Apple Telefon Fiyatları ve Modelleri

Cep Telefonu
FİYAT
Ekran Çözünürlüğü
Ekran Boyutu
Arka Kamera
Ön Kamera Çözünürlüğü
Ön Kamera
İşletim sistemi
Renk
STOK DURUMU
Ekran Şekli
İşlemci

Cep Telefonu

  için 25 ürün bulundu
%4 13.999 TL 13.499 TL
Tükenmek Üzere
%12 8.099 TL 7.099 TL
%4 13.999 TL 13.499 TL
%4 14.599 TL 13.999 TL
Tükenmek Üzere
%13 7.499 TL 6.499 TL
%4 14.599 TL 13.999 TL
%12 8.099 TL 7.099 TL
%12 8.099 TL 7.099 TL
%13 7.499 TL 6.499 TL
%4 13.999 TL 13.499 TL
%4 14.599 TL 13.999 TL
%4 13.999 TL 13.499 TL
15.799 TL
15.799 TL
15.799 TL
%23 12.999 TL 9.999 TL

Apple, her geçen gün kullanıcılarının karşısına çok daha gelişmiş özellikler ile çıkan bir markadır. Kullanıcılarına yenilikler sunmak adına çalışmalarını sürdüren Apple, sürekli olarak yenilikçi fikirlere imza atar. Marka, kullanıcılarına, hayal gücünün sınırlarını zorlayan ürünleri deneyimleme fırsatı sunar. Geliştirdiği her üründe hedeflediği başarıya ulaşarak kendinden söz ettirmeyi başarır. Globalde, teknik özellikleri ve kalitesi ile en çok konuşulan Apple cep telefonu çeşitleri ile iddiasını sürdürmeye devam eder. Marka, sadece kendi gelişiminde değil sektörde yer alan diğer markalara da ilham kaynağı durumundadır. Kullanıcıların ilgisini çeken ilk detay her zaman ürünlerin görüntüsü olur. Ürünlerin görselliğinin dışında sürekli olarak geliştirilen ve iyileştirilen işletim sistemi de ses getiren diğer bir özelliğidir. Marka ürünlerinde kullanıcı dostu olan iOS işletim sistemi kullanılır. iOS kullanım kolaylığının yanında sürekli olarak gelişim göstermesi ile de kullanıcılarının beğenisini kazanmış durumdadır.

iOS Nedir?

Apple, dünya üzerinde yer alan diğer işletim sistemlerini kullanmak yerine kendi tasarladığı İos işletim sistemini kullanılır. iOS güvenlik ve gizlilik ilkelerinin sadece Apple' ın kontrol edebildiği bir işletim sistemidir. Sadece Apple tarafından yayınlanan ve sadece Apple cihazlarda kullanılabilen özelliğe sahiptir. Sistemin ismi iPhone işletim sisteminin kısaltılmış halinden gelir. Ancak sistem sadece iPhone cihazlarda değil bunun yanında iPad tablet ve iPod gibi farklı ürünlerde de kullanılır. 2007 yılında ilk ürünlerin piyasa sunulması ile birlikte iOS işletim sistemi ile de tanışılmıştır. Bu adımın ardından akıllı cihazlar sektöründe yer alan gelişmeler sürekliliğe kavuşmuştur. Oluşan rekabet ortamı ile hem iOS hem de diğer sistemler düzenli olarak teknolojik gelişmelere uğrar duruma gelmiştir. iOS' un en fazla ses getiren özellikleri de bir sonraki sayfaya geçiş, uzaklaştırma hareketleri gibi farklılıklar olmuştur. Sistem, kendine özgü farklı arayüzler kullanır. Ayrıca cihazlara indirilerek kullanılan binlerce uygulama da bu sistemin mağazasında bulunur.

