text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple Airpods 1. Nesil ve Şarj Kutusu MMEF2TU/A

  • Ürün iadelerini ister mağazalarımızdan isterseniz depomuza kargolayarak yapabilirsiniz!
  • Faturanız ile birlikte paketinizi en yakın Teknosa mağazasına teslim edebilir veya
  • UPS Kargo ile EY6521 kargo kodunu kullanarak bize ücretsiz gönderebilirsiniz .

Detaylı bilgi için tıklayınız

 

Apple Airpods 1. Nesil ve Şarj Kutusu MMEF2TU/A

Apple AirPods, tüm Apple cihazlarıyla uyumluluk göstererek mükemmel ses kalitesinde kullanıcılarına hizmet veriyor. Bilinen kablolu kulaklıkların karışma, kabloda kopma ve benzeri problemlerine nazaran kablosuz özelliğiyle oldukça rahat bir kullanıma sahip. Alışılmışın dışında kutuda şarj olma, kulağa takıldığında müziğin otomatik başlaması, komutları cihazdan almak yerine hafifçe dokunarak verebiliyor olması onu farklı kılan özelliklerinden. Apple AirPods, gücünü Apple W1 çipten alıyor. Optik sensör ve hareket ivme ölçerinden yararlanan kulaklık, kulağınız da takılı olup olmadığını da algılayabiliyor. Tüm bu farklı özellikleriyle Apple Airpods, eşsiz ses kalitesi ve kullanım kolaylığı ile teknosa.com’da kullanıcılarıyla buluşmayı bekliyor.

 

Apple AirPods özellikleri

Diğer pek çok teknolojik cihazda olduğu gibi, kulaklıklar da kablosuz olarak piyasaya sunulmaya başlandı. Aslında Apple AirPods tasarımı, şirketin EarPod'uyla aynı yapıya sahip. Fakat aralarındaki en büyük fark, kuşkusuz ki bu yeni kulaklıkların kablosuz tasarımıdır. Bu anlamda hâlihazırda Apple fanları bu kulaklıkların tasarım yapısından ve konforundan oldukça memnunlar. Tabi AirPods muazzam ses kalitesi ve güçlü pil ömrüyle de kullanıcıları memnun ediyor.

Apple AirPods, tasarımıyla rahat bir kullanım sağlıyor. Apple'ın önceki ürünlerine de bakıldığında kulaklık yapısı olarak herhangi bir silikon başlık kullanmadığı dikkat çekiyor. Bu sebeple kulaklıkları kulağa sıkı sıkı oturmuyor. Yani AirPods kulaktayken tempolu yürüdüğünde veya koşulduğunda düşeceğinden endişe duyulabiliyor. Ancak ilginç şekilde bu durum yaşanmıyor, yani kulaklıklar kulaktan düşmüyor. Kısacası AirPods kulağa uyuyor ve sarsıntı esnasında düşmüyor. Ancak yine de kaybedileceği endişesine kapılanlar için Apple, iOS 10.3 güncellemesini sunarak AirPods kulaklıklar kaybolursa bulunabilmesi için yeni bir uygulama geliştirdi.

Öte taraftan bir diğer merak konusu da Apple AirPods kulaklıkların her türlü kulak tipine uygun olup olmadığıydı. Onlarca farklı yapıdaki kişiyle yapılan denemelerde herhangi bir sıkıntı ortaya çıkmadığı görülüyor.

Ayrıca Apple AirPods, yalnızca iPhone telefonla kullanılmak zorunda değil. Mac, iPad, Apple TV, Apple Watch’larla da kullanılabiliyor. Cihazlara erişim mesafesi yaklaşık 10 metre gibi geniş bir alan olmasıyla da oldukça başarılı.

Apple W1 çipi taşıyan AirPods, sunduğu mükemmel ses kalitesini de bu çipe borçlu. Farklı müzik türleriyle yapılan testlerde, sunduğu sesle Apple AirPods fiyatını hak ettiği düşüncesini oluşturuyor.

