Elektrikli Süpürge
Satın Alma Rehberi

En küçük evlerden en geniş evlere ve iş yerlerine kadar her yere gerekli olan elektrikli süpürge modelleri farklı ihtiyaçlara yönelik olarak üretilmiş onlarca çeşidiyle Teknosa'da sunuluyor. Toza karşı alerji rahatsızlığı yaşayanlar veya pet sahipliği sonucu, temizlikte evcil hayvan tüyü konusunda hassasiyet gösterenler dahil, her kullanıcıya hitap eden elektrik süpürgesi modelleri hakkında aradığınız pek çok bilgi bu yazıda yer alıyor.

Elektrikli Süpürge Modelleri

Süpürge satın alırken nelere dikkat etmek gerekir sorusunun cevabı, bazı kriterlerin belirlenmesiyle ortaya çıkabilir. Elektrikli süpürge modelleri arasında seçiminizi yaparken evinizin boyutu, halı kaplı olup olmaması, evin dubleks olup olmaması gibi faktörler dikkate alınabilir. Evin sadece yaz mevsiminde kaldığınız yazlık veya senenin çoğu zamanını geçirdiğiniz kışlık eviniz olup olmaması da tercihlerinizi etkileyebilir. Yazlıkta halı kullanmıyorsanız, yalnızca yer karolarını veya kısa tüylü yollukları süpürmek için toz kapasitesi 1 litre civarında olan düşük watt modelleri düşünebilirsiniz. Dikey süpürge modelleri hem kışlık evinizde günlük temizlikte hem de yazlık evinizin genel temizliğinde ihtiyacınızı karşılayabilir. Arnica süpürge, Fakir süpürge veya Arzum dikey sessiz süpürge gibi farklı markaların ürünlerini görebilirsiniz.

Toz torbalı süpürge veya ıslak kuru elektrik süpürgeleri, su haznesine sahip süpürgeler, toz torbasız süpürgeler gibi çeşitler arasından tercih yaparken kullanacağınız zemin kadar pet sahibi olunup olunmadığı da önemli kriterlerdir. Anti alerjik modelleri inceleyebilir veya hayvan tüylerini mobilyalarınızın ve yer döşemelerinin üzerinden kuvvetle çekebilecek motor gücü fazla olan süpürge modellerini görebilirsiniz. Evinizde veya ofisinizde süpürgenin ne sıklıkla kullanıldığı, mekan genişliği gibi tüm faktörleri dikkate aldıktan sonra size en uygun olan ürünü seçebilirsiniz. Sizin veya çocuğunuzun ev tozu, ev akarı gibi herhangi bir alerjisi tespit edildiyse tozu dışarı vermeyen sulu süpürgeleri de düşünebilirsiniz. Her süpürme sonrası su haznesini temizlemek daha sağlıklı sonuç alınmasına yardımcı olabilir.

Elektrikli Süpürge Alırken
Göz Önünde Bulundurmanız Gerekenler

* Alışveriş yaparken Philips süpürge, Fakir elektrikli süpürge veya Rowenta elektrikli süpürge gibi markaları ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Markalar arasında elektrikli süpürge fiyatları ve ürün özellikleri açısından kolayca karşılaştırma yapabilirsiniz. Şarjlı el süpürgesi, robot süpürge gibi farklı ihtiyaçlarınızı bir arada görebilirsiniz.

* Ürünün harcadığı enerji, elektrik tasarrufu açısından önemlidir. Enerji sınıfı A ve üzeri olan süpürgeleri tercih etmeniz enerji tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır.

* Ürünün ne sıklıkta kullanılacağı ve kaç metrekare mekanın temizleneceği de dikkate alınmalıdır.

* Alerjik astım benzeri durumlarda, anti alerjik süpürge modelleri ve hepa filtre barındıran ürünleri seçebilirsiniz. Alerji ve astım hastaları için tasarlanan temizleme başlıklarına sahip olan Dyson süpürge modelini ve toz torbasız ürünleri değerlendirebilirsiniz.

* Ürünün ses seviyesi, bakılması gereken başka bir ölçüt olabilir. Elektrikli süpürge sesi özellikle çocuklu evlerde sorun yaratabilir. Ses seviyesi düşük olan Rowenta süpürge, Philips süpürge gibi diğer modelleri, tüm özellikleriyle kıyaslayabilirsiniz.

* Süpürgenin ağırlığı da alırken göz önünde bulundurmanız gereken önemli bir faktör sayılabilir.

* Evcil hayvan sahipliği, başlı başına süpürge seçiminizi etkileyebilir. Yüksek çekim gücüne sahip olan ve hayvan tüylerini kolayca toplayan Electrolux süpürge ve diğer yüksek çekimli markaları inceleyebilirsiniz.