iOS İşletim Sistemi Özellikleri

iOS işletim sisteminin en çok bilinen ana özelliği güvenli olmasıdır. Markanın kendi işletim sistemini ortaya çıkarmasındaki temel amaç da bu durumdur. iOS işletiminin kontrolü ve koruması tamamen Apple markasına aittir. Bu nedenle de hiçbir güvenlik sorunu yaşanmaz. Güvenlik probleminin yaşanmaması adına da çalışmalar düzenli olarak devam eder. Çalışmalar, sadece güvenlik açısından değil sistemin çok daha basit şekilde kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verebilmesi açısından da sürdürülür. Sisteme gelen güncellemeler sayesinde kullanıcılar her geçen gün yeni bir özellik ile karşılaşır. Bu güncellemeler ise kullanıcıların hayatına giren yeniliklerden biri de ses asistanı olarak tanımlanan Siri uygulamasıdır. Siri, cihaz içerisinde gezinirken kullanıcıları asiste ederek işlemin çok daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayabilir. Birini aramak ya da internetten bir bilgi sağlanmak istendiğinde Siri ile iletişime geçmek yeterli olur.

İşletim sisteminin güvenlik zafiyetlerini en aza indirmek için ortaya koyduğu bir özellik de işletim sisteminin mağazasıdır. App store mağazasına giriş yaparak burada bulunan ücretli ya da ücretsiz uygulamaların indirilmesi mümkündür. App store üzerinden indirilen uygulama ve oyunlar son derece kaliteli ve görselliği yüksek ürünlerdir. Tüm işletim sistemlerinde bulunan uygulamalara ek olarak iOS'da sadece Apple cihazlarda kullanılmak üzere tasarlanmış uygulamalar da bulunur. Bu uygulamalar ile iOS işletim sistemi kullanan kişiler ile kolay iletişim kurmak da mümkün olur. Ancak farklı işletim sistemi kullanan kişilere bu uygulamalardan ulaşmak mümkün değildir. Ayrıca iOS'un kendine özgü hazırlanan haritalar ve bulut gibi farklı hizmetleri de bulunur. İnovasyon ve ar-ge çalışmalarının düzenli olarak devam ettiği iOS işletim sistemi her geçen gün yaptığı yenilikleri yeni sürümler halinde kullanıcıları ile buluşturur. Sürüm ya da uygulama güncellemeleri tamamen ücretsizdir. Ancak ücretsiz uygulamaların dışında bazı ücretli olan özel uygulamalar da yine iOS mağazasında kullanıcılara sunulur.

Apple Cep Telefonu Modelleri

Apple cep telefonu modelleri dünya üzerinde yaygın bir kullanımı sahiptir. Bunun temel sebepleri ürün tasarımlarının farklı ve kullanımlarının fonksiyonel olmasıdır. Ar-ge ve inovasyon çalışmalarına daima önem veren marka, her geçen gün yeni tasarımlar ile kullanıcılarına yepyeni deneyimler sunar. Sunduğu bu özellikler ile her yeni Apple marka cep telefonu bir önceki üründen çok daha iyi özelliklere sahip olur. Sistemsel ya da fiziksel olabilen bu yenilikler kullanıcılarının her zaman ilgisini çekmeyi başarır. Son eklenen özellikleri sadece bu markayı kullanan kişiler arasında değil tüm akıllı telefon kullanıcıları arasında konuşulur. Eklenen özellikler arasında toz ve suya karşı geçirmezlik gibi ilgi çekici yenilikler de bulunur. Apple, telefonlarına bu özellikleri katarken ürünün kasasında da birtakım değişiklikler meydana gelir. Yapılan bu değişiklikler kaliteli malzeme ve yaratıcı işçiliğin bir eseridir. Markanın telefonlarında yer verdiği ilgi çekici detaylardan biri de retina ekran özelliğidir. Yeni nesil telefonlarda kullanılan pil teknolojileri sayesinde şarjın hızlı tükenmesi de artık bir sorun değildir. Kasaya eklenen cam bölüm sayesinde ise Apple marka cep telefonları kablosuz şekilde kolaylıkla şarj edilebilir.