Kısaca AirPods, EarPods ile kıyaslanırsa 5 kat daha kaliteli müzik dinletisi sağlıyor. Tabi Apple W1 çipin tek marifeti bu değil; ayrıca mikrofonda yer alan küçük deliklerdeki özel teknoloji sayesinde telefon görüşmelerinde çevreden gelen gürültüyü başarılı biçimde filtreleyebiliyor.

Bir başka önemli ve mükemmel ayrıntı ise, AirPods kulaktan çıkarıldığında hemen müziğin kesilmesidir. Her iki kulaklıkta bulunan kızılötesi teknolojili sensörler sayesinde kulaklığın kulakta olup olmadığı anında algılanıp müzik duraklatılıyor. Tekrar takıldığında da yine aynı sensör tarafından kulaklığın artık kulakta olduğu algılanarak müzik kaldığı yerden çabuk bir şekilde ve herhangi bir bekleme ya da kesinti olmadan devam ediyor. Bir anlık kulaklık kulaktan çıkarılarak yapılması gereken bir şey varsa yapıp, hemen arkasından müziğe kalınan yerden devam edilebiliyor. Optik sensörler ve hareket ivmeölçeri sayesinde sağlanmış olan bu özellik ister çift istenirse de tek kulaklıkta kullanılabiliyor.

 

Apple AirPods fiyatları

Fiyatıyla dikkat çeken Apple AirPods, kablosuz olarak geliştirilmiş yapısıyla da dikkat çeken bir tasarıma sahip. Üstünde bulunan kapasitif butonlarla kontrol imkânı da sunan kulaklıklar, beyaz renkli bir taşıma kutusuyla satışa sunuluyor. Kutusu, taşıma işlevine ek bir özellik olarak, kulaklıkların tek tek ya da çift olarak şarj edilebilmesini sağlıyor. Kutu içindeki mıknatıslı yapı rahat bir kutulama sunarken, Apple AirPods fiyatı kendisini pahalı bulanlara karşılık olarak sadece sıradan bir kulaklık değil, kalitesini satın aldırdığını ispat ediyor. Apple AirPods’un, taşıdığı çeşitli özellikleri göz önünde bulundurulduğunda performansı fiyatının hakkını veriyor.

 

Apple AirPods şarj süresi ve kullanımı

Apple firmasının iPhone 7 telefon etkinliğiyle aynı zamanda resmen tanıttığı AirPods adındaki kablosuz kulaklıklar, önceden de belirtildiği gibi EarPods’la benzer bir tasarıma sahip. Kullanım kolaylığı ön plana çıkartılmış olan kulaklıkların üstünde hiç buton yer almazken özel şarj kutusu sayesinde kolayca taşınabiliyor.

AirPods'un kullanımı da çok ama çok kolay. Herhangi bir kurulum işlemi gerektirmeyen AirPods kulaklıklar uyumlu olduğu cihaza yaklaştığı an kullanıma hazır hale geliyor.  Şöyle ki; AirPods, daha paketinden çıkar çıkmaz kullanılabiliyor. Şarj kutusunun kapağı aralansa bile hemen bir iPhone'a bağlanabiliyor yani AirPods'lar kutusundan çıkartıldığı anda müzik dinlenmeye başlanabiliyor. Bu nedenle AirPods'lar son derece kullanıcı dostudur. Nadiren de olsa ilk alındığında anlık olarak eşleşme sorunu yaşanırsa, şarj kutusunun üstündeki küçük butona basmak yeterli oluyor.

