Kahve Makinesi ve Aksesuarları Fiyatları ve Modelleri

Kahve Makineleri ve Aksesuarları
FİYAT
Su Tankı Kapasitesi
Renk
STOK KONUMU
STOK DURUMU

Kahve Makineleri ve Aksesuarları için 112 ürün bulundu

%20 1.099 TL 879 TL
%29 699 TL 499 TL
%10 1.099 TL 989 TL
Web'e Özel
Fiyat
%24 699 TL 529 TL
%17 1.799 TL 1.489 TL
%23 2.399 TL 1.849 TL
%10 1.099 TL 989 TL
%16 949 TL 799 TL
%17 1.799 TL 1.489 TL

Kahve makinesi

Kahve makineleri ve aksesuarlarının günümüzde çok fazla talep görmesine sebep olarak kahve tüketiminin yüksek oranda olması gösterilebilir. Günümüzde birçok farklı çeşidi bulunan bu içeceğin tarihçesine bakıldığı zaman Türk kültürü için önemli bir yeri olduğu görülmektedir. 16. Yüzyıldan beri Türk kahvesi kültürünün korunmuş ve kuşaktan kuşağa aktarılmış olması bugün evlerde, kafelerde, iş yerlerinde keyifli bir sohbet eşliğinde sosyal hayata pozitif değerler katarak tüketilmesine olanak vermiştir. Yüzyıllar boyunca korunmuş olan bu içecek kültürüne, gelişen teknoloji de katkı sağlamıştır. Artık gündelik hayatta birçok kahve çeşidini 5 dakika içerisinde pratik bir şekilde hazırlamak mümkündür. Hemen hemen her evde, iş yerinde, kafelerde, okullarda bulunan kahve makineleri, kahve yapımını ve sunumunu kolay hale getirmiştir.

Kahve makinesi çeşitleri

Coffea adı verilen ağacın çekirdeklerinin olgunlaştıktan sonra toplanıp öğütülmesinden elde edilen kahvenin farklı çeşitleri vardır. Bu kahve çeşitlerinin pratik yapımı için her birinin kendine özgü malzemesi ve pişirme tekniklerine bağlı olarak kahve makineleri de çeşitlilik gösterir. 3 ana kahve türü vardır. Bunlar sırasıyla espresso kökenli kahveler, filtre kahveler ve çözünebilir hazır kahvelerdir. Bunlar dışında son yıllardaki tüketim oranına bağlı olarak soğuk kahveler de eklenebilir. Temeldeki bu üç kahve türü, öğütülmüş kahvelerden yapılan kahve çeşitleridir. Bu türlerin kendi içlerinde de çeşitleri bulunmaktadır ve kullanılan malzemeler, pişirme teknikleri ile farklı makineler kullanılabilmektedir.

Kapsül hazneli kahve makineleri

Kapsül hazneli makineler, kullanım alanlarının çeşitlilik göstermesi dolayısıyla çok amaçlı ürünlerdir. Bir makine ile birden fazla makinenin yapabileceği çeşitlilikte kahve yapmayı mümkün kılar. Örneğin kapsül hazneli bir kahve makinesi ile filtre kahve yapılabileceği gibi espresso, cappuccino ya da caffè crema da hazırlanabilir. Bu makinelerin kapsülleri plastik ya da alüminyum gibi geri dönüşüm tasarrufu sağlayan farklı materyallerden üretilmektedir. Bunun yanı sıra kapsüller vakumlu olduğundan dolayı öngörülen kullanım tarihine kadar tazeliğini korumaktadır. Birçok kullanım özelliğinin yanı sıra kapsül hazneli makineler ile makinenin yanında bulunan süt köpürtme aparatı sayesinde arzuya göre sütlü, köpüklü, kremalı kahveler de yapılabilir.

