text.skipToContent text.skipToNavigation

Süpürgeler

Süpürgeler
MARKALAR
FİYAT
Renk
Gürültü Seviyesi
STOK DURUMU

Süpürgeler için 2 ürün bulundu

Elektrik süpürgesi fiyatları

Elektrikli süpürge fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişir. Satın alınacak elektrik süpürgesinin marka ve modeli fiyat üzerinde belirleyicidir. Toz torbalı süpürge modelleri ile toz torbasız süpürge modellerinin fiyatları arasında fark vardır. Aynı şekilde yerli ve yabancı üretim markaların fiyatlarında da fark vardır. Dik süpürgeler ve şarjlı süpürgeler yatay, hantal süpürgelerden daha uygun fiyatlıdır. Halı yıkama özelliğine de sahip olan elektrikli süpürgeler ise tek işlevli elektrikli süpürgelerden daha pahalıdır.

Elektrik süpürgesi modelleri

Kullanıcılar en çok satılan elektrik süpürgelerini araştırır. Oysa her markanın farklı avantajları ve dezavantajları vardır. Fakir elektrik süpürgeleri daha uygun fiyatlı olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Derinlemesine temizlik isteyen fakat enerji tasarrufu yapan bir model arayanlar için Philips elektrikli süpürge modelleri daha uygun bir seçenektir. Rowenta elektrikli süpürgeler son yıllarda sessiz seçenekleriyle ön plana çıktı. Arzum ve Arnica elektrikli süpürgeler ise daha uygun fiyatlı elektrikli süpürge arayanlar için Fakir'e alternatif. Samsung Süpürgeler ve Dyson süpürgeler, uzun ömürlü bir süpürge yatırımı yapmak isteyenler için ideal seçenekler.

Elektrikli süpürge çeşitleri

Toz torbalı süpürgeler, çektiği tozları toz torbası içine hapseden süpürgelerdir. Toz torbalı süpürgelerin kullanımı ve temizliği kolaydır çünkü toz torbası dolduğu zaman çıkartıp çöpe atılabilir. Bu esnada tozla hiçbir temas olmaz. Toz torbalı süpürge modellerinin dezavantajı toz torbası maliyetidir.

Toz torbasız süpürgeler toz hazneli ve sulu süpürgelerdir. Toz hazneli süpürgelerde süpürgenin çektiği tozlar ve partiküller bir haznenin içinde birikir. En büyük avantajı toz torbası maliyetinin ortadan kalkmasıdır. Dezavantajı ise toz haznesinden tozlar tahliye edileceği zaman etrafa toz saçılmasıdır.

Sulu süpürgelerde süpürgenin çektiği tozlar ve partiküller suya hapsolur. Bazı sulu süpürgeler halı yıkama özelliğine de sahiptir. Sulu süpürgelerin dezavantajları her süpürme sonrasında su haznesini boşaltma ve temizleme zahmetidir.

Dikey elektrikli süpürgeler en pratik süpürgelerdir ama derinlemesine temizlik yapmazlar. Yüzeysel kiri ortadan kaldırırlar. Dik süpürgelerin avantajı diğer süpürgelere oranla az yer kaplaması ve kullanım kolaylığı, toza ve kire anlık müdahale etmeye imkân sağlamasıdır. Dezavantajı ise sadece gözle görülen kirleri ortadan kaldırması ve zamanla emiş gücünü kaybetmesidir.

Şarjlı süpürgeler acil durumlarda büyük, hantal süpürgeleri çalıştırmamak için birebirdir. Ayrıca araç içi temizlik için büyük kolaylık sağlarlar. Pratik bir kullanım için hafif şarjlı süpürge modellerine yönelmek daha doğru olacaktır.

Hepa Filtreli Elektrikli Süpürge

Hepa filtresinin sağladığı temiz hava sahası ile yaşam alanı virüs, solunabilir toz, ev tozu akarları, polen ve dumandan arınmakla kalmaz aynı zamanda toksik tozlardan ve aerosollerden de temizlenir. Hepa (High Efficiency Particulate Arresting yani Yüksek Etkinlikte Partikül Toplayıcı) filtre %85'den fazla olasılıkla 0.3 mikrona kadar havada bulunan partikülleri yakalayabilen filtrelerdir. Daha yüksek orana sahip True Hepa Filtreler ise %99.97 oranında havadaki
partikülleri yakalayabilirken %99.99 oranla çalışan hepa filtrelere ise ULPA filtre denir.

Hepa filtrelerin de kendi aralarında kategorileri vardır. Bunlar; HEPA 10, HEPA 11, HEPA 12, HEPA 13, HEPA 14 olarak sınıflandırılır. Filtrenin rakamsal değeri arttıkça havadaki toz ve partikülü yakalama değeri de artar.

Elektrikli Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Bir elektrikli süpürgenin performansını uzun yıllar boyu koruyabilmesi kullanıcılar için önemlidir. Bu tipte küçük elektrikli ev aletlerinden beklenen durum kullanım ömürlerinin uzun olması ve ileriki dönemlerde cihazla ilgili bir problem çıkmamasıdır. Bu durumda kullanıcıların şu unsurlara dikkat etmesi gerekir;

  • Çekiş gücünün iyi olması
  • Filtre sisteminin iyi ve düzgün çalışması (dışarıya herhangi bir toz salınımı olmaması)

  • Mobilyalar ve farklı zeminler de kullanmak için ayrıca aparatlarının bulunması (perde temizliği, ıslak zeminlerde çekim yapabilme özelliği gibi)
  • Makinede kullanılan malzemelerin kalitesinin iyi olması, makinen hafif olması ve ergonomik olması
  • Uzun ömürlü olup tüketiciye ekstra masraf çıkarmaması

Bu özellikler ve kalitede, Philips, Dyson, Electrolux, Fakir, Rowenta, Samsung gibi birçok ünlü markadan oluşan ürün yelpazesine Teknsoa süpürge kategorisinde ulaşabilirsiniz.