Aslında AirPods'ların üstünde neredeyse hiçbir kontrol yoktur. Sadece çift tıklamaya karşı duyarlıdır. Çift tıklandığında otomatik olarak Siri'ye bağlanıyor ve ne yapmak istendiği Siri’ye söyleniyor. Yani ses kısmak ya da şarkı değiştirmek gibi tercihler için Siri ile konuşmak gerekiyor. Yine de gelen çağrılar kulaklıklardan herhangi birine iki defa hafifçe tıklayarak cevaplanabiliyor ve aynı şekilde çağrı sonlandırılabiliyor. İstenirse telefonun ayarlar menüsü sayesinde çift tıklamaya her iki kulaklık için de ayrı ayrı görevler atanabiliyor. Mesela sağ kulaklığa Siri uygulamasını aktif etme görevi verilirken, sol kulaklığa medya oynatma görevleri verilebiliyor.

Siri’ye komut verme özelliğinde dış mekânlarda acaba ortamdaki gürültülerden Siri beni anlamakta zorlanır mı diye endişe etmeye gerek yok. En az %90 oranında Siri’yle başarılı olarak iletişim kurulabiliyor. Ayrıca Siri’nin kullanılmasıyla özellikle soğuk havalarda tuş arama gibi dertler de kalmıyor.

Apple'ın AirPods'la ilgili iddiası bir defalık şarjla 5 saat kadar dinleme süresi sunmasıdır. Şarj kutusuyla beraber kullanıldığında da 24 saati aşkın bir pil ömrü iddiası da AirPods için mevcuttur. AirPods'un şarjı tam olarak bittiğinde bile müzik keyfi sona ermiyor. Sadece kısa bir ara veriliyor denebilir. Çünkü kulaklıkları şarj kutusuna yerleştirdikten sadece 15 dakika sonra kulaklıkların bataryaları tamamıyla doluyor. Bu arada AirPods’un şarj kutusu toplamda AirPods’u 4 defa tam şarj edebiliyor.

AirPods kulaklık, küçük ve hafif yapısıyla kulaktan kolayca düşecek gibi görünse de, önemli seviyede sarsıntılara karşı dirençli bir yapıya sahip. Yazılım entegrasyonunda ciddi avantajları da mevcut. Bağlı olduğu cihazda anlık olarak hem şarj kutusunun hem de kulaklıkların pil kapasitesi görülebiliyor.

AirPods kulaklık ile görüşme kalitesi kablosuz yapısına rağmen tek kelimeyle mükemmeldir. Hiçbir şekilde düşük ses, sesin kesilmesi ya da sesin gidip gelmesi gibi sorunlar yaşanmaz. Telefon kulağa dayandığında karşı tarafla olan iletişim nasılsa Airpods'la da aynı kalitede iletişim kurulabiliyor. Dış ortamdan gelen seslerin izole edilmesi ya da telefondaki kişinin sesinin dışarıya verilmesi durumunda da tamamen aynı kalite yakalanıyor. Kulağa sağlam oturuyor ve kesinlikle kulağı rahatsız etmiyor. Hatta devamlı kullanımlarda gün içinde varlıkları bile unutulabiliyor.

 

Apple AirPods Teknosa avantajları

En yüksek kalitedeki ürünleri en avantajlı fiyatlarla almak isteyen tüm kullanıcıların uğrak noktası olan Teknosa mağazaları ve Teknosa.com, tüketiciler tarafından çok aranan Apple ürünlerini her an kullanıcılarına sunuyor. Teknosa mağazalarından gidip görerek ya da Teknosa.com’dan ürünün özelliklerini kolayca inceleyerek AirPods sahibi olmanız mümkün. Ayrıca Teknosa zaman zaman yaptığı kampanyalar ve tüketici dostu fırsatlarıyla en avantajlı alışverişi sağlıyor. Çeşitli ödeme seçenekleri ve en uygun AirPods fiyatlarıyla Teknosa’da karşılaşmak mümkün. Teknosa, yaptığı kampanyalar, indirimler ve “Herkes için Teknoloji" felsefesiyle, teknolojiyi yakından takip eden Apple meraklılarına AirPods fiyat avantajlarıyla da keyifli alışveriş deneyimi sunmayı hedefliyor.


