Mikroskop ve Büyüteç Fiyatları ve Modelleri

100 Sonuç
Sıralama
 • Swift SW380B 40x-2500x Büyütme Siedentopf Başkanı

  Swift SW380B 40x-2500x Büyütme Siedentopf Başkanı

  29.166,32 TL
 • Anhendeler 1080p Çift Lensli Işıklı Video Endoskop Kamera - 5M

  Anhendeler 1080p Çift Lensli Işıklı Video Endoskop Kamera - 5M

  8.301,05 TL
 • Teslong Çift Lensli Endoskop Muayene Kamerası - 5" IPS Ekran - 5M Kablo

  Teslong Çift Lensli Endoskop Muayene Kamerası - 5" IPS Ekran - 5M Kablo

  18.357,89 TL
 • Anhendeler Işıklı Borescope Muayene Kamerası 2.8" IPS HD Ekranlı - 5M

  Anhendeler Işıklı Borescope Muayene Kamerası 2.8" IPS HD Ekranlı - 5M

  5.688,42 TL
 • Anhendeler 5" IPS Boroskop - Işıklı Eklemli Muayene Kamerası - 1.5M

  Anhendeler 5" IPS Boroskop - Işıklı Eklemli Muayene Kamerası - 1.5M

  20.791,58 TL
 • Teslong Çift Lensli Endoskop Kamera - 5" IPS Ekran 1080p - 1M Kablo

  Teslong Çift Lensli Endoskop Kamera - 5" IPS Ekran 1080p - 1M Kablo

  14.671,58 TL
 • Anhendeler 4.3" IPS Işıklı İki Yönlü Eklemli Endeskop Muayene Kamerası

  Anhendeler 4.3" IPS Işıklı İki Yönlü Eklemli Endeskop Muayene Kamerası

  18.143,16 TL
 • Tomlov DM1 Kablosuz Dijital Mikroskop 50x-1000x Tam Işıklı Görünüm

  Tomlov DM1 Kablosuz Dijital Mikroskop 50x-1000x Tam Işıklı Görünüm

  5.688,42 TL
 • Anhendeler 1080p Pro HD Işıklı Endoskop Kamera 4.3" LCD Ekran - 5M

  Anhendeler 1080p Pro HD Işıklı Endoskop Kamera 4.3" LCD Ekran - 5M

  6.046,32 TL
 • Tomlov 4.3" LCD Ekranlı USB Dijital Mikroskop - 1000x Büyütme

  Tomlov 4.3" LCD Ekranlı USB Dijital Mikroskop - 1000x Büyütme

  8.122,11 TL
 • Elikliv EDM401 Max 2K 7" LCD Dijital Mikroskop 1200x 24MP

  Elikliv EDM401 Max 2K 7" LCD Dijital Mikroskop 1200x 24MP

  15.136,84 TL
 • Anhendeler 4.3" IPS Ekran Mekanik Kamera Endoskop Kamera - 5M

  Anhendeler 4.3" IPS Ekran Mekanik Kamera Endoskop Kamera - 5M

  6.511,58 TL
 • Wellhise WH-808 Masa Üstü 10 CM - 40 Ledli Büyüteç

  Wellhise WH-808 Masa Üstü 10 CM - 40 Ledli Büyüteç

  800,65 TL
 • Anhendeler 7.9MM 5" IPS Ekran Borescope Muayene Kamerası - 5M

  Anhendeler 7.9MM 5" IPS Ekran Borescope Muayene Kamerası - 5M

  11.915,79 TL
 • Koolertron 12MP 1600x Büyütme 9" LCD Dijital Mikroskop

  Koolertron 12MP 1600x Büyütme 9" LCD Dijital Mikroskop

  14.528,42 TL
 • Teslong Rifle Boroskop Delik İnceleme Kamerası - Temizleme Sistemi

  Teslong Rifle Boroskop Delik İnceleme Kamerası - Temizleme Sistemi

  22.581,05 TL
 • Wellhise WH-139 Masa Üstü 10 CM 40 Ledli Büyüteç

  Wellhise WH-139 Masa Üstü 10 CM 40 Ledli Büyüteç

  760,45 TL
 • Ralcam 4.3" LCD Ekran 8.5MM Eklemli Borescope Muayene Kamerası 1M

  Ralcam 4.3" LCD Ekran 8.5MM Eklemli Borescope Muayene Kamerası 1M

  20.791,58 TL
 • Swift 60x-200x Çocuklar için Bileşik Monoküler Mikroskop

  Swift 60x-200x Çocuklar için Bileşik Monoküler Mikroskop

  11.915,79 TL
 • Amscope SM-4B Profesyonel Binoküler Stereo Zoom Mikroskop

  Amscope SM-4B Profesyonel Binoküler Stereo Zoom Mikroskop

  60.374,74 TL
100 üründen  ürün görüntülediniz

Bilimsel çalışmalar ve fen bilimleri derslerindeki deney faaliyetlerinde alana hizmet eden teknolojik araç gereçlere ihtiyaç duyulur. Mikroskop ve büyüteçler özellikle laboratuvar ortamlarının en çok ihtyiaç duyulan ekipmanlarının başında gelir. Söz konusu ürünler, cisimlerin olduğundan çok daha büyük görünmesini sağlar. Farklı ölçü ve fonksiyonları ile karşınıza çıkan mikroskop ve büyüteçlerin kaliteli olması, beklenen performansı sergilemesi için önemlidir.

