text.skipToContent text.skipToNavigation

Müzik Enstrümanları

KATEGORÄ°LER
STOK DURUMU
MARKALAR
FİYAT

Müzik Enstrümanları kategorisinde 18 adet ürün bulundu.

%15 79 TL 67 TL
%15 699,90 TL 597 TL

Org fiyatları

Gelişen ve değişen müzik endüstrisi ile birlikte müzik aletleri ve müzik aletleri endüstrisi de değişmiş ve gelişmiş durumdadır. Özellikle müzik aletlerinin satış pazarına girmesi ile birlikte buna uygun satış ve pazarlama teknikleri de geliştirilmiş ve bunun bir sonucu olarak da müzik aletlerinde çok çeşitliliğe ve ihtiyaca yönelik yükseltme ve azaltmalara gidilmiştir. Buna istinaden org fiyatlarında da değişmeler görülmeye başlanmıştır

Casio marka orglar diğer marka ve firmalara oranla daha kaliteli olması nedeni ile tercih sebebi olmaktadır. Fakat bunun bir sonucu olarak fiyatları da diğer markalara ve firmalara oranla yüksek seyir etmektedir. Fakat özellikle son zamanlarda yükselişe geçen Elektrolux isimli müzik endüstrisi aletleri üretmekte olan firmanın da fiyat açısından Casio markaya oranla yükselmekte olduğu görülür.

Genel olarak profesyonel ve manuel olmak üzere iki ana başlığa ve gruba ayrılırlar. Nemesis marka orglar piyasada en düşük fiyata satışa sunulan org modellerini arasındadır. Piyasada en pahalı müzik aletlerini satışa sunan marka ise Medeli Dante isimli markadır. Genel olarak manuel orglar profesyonel orglara göre çok daha ucuza satışa sunulur. Bazı orglar yanında mikrofon gibi aksesuarları ile birlikte satılır ve bu durum, org almak isteyen ve müziğe ilgili kişiler tarafından o orgları daha alınabilir kılar.

Pilli ve kutulu orglar da hala satışına devam edilen orglardır ve piyasanın en ucuz orglarını aslında bu orglar oluşturur. Çünkü neredeyse ilk üretilen ve zamanının profesyonel denilebilecek müzik aletleri ve ürünleri bu orglardır. Piyasa fiyatı net olarak belirtilememektedir. Çünkü özellikle üretici firmanın izlediği satış pazarlama strateji ve yöntemleri ve son olarak da alıcıların tavrına bağlı olarak gelişen arz ve talep ilişkisi bağlamı ve doğrultusunda org fiyatları ve diğer tüm müzik aletleri fiyatlarında artış, azalış gibi değişken durumlar oluşur.

Org modelleri

Org modelleri aslında genel olarak manuel ve profesyonel olmak üzere iki ayrı ana başlıkta toplanabilir. Fakat yine de kendi içlerinde birkaç model ve çeşide göre de ayrılmaktadırlar. Piyasanın ilk çıkan modelleri arasında pilli ve kutulu org modelleri bulunur. Gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte müzik aletleri ve müzik alet endüstrisi de değişim ve gelişim göstermiştir. Bu gelişim ve değişim müzik aletleri endüstrisi ve satış pazarı konusunda aksesuarlar ve fiyat politikalarını da etkilemiş durumdadır. Manuel org modelleri genel olarak aslında basit tabiri ile el ile, el yordamı ile çalıştırılmaktadır. Fakat profesyonel olarak tabir edilmekte olan org modelleri elektrikli mekanizma ile fişe takılma sureti ile çalışmaktadır. Bu durum gitarlarda da görülmektedir. Hatta gitar ve org haricinde diğer başka popüler hale gelmiş olan müzik aletlerinde de bu durum görülebilir. Genel olarak çalışma mekanizması bu durumdadır.

Son olarak yeni piyasaya sürülen çok fonksiyonlu org modelleri de bulunur. Çok fonksiyonlu org modelleri piyasaya sürüldüğü günden itibaren çokça alıcı tarafından satın alınan org modelleri arasına girmeyi de başarmıştır. Hatta bu çok fonksiyonlu org modellerinin yanında mikrofonlar ve elektronik diğer başka aksesuarlar da satışa sunulmaktadır. Ve bu durum da müziğe ilgili müşteri potansiyel kitlesi tarafından tercih edilme sebebi arasına girmiş bulunmaktadır. Hatta bazı müziğe ilgili kişiler tarafından org alırken yanında müzik aletleri aksesuarlarından olan ve özellikle org kullanımında oldukça kolaylık sağlamakta olan org standının da verilmesi gerektiği istenen ve teklif edilip çokça tartışılan bir konu olmaktadır.

Org ve diğer tüm müzik aletleri ve aksesuarlarına hatta özellikle gitar ve piyano gibi popüler müzik aletlerine ve bunların dışında çokça popüler olmayan diğer tüm müzik aletleri ve aksesuarlarına, çantaları dahil, Teknosa.com’dan veya yine Teknosa yetkili satış mağazalarından sahip olunabilir. Hatta zaman zaman yapılmakta olan indirim ve fırsat kampanyaları takip edilip dikkate alındığı takdirde tüm bu müzik aleti ve aksesuar gibi diğer ürünlerine piyasanın çok çok altında ücretlere sahip olunması gayet mümkün olmaktadır.