Saç, Sakal, Vücut / Traş Makinesi Fiyatları ve Modelleri

0 Sonuç
Sıralama
Filtreler

"

Stili ya da işi gereği tıraş olmak durumunda kalan erkekler için teknolojik gelişmeler sürekli olarak yenilikler getirir. Tıraş denilince akla gelen sistem her geçen gün daha rahat ve konforlu bir hal alır. Tıraş makinesi çeşitleri teknolojinin etkisi ile geliştikçe, tıraş olmak durumunda olanlar, bu işi evlerinden çıkmak zorunda kalmadan hızlı ve pratik bir şekilde tamamlayabilir. Bir bakım süreci olarak görülen tıraş aktivitesi, kişinin kendi özel alanı içerisinde yapılabilir. Tıraşın bu kadar basit ve pratik olması için ise başta tıraş makinesi olmak üzere tüm araç gerecin doğru şekilde seçilmiş olması gerekir. Sadece makine değil sonrasındaki bakım ve temizlik ürünleri de oldukça önemlidir. Kişisel temizlik cihazları incelendiğinde; yüz bölgesi ve boyun bölgesi tüylerinin temizlik ve bakımı için kullanılan ürünleri de görmek mümkündür. İçerisinde farklı sayıda tıraş bıçağı bulunduran makineler, saç ve sakalların istenilen uzunlukta kesilerek şekillendirilmesini sağlar. Tıraş olan kişinin isteğine bağlı olarak pürüzsüz bir cilt ya da sadece şekil verme işlemi ile tamamlanabilir. İçerisinde yer alan bıçakların türü ve sayısına bağlı olarak, makinelerin profesyonelliği de değişir. Yüzün ve başın farklı yerlerinde kullanım özelliğine göre değişiklik gösteren ürünler bulunduğu gibi kablolu ya da kablosuz gibi farklı seçeneklere sahip ürünler de tıraş makinesi çeşitleri içerisinde olan modellerdir. Bu modeller arasından kişisel ihtiyaç ve tarza uygun ürünler tercih edilebilir.

Saç Kesim Makinesi

Saç kesme makinesi ya da sakal tıraşı için bir makine ihtiyacı doğduğunda, en uygun ürünü belirlemek için gerçek ihtiyacın ne olduğu netleştirilmelidir. Ürünleri kullanan kişilerden alınan ön bilgiler ve makinelerin sahip olduğu özellikler belirlenerek bir saç tıraş makinesi belirlenebilir. Kesim makinesi hem saç hem de sakal için kullanılacak ise ebeveynlerden alınan yorum ve yönlendirmelerin de önemi büyüktür. Özellikler erken yaşlardan itibaren saç ve sakal tıraşını kendisi yapan kişilerin bilgi birikimi sayesinde en doğru seçimler yapılabilir. 1800'lü yıllarda ilk versiyonları ile ortaya çıkan tıraş makineleri, erkeklerin en önemli kişisel bakım ürünleridir. Bazı kişiler tarafından günlük olarak da kullanılan bu ürünler temizlik için de oldukça önemlidir.

Her geçen yıl eklenen yeni özellikleri ile kullanıcılarına sunulan sakal ve saç kesim makinesi çeşitleri elektrikli ya da manuel olan türler içerir. Aynı zamanda makinelerin kablolu ya da kablosuz versiyonlarını bulmak da mümkündür. Sakal ve saç kesim makinesi çeşitlerinde en fazla göze çarpan özelliklerden biri ise pratik taşınabilir olmasıdır. Seyahatlerde de çanta ya da valiz içerisinde kendine rahatlıkla yer bulabilir. Ayrıca makinelerin tamamı dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler olarak bilinir. Evde kullanımlarının dışında fazla seyahat eden kişilerin sürekli yanlarında bulundurması gereken bir cihazdır. En basit haliyle sakal tıraş makinesi olarak bilinen bu ürünler, aslında saçların şekillendirilmesi için de sıklıkla kullanır. Bu cihazların sahip olduğu fonksiyonellik sayesinde, erkekler saç ve sakal bakımlarını evlerde kısa sürede, basit şekilde tamamlar durumdadır.