Büyüteçlerden en yüksek verimin alınması için ledli ürünlerin tercih edilmesi işlerinizi kolaylaştıracaktır. Ledli büyüteç modelleri bakılan nesneyi büyük gösterirken nesnenin üzerine ışık yansıtarak cismin çok daha kolay görünmesini sağlar. Deney ve bilimsel çalışmalarda kullanılan çok sayıda büyüteç ve mikroskop çeşidi vardır. İhtiyacınıza yönelik tercih edeceğiniz ürünler, deney ve bilimsel çalışmalara en iyi şekilde ışık tutacaktır.

Dayanıklı yapısı ile uzun süre kullanılma özelliğine sahip olan büyüteç ve mikroskoplar performanslarıyla kullanıcıyı tatmin eder. Klasik büyüteç ve mikroskop çeşitlerinden dijital mikroskop gibi modern cihazlara kadar çok sayıda modeli Teknosa ürün koleksiyonu içinde bulabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünleri Teknosa farkıyla pratik şekilde satın alabilirsiniz.

Mikroskop Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mikroskop seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken birtakım kriterler vardır. İhtiyacınıza cevap verecek en uygun mikroskop modelini size ve mesleğinize uygun kriterleri belirleyerek seçebilirsiniz. Mikroskop seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda sıralanmıştır.

 • Mikroskop kullanımında en önemli husus, mikroskopta bakılan nesnenin net şekilde görüntüsünün elde edilebilmesidir. Bunun için de satın aldığınız ürünün mercek kalitesinin yüksek olması gerekir.
 • Mikroskopları basit deneysel faaliyetlerde kullanıyorsanız ergonomik cihazlara yönlenmeniz daha uygun olacaktır. Masa üstü büyüteç ve mikroskop modellerini istediğiniz yere kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz.
 • Satın aldığınız ürünlerin uzun süre ve sorunsuz şekilde kullanılması için dayanıklı malzemeden üretilmiş olması gerekir. Bu kapsamda mikroskobun üretildiği malzeme kalitesini göz önünde bulundurmalısınız.

Büyüteç Nasıl Seçilmeli?

Günlük ve profesyonel hayatta kullanılan çok sayıda büyüteç modeli vardır. Pratik kullanımları ile ön plana çıkan modeller, kaliteli materyallerden yapıldığı takdirde ihtiyacı fazlasıyla karşılar. Günümüzde üretilen büyüteç çeşitleri arasında klasik modellerin yanı sıra dijital büyüteç gibi teknolojik ürünleri de bulabilirsiniz.

Büyüteç kullanımında bakılan nesnenin net şekilde görülmesi, seçtiğiniz büyütecin mercek kalitesine bağlıdır. Aynı zamanda loş ve az ışıklı ortamlarda da sizlere yardımcı olabilecek ışıklı büyüteç modelleri de bakılan nesnenin aydınlatılmasını sağlayarak daha doğru ve net bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Büyüteç modelleri arasında dikkat çeken ürünlerden biri de dijital büyüteç çeşitleridir. Söz konusu ürünler, görüntünün dijital ortama aktarılmasını sağlar. Teknolojinin gelişmesiyle büyüteçlerde görülen bu değişim, sürecin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olur. Klasik büyüteçlerin yaptığı işlevleri yerine getiren bu ürünler dijital yönden de desteklenmesi ile sizlere daha modern bir kullanım deneyimi yaşatır.

Büyüteç modelleri arasından seçim yaparken tercihinizi ayaklı modellerden yana da kullanabilirsiniz. Ayaklı modeller, bir nesneyi incelerken büyütecin sabit kalmasını kolaylaştırır. Böylece nesneyi daha kolay, hızlı ve ayrıntılı inceleyebilirsiniz. Söz konusu modeller, pratik toplanma özelliği ile de büyüteç almak isteyenlerin ilgisini çeker.

Mikroskop ve Büyüteçlerin Özellikleri

Farklı alanlarda kullanım imkânı yaratan çok sayıda mikroskop ve büyüteç çeşidi vardır. Klasik modellerin yanı sıra elektronik mikroskop modelleri de sıklıkla kullanılmaktadır. Işıklı ve dijital modeller, özellikle doğru ve ayrıntılı bir görüntü elde etmek için tercih edilmektedir. Yalnızca sabit modeller değil aynı zamanda taşınabilme özelliğine de sahip modeller de bu alanda çok yönlü kullanım sunar.

