text.skipToContent text.skipToNavigation

Bilgisayar Hoparlörü

KATEGORÄ°LER
STOK DURUMU
MARKALAR
FİYAT

Bilgisayar Hoparlörü kategorisinde 2 adet ürün bulundu.

%10 29,90 TL 27 TL
%7 39,90 TL 37 TL

Bilgisayar hoparlör çeşitleri

Elektriksel sinyalleri ses sinyallerine bir diğer tanımı ile ses titreşimine çeviren aletlere hoparlör denir. Bilgisayar hoparlörü sayesinde ses birçok kişinin duyabileceği seviyeye çıkar.

Bilgisayar hoparlörleri, dinamik (hareketli bobinli) hoparlörler, hava tazyikli hoparlörler, piezoelektrik hoparlörler olarak çeşitlere ayrılır. Hoparlörler günümüzde olabildiğince küçülmüş ve ses kutuları ortaya çıkmıştır. Ses kutuları hoparlörler kadar yüksek ses kabiliyetine sahip olmasalar da küçük ortamlarda duyulacak ses seviyesine sahiptirler. Bilgisayar hoparlörleri 1+1 ses sistemi, 2+1 ses sistemi, 5+1 ses sistemi gibi sınıflandırmalar içerir. İstenilen ses seviyesine uygun hoparlör tercih edilmesi böylelikle daha kolay bir hal almıştır. Bilgisayar hoparlörleri bir masanın üzerinde küçük bir yer kaplayabileceği gibi masa üzerine sığmayacak kadar büyük bir yapıda da olabilir.

En çok tercih edilen hoparlör modelleri

Ne kadar yüksek meblağlar karşılığında bilgisayar sahibi olunsa da, fiyatın önüne geçemediği bazı unsurlar bulunur. Bilgisayarların ses sistemi belirli bir noktaya kadar yeterlidir. Bilgisayarların sahip olduğu ses seviyesi ortalama bir oda için yeterli olurken o oda dışında yeterli olmayabilir. Kaldı ki yüksek sesten ve olabildiğince kaliteli seslerden hoşlanan kişileri bir odanın içerisinde de bilgisayarın sahip olduğu ses memnun edemeyebilir. Bu gibi durumları en aza indirgemek ve yaşam kalitesini bir nebze daha arttırmak için PC hoparlörleri tercih edilebilir.

Piyasada birbirinden farklı onlarca bilgisayar hoparlörü bulunur. Küçük bir kutu biçimde hoparlörler olduğu gibi birbirine bağlı iki küçük kutu veya bir masanın üzerine sığmayacak büyük hoparlörler de bulunur. Hoparlörlerin boyutları yaydıkları sesin gücü ile doğru orantılıdır. Fakat yine de tercih edilecek markaya göre sesin kalitesinde değişiklikler meydana gelebilir.

Logitech marka hoparlörler Çin menşeili olmak ile birlikte piyasada ki en kaliteli ses sistemidir. Multimedya özelliğine sahip olan bilgisayar hoparlörleri kullanıcılar tarafından oldukça fazla tercih edilir. Kablolar yardımı ile değil de küçük bir US girişi ile büyük, küçük 1+1 veya 2+1 ses sistemlerinin gerekli işlemleri gerçekleştirebilmesi büyük tercih sebebidir.

Bilgisayar hoparlörü fiyatları

Bir bilgisayar hoparlörünün fiyatı piyasada bulunan diğerlerine oranla daha yüksek ise sunduğu hizmet de bir o kadar iyi ve kaliteli demektir. Ürünlerin fiyatları her ne kadar markalarının popülerliği ile doğru orantılı olsa da bazı kategorilerde bu kurallar yok sayılabilir.

Logitech bilgisayar hoparlörü, piyasada bulunan birçok hoparlör ile kıyaslandığında çok kaliteli sesi vardır. Hoparlörün fiyatı nicelik ise çıkardığı ses nitelik olarak sınıflandırılabilir. Tabi ki ürüne ne kadar çok ödeme yapılırsa orijinaline bir o kadar yakın ses sunan bir alet satın alınmış olunur diye kesin bir dille belirtme yapılması doğru değildir. Fakat bir ürünün maliyeti ne kadar yüksek ise üretiminde ürüne o kadar özen gösterilmiş ve kaliteli malzemeler kullanılmıştır. Kaliteli malzemelere sahip olan bir ürünün de çıkardığı ses piyasada ki diğer ürünlere oranla daha iyi ve tatmin edicidir.