Ürünlerin ilk piyasaya sürüldüğü zamanlarda sadece kablolu türlerinin olması, bu tür ürünlerin geleneksel türler olarak bilinmesine neden olur. Ancak son teknoloji ürünü yeni tıraş makineleri, kablolu olan versiyonlara göre çok daha hızlı ve pratik bir işlem sağlar. Bıçakların yerleşimi ve sayısının değişmesi ile sakal tıraşı sırasında yüzün tahriş olma ihtimali de sıfırlanmış olur. Cihazların sahip olduğu ağırlıkların gelişen tasarımlar ile birlikte azalması, saç sakal tıraş makinesi ürünlerinin gidilen her yerde kolaylıkla taşınmasını sağlar.

Yeni tip ürünler ile yapılan tıraşlarda, bu işlem için gerekli temizlik ya da bakım ürünleri kullanılmaksızın güzel sonuçlar alınabilir. Tıraş köpüğü, jeli, kremi gibi ek ürünler olmadan tıraş tamamlanmış olur. Taşınabilir ve şarjlı özelliğe sahip ürünler, kısıtlı zamanlarda hızlı sonuç vermesi nedeniyle tercih edilir. Gün içerisinde duşta, telefonda ya da diğer başka bir iş esnasında eş zamanlı olarak tıraş olmak mümkündür. Tıraş makineleri arasında manuel kullanımı olan ürünler de oldukça fazla şekilde tercih edilir. Bu tür ürünler de işlem hızlı şekilde tamamlanabilir. Ürünün tek kullanımlık modellerinin yanında, jileti değişebilen ürünleri de bulunur. Ayrıca ürünlerin uzun saç ve sakalları kesmek için üretilen taraklı aparatları da vardır. Bunlar uzun olan saçların ya da sakalların düzgün biçimde kesilebilmesinde ya da şekillendirilebilmesinde rol oynar. Tek kullanımlık manuel ürünler bir defa kullanılan modeller değildir. Ürünün bıçağının körelmesi için 5-10 arası kesim yapmak gerekir. İşlem sırasında bıçağın keskinliği cilt açısından da önemlidir. Keskinlik durumuna göre cildi hiçbir şekilde tahriş etmeyen ürünler tercih etmek önemlidir. Bu nedenle sakal makinesi tercihi yaparken bu detaya da özellikle dikkat edilmelidir.

Saç Sakal Kesim Makinesi Markaları

Sakal tıraşında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri uygun başlık ve bıçağın seçilmiş olmasıdır. Başlık kısmı yüz bölgesinin yapısına bağlı olarak en ideal tıraşı sağlamak adına çeşitlendirilir. Buna bıçağın yapısı ve keskinliği de eklenince erkekler için en önemli kişisel bakım kriteri sağlanmış olur. Saç sakal kesim makinesi markaları, kullanıcılarının en konforlu ve en hızlı tıraşı olabilmesi için çalışmalarını sürekli olarak sürdürür. Saç tıraşının evde pratik şekilde yapılmasının kolay olmadığını bilen markalar, bu işlemi hızlandırmaya ve konforlu hale getirmeye çalışır. Saç kesimi denilince akla gelen pek çok ayrıntı uzmanlar tarafından detaylı araştırmalar sonucunda makine özellikleri arasında eklenir. Saç tıraş makinesi Braun, yeni nesil ürünlerinde saç tıraşının en kısa zamanda yapılabilmesini sağlayan özellikler ile kullanıcılarına sunulur. Markanın ürünleri, aynı zamanda saç ve sakal dışında vücut tüylerinin kesilmesi için de ek aksesuarlar içerir. Tıraş makinelerinin değişen numaralar sahip olması ile kullanıcının vücut yapısına uygun ürünler rahatlıkla tespit edilebilir. Saçların yapısının ve saçlarda istenen şeklin değişebilmesini sağlamak için farklı bıçaklar ve başlıklar kullanılır. Saç kesiminde en çok talep edilen markalardan biri de saç kesim makinesi Philips çeşitleridir. Marka ürünlerini ortaya koymadan önce kullanıcı istek ve ihtiyaçlarını analiz eder. Sonrasında yaptığı çalışmalarda her zevke ve tarza göre kesim yapabilen ürünler geliştirir. Philips, uzun yıllardır pek çok ürünü ile kendini gösteren bir marka olduğu için tıraş ürünlerinde de kendini ispatlamayı başarmıştır. Saç tıraş makinesi Moser, tıraş işlemine farklı bir soluk getirmiştir. Markanın ana faaliyet alanının saç ve sakal kesimi üzerine olması, ürünlerinin çok daha ileri seviye olmasını sağlar. Piyasaya sunduğu her yeni tıraş makinesi ürünü ile bu alanda köklü değişikliklere imza atar. Markanın ürünlerinin uzun ömürlü ve sağlam olması ise aldığı taleplerinin artmasını sağlayan başka bir noktadır.

