Akıllı Saat Fiyatları, Özellikleri ve Modelleri

Saatler artık yalnızca zamanı değil hayatınızı da takip eden cihazlar haline geldi. Bir akıllı saat ile günlük işlerinizi kolaylaştırabilir, alışkanlıklarınızı takip edebilir ya da yeni alışkanlıklar kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken akıllı saatinizi nasıl kullanabileceğinizi detaylarıyla öğrenmek. İşte akıllı saat nedir, nasıl kullanılır sorularının yanıtlarını alabileceğiniz A’dan Z’ye bir akıllı saat rehberi!

Akıllı Bileklik Nedir?

Hesap makinesi ya da birim dönüştürücü gibi özelliklere sahip dijital saatler, onlarca yıldır var olsa da akıllı telefon benzeri yeteneklere sahip bileklikler, yalnızca 2010’lu yıllardan beri hayatımızda. Giyilebilir teknolojinin en güzel ürünlerinden olan akıllı bileklikler, kullanıcılara zamanı söylemenin yanı sıra pek çok yeteneğe sahip. Kısaca; kadranı genellikle dikdörtgen olan ve özellikleriyle akıllı telefonların yetenek alanını genişletmeye yarayan bir cihaz olarak tanımlanabilen akıllı bileklikleri kullanarak günlük işlerinizi maksimum verimle yürütmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Akıllı Bileklik Ne İşe Yarar?

Akıllı bilekliklerinizi dilerseniz günlük amaçlarla, dilerseniz de spor gibi spesifik amaçlarla kullanabilirsiniz. Ancak hangi amaçla kullanırsanız kullanın akıllı bilekliklerin pek çok özelliğinin birbirine benzer olduğundan emin olabilirsiniz. Örneğin; tüm akıllı bileklik modelleri ile bildirimlerinizi takip edebilirsiniz. Ya da akıllı bilekliğinizin desteklediği uygulamaları telefonunuza indirip bilekliğinizle eşleştirebilir, uygulama hatırlatmalarını anında görebilirsiniz. Ayrıca pek çok akıllı bileklik bluetooth destekli olduğu için müzik dinlerken ses ayarlarını yapabilir ya da çağrı başlatıp sonlandırabilirsiniz. Tüm bu özellikleri kullanabilmek için akıllı telefonunuz ve uygulamaları eşleştirmeniz gerektiğini sakın unutmayın.

Akıllı Bileklik Özellikleri ile Hayatınızı Kolaylaştırın

Akıllı bileklik özellikleri yalnızca zaman ve bildirim takibi ile sınırlı değil. Eğer sahip olduğunuz akıllı bilekliğin özelliklerini detaylarıyla öğrenirseniz neler yapabildiğine siz de şaşırabilirsiniz. Örneğin; sosyal medya hesaplarınızın bildirimlerini açarak aldığınız like ve yorumları bilekliğiniz üzerinden takip edebilirsiniz. Ancak sosyal medya bildirimlerinden uzaklaşıp akıllı bilekliğini yalnızca iş için kullanmayı tercih edenlerdenseniz bilekliğinizle mail uygulamanızı eşleştirebilir, gün içerisinde gelen acil işleri anında görüntüleyebilirsiniz.

Akıllı Saat Nedir? Ne İşe Yarar?

Akıllı saatler, genellikle kol saatine benzeyen ve akıllı telefonların temel görevlerini daha pratik bir şekilde yerine getiren dijital cihazlar olarak tanımlanabilir. Akıllı telefonların yetenek alanını genişletme prensibiyle çalışan akıllı saatler ile çağrı başlatıp sonlandırabilir, uyku düzeninizi takip edebilir, kalp atışınızı kontrol edebilir, sosyal medya bildirimlerinizi anında alabilir ve daha pek çok takip gerektiren günlük işi kontrol altına alabilirsiniz. Teknosa üzerinden tasarımıyla göz dolduran Apple Watch’lardan batarya ömrü uzun, kullanışlı Huawei akıllı saatlere kadar tüm akıllı saat modellerini bulabilirsiniz. Ayrıca bir Teknosa markası olan Preo’nun Preo Watch x Pro modelini de keşfedebilir, mesafe ölçer ve kalori ölçer gibi Preo x Pro akıllı saat özellikleri ile günlük işlerinizi kolaylaştırmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Akıllı Saat Özellikleri Nelerdir?

Daha verimli bir akıllı saat kullanımı için öncelikle sahip olduğunuz cihazın özelliklerine hakim olmalısınız. Örneğin; akıllı saatinizin bluetooth desteği varsa akıllı telefonunuzdaki pek çok uygulamayı saatinizden de takip edebilirsiniz. Diyelim ki spor yaparken kullandığınız egzersiz uygulamasını akıllı telefonunuzdan takip ediyorsunuz. Eğer bluetooth destekli bir akıllı saatiniz varsa uygulama ile telefonunuzu eşleştirebilir, egzersiz esnasında yönlendirmeler için telefonunuzu taşımak zorunda kalmazsınız. Hatta spor yaparken bir yandan da bluetooth kulaklığınızdan en sevdiğiniz şarkıları dinleyebilirsiniz. Ayrıca tüm bildirimlerinizi akıllı saatinizle eşleştirebilir, özellikle mesajlarınıza sesli bir şekilde yanıt verebilirsiniz. Akıllı saat özellikleri ve bu özelliklerle yapılabilecek her şeyi keşfettiğinizde hayatınızı gözle görülür bir şekilde kolaylaştırabilirsiniz.

