Saç Şekillendiriciler Fiyatları ve Modelleri

Saç Şekillendiriciler
FİYAT
Gürültü Seviyesi
STOK KONUMU
STOK DURUMU

Saç Şekillendiriciler için 75 ürün bulundu

%27 864,90 TL 629 TL
%27 439,90 TL 319 TL
%26 469,90 TL 349 TL
%41 594,90 TL 349 TL
%15 389 TL 329 TL
%7 859,90 TL 799 TL
%29 279 TL 199 TL
Tükenmek Üzere
%21 189 TL 149 TL
%14 219 TL 189 TL
%11 279 TL 249 TL
%30 859,90 TL 599 TL
%21 329 TL 259 TL
%39 259 TL 159 TL

Stil sahibi olmak artık saçlardan başlıyor. Sağlıklı görünen dolgun saçlar ve iyi şekil verilmiş bir saç modeli; temiz, bakımlı ve tarz sahibi dış görüntüyü destekliyor. Günlük yaşamın temposuna uyum sağlayabilmek için hızlı ve pratik olmak gerektiği de dikkate alınırsa saç düzleştirici ve saç maşası gibi aletler kuaföre gitmeye zaman bulamayanlar için adeta hayat kurtarıyor. Dalgalı ya da kıvırcık model saç kullanmak isteyenler genellikle saç maşasını tercih ediyor. Saçlara şekil vermek için ısı kullanılması kimi zaman saça zarar veren bir işleme dönüşebiliyor.

Bilim ve teknoloji sayesinde geliştirilen yani saç maşaları saçları zarar vermeden şekillendiriyor ve hacim kazandırıyor. Dilediğiniz boyutta bukleler yapmanıza yardımcı olan saç maşası, farklı dalga modelleri yapmanıza da imkân sağlıyor. İnce, kalın, kuru ve yağlı saç tipi fark etmeksizin saçlara dalgalı şekil verebilen maşalar, işlevsel bir kullanıcı deneyimi sağlıyor. Klasik saç maşası modellerinden farklı olarak birçok bukle boyutuna imkân veren yeni nesil maşalar, saçlarınıza şekil verirken koruyor, parlaklığını artırıyor.

Saç Maşası Markaları

Ev teknolojisi üreticilerinin hemen hepsi saç bakım ürünleri tasarımında da birbiriyle yarışıyor. Teknosa saç maşası kategorisinde birçok farklı markaya ait ürünlere yer veriliyor. Tüm dünyada büyük ilgiyle takip edilen ve kullanılan BaByliss saç maşası modelleri en geniş ürün yelpazesiyle Teknosa'da bulunuyor. Dünyaya açılan bir Türk markası olan Arzum da her saç tipine uygun saç maşası Arzum modelleri ile Teknosa'da yerini alıyor. Grundig ve Fakir gibi saç bakımında en çok tercih edilen markalara da Teknosa'da ulaşılabiliyor.

Saç Maşası Modelleri

Avokado yağı ve E vitamini içerenlerden tutun, keratin ve argan yağı içeren seramik plakalara kadar birçok saç maşası modeli bulunuyor. Saçlara sadece şekil vermekle kalmayan bu modeller aynı zamanda saçları koruyor ve bakımlarını da yapıyor. Klasikten vazgeçmeyen kullanıcılar en çok Babyliss C425E Gold Seramik, Fakir Estelle ve Arzum AR5027 gibi modelleri tercih ediyor. En çok ilgi gören saç maşası modellerinin yanı sıra, saç parlaklığını artıran, elektriklenmeyi önleyen ve bakım yapan birçok farklı maşa modeli Teknosa'da sizlerle buluşmayı bekliyor. Saç maşası modelleri plaka materyali, sıcaklık aralığı, plaka kalınlığı benzeri kriterlere göre değişiklik gösteriyor. Saçları kısa olanlar saç maşası kalın ürünlerle dolgun ve havalı saç modellerine kavuşabiliyor. Daha sık ve belirgin bukleler yaratmak isteyenlerin saç maşası ince ürün modellerini tercih etmesi gerekiyor. Bu maşalarla elde edilen modeller kolay kolay açılmıyor ve bozulmuyor. Ayrıca LCD ekran, tutma sapı materyali, kademeli ısı ayarı, ısı geçirmeyen uç gibi özelliklere sahip olan modeller işlevsel ve pratik kullanıcı deneyimine katkıda bulunuyor.

