Saç Düzleştiricisi Satın Alma Rehberi

İçindekiler

Saç düzleştiricisi denince alıcı adaylarının karşısına çok sayıda alternatif çıkıyor. Evet, bu sebeple pek çok güzellik tutkunu gibi siz de kendiniz için en iyi saç düzleştiricisini seçme konusunda kararsız kalabilirsiniz. Neyse ki stiliniz ve beklentileriniz için en iyi saç düzleştirici modelini seçme tüyoları bu sayfada. Teknosa öncülüğünde işte karşınızda, tüm arayışlara yanıt veren kapsamlı bir saç düzleştiricisi satın alma rehberi!

Saç Düzleştiricisi Seçerken Göz Önüne Almanız Gerekenler

Saç düzleştiricisi satın almadan önce farklı modellerdeki cihazların farklı sonuçlar yaratabileceğini bilmeniz oldukça önemli. Saç düzleştiricilerinin birincil işlevi saçı düz hale getirmek olsa da, bu cihazlarla saçlarınıza kullanımınıza bağlı olarak farklı şekiller de verebilirsiniz. Bunun için işlevsel kullanım olanağı sunan saç düzleştiricisi modellerine yönelmeniz mantıklı olacaktır. Diğer yandan saç düzleştiricisi satın almadan önce aşağıdaki maddeleri göz önünde bulundurarak kendiniz için en iyi seçimi yapabilirsiniz.

content 1

Saç Düzleştiricisinin Plaka Özelliği ve Boyutu

Saç düzleştiricisi alırken dikkat edilmesi gereken konulardan ilki, ürünün saçınıza birebir temas edecek olan kısmın plaka özelliği ve boyutu olmalı. Çünkü saç düzleştiricisinin plakasının genişliği ve iletkenliği gibi detayları göz önünde bulundurmak, ideal bir kullanım için büyük önem taşıyor.

Eğer saçlarınızda düzleştirmeye ek olarak zaman zaman dalgalı bir görünüş de yapmak istiyorsanız kavisli plakaya sahip saç düzleştirici modellerinden birini seçebilirsiniz. Örneğin; eğer saçlarınız orta uzunluktaysa ve kalın telli değilse, orta boy genişliğe sahip düzleştiriciler sizin için uygun olabilir.

Saç Uzunluğu

Saç düzleştiricisi alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise saçınızın boyu! Kısa saçlara sahipseniz 19 milimetre (mm) saç düzleştiricilerini seçebileceğiniz gibi hem kısa hem de kalın saçlarınız varsa 22 mm’lik modeller de sizin için uygun olabilir. Omuzunuza yakın uzunlukta ve normal kalınlıkta saçlarınız varsa 25 mm saç düzleştiricilerini tercih edebilirsiniz. Telleri biraz daha kalın ve kıvırcık saçlarınız varsa 28 mm saç düzleştiricileri sizin için iyi sonuçlar verecektir. Çok uzun saçlara sahipseniz de 32 mm ve üzeri saç düzleştiricilerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Isı Derecesi

Isı derecesi de saç düzleştiricisi alırken bakmanız gereken bir diğer başlık. Günümüzde çoğu cihaz 230 üst derece sınırında üretiliyor. Düzleştiriciyi kullanırken saçlarınızı yakmamak için en üst sınır olan 230 dereceyi değil, biraz daha aşağıdaki dereceleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda ısı koruyucu saç bakım ürünleri tercih ederek saçlarınızı ısıya karşı daha korunaklı hale getirebilirsiniz.

Kaplama Malzemesi

Alacağınız düzleştiricinin kaplama malzemesi de bir o kadar önemli. Kaplama malzemeleri arasında en çok bilinenler seramik, turmalin, keratin ve titanyum olarak öne çıkıyor. Bu materyallerle üretilen saç düzleştiricisi modellerinin özelliklerini aşağıda detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

content 1

Seramik Plakalı Saç Düzleştiricileri

Seramik kaplama saç düzleştiricileri piyasada en fazla bulunan modeller arasında yer alıyor. Bu saç düzleştiriciler çok hızlı ısınabiliyor ve yüzeyde eşit ısı dağılımı sağlıyor. Seramik kaplama saç düzleştiricilerinin hemen hepsi iyon teknolojisine sahip oluyor. Bu sayede saçların elektriklenmesini ortadan kaldıran seramik plakalı saç düzleştiricileri, aynı zamanda saç yanmalarının da önüne geçiyor. Bunu ise ısıyı eşit olarak dağıtmaları sayesinde başarıyor.