Marka, renkler açısından da önemli değişikliklere imza atar. Kasasında kullandığı farklı materyallerde, farklı tonlardaki siyah, mavi, gümüş, gold gibi renklere yer verir. Her kullanıcı bu renk skalası içerisinden zevkine uygun ürünü seçebilir. Apple ürünlerinin popülerliğinin en önemli sebeplerinden biri de kullanıcılarına yazılım ve donanım bakımından tatmin edici cihazlar sunmasıdır. Ürünlerin kusursuzluğu kullanılan teknolojilerde yapay zeka odaklı olmasıdır. Her yeni cihaz, ulaşılabilecek teknolojilerin sınırlarını zorlar niteliktedir. Sürdürülebilir teknolojiler ile çalışmalar yapılması yeni gelişmelerin de sürekliliğini sağlar. Cihazlar tasarlanırken ortaya konulan kriterlerin başında her zaman yüksek performans gelir. Cihazlar içerisinde bulunan çip yeni gelişmelerin cihaza entegre edilmesini destekler niteliktedir. Hızlı şekilde yeni sistemle optimize olan Apple cep telefonları, iOS işletimi ile sorunsuz şekilde çalışmaya devam eder. Cihazlarda kullanılan bu teknoloji aynı zamanda üründe meydana gelen sorunların da hızlı şekilde çözülmesini sağlar.

Apple Cep Telefonu Aksesuarları

Akıllı cihaz kullananlar arasında aksesuar kullanımı da oldukça yaygındır. Bu cihazlara sahip olurken beraberinde ürünle birlikte kullanılacak bazı aksesuar çeşitleri de temin etmek oldukça önemlidir. Aksesuar kullanımının birden fazla amacı bulunabilir. Öncelikli olarak cihazın performansının en üst düzeyde olması için bazı aksesuarlar tercih edilebilir. Bunun dışında cihazın daha güvenli ve uzun ömürlü kullanımı için de aksesuarlar tercih edilebilir. Apple da ürün yelpazesi içerisinde akıllı cihazlarına ek olarak bazı aksesuarlara yer verir.

Apple akıllı cihaz kullanıcılarının, güvenlik açısından en sık başvurduğu ürün Apple telefon kılıfı çeşitleridir. Kılıf çeşitleri cihazların pek çok kötü durumdan kurtaran ürünlerdir. Kötü hava koşulları, beklenmeyen ev kazaları, düşmeler ve akla gelebilecek tüm istenmeyen durumlarda, kılıflar, cihazları güvenli bir şekilde muhafaza eder. Bu sayede ürünün daha uzun süre ilk günkü performansı ile çalışması sağlanmış olur. Ürün sistemsel bir problem yaşamadığı sürece kılıflar sayesinde fiziksel bir sorun yaşamaz.

Kılıfların dışında önemli olan bir diğer aksesuar çeşidi ise ekran koruyuculardır. Apple ürünleri bilindiği üzere sürekli olarak değişim ve gelişim içerisindedir. Bu da ürünlerin yazılımları ile birlikte donanımlarının da son teknoloji ile tasarlanır. Her yeni çıkan Apple cep telefonu, daha narin özellikler ile kullanıcılarına sunulur. Bu da ekran koruyucuların önemini arttırır. Yeni telefonu korumak ve daha uzun süre kullanmak adına ekran koruyucular kullanılır. Yeni nesil ekran koruyucular sahip oldukları teknoloji sayesinde telefon ekranının kırılmasını ve çizilmesini maksimum derecede engeller. Telefon beklenmeyen şekilde aldığı darbelerden kılıf ve koruyucular sayesinde minimum derecede etkilenir.

Şarj kablosu çeşitleri yine aksesuarlar arasında en sık satın alınan ürünlerden biridir. Cihaz zamanla hasar görüp batarya performansı düşebilir. Bu durumda cihazın performansını arttırmak ve daha hızlı şarj olmasını sağlamak amacıyla şarj kablosu yenilenebilir. Akıllı cihazlarda sıklıkla kullanılan kulaklık çeşitleri de aksesuar çeşitleri içerisinde önemli bir yer tutar. Özellikle kalabalık alanlardaki akıllı cihaz kullanımları sırasında kulaklıklara ihtiyaç duyulur. Son zamanların en iyi teknolojilerinden biri olan bluetooth kulaklıklar da kullanıcılar arasında en fazla tercih edilen türler arasında yer alır.

