumlarda kullanılarak vücut dengelemesi ve çekirdek kaslarının güçlendirilmesine yardımcı olur.

Diğer bir malzeme olan pilates halkası ise dirençli bir halka şeklindedir. Bacak, kol kaslarının güçlendirilmesine, vücut dengesinin artırılmasına yardımcı olur. Pilates bantları ise bedenin farklı bölgelerine yerleştirilerek egzersizlerin zorluk seviyesini artırmaya yönelik kullanılır. Esneklik ve güç kazanımı sağlamak için tercih edilir.

Pilates pratiği için tasarlanmış olan bir de reformer pilates aleti vardır. Yay sistemiyle çalışan özel bir ekipmandır. Farklı seviyelerde direnç ayarı yapılabilen reformer, vücut esnekliğini ve gücünü artırmada etkili bir araçtır.

Pilates Ekipmanları

Pilates ekipmanları, egzersizleri daha etkili hale getirmeye, vücuttaki farklı kas gruplarını hedeflemeye ve çeşitlilik katmaya yardımcı olur. Kullanıcıların beceri seviyesine göre çeşitlilik gösterirler. Ayrıca her yaş grubundan insanın rahatlıkla kullanabileceği tasarımlara sahiptir. Pilates ekipmanları deneyimli eğitmenler eşliğinde kullanıldığında en iyi sonuçları elde etmek mümkündür. Uzman eğitmenler, ekipmanları doğru, güvenli bir şekilde kullanmayı öğretir. Bireylerin ihtiyaçlarına uygun egzersiz programları oluşturur. Bu şekilde, pilates ekipmanları, kullanıcıların beden, zihin uyumunu en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olurken aynı zamanda vücut farkındalığını ve dengeyi artırmaya katkıda bulunur.

Aletli Pilates Nedir?

Aletli pilates, geleneksel mat temelli pilates egzersizlerine ek olarak çeşitli pilates aletleri kullanılarak gerçekleştirilen bir egzersiz yöntemidir. Pilates aletleri, egzersizleri daha etkili ve çeşitli hale getirerek vücutta farklı kas gruplarının çalışmasını hedefler. Farklı boyutlarda, şekillerde ve direnç seviyelerindedir. Bu aletler, vücut ağırlığından daha fazla direnç sağlayarak kasları daha etkili bir şekilde çalıştırmaya olanak tanır. Ayrıca, vücutta farklı açılar, pozisyonlar oluşturarak egzersizlerin çeşitliliğini artırır. Bu da aletli pilates modelinin sadece temel kasları değil, aynı zamanda stabilizasyon kaslarını da hedefleyerek vücudun daha dengeli, güçlü olmasını sağlar.

Aletli pilates, sporcuların, fiziksel rehabilitasyon sürecinde olanların ve her yaş grubundan insanın sağlıklı bir vücut tutuşu, esneklik, kas gücü ve denge geliştirmesine yardımcı olmak için yapılır. Uzman bir pilates eğitmeni eşliğinde yapılan bu egzersizler, katılımcıların beden farkındalığını artırırken, kaslarını dengeli bir şekilde güçlendirilerek esneklik kazanmasına yardımcı olur.

Reformer Pilates Nedir?

Reformer pilates, geleneksel mat temelli pilates egzersizlerine ek olarak özel bir alet olan reformer pilates aleti kullanılarak gerçekleştirilen etkili bir egzersiz yöntemidir. Reformer pilates aleti, kaydırılabilir bir yatak üzerine monte edilmiş yay sistemine ve kayışlara sahip özel bir tasarıma sahiptir. Yaylar, direnç seviyelerini ayarlamak için kullanılabilir, her seviyeden egzersiz için uygunluğu sağlar. Alet ayaklar, eller veya bacaklar için çeşitli kayışlar, tutamaklar içerir. Bu özelliği sayesinde vücudun farklı bölgelerindeki kasları çalıştırmak ve değişik egzersizleri yapmak mümkündür. Reformer pilates hem sporcular hem de sporla yeni tanışanlar için uygundur. Düzenli bir reformer pilates pratiği, vücutta olumlu değişiklikler sağlamakla kalmaz, aynı zamanda zihinsel rahatlama, stres azaltma gibi avantajlar da sunar.

Reformer Pilates Ne İşe Yarar?

Reformer pilates, vücut-zihin uyumunu sağlamak, gücü artırmak, esnekliği geliştirmek, postürü düzeltmek için özel olarak tasarlanmış etkili bir egzersiz yöntemidir. Temel olarak bedenin merkezini güçlendirmeyi hedefler. Powerhouse olarak da adlandırılan bu merkez, karın, sırt, kalça, alt sırt bölgesini içeren vücut kısmını ifade eder.

Reformer pilates aleti ise vücut ağırlığından daha fazla direnç sağlayarak kasların daha etkili bir şekilde çalışmasını sağlar. Bir diğer önemli avantajı da esneklik ve dengeyi geliştiren hareketleri içermesidir. Yaylar ve kayışlar sayesinde farklı açılarda çalışmalar yapmak mümkün olurken vücut esnekliği artar. Pilates tutkunları için özel olarak tasarlanmış reformer pilates aleti ve diğer ekipmanlarla birlikte siz de sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz. Bedeninizi güçlendirirken zihninizi de dengeleyen pilates egzersizlerini, etkili pilates ekipmanları ile yaparak kendinizi daha enerjik ve esnek hissedebilirsiniz. Aradığınız birçok pilates ekipmanına ise Teknosa avantajlarıyla sahip olabilirsiniz.

Destek Alın
Yardıma ihtiyacınız var mı? Teknosa ekibi olarak size yardımcı olmak için buradayız.
%100 Müşteri Memnuniyeti
%100 Müşteri Memnuniyeti
Satıcısı Teknosa olan ürününüzü “kullanmış olsanız dahi” 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
Hızlı Teslimat
Hızlı Teslimat
İstanbul için Aynı Gün Teslimat, İstanbul dahil 23 il için Ertesi Gün Teslimat Teknosa'da
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
1.500 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilirsiniz.
Kolay İade
Kolay İade
Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.
Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya 6 aya varan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
12'ye Varan
12'ye Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
2'ye Varan
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
Teknosa.com’da 750 - 100.000 TL arası siparişlerinizde ING, 500 - 100.000 TL arası siparişlerinizde Akbank Direkt Öde ve Yapıkredi kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Karşılaştır
Uyarı

Karşılaştırma listesine en fazla 3 ürün eklenebilir.