Oyun Bilgisayarı / Gaming Notebook Fiyatları ve Modelleri

Oyun Bilgisayarı / Gaming Notebook
FİYAT
Ekran Çözünürlüğü
Ekran Kartı
Depolama Kapasitesi
HDD Kapasitesi
Ram
Depolama ortamı
Ekran Boyutu
Yenileme Frekansı
İşletim sistemi
İşlemci
SSD Kapasitesi
STOK DURUMU

Oyun Bilgisayarı / Gaming Notebook

  için 8 ürün bulundu
Tükenmek Üzere

Gelişen üretim teknolojileri neticesinde iş bilgisayarları, hepsi bir arada seriler, kişisel kullanım bilgisayarları gibi belli amaçlara hizmet eden tasarımlar kolaylıkla bulunabiliyor. Oyunseverler için özel olarak geliştirilen gaming laptop çeşitleri esasen bilgisayardan performans beklentisi yüksek olan pek çok kişiye hitap ediyor. Bu bilgisayarlar özelleştirilebilir yapıları, güçlü donanım birimleri ve yazılım destekleri sayesinde oyun oynamayı sevenler gibi, görsel tasarım uzmanlarının da favorileri arasında.

Gaming Laptop Nedir?

Gaming laptop ya da oyuncu bilgisayarı olarak adlandırılan ürün kategorisi en basit ifade ile performansa odaklı, güçlü, sağlam ve özelleştirilebilir bilgisayarları ifade ediyor. Uzun süren oyun seansları boyunca donanımsal birimlerin etkinliğinde azalma meydana gelmemesi, ısınma problemi oluşmaması, soğutma sisteminin çalışma süresine ve çalışma yüküne bağlı olarak oyuncuya avantaj sağlaması, fan seslerinin rahatsız etmemesi, interaktif oyunlarda kesintisiz bağlantı sağlanması, oyunlardaki derin ve detaylı seslerin kolaylıkla duyulması, tepki sürelerinin hızlı olması, oyunlara daha hızlı adapte olunması gibi değişkenler göz önüne alınıyor. Oyunlar, bilgisayarları daha yoğun biçimde çalıştırdığı için bu yoğunluğu iyi derecede karşılayabilecek donanım üniteleri ve yazılımlar elzem hale geliyor. Oyunların uzunca saatler boyunca sürebilmesi de göz önüne alındığında, tüm bu görevleri yerine getirebilecek bilgisayarlara ihtiyaç duyuluyor. Kasa donanımının şık ve güçlü bir imaj çizmesi de ilgi çekici noktalardan. RGB ışıklandırmalı oyuncu bilgisayarları oyunlara daha iyi adapte olmanızı sağlıyor, ışıklandırmalı klavye de dahil pek çok birim üzerinde ışık modlarını kullanarak bilgisayarı kişiselleştirme fırsatınız bulunuyor. Gaming laptop Monster ve Lenovo gibi markaların oyuncu ekipmanları ile daha da ilgi çekici ve işlevsel hale geliyor. RGB ışıklandırmalı mouse, mousepad ve kulaklıklar oyun hakimiyetini artıracak teknolojik dokunuşlarla gücünüze güç katıyor. Her ne kadar kategori adı oyuncu bilgisayarı olarak geçse de yüksek performans vadeden, estetik görünüm ile dikkatleri üzerine çeken bilgisayara ihtiyaç duyanlar için gaming seriler son derece işlevsel ve avantajlı.

Oyuncu Bilgisayar Markaları

Tüketici beklentileri çerçevesinde geliştirilen oyun laptopu çeşitleri farklı marka ve model seçenekleri ile sizlere ulaşıyor. Fiyat-performans gaming bilgisayarlar, üstün performanslı modeller, geniş ekranlı taşınabilir bilgisayarlar, Monster oyun bilgisayarı çeşitleri şeklinde uzun bir liste mevcut. Legion serisi Lenovo oyun bilgisayarı ve OMEN serisi HP oyun bilgisayarı çeşitleri de dahil geniş bir ürün yelpazesi sizlere sunuluyor. Oyuncu favorilerinden olan 9. nesil sekiz çekirdekli işlemcisi ile Monster Abra A5 V15.10 profesyonel kullanım deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. Işığın fiziksel hareketlerini simüle edebilen ışın izleme teknolojisine sahip ürün, ekrandan maksimum verimlilik almak isteyenlerin ilgisini hayli çekiyor. Bilgisayarın donanım birimleri de bu görüntüleme kalitesine eşdeğer seviyede tutuluyor. Oyunseverlerin en fazla tercih ettiği markalardan olan MSI, farklı yazılım, donanım ve tasarım niteliklerine sahip serileri ile kullanıcı beklentilerini en iyi biçimde karşılamayı başaran markalardan. Örneğin detaylı görsel çalışmalar yapanlardansanız 17.3 inçlik geniş ekranında Full HD ekran çözünürlüğü sunan MSI NB GL73 8RD-275TR taşınabilir bilgisayar modelini düşünebilir; kolayca taşıyabileceğiniz ve çoklu işlemleri hızlı biçimde gerçekleştirebileceğiniz ve size uzunca süre depolama sıkıntısı yaşatmayacak kaliteli ve dayanıklı bir oyun bilgisayarı arayışındaysanız 15.6 inç ekranlı MSI NB GF63 8RC-209TR oyun bilgisayarına göz atabilirsiniz.