Ürünler arasında en çok tercih edilen büyüteçler masaüstü modellerdir. Basit nesnelerin incelenmesi için oldukça uygun olan bu büyüteçlerin ergonomik yapısı, onları istediğiniz yere taşımanıza da imkân tanır. Masa üstü büyüteç çeşitleri laboratuvarlar, okulların fen merkezleri, tıp ve sağlık alanında birçok birimde kullanılsa da bir yerden başka bir yere taşıma durumunda zorlanmayacağınız yapıda ürünlerdir. Masa üstü büyüteç ve mikroskop çeşitlerinde led ışıklı ve dijital modeller süreci sizin için en fazla kolaylaştıacak ürünlerdir. Ayrıca günümüzde dijital mikroskop ve büyüteçler, profesyonel deney ve gözlemlerde sıklıkla kullanılmakta, verilerin dijital ortamlara aktarılarak işlenilmesi ise daha kolay ulaşılabilir sonuçlar vermektedir.

Mikroskop ve büyüteçlerin hangi alanda kullanıldığı ve kullanım sıklığı, seçmeniz gereken model ve malzeme üzerinde etkili bir kriterdir. Bu nedenle profesyonel alanlarda sıklıkla kullanılacak mikroskop ve büyüteçlerin dayanıklı ve kaliteli malzemeden üretilmiş olması gerekir. Hobi amaçlı satın alınan cihazlar nispeten daha az kullanıldığından yıpranma payı da daha azdır. Bu nedenle özellikle çok kişinin kullanacağı mikroskop ve büyüteçlerin seçiminde dayanıklılık ve kalite her daim ön planda tutulmalıdır.

Mikroskop ve Büyüteç Özellikleri

Büyüteç ve mikroskopların tercih edilmesinde öncelikli husus, detaylı incelenmesi gereken bir nesnenin kolaylıkla incelenerek analiz edilmesini sağlamalarıdır. Büyüteç, direkt olarak bakılan nesneyi mercek ölçüsüne göre daha büyük şekilde gösterirken mikroskoplar, gözle görülemeyen maddelerin binlerce kez büyütülmesi ile somutlaşmasını sağlar. Detaylı görüntüleme işlemleri sayesinde madde ve materyallerin yapıları daha iyi anlaşılabilmektedir. Özellikle tıp ve sağlık alanında mikroskoplar bugün birçok hastalığın teşhisinde çeşitli testlerin yapılmasını sağlayarak yardımcı olmuştur.

Büyüteçler elinizdeki bir nesneyi direkt olarak gösterir. Mikroskoplarda ise lam ve lamel camlarının üzerine koyulan madde ve cisimler büyütülür. Lam ve lamel arasına koyulan cisimler, mikroskop merceğinden bakıldığında en detaylı haliyle, neredeyse tüm bileşenleri ile görülür. Mikroskobun mercek camından netlik ayarı yaptığınızda cisimleri çok daha berrak şekilde görebilirsiniz. Örneğin kan damlasını mikroskobun lam ve lamel camlarının arasına koyduğunuzda kanın içindeki alyuvar, akyuvar ve plazma gibi bileşenleri net şekilde görebilirsiniz.

Kullanım amacına uygun büyüteç ve mikroskop modellerinin tercih edilmesi çok önemlidir. Profesyonel deneylerin yapıldığı alanlar için üretilen daha profesyonel cihazlara yönelmeniz gerekir. Mikroskop fiyatları da ürünün markasına, fonksiyonelliği ve kalitesine göre değişir. Büyüteç fiyatları için de aynı kriterlerin geçerli olduğu söylenilebilir. Teknosa ürün koleksiyonunu incelediğinizde her bütçeye uygun büyüteç ve mikroskop çeşitlerinin bulunduğunu görebilirsiniz. Geniş skalaya sahip fiyat- performans ürünleri arasından kriterlerinize en uygun mikroskop ve büyüteç modelini web sitesi filtreleme özelliğini kullanarak bulabilirsiniz. Teknosa, e-ticaret alanında yılların tecrübesi ile sizlere yardımcı olmaktan büyük onur duyar.

Destek Alın
Yardıma ihtiyacınız var mı? Teknosa ekibi olarak size yardımcı olmak için buradayız.
%100 Müşteri Memnuniyeti
%100 Müşteri Memnuniyeti
Satıcısı Teknosa olan ürününüzü “kullanmış olsanız dahi” 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
Hızlı Teslimat
Hızlı Teslimat
İstanbul için Aynı Gün Teslimat, İstanbul dahil 23 il için Ertesi Gün Teslimat Teknosa'da
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
1.500 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilirsiniz.
Kolay İade
Kolay İade
Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.
Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya 6 aya varan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
12'ye Varan
12'ye Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
2'ye Varan
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
Teknosa.com’da 750 - 100.000 TL arası siparişlerinizde ING, 500 - 100.000 TL arası siparişlerinizde Akbank Direkt Öde ve Yapıkredi kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Karşılaştır
Uyarı

Karşılaştırma listesine en fazla 3 ürün eklenebilir.