Tam otomatik kahve makineleri

Tam otomatik kahve makineleri sadece bir tuşla yüksek lezzet kalitesine sahip seçilen kahve çeşidini hazırlayabilir. Tam otomatik makinelerin çalışma sistemi, pod filtre kahve makineleri gibi komplike değildir. Bir fincan kahve için gerekli olan uygun miktardaki kahve çekirdekleri makinede öğütülür. Ardından seçilen kahve çeşidine bağlı olarak en elverişli basınç düzeyi ile kaynar su öğütülmüş kahve tozundan geçer ve pres edilerek kahve içime hazır hale gelir. Bu kahve makinelerinin kullanım alanı kahve tiryakileri için geniş bir yelpazeye sahiptir ve farklı damak tatlarına uyum sağlayacak lezzette kahveler hazırlamaktadır.

Filtre kahve makineleri

Filtre kahve makineleri ile farklı lezzetlerde kahveler hazırlamak mümkündür, çünkü bu makinelerde her çeşitte öğütülmüş kahve çekirdekleri kullanılabilmektedir. Bilinmesi gerekir ki bu makineler ile caffè crema ya da espresso gibi güçlü aromalara sahip yoğun kıvamlı kahveler yapmak mümkün değildir. Filtre kahve makineleri basınç ile çalışmadığından kişisel tercihlerinize bağlı olarak ayarlamalar yapmaya pek elverişli değillerdir. Bu makineler ile aynı anda birden fazla sayıda kahve hazırlanması, kahve hazırlama süresinin bir miktar uzamasına sebep olabilir. Bu durum bir dezavantaj olarak görünse de filtre kahve makinelerinin avantajları da vardır. Örneğin, makinenin yıkama kolaylığı bulunmaktadır. Parçaları bir yapboz gibi oldukça kolay çıkarılıp takılabildiğinden rahatlıkla elde veya bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Espresso kahve makinesi

Klasik filtre kahve makinelerine göre daha komplike çalışan ve daha iyi sonuçlar veren espresso kahve makineleri, kahve çekirdeklerinin hangi incelik kalınlıkta öğütüldüğünü, bir fincan için kullanılan kahve oranını, kahvenin pişme süresi gibi birçok etkeni ayarlayabilme özelliğine sahiptir. Bu yüzden makineyi kullanmadan önce en iyi kalitedeki caffè crema ya da espressoyu yapmak için ideal ölçülerin ve tekniklerin bilinmesi gerekebilir. Genellikle kafelerde hazırlanan espressoları, espresso makineleri sayesinde evlerde de kolaylıkla hazırlamak mümkün artık. Bunun dışında bu makinelerin yanında eş zamanlı olarak kullanılabilecek süt köpürtme aparatları da bulunmaktadır.

Pod filtre kahve makineleri

Pod filtreler kullanım süresi boyunca sürekli olarak oksijenle temas halinde oldukları için öngörülen kullanım süresi daha kısıtlıdır ve bu da kimi zaman kahvenin lezzetinden ödün verilmesine sebep olabilir. Fakat buna karşın, pod filtreler kompostlanabilirle. Bu özelliğinden dolayı kapsüllerle kıyaslandığı zaman daha ekolojik ürünlerdir. Bu makinelerin çalışma sistemi, kapsüllü makinelerin çalışma sistemine benzemektedir. Su haznesinde bulunan uygun miktardaki suyu ısıtmak için bir tuş hareketi yeterlidir. Daha sonra kaynayan su pod filtreye pompalanır ve fincana kahve olarak dökülür. Pod filtre kahve makineleri ile aynı anda iki fincan kahve yapılabilir ve bunun yanı sıra bu makinelerin su köpürtme özellikleri de bulunmaktadır.

Türk kahvesi makineleri

İyi bir Türk kahvesi yapmak için kısık ateşte pişirilmesi gerektiği, böylece daha iyi köpük oluşacağı bilgisi son derece yaygındır. Geleneksel olarak alışılmış olanın aksine, hızlı ve pratik bir şekilde Türk kahvesi yapımını sağlayan elektrikli Türk kahvesi makineleri, alışılmış lezzette ve istenen kıvamlarda Türk kahvesini de çok kısa zamanlarda hazırlayabilir. Kullanıcıların tercihine, kullanım amacına ve şekline göre değişen çok çeşitli Türk kahvesi makinesi modelleri Teknosa.com'da ve Teknosa mağazalarında mevcuttur. Tek bir cezve içinde hazırlanacak modeller olduğu gibi, farklı şeker oranlarında kahve hazırlamak isteyenler için de birden fazla cezveye sahip Türk kahvesi makinesi modelleri satışa sunulmaktadır.