Donanım parçalarının performansını ve gücünü optimize eden özel yazılımlar ve bilgisayarı daha etkili kullanmaya imkan veren çıkış portlarına sahip ergonomik dizaynlar, güçlendirilen birimlere dair verimliliği doğrudan artırıyor. MSI GL63 9SE-490TR gaming bilgisayarda bulunan dahili ses amplifikatörü ve altın ses jakı seslerin detaylarını yüzde 30 oranında iyileştiriyor. Gigant Speaker teknolojisi ile şekillenen dev hoparlör dizaynında özel ses modülü ve bağımsız ses bölmeleri yer alıyor. Böylece bu MSI oyun bilgisayarı ses kalitesini önceleyenler için son derece iyi bir emsal teşkil ediyor. Mobilite hayatınızın önemli bir parçasıysa klasik 17 inç oyun bilgisayarlarına nazaran yüzde 8 daha küçük, yüzde 16 daha ince, yüzde 15 daha hafif olan ve 7 saatin üzerinde batarya kapasitesi ile fark yaratan MSI GF75 THIN 8RD-203TR modele sahip olmak isteyebilirsiniz.

Neden Gaming Notebook Sahibi Olmalısınız?

Yeni nesil oyunlar piyasaya sürüldükçe bu oyunların gereksinimlerini karşılayabilecek bilgisayarlara ihtiyaç duyuluyor. Bilgisayarın mevcut özellikleri oyunların minimum donanım taleplerini karşılamadığı takdirde ya oyunlar çalıştırılamıyor ya da yavaşlama, aşırı ısınma ve donma gibi can sıkıcı problemler ortaya çıkıyor. Oyuncu bilgisayarları genel yapıları ile yüksek performans gerektiren oyunları ve programları çalıştırmaya odaklanıyor. Örneğin iş bilgisayarı ile oyun bilgisayarı laptop dizaynlar arasındaki fark ya da klasik bilgisayarlar ile gaming laptop modelleri arasındaki öncül değişken, performans ve çoklu görevleri çalıştırma kabiliyeti oluyor. Elbette, farklı seri ürünlerin performans dereceleri de farklılık gösteriyor. Yeni nesil gaming dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar, bilgisayarı zorlayacak program ve oyunları çalıştırabilmedeki üstün konumu ile ön plana çıkıyor. Yüksek bilgisayar performansı ise kasa içerisindeki tek bir donanım ile elde edilebilir bir sonuç değil. İşlemciden ekran kartına, bellekten soğutma sistemine değin pek çok donanım ögesi devreye giriyor ve bunların bir aradaki uyumu neticesinde performansta gözle görülür fark elde ediliyor. Grafik tasarımcıların render alma süreçlerini kısaltması ve hata oranlarını azaltması da son derece önemli. Render sürecinde etkili olan CPU performansı iyi seviyedeyse işlem tamamlandığında kayıp frame, ses gecikmesi gibi sorunlarla uğraşmak gerekmiyor. Görsel dizayn ile ilgilenenler için bu bilgisayarları öncelikli kılan bir diğer etmen de yüksek görüş açısı ve çözünürlük kalitesi. Oyunlarda küçük detaylar akışın seyrini belirleyebildiğinden özel ekran modları ile desteklenen ekran teknolojileri gerçeğe en yakın renkleri önünüze getiriyor. Böylece resim, fotoğraf ve videolar üzerinde çalışmak da daha kolay ve eğlenceli bir hal alıyor. Oyun performansınızı farklı perspektiflerden artıracak gaming laptop modelleri farklı marka ve seri opsiyonları ile satışa sunuluyor. Elbette bu, her gaming bilgisayar tüm oyunları çalıştırır demek değil. Bilgisayar nitelikleri ile oyun gereksinimleri arasında uyumluluk şart.