Apple Akıllı Saat Özellikleri

Aklınızdaki “Apple Watch ne işe yarar?” sorusunun yanıtını Apple Watch’un akıllı telefonlara taş çıkaracak özelliklerini deneyimleyerek bulabilirsiniz. Apple Watch’unuzu daha iyi kullanmak için birkaç ipucu bilmeniz yeterli. Apple akıllı saat özellikleri sayesinde mesaj ve bildirimler alabilir, egzersiz takibi yapabilir, kalp atışlarınızı gözlemleyebilir ve anormal durumlardan anında haberdar olabilir, GPS takibi yapabilir, bilet ve geçiş kartlarınızı görüntüleyebilir ya da alarm, zamanlayıcı ve hatırlatıcı kurmak için Siri’yi kullanabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Apple Watch’un en çok kullanıldığı alanlardan biri uyku takibi. Akıllı telefonunuza iyi bir uyku takip uygulaması indirerek Apple Watch’unuzla eşleştirebilir ve daha kaliteli bir uyku düzeni için en doğru adımı atabilirsiniz.

Samsung Akıllı Saat Özellikleri

Tasarımıyla gözleri üzerine çeken Samsung akıllı saatler de diğer pek çok akıllı saat modeli ile benzer özelliklere sahip. Tıpkı Apple Watch’lar gibi kendi 4G data bağlantısı olan Samsung akıllı saat özellikleri sayesinde telefonunuzdan ne kadar uzakta olursanız olun bildirimlerinizi takip edebilirsiniz. Ayrıca sağlık takibi yapabilen uygulamaları ile kolunuzda bir doktor varmış gibi hissettirecek Samsung akıllı saatler ile günlük adımlarınızı, kalp atış hızınızı ve uyku kalitenizi ölçebilirsiniz. Özellikle outdoor mekanlar için tasarlanmış Samsung akıllı saatler, yetenekli olduğu kadar sağlam da. Üstelik şarjı uzun giden akıllı saat arayışındaysanız Samsung akıllı saatler sizin için ideal olabilir. Tüm Samsung Galaxy akıllı bileklik özellikleri keşfetmeniz için Teknosa’da sizi bekliyor!

Xiaomi Akıllı Saat Özellikleri

Özellikle uygun fiyatlı ancak yüksek performanslı akıllı saat arayışı içinde olanlar için Xiaomi harika bir alternatif. Xiaomi akıllı saat özellikleri sayesinde diğer pek çok akıllı saatte olduğu gibi çağrı başlatıp sonlandırabilir, bildirim kontrolü sağlayabilir, sağlık takibi yapabilirsiniz. Ayrıca sesli asistan ve suya dayanıklılık gibi Xiaomi Mi Band 4 akıllı bileklik özellikleri ile farklı bir deneyim yaşamaya hazır olun. Teknosa üzerinden Xiami Mi Band’in tüm modellerini inceleyip karşılaştırmalar yapabilirsiniz.

Huawei Akıllı Saat Özellikleri

Amoled ekranlı Huawei akıllı saatler, asil ve hafif tasarımlarıyla rakiplerinden ayrışır. Kol saatlerinin klasik tasarımına modern bir yorum yapan Huawei ile yalnızca farklı bir tasarım değil güçlü özellikler de keşfetmeye davetlisiniz! Huawei’nin ultra ince tasarımlı GT 2 modeli, güçlü özelliklere sahip akıllı saat modelleri arasında. İki haftalık batarya ömrü ve profesyonel antrenman takibi gibi üstün Huawei Watch GT 2 özellikleri sayesinde her zamankinden farklı bir akıllı saat deneyimi yaşayabilirsiniz.

Huawei, yalnızca yetenekli akıllı saatleri ile değil birbirinden zarif akıllı bileklikleriyle de ön planda. Özellikle uyku ve sağlık takibi yapmanız için tasarlanan Huawei akıllı bileklikler, daha verimli günler geçirmeniz için ideal. Örneğin; Huawei Honor Band 4 akıllı bileklik özellikleri sayesinde kalp atışlarınızı anlık takip edebilir ve akıllı asistanı ile kayıt altına alabilirsiniz. Diğer yandan, Huawei Band 3e akıllı bileklik özellikleri ile kendinize dijital bir koşu asistanı edinmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir?

Sanal gerçeklik gözlüğü, tıpkı akıllı saatler gibi giyilebilir teknolojinin en güzel örneklerinden biri. Sanal gerçeklik deneyimi, eskisine göre daha küçük ve pratik olan sanal gerçeklik gözlükleri sayesinde herkes tarafından ulaşılabilir. Sanal gerçeklik gözlüğü sayesinde ekran görüntülerini daha gerçekçi bir şekilde algılayabilir, adeta o görüntünün içinde gibi hissedebilirsiniz. Gelişmiş VR gözlük özellikleri sayesinde oynadığınız oyunlar her zamankinden daha gerçekçi, izlediğiniz konserler her zamankinden daha canlı hissettirebilir.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Özellikleri

Sanal gerçeklik gözlükleri, temelde 3D gözlük prensibiyle çalışır. Ancak 3D gözlükler kullanıcıya tek bir görsel gösterirken sanal gerçeklik gözlükleri aynı görselden iki tane gösterir. Yani kullanıcının iki gözü de aynı görseli görür. Bunu da polaroid lensler yoluyla yapan sanal gerçeklik gözlükleriyle gerçek hayattan bir süreliğine uzaklaşıp yeni maceralar yaşayabilirsiniz. Dilerseniz gözlüğünüz ve akıllı saatinizi birbiriyle bluetooth yoluyla eşleştirebilir, özellikle oyunları kablosuz bir şekilde oynamanın tadını çıkarabilirsiniz.

Teknosa’da birbirinden farklı akıllı saat modelleri, akıllı saat kordonları ve aksesuarları, ayrıca sizi maceradan maceraya götürecek sanal gerçeklik gözlükleri emrinize amade! Hemen kategoriyi inceleyip ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun ürüne sahip olabilirsiniz!