Turmalin Plakalı Saç Düzleştiriciler

Turmalin plakalar, saçtaki nemi ve parlaklığı koruyan negatif iyonları oluşturuyor. Bu plakalar kızılötesi ısı yayıyor ve özellikle saçlardaki kabarmalara karşı koruma sağlıyor. Turmalin plakalı saç düzleştiricilerle daha düşük sıcaklık değeriyle daha hızlı ve daha iyi sonuçlar elde edilebiliyor.

Keratin Plakalı Saç Düzleştiriciler

Popülerliği giderek artan keratinli saç düzleştiriciler, saçın içerisindeki proteinini kaybetmeden saçı düzleştirmeyi vadediyor. Bu sayede saçların sağlığını koruyarak düzleştirme işlemi yapmak mümkün oluyor.

Titanyum Plakalı Saç Düzleştiriciler

Saç düzleştirici modellerinden bir diğeri ise titanyum saç düzleştiricileri. Özellikle saçlarınızı çok sık düzleştirmek istiyorsanız, bu modeli seçecekleriniz arasında değerlendirebilirsiniz. Titanyum saç düzleştiricileri, özellikle kıvırcık saçlı kişilerin tercihi olan modeller arasında yer alıyor. Yüksek oranda parlaklık ve düz görünüm oluşturmak amacıyla tasarlanan titanyum plakalı saç düzleştiricileri, ısıyı oldukça hızlı ve iyi iletiyor. Bu sebeple titanyum plakalı saç düzleştiricilerinin kullanımında ekstra özenli olmak gerekiyor.

Hangi Tip Düzleştiriciyi Seçmeliyim?

Saç özelliklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre yukarıda sıralanan modellerden size en uygun olanını seçebilirsiniz. Eğer fazlasıyla elektriklenen ve kabaran saçlara sahipseniz seramik plakalı saç düzleştiricilerini tercih ederek bu sorunu azaltabilirsiniz. Saçlarınıza çok fazla ısı uygulamak istemiyorsanız, turmalin plakalı saç düzleştiricileri sayesinde düşük ısıyla kusursuz sonuçlar elde edebilirsiniz. Düzleştirme esnasında saçlarınıza ekstra bakım sunmak için keratin plakalı saç düzleştiricilerini, kıvırcık saçlıysanız ise titanyum plakalı saç düzleştiricilerini seçmeniz mümkün.

Aynı zamanda düzleştirici seçimini ürünlerin kolay taşınabilme ve kolay uygulanabilme özelliklerine göre de yapabilirsiniz. Sık sık seyahat ediyorsanız küçük boyuttaki düzleştiriciler sizin için ideal olacaktır. Isınması için uzun süre beklemeye gerek olmayan modeller de vakit kaybının önüne geçerek konforlu bir kullanım sağlayacaktır.

Saç Düzleştiricisi Saçlara Zarar Verir mi?

Saç düzleştiriciler yanlış ve çok sık kullanıldığında veya düzenli bakım yapılmadığında saça zarar verebiliyor. Saç tellerinin sürekli olarak yüksek ısıya maruz kalması saç tellerini kurutarak kırılmalarına yol açabiliyor. Aynı zamanda nemli veya ıslak saça ısı uygulamak da yapılan en büyük yanlışlar arasında yer alıyor. Saç düzleştiricilerini doğru şekilde, ideal ısı aralıklarında, ısıya karşı koruyan saç bakım ürünleriyle kullanmak ise yıpratıcı etkilerin önüne geçebiliyor.

Diğer yandan pek çok düzleştirici markası, ürünlerinin plakalarını ısının zarar verici etkisini azaltan materyallerden seçiyor. Başta Remington saç düzleştiricisi modelleri olmak üzere pek çok marka ve model, ısıyı saça eşit dağıtan seramik yüzeyler sayesinde saçın yıpranma riskini azaltıyor.

Her Gün Saç Düzleştirici Kullanılır mı?