En çok tercih edilen kahve makinesi modelleri nelerdir?

Kahve makineleri kullanım özelliklerine göre tercih edilmektedir. En kısa sürede, çeşit çeşit en lezzetli kahveleri yapabilen makineler en çok tercih edilenlerdir. Espresso, caffè crema, latte, macchiato, cappuccino, americano gibi farklı aromatik tatlardaki kahve çeşitlerinin yanı sıra kültürümüzle paralel olarak en çok tüketilen kahvelerin başında Türk kahvesi gelmektedir. Arzum kahve makineleri piyasada Türk kahvesi yapımı için en çok tercih edilen makine modellerindendir. 1 dakikalık kısacık bir süre içerisinde arzuya göre sütlü, sütsüz, şekerli, şekersiz Türk kahveleri pişirme olanağı sunan Arzum kahve makinesinin yanı sıra en çok tercih edilen kaliteli makinelerin başında Fakir gelmektedir. Fakir kahve makinesi modelleri oldukça uzun ömürlü olması nedeniyle tüketici tarafından tercih edilmektedir. Bu modeller dışında fiyat performans olarak değerlendirildiğinde Philips kahve makinesi ve Tefal kahve makinesi modelleri de sıkça tercih edilmektedir. Daha basit düzeneklere sahip ve çok daha pratik ürünler olan Sinbo kahve makineleri de bir çok evde bulunmaktadır. Nespresso kahve makineleri kapsül kahve makinesi arayan kullanıcılar için ideal. Farklı renkleri ve modelleri ile hem göze hem damağa hitap ediyor. Onlarca markaya ait birbirinden çeşitli kahve makinesi modellerine Teknosa mağazalarından ve Teknosa.com üzerinden ulaşmak mümkündür.

Kahve makinesi satın alırken nelere dikkat edilmeli?

Kahve makinesi satın alırken öncelikle makinenin kullanım alanı göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer evde kullanım için bir makine alınacaksa küçük ve daha az fonksiyonlara sahip makineler iş görebilecek iken kafeler, işyerleri ya da okullar için alınacak makineler daha büyük ve fonksiyonel olmalıdır. Makineyi alırken o makineden beklenilen özellikler göz önünde bulundurulmalıdır. Türk kahvesi makinesi, filtre kahve makinesi, espresso makinesi gibi birçok türde makine mevcuttur. Bu yüzden, hangi kahve türleri yapılmak isteniyorsa o özellikteki makineler tercih edilmelidir. Birçok makinenin ise süt ve şeker koyma hazneleri yoktur bu yüzden istenilen lezzette kahveler pişirmek zorlaşmaktadır. Bunlar yerine süt ve şeker koyma hazneleri olan makineleri tercih etmeye dikkat edilmelidir. Tabii ki, en önemli kıstaslardan biri de fiyat performansa bakarak alışverişi tamamlamaktır.

Kahve makinesi fiyatları

Kahve makinesi fiyatları, kullanım alanlarına, fiyatlarına, performanslarına göre değişkenlik göstermektedir. Toplu alanlarda kullanılan donanımlı ve fonksiyonel makineler biraz daha yüksek bir fiyat bandında iken evlerde kullanılan günlük kullanıma uygun pratik makineler ise daha düşük fiyat bandında yer almaktadır. Bunun yanı sıra, kahve makinesinin yapımında kullanılan malzemeler de kullanım süresinin uzunluğunu belirlediğinden plastik kaplama ile yapılan kahve makineleri daha ucuz fiyat aralığında iken dış kaplaması çelikten üretilen makineler yüksek fiyat aralığında yer almaktadır.