Laptop Fiyatları ve Modelleri

0 Sonuç
Sıralama
Filtreler

Laptop - Notebook

Çoktandır çağın gerekliliği hâline gelen laptop bilgisayarlar, piyasanın dev oyuncuları tarafından her geçen dönem geliştiriliyor. Notebook ve laptop markaları hitap ettikleri kullanıcıya göre ürün portföyünü büyütüp geliştirirken sektör de her daim ivme kazanmayı başarıyor. Peki sizin ihtiyacınız olan laptop / notebook modeli hangisi? Kullanım amacı iş mi olacak oyun mu? Ne kadarlık bir RAM kapasitesi veya ekran çözünürlüğü yeterli? Yoksa ilk önceliğiniz güvenlik mi? Teknosa'nın size sunduğu geniş marka ve model skalası tüm sorularınıza yanıt verebilir. Hemen incelemelere başlayabilir, zengin filtre seçeneklerimiz sayesinde nokta atışı modelleri listeleyebilirsiniz. Böylece vakit kaybetmeden modeller içerisinden en uygun olanı sepetinize ekleyebilirsiniz.

Kullanım Amacına Göre Laptop Modelleri

Laptop modelleri arasından hangisini seçeceğiniz büyük ölçüde kullanım amacınıza paralel. Örnekse, teknoloji devi Apple tarafından sunulan Macbook modellerini, irili ufaklı pek çok işletmede, profesyonelde görebilirsiniz. Bu açıdan bir iş bilgisayarı arıyorsanız, Macbook modelleri işlemcisinden güvenlik standartlarına kadar öne çıkıyor. Parmak izi okuyucu gibi özelliklere sahip bu modellerde, örneğin Apple M1 çipi görebilirsiniz. Hız ve verimliliği iyileştiren M1 çipler, Macbook modellerini ayrıcalıklı kılan özelliklerden. İş bilgisayarlarından söz açılınca pazarın dev ismi HP de notebook bilgisayar modelleri ile ezberleri bozuyor. Windows 10 Home gibi işletim sistemi yazılımlarını görebileceğiniz bu bilgisayarlar, 14 inçten 16 ince kadar pek çok ekran boyutunda tasarlanıyor. Sunulan yüksek bellek kapasitesi, parmak izi okuyucusu gibi güvenlik standartları da HP laptop bilgisayar modellerinin pek çoğunun işe özel olarak kullanımını sağlıyor. Arayışınız iş için değil de oyun içinse de alanın en iddialı modellerini sayfamızda bulabilirsiniz. Örneğin, Acer sunduğu oyun bilgisayarları ile bu alanın akla ilk gelen örneklerinden. 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB gibi RAM kapasiteleri sunan Acer bilgisayarlar, yüksek ekran çözünürlükleri ile de oyunlardan aldığınız keyfi katbekat artırıyor. Oyunlarınızın boyutuna göre en ideal RAM kapasitesine, işlemci çekirdek sayısına, pil dayanıklılığına Acer farkıyla ulaşabilirsiniz. İyi bir oyun bilgisayarı almak konusunda Asus'un da söyleyecekleri var. Yüksek boyutlu oyunların dahi üstesinden rahatça gelebileceğiniz oyun bilgisayarlarına Asus farkıyla da ulaşabilirsiniz. Üst düzey ekran çözünürlükleri ile tamamen oyunlara odaklanmanızı sağlayan bu modeller, gelişmiş işlemcisi, işletim sistemi yazılımı ile de tüm teknik sürecin üstesinden gelmesini biliyor.