Oyuncu Laptop Özellikleri

Profesyonel oyuncuların maksimum verimlilikle oyun oynamaları için özel olarak dizayn edilen oyun bilgisayarları ileri teknolojiden güç alıyor. Yüksek kapasiteli SSD'ler, sabit diskler, bellekler ve ekran kartları birbirini besliyor. İstikrarlı çalışma neticesinde işlemciye ekstra yük binmiyor, majör ekran kartı hataları ve uyumsuzluk problemleri ile karşılaşılmıyor, oyunlar ile donanım denkliği arasındaki sorunlar en aza indirgeniyor. Yeni nesil işlemciler performans artımına doğrudan etki ediyor. İşlemci nesli veya versiyonu arttıkça çoklu işlemler de daha hızlı, kolay ve sorunsuz biçimde gerçekleştirilebiliyor. Eski nesil versiyonlarına nazaran yüzdelik oranda daha iyi performans sağlayan grafik kartları ile birlikte yapay zeka desteği ve gerçek zamanlı ışın izleme olanağı da seçenekleriniz arasında yer alıyor. Ekran performansı ile fark yaratan oyuncu laptop modelleri, ekran tasarım teknolojileri ile görüntüleri gerçeğe en yakın şekilde deneyimle fırsatını sizlere sunduğundan film ve video izleme süreçleriniz de çok daha keyifli bir hal alıyor. Bilgisayarı yalnızca oyun oynamak için kullanmak yerine ödev hazırlama, verileri inceleme, surfing yapma, bilançolar hazırlama gibi amaçları da dahil ederek kullanma niyeti olanlar da oyun bilgisayarlarının yüksek performansı sayesinde ayrıcalıklı hissediyor. Örneğin çoklu işlem yapma becerisine sahip bir bilgisayar ile internet sayfaları arasında donma ya da takılma olmaksızın hızlı biçimde gezinebilirsiniz. Ayrıca, yüksek performansın ince ve hafif dizayn ile buluşması da bu ürünlerin önemli bir özelliği. Ultra ince ve ergonomik bilgisayar modellerini tercih ederek taşınabilir bilgisayarı istediğiniz her yere götürebilir, oyun partilerinin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Oyuncu Bilgisayarı Seçim Rehberi

Oyun bilgisayarları farklı seriler şeklinde üretilip satışa sunuluyor. Bu da güç ve performans niteliklerinden kasada kullanılan malzemeye, yükseltilebilir olma durumlarından ek yazılımlara değin çeşitli farklılıkların sizi beklemesi demek. Örneğin tercihinizi oyun bilgisayarı teknolojisine yön veren MSI gaming notebook serilerinden yana kullanabilir ya da kullanılan teknolojilerle belirlenen farklı fiyatlardaki oyun bilgisayarları arasından incelemelerinizi ve ardından seçiminizi yapabilirsiniz. ROG gaming laptop Asus markasının yenilikçi tarzını yansıttığından rağbet gören modeller arasında. Bilgisayar seçiminde tıpkı donanım ve yazılım gibi, önemli bir diğer faktör de kasa mimarisi oluyor. Bir bilgisayar gördüğünüzde bunun oyuncu bilgisayarı olduğunu anlamanız yüksek ihtimal fakat stiller değişkenlik gösteriyor. İmaj farklılığı geniş skalada renk deneyimi sunan RGB renklendirme teknolojisi ile sağlanıyor. Dışavurumcu stilin yanı sıra, kasa içerisindeki donanım ögelerinin çalışma sistematiğine uygun kasa iskeleti farklı oyuncu profillerine hitap ediyor. Jak ve soketleri kasanın kenarlarında, önünde ya da arka panelinde olan modeller, fazla sayıda USB giriş portu bulunan seriler, uzun güç kablolu bilgisayarlar mevcut olduğundan konforunuzu artıracak özellikleri belirleyerek seçim yapabilirsiniz. Bilgisayarların özelleştirilebilir olma durumu ve derecesinin de modelden modele, markadan markaya farklılık gösterdiğini belirtmek gerek. Özelleştirilebilir etiketli bilgisayarlarda hangi donanım parçalarının hangileri ile değiştirilebileceği kasa tasarımına ve mevcut bileşenlerin destekleme durumuna göre yapılabiliyor. Konfigürasyon; işlemci, lisans, RAM, ekran kartı ve depolama alanı ve depolama türü gibi hususlarda olabiliyor. Konfigüre etmek ise sizlere bir anlamda kendi gaming laptop'unuzu oluşturma fırsatı sunuyor. İleriye yönelik böyle bir talebiniz olacağını düşünüyorsanız satın alımda donanım yükseltme özelliklerini inceleyerek seçim yapmanızda fayda var. Bilgisayarın niteliklerine ya da markaya göre satın alım yapabilirsiniz.