Apple Cep Telefonu Fiyatları

Apple markası üretime başladığı ilk günden bu yana her zaman kendinden söz ettirmeyi başarmıştır. Apple ürünleri dünyanın her yerinde her yaştan kullanıcı için farklı deneyimler sunar. Akıllı cihazlar ve özellikle akıllı cep telefonu ürünleri ile kullanıcılarının bakış açısını değiştirir. Sürekli olarak çalışmalarını sürdüren marka, geliştirdiği ürünlerde her zevke ve tarza hitap etmeye çalışır. Bunun için son teknolojiyi kullanıcıların ihtiyaçlarına göre geliştirir. Yeni ortaya çıkardığı cihazlar içerisinde, hem donanım hem de yazılım bakımından oldukça güçlü ürünler görmek mümkündür. Bu gelişim de Apple ürünlerinin dünyanın her yerinde beğenilerek kullanılmasını sağlar. Apple, tüm cihaz kategorilerinde, sahip olduğu özellik ve çeşitlilik ile akıllı cihaz sektöründe her zaman en üst sıralarda yer alır. Yazılım ve donanım açısından son teknolojinin kullanılması, iPhone telefon fiyatları üzerinde de etkili olur.

Apple marka cep telefonlarında bulunan ilgi çekici yeniliklerden biri de dark mod özelliğidir. Bu özellik ekrandaki görüntülerin daha rahat görülebilir olması için geliştirilmiştir. Özellikle gece ekranın görülemediği durumlarda açılarak net bir görüntü sağlar. Yine ekran ile ilgili gelişmelerden biri de portre aydınlatma modudur. Bu özellik sayesinde istenilen ışık yoğunluğu manuel olarak ayarlanabilir. Apple ürünlerini cazip hale getiren bir diğer özellik ise Airdrop özelliğidir. Airdrop, cihazın herhangi bir internete bağlı olmadığı durumlarda bile fotoğraf paylaşılmasını sağlayan bir uygulamadır. Fotoğraf çekmeyi ve paylaşmayı sevenler için oldukça güzel bir alternatiftir. Ayrıca yeni nesil ürünlerinde kullandığı retina özelliği markayı üst basamaklara taşımayı başarmıştır. Bütün bu özellikler fiyatlarda da etkili olan özelliklerdir.

Apple, gelişen teknolojiyi kullanıcıları ile buluştururken kullandığı malzeme ve işçilik maliyetlerinde bir dizi değişiklik meydana gelir. Bu değişiklikler, ürünlerin fiyatının da yukarı ya da aşağı yönde değişmesine sebep olur. Bu sayede Apple ürünleri tüm kategorilerinde değişken bir fiyat aralığında bulunur. Bu da farklı bütçelere sahip kullanıcılar için oldukça uygun bir avantaj olur. Markanın kullanıcılarına sunduğu avantajlar sadece fiyat alanında değil güvenlik alanında da bulunur. Apple, güvenlik ve gizlilik bakımından kullanıcı haklarını her zaman en üst düzeyde değerlendirir. Bu sebeple de geliştirdiği her üründe en yoğun çalışmayı güvenlik ve gizlilik alanında gösterir. Apple cihazlarını kullanan kişilerin kişisel bilgi ve belgelerinin güvenliği açısından endişe duymaları gerekmez. ‌Secure ‌Encla ve Face ID gibi sistemler kullanıcıları korumak için geliştirilen ürünlerinden bazılarıdır. Akıllı cihaz ihtiyaçları, Apple ürünleri arasından kullanıcıların istek ve beklentileri doğrultusunda kolaylıkla tamamlanabilir. Siz de akıllı cihaz ihtiyaçlarınız için Apple teknolojisi ile tanışabilirsiniz.