Önemli Teknik Özellikler

Tasarımın cazibesi kadar, teknik değerlerin beklentileri karşılaması da çok, hatta yerine göre ondan daha önemli. Örneğin, laptop 8 GB RAM kapasitesine sahip modelleri ile en çok aratılan ürünlerden biri. Genel trendin de 8 GB RAM kapasitesi olduğunu söylemek mümkün. Örneğin, pek çok bilgisayar oyuncusu için 8 GM RAM yeterliyken kimi oyuncular da 16 GB, 32 GB RAM gibi çok daha fazla kapasiteyi kendi oyunları için ideal buluyor. Bunun yanı sıra işlemci de bir laptop bilgisayarın performansındaki en önemli söz sahiplerinden biri desek yeri. En popülerlerinden biri olarak Intel Core i5 işlemcisi Asus, Casper, Dell, Huawei, MSI gibi laptop markalarında bulunuyor. PC oyuncuları için Intel Core i3'ten katbekat fazla performans sunan Intel Core i5, kendi içinde farklı çeşitlere sahip. 6, 8, 10, 12 gibi çekirdek sayısına sahip birçok Intel Core i5 çeşidi bulabilirsiniz. Bunlar yüksek işlemci grafikleri sunan, belirli güvenlik standartlarını koruyan, oyunlar için beklentileri karşılayacak performansa sahip işlemciler. Daha çok orta sınıfın hedeflendiği işlemcilerden biri ise AMD Ryzen 5. Oyun oynayabilmek için yüksek performans sunabilen bu güçlü işlemciler, video izleme veya yoğun iş yükleri için de yeterli kapasite sunabiliyor. Apple'ın kendi laptopları için tasarladığı M1 çip de adından çokça söz ettiren işlemcilerden. Apple Mac için özel olarak tasarlanan M1, CPU, G/Ç, güvenlik ve benzeri sistemler için kullanılan farklı çipler yerine, hepsini tek bir havuzda topluyor. 8 çekirdekli bu çipler, yoğun iş yükünün üstesinden de gelebilmenizi sağlıyor. Örneğin, fotoğrafçılar bu çipler ile beraber fotoğraflarını çok daha hızlı bir şekilde düzenleme imkânına erişiyor. Ekran boyutu açısından da minimal ya da büyük pek çok seçenek var. Örneğin, geniş skala içerisinde 13.3 inçler daha küçükken 15.6, 17.3 inç gibi ekran boyutları ortalama ve büyük tasarımlar.

Laptop - Notebook Fiyatları

Geniş bir skalada görebileceğiniz notebook / laptop fiyatları farklı pek çok kritere göre şekillenebiliyor. Markanın pazardaki üstünlüğü, sunulan teknik özellikler, ürünlerin boyutları oldukça belirleyici olabiliyor. Bu açıdan laptop ve notebook fiyatları ürün çeşitliliğine göre önemli ölçüde değişkenlik gösteriyor. Söz konusu ürün çeşitliliği aynı zamanda aradığınız laptop bilgisayarı da kolayca bulabilmenizi sağlıyor. Dilerseniz, sayfamızdaki zengin filtre seçenekleri arasında yer alan fiyat aralığı filtresini kullanabilirsiniz. İlgili kutucukları doldurup arama yaparak bütçenize uygun olan laptop modellerini anında bulabilirsiniz. Arzu ederseniz, kategorimizde sunulan notebook / laptop modellerini tek tek inceleyerek de fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Fiyatlar, markadan markaya olduğu kadar markaların kendi modelleri ekseninde de şekilleniyor. Bu açıdan bir fiyat karşılaştırması yapmak da avantajınıza olabilir. Dilerseniz, kişiselleştirilmiş bir arama için ""En Çok Satanlar"", ""Artan Fiyat"", ""Azalan Fiyat"" ya da ""İndirim"" akıllı sıralama özelliklerini de kullanabilirsiniz. Bunlardan size uygun olana tıklayarak da ürünleri listeleyebilirsiniz. Böylece vakit kaybetmeden aradığınız laptopun bütçenize uygun olanlarını sıralayabilirsiniz. Ek olarak ""Karşılaştır"" özelliğini aktif hâle getirerek birçok laptop modelini seçip kıyaslama yapmaya başlayabilirsiniz. Tüm bunlar özellikle fiyat bazında incelikle araştırma yapmanızı kolaylaştırabilir. Bir üst kategoriye ulaşmak için dilerseniz, Bilgisayar ve Tablet sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Laptoplarda kaç inç seçenekler var?

13.3 inç, 14 inç, 15.6 inç, 16 inç, 17.3 inç gibi farklı pek çok ekran boyutunda laptop / notebook bulabilirsiniz.

Laptop / notebook modellerinin ekran çözünürlüğü ne kadar?

Bu noktada da geniş model yelpazesine paralel olarak pek çok seçenek var. 1366 x 768, 1920 x 1080, 2560 x 1600 piksel gibi farklı pek çok ekran çözünürlüğünde laptop / notebook bulabilirsiniz.

SSD kapasitesi nasıl?

128 GB, 256 GB, 512 GB, 1000 GB gibi farklı pek çok SSD kapasitesinde laptop bulabilirsiniz.

İşlemci çekirdek sayıları ne kadar?

Markadan markaya, modelden modele değişkenlik göstermekle beraber 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14 işlemci çekirdek sayılarına sahip pek çok seçenek bulunuyor. Bunlardan en popüler 8 çekirdekli işlemciler olarak biliniyor.

Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
12 Taksit
12 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
4 Taksit
4 Taksit
4 Taksit
3 Taksit
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
Teknosa.com’da 500 - 25.000 TL arası siparişlerinizde ING veya Akbank Direkt Öde, 500 - 40.000 TL arası siparişlerinizde Yapıkredi kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Ürün favori listenize eklendi.
Ürün favori listenizden silindi.
Karşılaştır
Uyarı

Karşılaştırma listesine en fazla 3 ürün eklenebilir.