Gaming Notebook Kullanıcı Yorumları

Profesyonel oyuncular için bilgisayar serileri geliştiren markalar geri bildirimler ile dizaynlarını geliştiriyor. Bunun neticesinde ise giderek iyileşen bir teknoloji sizlere sunuluyor. Oyun bilgisayarı serilerinin markaya özgü yazılım teknolojileri ile desteklenmesi fark yaratıyor. En önemli kontrol noktalarından biri performans üzerine. Gaming bilgisayarlardaki kontrol merkezleri üzerinden oyunun ya da programın hızına ve yoğunluğuna göre performans ayarlanabiliyor. Örneğin performansta artış olsun istendiğinde özel soğutma birimlerinin aktive ediliyor olması, renk ve performans ayarlamaları yapılabilmesi, ses gecikmelerini önleyen teknolojiler kullanılması kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Ekranların çeşitli teknolojilerle desteklenmesi de oyuncuların bu bilgisayarları tercih etmesinde etkin rol oynuyor. Örneğin, 178 derece geniş açı teknolojisi yatay ve dikey düzlemde 178 derecelik profesyonel görüntüleme sunuyor; böylece monitöre hangi açıdan bakılırsa bakılsın, dik bakıldığında olduğu gibi gerçeğe yakın renkler izleniyor. Anti-Glare teknolojisi ise yansıtmasız ekran özelliğini ifade ediyor. Bu özel filtrasyon, ekrana yapay ışık ya da güneş ışınları çarptığında parlama oluşmasını ve gölge düşmesini engelliyor. Ekrana çeşitli açılardan denk düşen bu ışıklar görüş kalitesini olumsuz etkilemiyor, dikkat dağınıklığı ve ekranı net göreme sorunları ortadan kalkıyor. Yüksek performans gerektiren oyunların, mimari programların, grafik dizayn araçlarının sorunsuz çalışmasında önemli pay sahip olan bir diğer unsur gaming laptop soğutucu yapısı. Oyuncu bilgisayarları özel termal sistemleri ve fan yapıları ile cihazı iyi biçimde soğutuyor. Yenilikçi termal sistemler bilgisayarın kullanım durumuna göre performansı azaltıp artırabiliyor. Ekstra fan, ultra hızlı fan gibi birimler sıcak hava salınımında son derece iyi sonuçlar veriyor. Bilgisayarın en yoğun çalıştığı zamanda turbo fanlar devreye girerek gerekli hava sirkülasyonunu sağlıyor, böylece takılma, donma meydana gelmediği gibi performans düşüklüğü de yaşanıyor. Soğutucu teknolojisi kapsamındaki termal boruların ve turbo fanların sayısı modelden modele farklılık gösteriyor.

Oyuncu Bilgisayarı Kampanya ve Fiyatları

Söz konusu oyuncu bilgisayarları olunca geniş bir fiyat listesinin sizleri karşılaması çok normal. Tıpkı iş istasyonları ve All-in-One serileri gibi gaming modeller de kendi içerisinde farklı fiyatlandırmalar sunuyor. Gaming laptop ucuz ya da pahalı olarak değerlendirilse de işin teknik, teknolojik ve tasarımsal boyutu incelendiğinde durum anlaşılıyor. Kaliteli materyallerin kullanıldığı sağlam kasalı ürünler, çevresel etkilere belli oranda direnç gösteriyor ve böylece çizilme, aşınma ya da çatlama gibi problemlere karşı dayanım daha fazla oluyor. Bilgisayar başında geçirilen uzun saatlerin yoruculuğunu önleyen minimal ve majör dokunuşlar odaklanma sorununa yanıt vermeyi önceliyor. Örneğin gaming laptop MSI geliştirdiği konfor ve oyun performansı odaklı teknolojilerle adı en fazla anılan markalardan. Farklı marka bilgisayarlarda kullanılan donanım birimleri eşdeğer olduğunda fiyat avantajlı ya da marka avantajlı ayrımlar kendini gösteriyor. Marka uzmanlarınca geliştirilen özel yazılım birimlerine ve kasa mimarisine sahip modellerin performans anlamında daha iyi sonuçlar verebildiğini satın alım sürecinde unutmamak gerek. Gaming laptop fiyatları tüm bu belirtilen niteliklere, markaya, seriye göre değişkenlik gösteriyor. Son teknolojili oyun bilgisayarları daha üstün donanım birimlerine yer verdiğinden tüketici farklı fiyat seçenekleri ile karşılaşsa da bilgsayar kampanyaları ve özel fırsatlar ile fiyatlar dönemsel olarak farklılaşabiliyor.