Derin Dondurucular


Derin Dondurucu Modelleri Nelerdir?

Her mevsim taze gıdalar tüketmek isteyenlerin değişmez tercihi derin dondurucular, sandık tipi ve çekmeceli olmak üzere iki ana gruba ayrılıyor. Mevsiminde tazeyken alıp dondurarak saklayacağınız sebze ve meyveler, sezonunda taze ve uygun fiyatlı iken donduracağınız deniz ürünleri ile tüm yıl boyunca sevdiğiniz yiyecekler ilk günkü tazelikleri ile sizi bekleyecek.

Sandık Tipi Derin Dondurucular

Klasik derin dondurucu modeli olan sandık tipi üstten kapaklı yatay dondurucular, geniş iç hacimleri ile daha fazla gıda dondurmanıza olanak sağlıyor. A ila A+++ enerji tüketim seviyesine ve 100 litreden 450 litreye kadar farklı iç hacimlere sahip olan ürünler, geniş depolama alanı ve pratik bir kullanım sunuyor. Kalabalık aileler, küçük işletmeler, taze sebze ve meyveleri turşu yapmak veya kurutmak yerine, dondurarak saklamayı tercih edenlerin beğeni ile kullandığı sandık tipi derin dondurucular, düşük enerji tüketimleri ile doğayı ve aile bütçenizi de koruyor.

Çekmeceli Derin Dondurucular

Dikey kullanım imkanı sunmaları sayesinde dar alanlarda pratik bir çözüm olan çekmeceli derin dondurucu modelleri, tezgah altına sığan üç çekmeceli donduruculardan tam boy yedi çekmeceli donduruculara kadar geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Dar mutfaklarda az yer kaplamasının yanı sıra, ayrı çekmeceleri sayesinde et, balık, tavuk gibi birbirine temas etmemesi gereken ürünleri ayrı haznelerde dondurarak gıda güvenliğine uygun kullanım sağlıyor.

Derin Dondurucu Fiyatları

Derin dondurucu fiyatları, sundukları teknik özelliklere ve iç hacimlerine göre değişiyor. Daha büyük derin dondurucuların fiyatları küçüklere nazaran daha yüksekken enerji tüketim seviyeleri de fiyatlarını belirleyen etkenlerden bir diğeri olarak öne çıkıyor. Derin dondurucular sürekli çalışan cihazlar olduğundan satın alırken bir miktar daha pahalı olsa dahi, enerji tüketim değeri en düşük olan modeller tercih edilmeli. Bu tip yüksek verimli ürünler, yıl boyunca tüketeceği daha düşük enerji ile kendini amorti ediyor. Dönem dönem sunulan derin dondurucu kampanya fırsatlarını takip ederek avantajlı ve ekonomik bir ürüne sahip olunabiliyor.

Derin Dondurucu Markaları

Arçelik tarafından üretilen Altus derin dondurucu, sahip olduğu geniş ürün gamı ve düşük enerji tüketimi ile göz dolduruyor. Ekonomik fiyatları ile daha ulaşılabilir olan Altus ürünlerinin kurulum ve bakım-onarım hizmetleri, Arçelik yetkili servisleri tarafından veriliyor. No-Frost dondurma, elektronik kontrol paneli gibi üstün teknolojik özellikler ile donatılan Electrolux derin dondurucu modelleri, şık tasarımları ile mutfağınıza zarafet katıyor. Hem dikey hem yatay dondurucu seçenekleri sunan marka, 99 litreden 250 litreye kadar iç hacim seçeneklerine sahip. 512 litrelik dev iç hacmi ile en kalabalık ailelerin ihtiyaçlarına dahi cevap verebilen Dijitsu derin dondurucu, uygun fiyatları ve hem çekmeceli hem de sandık tipi derin dondurucu seçenekleri ile öne çıkıyor.


Derin Dondurucu Ölçüleri

Çekmeceli derin dondurucu ölçüleri, çekmece sayılarına göre 58 x 47,5 x 81,8 cm ila 65 x 59,5 x 171,4 cm arasında değişiyor. Sandık tipi derin dondurucular ise, daha geniş dondurma alanı sunmaları sebebi ile evinizde daha fazla alana ihtiyaç duyuyor. 100 litre civarı hacme sahip en küçük sandık tipi derin dondurucular 61 x 53,7 x 86 cm ölçülerinden başlayarak 500 litre hacim ve 72,5 x 155, 2 x 86 cm ölçülerine kadar çıkıyor.

Derin Dondurucu Nasıl Seçilir?

Derin dondurucu tercih ederken en önemli konu, evinizde derin dondurucunuz için ayırabileceğiniz alandır. Geniş alanlara sahipseniz yatay sandık tipi dondurucular tercih edebilir, kısıtlı alana sahipseniz dikey çekmeceli donduruculara yönelebilirsiniz. Ailenizdeki kişi sayısı, beslenme tercihleriniz gibi konular, ihtiyacınıza en uygun iç hacme sahip ürüne karar verirken göz önüne almanız gereken bilgilerden bazıları. Enerji tüketim değeri ise, uzun yıllar kullanacağınız derin dondurucunuzun, ekonomik ve doğa dostu olması açısından oldukça önemli.