Tıraş makinelerinde 1'den başlayarak 7'ye kadar giden bıçak numaraları bulunur. Marka ve ürün çeşidine göre değişkenlik gösteren bu özellik sayesinde her kullanıcı uzunluk ve şekil bakımından kendi istediği tıraşa sahip olabilir. Bu noktada kriter öncelikli olarak makinenin kullanım talimatının okunmasıdır. Sonrasında ise en genel tanımla bıçak numarasının sayısı yükseldikçe keskinliğinin de artması detay gelir. Bu sayı belirlenirken; cilt yapısı, tüylerin uzunluğu ve yoğunluğu gibi detaylar mutlaka irdelenmelidir. Sayı değişmesi aynı zamanda makinenin diğer özelliklerinin de değişmesi anlamına gelir. Bıçağın duruş açısı, derinliği gibi noktalar, bıçağa ait olan sayıyla birlikte değişir. Seyrek sayıda, ince yapıda saç ve sakala sahip olan kullanıcılar daha düşük sayıları seçmelidir. Tam tersi durumda ise sayı yukarı doğru çıkmalıdır. Bu detayların yerine getirilmesi tıraşın daha pratik ve hızlı şekilde tamamlanmasını sağlar.

Saç Sakal Kesim Makinesi Fiyatları

Erkekler için en önemli bakım ürünlerinden biri olan tıraş makineleri pek çok şekilde kullanıcılarının karşısına çıkabilir. Çeşitliliğin çok geniş olduğu tıraş makinelerinde kullanıcıların kendilerine en uygun özellikteki ürünü bulmaları oldukça önemlidir. Özellikler değişirken, değişen başka bir nokta da saç tıraş makinesi fiyatları olur. Fiyatlar, makinenin değişen her bir özelliğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Değişikliğin yaşandığı noktalardan biri ürünün bıçaklarında meydana gelen sorunlar olur. Özellikle sık şekilde bir kullanım söz konusu olduğu durumlarda bıçaklar uzun süre aynı performans ile çalışmayabilir. Sıklıkla bıçak değiştirme ihtimalini ortadan kaldırmak adına daha uzun süre kullanılabilecek ürünler ortaya konulur. Bu değişiklik fiyatların değişmesinde etkili olan noktalardan sadece biridir. Bunun dışında bilinen başka bir detay her kullanıcının farklı yüz yapısına sahip olmasıdır. Yüz yapısındaki farklılıklar tıraş makinelerinin daha ergonomik olması zorunluluğunu doğurmuştur. Bu nedenle ürünler arasında farklı tasarımlar ortaya konulur. Ortaya çıkan bu farklı ürün tasarımları bazen spesifik kullanımlar için geliştirildiği gibi bazı zamanlarda genel kullanımlarında birtakım değişiklikler meydana gelebilir. Farklılık ürünün manuel, elektrikli ya da şarjlı olması açısından da yaşanabilir. Bunların her biri fiyatı etkileyen birer detaydır. Dolayısıyla bu makinelerin fiyatları konusunda sabit bir değer söylemek mümkün olmaz.

