TP-LINK Fiyatları ve Modelleri

TP-LINK
FİYAT
STOK KONUMU
STOK DURUMU

TP-LINK

  için 61 ürün bulundu

İnternet ortamındaki çevrim içi deneyimlerin kalitesi büyük oranda bağlantı kalitesine bağlı. Erişim hızı, dijital dünyanın içerisinde yer alan profesyonellerin yanı sıra standart beklentileri olan kullanıcılar için de son derece önemli. İnternet dünyasının 21. yüzyılda geçirdiği değişim ve gelişim göz önünde bulundurulduğunda kötü bir bağlantıya sahip olup aksiyonların gerisinde kalmak kabul edilemez görünüyor. Bu tip sorunların yaşanmaması için de çekim menzili, bağlantı hızı ve aktarım opsiyonları gibi unsurlar bir hayli ön plana çıkıyor. Modemler de söz konusu unsurları kullanıcıların hizmetine sunan cihazlar olarak çevrim içi etkileşimin fiziki altyapısının merkezinde yer alıyor.

TP-Link Modem farklı internet bağlantısı seçeneklerinin yarattığı avantajla kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarına çözüm bulmayı başarıyor. Modem üretimi alanında önde gelen markalardan biri olan TP-Link, ortaya koyduğu dijital yaklaşımlarla sürdürülebilir ve ulaşılabilir internet kullanımının küresel bağlamda en büyük destekçilerinden biri. Farklı kullanım amaçlarına yönelik modelleriyle sorunsuz bir kullanıcı deneyiminin kapılarını açan marka, bir modemden bekleyeceğiniz her şeyi rahatlıkla karşılayabilen cihazlar imal ediyor.

TP-Link Modem

TP-Link tarafından piyasaya sürülen modem çeşitleri farklı kullanım amaçlarına hizmet ediyor. 1996 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana güvenilir ağ bağlantı cihazları ve aksesuarları konusunda başarılı bir şirket performansı sergileyen TP-Link, dünya çapında milyarlarca kullanıcıya ulaşıyor. Başta modemler olmak üzere, Wi-Fi cihazlarının en önemli üreticilerinden olarak kabul edilen marka, işlevsellik ve inovasyon odaklı çözümleriyle dikkat çekiyor.

Modemlere ek olarak menzil genişletici ürün grubuyla da kullanıcıların beğenisini kazanan TP-Link, TL-WA855RE 300Mbps 2 Harici Antenli Menzil Genişletici sayesinde evinizdeki ve iş yerinizdeki bağlantı kalitesini artırmayı başarıyor. Ortamdaki standart yönlendiricinin, ortamın her noktasına eşit kalitede sinyal gönderemediği durumlarda tercih edilen cihaz, Wi-Fi erişimini etkileyici şekilde tüm mekâna yayıyor.

Öte yandan harici antenlere sahip olan TP-Link Archer C50 AC de en iyi sabit kablosuz bağlantı ve kapsama alanını sağlıyor. IPTV'den gelen veri akışını optimize etmek için de IGMP Proxy/Snooping, Bridge ve Tag VLAN'ı destekleyen cihaz 1.2Gbps bant genişliğinin yardımıyla sorunsuz bir internet erişimi yaratıyor.

TP-Link Modem Kurulumu

TP-Link modem kurulumu, tercih ettiğiniz modele göre ufak farklılıklar içerse de oldukça basit. Öncelikle kullandığınız web tarayıcısının adres çubuğuna TP-Link modem arayüz şifresi olarak kabul edilen 192.68.1.1 yazmanız gerekiyor. Daha sonra açılan TP-Link modem arayüz ekranında kullanıcı adı ve TP-Link modem şifre alanına "admin" yazarak sisteme giriş yapıyorsunuz. TP-Link modem şifresi ve kullanıcı adının aynı olmasının herhangi bir sorun teşkil etmediğini ve marka tarafından kurulum kolaylığı için bu şekilde atama yapıldığını ifade etmek gerekiyor. Daha sonra karşınıza çıkan sayfada "quick setup" seçeneğine tıklayıp "quick setup operation mode" bölümünde sahip olduğunuz modem türünü işaretlemeniz gerekiyor. Örneğin TP-Link TD-W8961N 300Mbps ADSL2 + Modem/Router satın aldıysanız ADSL Modem Router Mode opsiyonunu seçili hâle getirmelisiniz. Devamında açılan ilk ekranda internet sağlayıcınızın size ilettiği ADSL kullanıcı adı ve şifresini "PPP username" ve "PPP password" bölümüne giriyorsunuz. Son olarak ise modeminiz için kullanıcı adı ve şifre belirleyerek kurulum işlemini tamamlıyorsunuz.

TP-Link modem şifre değiştirme ve TP-Link modem güncelleme işlemlerini de 192.168.1.1 arayüz adresini kullanarak açtığınız ekrandan yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra şifre değişikliği ve güncelleme için ilgili bölümlere yönelmeniz yeterli.

Hangi TP-Link Modemi Tercih Etmeliyim?

Cihaz seçimi yaparken TP-Link modem fiyatları önemli bir etken olarak öne çıkıyor. Cihazların sahip olduğu fiyat aralığı modele göre değişkenlik gösteriyor. Hangi model tercih etmeliyim sorusunun cevabıysa gereksinimlerinizde yatıyor. TP-Link TD-W8961N antenli kullanımı, yoğun bant genişliğine uygunluğu ve 300 Mbps bağlantı hızıyla bir modemden yüksek beklentileri olanların yardımına koşuyor.

Öte yandan fiber bağlantı altyapısına sahip olan kullanıcıların fiber modemler tercih etmesi tavsiye ediliyor. Zira standart modemler söz konusu altyapının ortaya koyduğu hızı karşılayamadığı için kullanılmaları mümkün olmuyor.

Siz de en işlevsel TP-Link modem çeşitlerini incelemek ve keyifli bir deneyim yaşamak için teknoloji alışverişinin güvenilir adresi Teknosa'yı ziyaret edebilirsiniz.