Saç Maşası Nasıl Kullanılır?

Maşanın saçlara zarar verdiğini düşünenler sık sık saç maşası nasıl yapılır sorusunun cevabını arıyor. Oysa saçlara zarar vermeden saç maşası kullanmak düşündüğünüzden çok daha kolay. İşe saçlarınızı kalınlıklarını dikkate alarak tutamlara ayırmak ve sonra maşaya sarmakla başlamak gerekiyor. Bu sırada tek seferde çok fazla saç almadığınıza mutlaka emin olunmalı çünkü fazla saç olduğunda saçlar ısıyı eşit alamıyor ve dilediğiniz şekli vermek güçleşiyor. Saçlarınıza doğal bukleler kazandırmak istiyorsanız bu işlem esnasında saçlarınızı farklı yönlere doğu sarabilirsiniz. Her tutamı maşaladıktan sonra, maşadan çıktığı şekilde kıvırarak bir tel tokayla tutturmak, dalgaların daha kalıcı ve belirgin olmasını sağlıyor. Bütün saç tutamları bu şekilde maşalandıktan sonra tel tokalar çıkarılıyor, saçlar açılıyor ve elle dağıtılıyor. İstenilen bukleler elde edildikten sonra sabitleyici bir sprey kullanmak verdiğiniz şeklin kalıcılığını artırıyor.

Saçlarınıza maşayla şekil verirken hacimli durmasını sağlamak için yatay tutamlara ayrılması ve saç köklerinin havaya kaldırılması gerekiyor. Dalgalı görüntü içinse dikey tutamlar öneriliyor. Ayrıca serbest ve hafif dağınık bukleler isteyenlerin saç tutamlarını maşayla farklı yönlere doğru sarması tavsiye ediliyor.

Saç Maşası Önerileri

Saç maşası önerileri saçlarınızın zarar görmeden sağlıklı ve parlak bukleler kazanmasına yardımcı oluyor. Saç maşası kullanırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında saçların kuru olması geliyor. Saçlarınız ıslakken fön makinesiyle tamamen kuruttuktan sonra şekil vermek, saç kütiküllerinizi kırılmasının ve çatallaşmış saç uçlarının önüne geçiyor. Ayrıca saç maşasının sıcaklığının mutlaka saçlarınıza göre ayarlanması gerekiyor. Çok yüksek sıcaklıklar saçların zarar görmesine ve hatta kopmasına sebep olabiliyor. Dalgalı saçlar elde etmek için ortalama 185° civarındaki bir maşa sıcaklığının ideal olduğu belirtiliyor. Daha yüksek sıcaklıklar saçlardaki keratinin erimesine ve doğal yapısının bozulmasına neden olabiliyor. Düşük sıcaklıktaki saç maşalarının da saçlar için zararlı olduğu vurgulanıyor. 185° altındaki sıcaklıklarda maşa saçın neme karşı dayanıksız olmasına ve kabarmasına yol açıyor. Saç maşasıyla ilgili bir başka öneri de ısıdan koruyucu ürünlerle birlikte kullanılması. Bu ürünler saçınızın etrafında koruyucu bir bariyer oluşturuyor ve saç telleri nemli kalıyor, keratin zarar görmüyor.

Saç Maşası Fiyatları

Teknosa dilediğiniz özelliklere sahip saç maşa modellerini uygun ödeme koşulları ve avantajlı saç maşası fiyatlarıyla kullanıcıların beğenisine sunuyor. Fiyat performans ilişkisiyle kullanıcıları her kategoride isteklerini yerine getiren Teknosa, maşa fiyatları sayesinde de memnuniyet yaratmayı başarıyor. Her bütçeye hitap eden saç maşa modelleri, şık, ergonomik ve uzun süreli kullanımın tek adresi olan Teknosa'da kullanıcılarla buluşuyor. Siz de bakımlı, sağlıklı ve doğal buklelere kavuşmak istiyorsanız Teknosa'yı ziyaret edebilir, hayalinizdeki saç maşasına uygun ödeme koşullarıyla sahip olabilirsiniz.