Kartuş ve Toner Fiyatları ve Modelleri

0 Sonuç
Sıralama
Filtreler

Yazıcı kartuşları


Öğrenciler, iş adamları, yazarlar ve yazmayı sevenler gibi kişiler için vazgeçilmez şeylerden biridir yazmak. Bir kâğıt ve bir kalem. Sayfalarca yazılar okunur ve yazılır. Ama bazen yazmak çok yorucu olabilir. Çok eskiden insanlar buna çözüm olarak matbaayı icat ettiler. Matbaa zamanla geliştirildi ve günümüzde çokça kullanılan ve kullanımı çok daha basit ve pratik olan yazıcılar haline getirildi. İnsanlar o dönemlerden beri yazmak yerine kullanması daha basit olan yazıcıları aktif ve çoğunlukta olarak kullanıyor. Fakat kalemin ucu nasıl bitebiliyorsa yazıcının da kartuşu bitebiliyor. Bir kartuş yenileme nasıl yapılmalıdır, neye göre yapılmalıdır, ne zaman yapılmalıdır?
Yazıcıların ihtiyacı olan ana iki şey vardır. Birincisi istenilen işi yapabilmesi için bağlandığı bir güç kaynağı, ikincisi ise kartuştur. Kartuşlar çok fazla çeşitlilik gösterir. Bazen fiyatlarının yüksek olması göz korkutabilir ya da fiyatların çok düşük olması ‘acaba neden bu kadar ucuz? Bir sıkıntısı olabilir mi?' diye düşündürebilir. Bu fiyat değişiklikleri kartuşların markasına, kalitesine, hangi ürün ile uyumlu olduğuna, dayanıklılığına gibi daha birçok maddeye bağlı bir şekilde değişmektedir.


Kartuş fiyatları


Kartuş fiyatları birçok duruma göre değişkenlik gösterir. Kartuş markası, kartuş doluluğu, hangi yazıcılar ile uyumlu olduğu, mürekkebin kalitesi gibi sayılabilecek bir sürü durum vardır.
Eğer sahip olunan yazıcı markası iyi ve kaliteli bir yazıcıysa, yazıcıya uygun olan kartuşlar diğerlerine oranlandığında biraz daha pahalı olacaktır. Bu tip yazıcılar genelde iş yerlerinde kullanılan yazıcılardır. Eğer ki yazıcı orta kalitede bir yazıcıysa ürüne uygun kartuşlar oldukça uygun fiyatlı olacaktır.
Yazıcıların kalitesine ve uygunluğuna bağlı olmasının yanı sıra birçok yazıcıyla uyumlu kartuşlar da vardır. Bu konuda pozitif yorum alan kartuşlara bakılmalıdır. Markasının bile neredeyse hiç duyulmadığı bir çeşit kartuş ya yazıcıya zarar verebilir ya da paranın çöp gitmesine sebep olabilir.
Böyle bir durum söz konusu olduğunda akla ilk gelen markalardan biri HP kartuş markasıdır. Çok sayıda yazıcıyla uyumlu olmasının yanı sıra, mürekkepleri uzun süre kullanılabilir kartuşlardır.


En çok kullanılan kartuş marka ve modelleri


İnternet üzerinde araştırıldığında birçok marka bulunabilir. Fakat genel olarak bakıldığında en çok tercih edilen ve pozitif dönüt alan markalar sırasıyla HP, Canon ve Epson markalarıdır. Her markadan birer siyah birer renkli örnek verilmesi gerekirse HP markasının HP 934XL Siyah Mürekkep Kartuşu (C2P23AE) en çok tercih edilen siyah ve HP 652 Renkli Mürekkep Kartuşu (F6V24AE) ise en çok tercih edilen renkli kartuşudur. Canon markasına gelince CANON PG-46/CL-56 Siyah-Renkli Mürekkep Kartuşu hem renkli hem siyah mürekkep içeren tek bir üründür. Ve en son olarak da Epson markasının EPSON T6641 Siyah Kartuş ve EPSON T6643 Kırmızı Kartuş, EPSON T6642 Mavi Kartuş, EPSON T6644 Sarı Kartuş en çok tercih edilen ve memnun kalınan ürünlerdir.

Destek Alın
Yardıma ihtiyacınız var mı? Teknosa ekibi olarak size yardımcı olmak için buradayız.
%100 Müşteri Memnuniyeti
%100 Müşteri Memnuniyeti
Satıcısı Teknosa olan ürününüzü “kullanmış olsanız dahi” 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
Hızlı Teslimat
Hızlı Teslimat
İstanbul için Aynı Gün Teslimat, İstanbul dahil 23 il için Ertesi Gün Teslimat Teknosa'da
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
1.000 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilirsiniz.
Kolay İade
Kolay İade
Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.
Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya 9 aya varan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
9'a Varan
6'ya Varan
4'e Varan
4'e Varan
4'e Varan
4'e Varan
4'e Varan
2'ye Varan
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
Teknosa.com’da 500 - 50.000 TL arası siparişlerinizde ING , 500 - 70.000 TL arası siparişlerinizde Akbank Direkt Öde , 500 - 100.000 TL arası siparişlerinizde Yapıkredi kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Karşılaştır
Uyarı

Karşılaştırma listesine en fazla 3 ürün eklenebilir.