Kablosuz. Zahmetsiz. Sihirli.

AirPods, kulaklık kullanma alışkanlığınızı tamamen değiştirecek. AirPods, şarj kutusundan çıktığı an açılır ve iPhone, Apple Watch, iPad veya Mac’inize anında bağlanır.(1) Kulağınıza taktığınız anda otomatik olarak çalmaya başlar, çıkardığınızdaysa duraklar. Ses düzeyini ayarlamak, şarkıyı değiştirmek, arama yapmak ve hatta yol tarifi almak için iki kez dokunarak Siri’yi etkinleştirmeniz yeterlidir.


Kablosuz kulaklıklar. Sorun çözüldü.
Sadece bir dokunuşunuzla, AirPods otomatik olarak açılır ve her zaman bağlı kalır. Kullanımı da çok kolaydır. Kulağınıza takılı olduğunu anlar ve kulağınızdan çıkardığınızda müziği duraklatır. Ayrıca, ister iPhone’unuzdan ister Apple Watch, iPad veya Mac’inizden bir şeyler dinliyor olun, AirPods deneyimi her zaman olağanüstüdür.

Tık tık. Siri kulağınızda.
En sevdiğiniz kişisel asistanınızla konuşmak şimdi çocuk oyuncağı. Üstelik, iPhone’unuzu cebinizden çıkarmanıza bile gerek yok. Siri’yi etkinleştirmek için AirPods’a iki defa dokunmanız yeterli.

Çipin burada ne işi var? Çok işi var.
AirPods’un çığır açan yeteneklerinin arkasında, özel olarak tasarlanmış Apple W1 çip var. Bu çip, sahip olduğu olağanüstü verimli kablosuz bağlantı teknolojisiyle üstün bir ses kalitesi ve çok daha iyi bir bağlantı sunuyor. Ayrıca pil ömrünü o kadar iyi yönetiyor ki, kulaklıklarınızı yalnızca bir defa şarj ederek 5 saate kadar müzik dinleyebiliyorsunuz.3 Böylesine küçük bir aygıt için görülmemiş bir performans.

Ne zaman konuştuğunuzu bilir.
Ses ivmeölçeri, konuşmakta olduğunuzu algılar ve hüzmeleme teknolojisiyle çalışan bir çift mikrofonla dışarıdaki gürültüleri filtreleyerek sesinize odaklanır.

Ne zaman dinlediğinizi bilir.
W1 çiple birlikte çalışarak sesi kontrol eden ve mikrofonu devreye sokan optik sensörler ve hareket ivmeölçerleri, AirPods’un ister tekini ister ikisini birden kullanmanıza olanak tanır. Aynı zamanda AirPods’un kulağınıza taktığınız an çalışabilmesini sağlar.

24 saatlik pil ömrünün gücü.
Tek bir şarjla 5 saate kadar dinleme süresi3 sunan AirPods, bu özelliğiyle kendi alanında rakipsizdir.4 Üstelik, AirPods’unuzu birçok kez şarj ederek toplam 24 saatten fazla dinleme süresi elde etmenizi sağlayan şarj kutusu sayesinde asla yarı yolda kalmazsınız.5 Kulaklığınızı hemen şarj etmeniz mi gerekiyor? Kutusunda 15 dakika şarj ederek 3 saat dinleme süresi elde edebilirsiniz.6 Pil durumunu kontrol etmek için ise AirPods’u iPhone’unuza yaklaştırabilir veya Siri’ye “AirPods’umun şarjı ne durumda?” diye sorabilirsiniz.

Olağanüstü ses kalitesi. Çok net.
Şimdi müzikler, filmler ve çok daha fazlası muhteşem ses kalitesiyle kulaklığınızda. Çünkü AirPods, zengin ve yüksek performanslı AAC ses sunuyor. Bir telefon görüşmesi yaparken veya Siri’yle konuşurken sesinizin duyulması gerektiğinde, hüzmeleme özellikli çift mikrofon arka plandaki gürültüyü filtreliyor.