Tıraş makinesi fiyatları, en alt ve en üst değer arasında geniş bir skalada yer alır. Fiyatların değişimine neden olan kriterlere genel olarak bakıldığında pek çok özellik sayılabilir. Bunların başında tarak çeşidi, başlık ve bıçak sayısı, kullanımında sağladığı pratiklik ve konfor gelir. Bu sıralanan özellikler dışında da fiyatı etkileyen detaylar bulmak mümkündür. Bu ürünler içerisinden doğru ürünü seçmek için ise kullanıcının kişisel yapısı işin içine girer. Kullanıcının saç, sakal, tüy yapısı, bunların uzunluğu, cilt tipi gibi konular ürünler arasından seçim yapılırken değerlendirilmesi gereken noktalardır. Bunlara göre yapılacak seçime göre fiyat değişkenlik gösterir. Artırılan ya da azaltılan özellikler fiyatta eksi veya artı değişime neden olur. Ürünlere tek parça halinde ya da set olarak da sahip olmak mümkündür. Ancak bu noktada tek alımlarda ilerleyen zamanda ekstra parçalara ihtiyaç duyulabileceği unutulmamalıdır. Set olan ürünler, fiyat açısından, içerisindeki parçaların tek tek satın alınmasından daha uygundur. Öncelikli olarak tek ürün alıp, sonrasında parçaları yine tek tek temin etmek maliyet açısından artışa sebep olur. Saç ve sakal tıraş makinelerinin fiyatlarını etkileyen bir özellik de ürünün içerdiği profesyonelliktir. Amatörden profesyonele doğru bir sıralama yapıldığında fiyatların profesyonel makinelerde daha yüksek olduğu gözlenir. Profesyonel oluşları ürünlerin işlevsel olmaları ve parça sayılarındaki artış ile doğru orantılıdır. Genellikle daha kritik kesimlerde kullanılabilen ürünlerin parça sayısı daha fazla olduğu gibi fonksiyonelliği de daha üst düzeyde olur. Bu değişikliklerin her biri fiyat aralığının genişlemesine neden olur. Fiyat skalasının genişlemesi kullanıcılar açısından ideal bir durumdur. Farklı bütçelere sahip kullanıcılar bu alanda istedikleri özelliklere sahip olan bakım ürünlerine rahatlıkla ulaşabilir.
Destek Alın
Yardıma ihtiyacınız var mı? Teknosa ekibi olarak size yardımcı olmak için buradayız.
%100 Müşteri Memnuniyeti
%100 Müşteri Memnuniyeti
Satıcısı Teknosa olan ürününüzü “kullanmış olsanız dahi” 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
Hızlı Teslimat
Hızlı Teslimat
İstanbul için Aynı Gün Teslimat, İstanbul dahil 23 il için Ertesi Gün Teslimat Teknosa'da
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
1.000 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilirsiniz.
Kolay İade
Kolay İade
Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.
Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya 8 aya varan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
6'ya Varan
8'e Varan
2+2ye Varan
3'e Varan
3'e Varan
3'e Varan
2+1'e Varan
2+1'e Varan
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
Teknosa.com’da 500 - 50.000 TL arası siparişlerinizde ING , 500 - 70.000 TL arası siparişlerinizde Akbank Direkt Öde , 500 - 100.000 TL arası siparişlerinizde Yapıkredi , 750 - 30.000 TL arası siparişlerinizde Vakıfbank kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Karşılaştır
Uyarı

Karşılaştırma listesine en fazla 3 ürün eklenebilir.