text.skipToContent text.skipToNavigation

ARZUM Türk Kahvesi Makineleri Fiyatları ve Modelleri

Türk Kahvesi Makineleri
Kategoriler
MARKALAR
FİYAT
Renk
Su Tankı Kapasitesi
STOK KONUMU
STOK DURUMU

Türk Kahvesi Makineleri için 12 ürün bulundu

%13 1.599 TL 1.399 TL
Sepette %10 İndirimle
1.259,10 TL
%13 1.599 TL 1.399 TL
%46 1.199,90 TL 648 TL
%46 1.199,90 TL 649 TL
%37 869,90 TL 549 TL
Sepette %10 İndirimle
476,10 TL
%36 549 TL 349 TL
%36 549 TL 349 TL
%34 619,90 TL 409 TL
%34 619,90 TL 409 TL
%36 549 TL 349 TL

Arzum kahve makineleri


Günümüz hayatında vazgeçilmezler listesinde olan kahve günden güne daha çok tüketilen bir maddeye dönüşüyor. Bir kafeye oturulduğunda ya da yemek sonrası akla gelen şeylerden biri kahvedir. Tüketiminin artmasıyla paralel bir şekilde hazırlanması için harcanan süre de artmakta. Kahve yaparken harcanan zamandan ve dışarıda tüketilen kahve için harcanan paradan tasarruf etmek kolay. Çözüm; kahve makineleri. Kahve makinesi denince ilk akla gelen markalardan biri Arzum'dur.
Kahve birçok yöreye ve damak tadına göre çeşitlilik gösteren bir tüketim maddesidir. Türk kahvesi, sütlü kahve, filtre kahve, aromalı kahveler gibi daha sayılabilecek yüzlerce çeşidi vardır. Orijinal yapılışı kadar dikkat çekici olmasa da ve tadımsal bir zevk vermese de aslına yakın üretimi yapmayı başaran birçok kahve makinesi vardır. Her çeşit kahve için farklı tip makinesi olan Arzum kahve makinelerinin kullanım oranı günden güne artmaktadır. Bu tarz makineler çoğu evde hatta daha da çoğunlukta kafe ve restoranlarda rastlanılabilecek makineler haline geldiler.


Arzum kahve makinesi fiyatları

Çok geniş bir skalaya sahip olan Arzum kahve makineleri fiyatları açısından neredeyse her kesime hitap eder. Sadece fiyatları açısından da değil kullanım çeşitliliği bakımından kişi ne üretmek isterse isteğini karşılayabilecek türden makineler mevcut bulunmaktadır. Bu Arzum kahve makinelerinin fiyatları da bu özelliklere göre değişkenlik gösterir. Bir öğrenciye de maddi olarak orta seviyedeki bir kişiye de, üst seviye bir iş adamına da hitap edebilecek fiyatlara sahiptir. Tabii bu fiyat değişikliği ürünün kalitesini de etkiliyor. Ürün kalitesinin yanı sıra ne kadar kullanımına bağlı olsa da uzun ömürlülüğünü de etkiliyor.

Arzum kahve makinesi modelleri

Arzum kahve makinesi modelleri ürünün profesyonelliğine, özelliklerine, kullanım amacına, kullanım şekline bağlı olarak değişiklik gösterir. Söz konusu olan kahve makinesinin ne kadar sürede kahve yapabildiği, bu süre içerisinde kaç fincan Türk kahvesi pişirebildiği, temizliğinin kolaylığı, kahve makinesinin üretiminde kullanılan malzemeler, bu malzemelerin kalitesi, dayanıklılığı, uzun ömürlülüğü ve kullanım avantajları kahve makinelerinin fiyatını belirleyen asıl özellikleridir. Ki bu özelliklerin çoğu yapılan kahvenin tadını da değiştirir. Bu yüzden bir kahve makinesi alınmaya karar veriliğinde ilk olarak bu özelliklere bakılmalıdır.
Hangi tür kahve için hangi tür Arzum kahve makinesi kullanılır? Modellerin isimlerine bakıldığında bu sorunun cevabıyla ilgili fikir sahibi olunabilir.


