Sony Dijital Fotoğraf Makineleri Fiyatları ve Modelleri

3 Sonuç
Sıralama
Filtreler
TL
TL
Sony DSC-RX100M5 24-70mm Lens 1" Sensör Kompakt Fotoğraf Makinesi
Tükenmek Üzere

Sony DSC-RX100M5 24-70mm Lens 1" Sensör Kompakt Fotoğraf Makinesi

13.999 TL
Sony DSC-RX100M6  24-200mm Yüksek Zum lens,4K Video Kayıt 1" Sensör Kompakt Fotoğraf Makinesi
Tükenmek Üzere

Sony DSC-RX100M6 24-200mm Yüksek Zum lens,4K Video Kayıt 1" Sensör Kompakt Fotoğraf Makinesi

16.999 TL
Sony A6400LB 16-50MM Lens Kit 24MP APS-C Fotoğraf Makinesi
Tükenmek Üzere

Sony A6400LB 16-50MM Lens Kit 24MP APS-C Fotoğraf Makinesi

22.999 TL

Fotoğraf Makineleri
DSLR fotoğraf makinesi


Yakın geçmişte kullanılan SLR fotoğraf makinelerinin başına dijital kelimesini ifade eden D harfi getirilmesi ile DSLR ifadesi, “Dijital Single Reflex Camera” kelimelerinin baş harflerinden oluşmuş bir kısaltmadır. Profesyonel olarak bu mesleği yapmayan ama fotoğraf çekmeye merak salmış insanların daha kaliteli görüntüler elde etmesini sağlayan DSLR fotoğraf makinesinin objektifinin değiştirilebilir özelliğinin yanı sıra yanında ayna ve optik vizör mekanizmasına sahip olması gibi pek çok kullanışlı ve farklı özelliği de bulunmaktadır.
Günümüzde pek çok farklı marka DSLR fotoğraf makinesi üretiyor ve satışa sunuyor olsa da Canon ve Nikon diğer markalardan biraz daha öne çıkan markalar hâline gelmiştir ve yerini sağlamlaştırmıştır.

DSLR ve SLR fotoğraf makinesi farkları nelerdir


SLR fotoğraf makineleri ve DSLR fotoğraf makineleri arasındaki başlıca fark SLR makinelerde fotoğraflar filmler üzerine yazılarak elde edilirken DSLR makinelerin bundan uzak oluşudur. DSLR makineler algılamayı hafıza kartı üzerine yapmaktadır. SLR makine ile çekilmiş fotoğrafların filmler üzerine yazılması fotoğrafı silme ve düzenleme işlemi yapılmasını engellemektedir çünkü fotoğraf çekildiği an bulunan filmlerinizden bir tanesi üzerine yazılmıştır. DSLR fotoğraf makinelerinde ise bu durum söz konusu değildir, fotoğrafları silme ve düzenleme işlemleri yapılabilmektedir ve bu durum kullanıcının işini oldukça kolaylaştırmaktadır.

Profesyonel fotoğraf makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler


Profesyonel fotoğraf makinesi alırken hangi amaçla alınma kararına varıldığı çok önemli bir etken olmaktadır. Eğer profesyonel olarak fotoğrafla uğraşılacak ise DSLR bir makine alıp yanında gerekli olan aksesuarları da tamamlamak doğru bir karar olacaktır. Çözünürlük fotoğraf makinelerinde “mega piksel “olarak tanımladığımız değeri ifade eder. Bu değer arttıkça çözünürlük artar. ISO ise Makinenin sahip olduğu sensörlerin gerek duyduğu ışık miktarını ifade eden terim olarak karşımıza çıkmaktadır. DSLR fotoğraf makinelerinin ISO başarımı SLR makinelere göre daha yüksektir. Objektif, lens olarak geçen aksesuarın diğer bir adıdır ve gövde gibi önemlidir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken özellik ise optik ve dijital zoom adı altında geçen özelliklerdir. Optik zoom, dijital zoom'a kıyasla daha fazla önem taşır çünkü optik zoom değeri makinenin kullanışlı olup olmaması ile doğrudan etkilidir.

En fazla tercih edilen DSLR fotoğraf makinesi modelleri


Aldıkları DSLR fotoğraf makinelerinin hem fiyatının uygun olmasını isteyen hem de profesyonel fotoğraflar çekmek isteyen kişiler ise Nikon D5300 ile Canon EOS 250D modellerini sıklıkla tercih etmektedir.
SLR fotoğraf makinelerinde en çok tercih edilen modeller Kodak markasına aitken DSLR fotoğraf makinelerinde ilk sıraları Canon ve Nikon markası almakta ve en çok tercih edilen modelleri piyasaya sürmektedir.

DSLR makine fiyatları


Dijital fotoğraf makinelerinde fiyatlar yalnızca markaya göre değil, makinenin sahip olduğu özelliklere göre de büyük bir değişim göstermektedir. Bununla birlikte piyasadaki neredeyse bütün DSLR fotoğraf makineleri, SLR fotoğraf makinelerinden daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. Birçok profesyonel kullanıcının tercihi olan ve daha kolay, daha kaliteli fotoğraflar çekmeye yardımcı olan DSLR fotoğraf makineleri fiyat-performans olarak verildikleri fiyatı hak etmektedir. Teknosa bünyesinde Canon, Nikon, Kodak, Sony, markalarında DSLR fotoğraf makineleri bulunmaktadır. Bu makineler için Teknosa.com'a özel kampanyanları da bulunmaktadır. Kullanıcılar Teknosa mağazaları ve Teknosa.com üzerinde çeşitli avantajlarla bu ürünlere kolayca ulaşabilmektedirler. Teknosa kullanıcılara alım kolaylığı sağlamak adına da çok çeşitli taksit seçenekleriyle hizmet vermektedir.

Destek Alın
Yardıma ihtiyacınız var mı? Teknosa ekibi olarak size yardımcı olmak için buradayız.
Kredi / Banka Kartı ile Ödeme
Teknosa’dan vereceğiniz siparişlerde kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak peşin veya taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
12 Taksit
12 Taksit
6 Taksit
4 Taksit
4 Taksit
4 Taksit
4 Taksit
4 Taksit
Alışveriş Kredisi İle Ödeme
500 - 25.000 TL arası siparişlerinizde Yapıkredi, ING, veya Akbank Direkt Öde kullanarak 36 aya varan vade seçenekleriyle alışveriş kredisinden yararlanabilirsiniz.
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Mağaza ve Online Alışveriş Kredisi
Online Alışveriş Kredisi
Ürün favori listenize eklendi.
Ürün favori listenizden silindi.
Karşılaştır
Uyarı

Karşılaştırma listesine en fazla 3 ürün eklenebilir.