Bir aygıttan diğerine geçiş, şimdi pratik ve otomatik.
AirPods, Apple aygıtlarınızın tümüne otomatik olarak bağlanıyor. Aynı anda hem iPhone’unuza hem de Apple Watch’unuza bağlandığı için, ses kaynağı olarak kullandığınız aygıtlarınız arasında anında geçiş yapabiliyorsunuz. Mac’inizi veya iPad’inizi mi dinlemek istiyorsunuz? İstediğiniz aygıttan AirPods’u seçmeniz yeterli.


Teknik Özellikler

Ağırlık & boyutlar
Ağırlık 8 g
Yükseklik 40, 5 mm
Genişlik 16, 5 mm
Derinlik 18 mm
Özellikler
Bluetooth Evet
Ürün tipi Kulaklık
Bağlantı teknolojisi Kablosuz
Ürün rengi Beyaz
Kulaklık türü Binoral

Taksitli Satış Detayları

Taksitli alışveriş için sepet tutarınız 0-100 TL siparişler için tek çekim, 101-500 TL için 3 taksit, 501-3000 TL için 6 taksit ve 3000 TL üzeri alışverişler için 12 taksit imkanı sunulmaktadır.

Bireysel ve ticari kredi kartları için;

0-100 TL siparişler için tek çekim,(Bonus, Axess, Paraf, Maximum, Bankkart (Ziraat), World, Cardfinans ve Advantage),
101-500 TL için max. 3 taksit,(Bonus, Axess, Paraf, Maximum, Bankkart (Ziraat), World, Cardfinans ve Advantage),
501-3000 TL için max. 6 taksit,(Bonus, Axess, Maximum, Bankkart (Ziraat), World),
3000 TL üzeri alışverişler için max.12 taksit uygulanır.(Bonus, Axess),


Yasal sınırlaması olan ürün gruplarında bankaların belirledikleri taksit sınırlamaları geçerlidir.

Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Sepet tutarınız kadar Alışveriş Kredisi’nden 60 aya varan vade seçenekleri ile yararlanın.
İhtiyaç krediniz anında onaylanır, size sadece alışverişinizi tamamlamak kalır.

* Bilgisayar ve tabletlerde vade 6 ay ile sınırlıdır.
** 3500 TL ve altındaki cep telefonlarında vade 12 ay, 3500 TL üzerindeki cep telefonlarında vade 3 ay ile sınırlıdır.

Örneğin, sepetinizde 3600 TL ve 2500 TL değerinde iki ayrı telefon varsa kullanabileceğiniz maksimum vade 3 aydır.

1 Alışveriş kredisi kullanmak istediğiniz bankayı seçin
2 İstediğiniz vade ile başvurunuzu tamamlayın
3 Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
ING Alışverişçi Taksit Detayları
YapıKredi Alışveriş Kredisi Taksit Detayları

Kredi Maliyet Tablosu

Kredi Tutarı Vade (Ay) Aylık Akdi Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme Tutarı
1.000 TL 6 1,25% 0 TL 175,53 TL 1.053,18 TL
2.000 TL 12 1,25% 0 TL 183,36 TL 2.220,32 TL
5.000 TL 24 1,25% 0 TL 249,62 TL 5.990,88 TL
7.500 TL 36 1,25% 0 TL 271,14 TL 9.761,04 TL
10.000 TL 48 1,25% 0 TL 293,75 TL 14.100,00 TL
15.000 TL 60 1,25% 0 TL 380,90 TL 22.854,00 TL

Detaylı bilgi için tıklayınız

Yorumlar (8)

Apple Airpods 1. Nesil ve Şarj Kutusu MMEF2TU/A Yorumları

4,2 4 Yorum Yapıldı
5
(2)
4
(1)
3
(1)
2
1