Arzum AR3034 Mırra Türk kahvesi makinesi

Türk usulü kahve vazgeçilmez tatlardan biridir. Kökeni aslında farklı bölgelere dayanır. Suudi Arabistan'da yaşayan kralların ve sultanların özel misafirlerine ikram ettiği ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi'nin en önemli içeceklerinden bir çeşit kahve olan "Mırra" diğer kahvelere nazaran daha acı ve içimi daha sert olan bir kahvedir. Zamanla farklı kültürlere yayılan Mırra'nın yapımı aslında oldukça zordur. Her yörede farklı tür malzemelerle ve farklı tekniklerle yapıldığını görebileceğiniz Türk kahvesinin yapımı Arzum Mırra Türk Kahvesi Makinesi ile çok daha basit.
Eski tip demir, metal ya da krom cezvelere benzer bir yapısı olan Arzum AR3034 Mırra Türk Kahvesi Makinesinin kullanımı oldukça basittir. Kahvenin içerisinde kullanılan malzemeler ve buna oranla ihtiyaç duyulan miktarda suyun eklenmesi ve hepsinin bir kez karıştırılması yeterlidir. Daha sonra elektronik cezveyi, aparatına yerleştirip düğmesine bastığınızda beş dakika içerisinde kahveniz hazır olacaktır.
Elektronik cezvenin haznesi en fazla üç Türk kahvesi fincanını dolduracak kadar malzeme alır. Daha fazlası ya ürüne ya da kahveye zarar verebilir.
Temizliği açısından bakıldığında da kullanımı oldukça basittir. Toplamda iki parçalı bir üründür. Ürün sıcak olmadığı bir anda ılık suyla temizlenebilir. Elektrik akımının sağlandığı kısımlara su değdirilmemesi ürün için daha sağlıklı olacaktır. Bulaşık makinesinde yıkanmamalıdır.
Saklama koşulları oldukça pratiktir. Tutulan sapı elektronik cezveye bitişik olacak şekilde katlanma özelliğine sahiptir ve bu da saklanıldığı bölgede yüzde elli daha az yer kaplamasını sağlar.
Fiyatına bakıldığında diğer markalarla karşılaştırıldığında ortalama bir fiyata sahiptir. Olduğundan daha uygun bir fiyata elde etmek isterseniz Teknosa.com'un cazip fırsatlarını takip edebilirsiniz.
Arzum AR3009 Cezveli Türk Kahvesi Makinesi Mat İnox
Günde bir fincan içilmesinin birçok faydası olan Türk kahvesi ülkemizde en çok tüketilen kahve çeşitleri arasında yer almaktadır. Eski tip bir cezve ile karşılaştırmak gerekirse çok daha uzun ömürlü bir üründür. Kullanımına ve temizliğine önem gösterildiği sürece çok uzun yıllar boyunca kullanılabilecek üründür.
Elektronik cezve, haznesine en fazla üç Türk kahvesi fincanını dolduracak kadar malzeme alır.
Saklama koşulları açısından bakıldığında kendi büyüklüğü kadar yer kaplar. Küçültmek için herhangi bir aparatı yoktur.


Arzum Okka Serisi


Türk kahvesi yapımını kolaylaştıran bir seri; Arzum kahve makinesi okka serisi, çalışma sıcaklığı ve süresi gibi parametreleri, ideal kahve kıvamına göre önceden sabitlenmiş olması gibi farklı özelliklere ve bu özelliklere bağlı olarak değişen fiyatlara sahiptir. Fiyat olarak bakıldığında üç farklı ürün vardır.


Arzum Okka Minio Türk Kahvesi Makinesi


Okka serisi içerisindeki en uygun fiyatlı üründür. Ev tipi sayılabilecek bir üründür. Tasarım olarak cezve benzeri bir üründür. İki Türk kahvesi fincanı malzeme doldurulabilecek bir hazneye sahiptir. Beş dakikada kahvenizi hazırlar. Sonrasında temizliği gayet kolaydır. Yalnızca bulaşık makinesinde yıkanmamalıdır.
Nar, bakır ve krom renkleri Teknosa.com ve Teknosa mağazalarında yer almaktadır.


Arzum OK005 Okka Grandio Türk Kahvesi Makinesi


Arzum Okka Minio Türk Kahvesi Makinesinden daha pahalı bir üründür. Bunun sebebi farklı pişirme seçenekleri olması ve daha geniş bir hazneye sahip olmasıdır.
Bir diğer fark ise karıştırılan malzemelerin elektronik cezveye değil elektrik akımının kaynağı olan kısımda bulunan farklı haznelere konulmasıdır. Daha fazla iç hazne olması sebebiyle temizliği daha zor fakat kullanımı daha pratiktir.
Bakır, krom ve beyaz renkleri mevcuttur.


Arzum Okka OK001 Türk Kahve Makinesi


Okka serisindeki en pahalı üründür. Sebebi ise aralarındaki en pratik Türk kahvesi makinesi olmasıdır. Arzum OK005 Okka Grandio Türk Kahvesi Makinesine benzer bir şekilde karıştırılan malzemeler elektrikli cezvenin içine değil güç kaynağı olan kısımdaki haznelere yerleştirilir. Ve bu hazneler diğer bütün Arzum kahve makinelerindekilere oranla çok daha büyüktür.
Arzum Okka OK001 Türk Kahve Makinesi, çalışma sıcaklığı ve süresi gibi parametreleri, ideal kahve kıvamına göre önceden sabitlenmiş olarak geldiğinden, her seferinde aynı tadı vereceğini iddia ediyor. Bu da her beş dakikada bir aynı tat ve kıvamda self-service olacak biçimde iki fincan nefis Türk kahvesi yapılabilir. Çok işlek bir kafede ya da bir restoranda çok pratik bir yöntemdir.

Arzum Okka OK 001 Türk Kahve Makinesi

Bu ürün fiyatı açısından değerlendirildiğinde de iş yeri sahiplerine hitap etmektedir.
Karışan ve pişen malzemeler herhangi başka bir hazneye değil doğruca kahve fincanına aktarılır. Beş dakikada iki fincan Türk kahvesi hazırlanabilir. Farklı modlar arasından damak tadına uygun olan seçilir. Temizliği ise çok basittir. Hazneler yerinden çıkarılabilir ve bulaşık makinesinde yıkanabilir. Ana gövde içerisinde elektrik akımı barındırdığından makinede ya da elde yıkanmamalıdır. Islak bezle temizlenip sonra kurutulmalıdır.