Oyuncu Kulaklığı - Gaming Kulaklık Fiyatları ve Modelleri

Oyuncu Kulaklıkları
FİYAT
STOK KONUMU
STOK DURUMU

Oyuncu Kulaklıkları için 66 ürün bulundu

Mağazadan Al Seçeneği İle 109,48 TL
Mağazadan Al Seçeneği İle 367,08 TL
Mağazadan Al Seçeneği İle 992,68 TL
Mağazadan Al Seçeneği İle 1.406,68 TL
Mağazadan Al Seçeneği İle 1.379,08 TL
Mağazadan Al Seçeneği İle 551,91 TL
Mağazadan Al Seçeneği İle 597,08 TL
Mağazadan Al Seçeneği İle 2.032,28 TL
Mağazadan Al Seçeneği İle 265,88 TL
Mağazadan Al Seçeneği İle 109,48 TL
Mağazadan Al Seçeneği İle 173,88 TL
Mağazadan Al Seçeneği İle 422,28 TL
Tükenmek Üzere
Mağazadan Al Seçeneği İle 2.115,08 TL
Tükenmek Üzere
Mağazadan Al Seçeneği İle 109,48 TL
Mağazadan Al Seçeneği İle 1.231,88 TL
%24 1.179 TL 899,90 TL
Mağazadan Al Seçeneği İle 827,91 TL
Mağazadan Al Seçeneği İle 1.323,88 TL

Oyuncu Kulaklığı

Oyuncu kulaklığı bir diğer adıyla gamer kulaklıklar, bilgisayar oyunlarında oyunu hissedebilmeniz ve maksimum keyifle oynayabilmeniz için yapılmış profesyonel kulaklıklardır. Oyunlar sadece görüntülerden meydana gelmez oyun içerisindeki seslerde oyunu tamamlayıcı niteliktedir ve oyuna odaklanabilmek, oyunu olabildiğince hissedebilmek ve daha fazla zevk alabilmek için çok büyük role sahiptir. Gamer kulaklıklar sadece sesleri duymaktan ibaret değil oyunlarda oluşturulan gruplar ile konuşabilmek ve iletişime geçebilmek içinde dahili mikrofonlar bulundurmaktadır. Hoparlörleri kadar mikrofonlar da önem taşımaktadır. Özellikle online oyunlardaki ani iletişim kopuklukları oyundan tamamen uzaklaşmaya sebep olabilir ve tadınızı kaçırabilir. Oyun kulaklıklarının birçok çeşidi mevcuttur ve çok geniş bir fiyat aralığı bulunmaktadır. Hangisinin size daha uygun olduğuna iyi bir araştırma ile karar vermelisiniz.

Oyuncu Kulaklıklarıyla Normal Kulaklıklar Arasındaki Farklar

Gamer kulaklıklar ile normal kulaklıklar arasındaki en önemli fark seslerin tiz veya bas olmasını ayarlayabilmeleredir. Gamer kulaklıklar size daha gerçekçi sesler duymanızı ve oyunu daha fazla hissetme imkânı tanırken normal kulaklıklar sesleri daha net iletir ve bu durumda anlaşılır ses vermeye çalışırken o duyguyu yitirebilirsiniz. Burada asıl önemli olan oyun oynarken oyunun içine olabildiğince girebilmektir. Gamer kulaklıklar sesleri gerekli bas sesleriyle daha gerçekçi algılamanızı sağlayacaktır. Bir diğer fark ise gamer kulaklıklarda kulaklığın büyüklüğüdür. Kulaklık daha büyük ve kulağı kaplayan bir yapıya sahiptir. Bunun sebebi ise dış ortamla olan bağlantıyı olabildiğince azaltmaktır. Dışardan gelecek sesler oyundan alacağınız zevki azaltabilmektedir bu yüzden oyuncu kulaklıkları olabildiğince dışarıdan ses almayı engelleyecek şekilde tasarlanmaktadır. Oyun oynayanların en büyük problemlerinden birisi oyundan gelen seslerin çevreyi rahatsız etmesidir. Eğer çevreyi rahatsız etme gibi bir probleminiz yoksa hoparlörle çok rahat bir şekilde oyununuzu oynayabilirken çevreyi rahatsız edebilecek durumda olanlar örneğin gecenin geç saatlerinde oyun oynayanlar veya kalabalık evlerde yaşayanlar kulaklık takmak zorunda kalmaktadır. Bu durumda kulaklığınızın olması bir zorunluluk haline gelmektedir. Oyun sektöründeki firmalar bu yüzden normalden farklı olarak oyuncu kulaklıkları bir diğer ismiyle gaming veya gamer kulaklıklar üretmeye ve geliştirmeye başlamışlardır.

Oyuncu Kulaklığı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutlaka kafa yapınıza göre bir kulaklık almalısınız kafanızda durmayan veya kafanızı sıkan kulaklıklar özellikle uzun süreli kullanımlarda sizi rahatsız edecek ve oyuna konsantre olmanıza engel olacaktır.

Bir diğer önemli husus ise oyun kulaklığının teninize temas eden kısmının ne tür bir malzemeden yapıldığıdır. Günümüzde deri, kauçuk ya da daha farklı çeşitli polimer maddelerden yapılmış birçok kulaklık mevcuttur. Alerjen maddeler içerebilecek veya cildinizi terleterek tahriş edebilecek kulaklıklara dikkat edebilirsiniz. Örneğin krom başlıklı kulaklıklar kulakta daha zor durabilirken deri kaplı kulaklıklar daha rahat bir tutuş sağlayabilmektedir. Kulağınızı izole eden ancak terletmeyen bir oyuncu kulaklığı almanızda fayda olabilir çünkü saatlerce kulağınızda kalabilecek bir üründe konfor önemli olacaktır. Burada önemli olan sizin kulaklık takılıyken kendinizi rahat hissetmeniz ve mümkün olabildiğince kulaklık yokmuş gibi hissedebilmenizdir.

Bir başka önemli unsur ise ses kalitesi ve sesin frekansıdır. Alınacak kulaklığın frekans aralığının geniş olması çok önemlidir. Sesi algılamak istediğiniz seviyeye göre kulaklık bakılmalıdır. Oynadığınız oyun türüne göre bazen baz sesler önemli hale gelirken daha sakin oyunlarda bu daha az önemli olabilir. Aldığınız üründe ses kalitesi çok önemlidir çünkü ses kalitesi düşük kulaklıklar kulak sağlığınız için tehdit oluşturabilir.

Oyuncu Kulaklığı Fiyatları ve Markaları

Oyuncu kulaklıkları özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Son teknoloji özelliklere sahip olan yüksek fiyatlı modeller olabildiği gibi daha giriş seviyesi uygun fiyat performans seviyesine sahip ürünler de olabilmektedir.Teknolojik ürünlerde en üst seviyeye yaklaştıkça fiyat daha çok artarken verimlilik de benzer oranda artmaktadır. Razer Oyuncu Kulaklıkları, Logitech Oyuncu Kulaklıkları, SteelSeries Oyuncu Kulaklıkları, Turtle Beach Oyuncu Kulaklıkları, Preo Oyuncu kulaklıkları arasından dilediğiniz modelleri tercih edebilirsiniz.