Çoğu kişi her gün saç düzleştirici kullanılıyor. Özellikle yukarıda söz edilen konulara dikkat edildiğinde her gün saç düzleştirici kullanmanın yıpratıcı etkilerinde azalma görülebiliyor. Bununla birlikte saç düzleştiricisini haftada birkaç kez kullanmak, hiç değilse saça bir-iki gün dinlenme süresi tanımak iyi olabiliyor. Bu konuda seçim tamamen size ait. Eğer saçınızı bakım ürünleriyle çok iyi destekleyebileceğinizi düşüyorsanız, saç düzleştiriciyi her gün rahatlıkla kullanabilirsiniz.

content 1

Saç Düzleştiricilerinde Son Teknolojiler Nelerdir?

Saç düzleştiricilerinin teknik özellikleri her yıl gittikçe gelişiyor. Bu cihazlarda özellikle son yıllarda öne çıkan teknolojiler arasında iyon teknolojisi, seramik yüzey kaplamaları ve Infrared teknolojisi bulunuyor. İyon teknolojisi saçın nemini koruyarak elektriği azalttığı için en işlevsel yenilikler arasında yer alıyor.

Seramik kaplama özelliği, düzleştiricideki ısıyı saça eşit bir şekilde dağıtarak hem saçın zarar görmesini önlüyor hem de tüm saçın düzgün görünmesini sağlıyor. Infrared teknolojisi ise ısının saçlara daha hassas bir şekilde nüfuz etmesini ve daha kısa sürede sonuç almayı mümkün kılıyor. Saç şekillendirme rutinlerine konfor, pratiklik ve işlevsellik katan bu teknolojiler kullanıcıların bir numaralı tercih sebeplerini oluşturuyor.

Saç Düzleştiricisi Ne Kadar Elektrik Harcar?

Saç düzleştiricisinin ne kadar elektrik harcadığı ürünün modeline, watt gücüne ve kullanım sıklığına göre değişiyor. Bu sebeple saç düzleştirici satın almadan önce ürünün enerji tüketimini kontrol etmek ve enerji tasarruflu ürünlere yönelmek büyük önem taşıyor.

En İyi Saç Düzleştirici Markaları Nelerdir?

  • Grundig: İyonik fonksiyonlu ve doğal yağlı saç düzleştirici modelleriyle öne çıkan Grundig, yenilikçi teknolojileri sayesinde eşsiz bir saç şekillendirme deneyimi sunuyor.
  • Babyliss: Taraklı ve çok başlıklı saç düzleştiricisi seçenekleri bulunan Babyliss, fiyat performans bakımından kullanıcıların bir numaralı tercihleri arasında yer alıyor.
  • Remington: Saç düzleştiricisi kategorisini domine eden markalardan olan Remington, seramik yüzeyli cihazlarıyla adından söz ettiriyor. Aynı zamanda şık tasarımlara sahip olan Remington saç düzleştiricisi modelleri her yaştan kullanıcıya hitap ediyor.
  • Arzum: Fiyat performans konusunda kullanıcıların en çok tercih ettiği markalar arasında yer alan Arzum, özellikle saç düzleştirici fırçalarıyla öne çıkıyor.
  • Braun: Özel teknolojilerle saçlara yüksek koruma ve güçlü şekillendirme sunan Braun, aynı zamanda uzun süre kalıcı sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Saç Düzleştiricisi Garanti Kapsamı ve Süresi

Saç düzleştiricisi modellerinin garanti süreleri markadan markaya değişiyor. Örneğin; Babyliss saç düzleştiricisi modelleri çoğunlukla 2 yıl garanti sunarken Remington saç düzleştiriclerinde garanti süresi 5 yıla kadar uzayabiliyor. Saç düzleşticilerinin arızalanması durumunda garanti kapsamına girip girmeyeceği kullanıcı hatasına göre belirleniyor. Eğer ürünün bozulmasında sizin bir etkiniz olmadıysa garanti kapsamında onarılacaktır. Fakat kullanıcı hatası söz konusuysa, garanti devam etse dahi garanti kapsamına giremeyebilir.

Teknosa, saçlarınızı düzleştirirken koruyacak onlarca düzleştirici modelini bir arada sunuyor. Siz de hemen sayfadaki modelleri inceleyerek saç tipinize ve bütçenize uygun düzleştirici modelini sepetinize ekleyebilirsiniz. Hadi, kusursuz görünen saçlara sahip olmak için alışverişinizi hemen tamamlayın!