iPhone 12 Fiyatı ve Özellikleri

iPhone 11 iPhone 11 iPhone 11 iPhone 11 iPhone 11 iPhone 11 iPhone 11 iPhone 11 iPhone 11 iPhone 11 iPhone 11 iPhone 11

Akıllı telefon pazarına yön vermeye devam eden iPhone, 12. serisiyle de alışılmışın dışındaki detayları bir araya getiriyor. iPhone X ile ortaya çıkan çentikli tasarım anlayışına bu seride de sadık kalınmış olsa da boyutlardan materyallere, kameradan dayanıklılığa kadar geri kalan her şeyle ilgili önemli değişiklikler dikkat çekiyor. İşte yenilikçi iPhone 12 özellikleri ve bu seriye dair bilinmesi gereken diğer tüm ayrıntılar…

iPhone Artık Daha Hafif Daha Gelişmiş ve Daha Dayanıklı

iPhone 12 sayesinde mevcut iPhone teknolojileri gelişirken boyutlar ve ağırlık da azalıyor. Böylece 6.1 inç Super Retina XDR ekran, iOS 14 işletim sistemi, 5G desteği, hızlı kablosuz şarj, Dolby Atmos özellikli çift hoparlör, 12 MP çift ana kamera ve yine 12 MP TrueDepth ön kamera gibi oldukça gelişmiş özelliklere yalnızca 7.4 mm incelik, 146.7 uzunluk ve 162 gr ağırlık ölçüleriyle sahip olabiliyorsunuz.

Donanımsal ve yazılımsal özellikleri dışında materyalleri ve sağlamlığıyla da dikkat çeken iPhone 12, darbelere karşı 4 kat daha dayanıklı cam kaplamayla geliyor. Diğer yandan havacılık ve uzay endüstrisi standartlarına uygun şekilde üretilen alüminyum çerçeve, telefonun her açıdan yüksek düzeyde korunmasını sağlıyor. IP68 sertifikasına sahip olan cihaz, aynı zamanda suya ve sıçramalara karşı da dayanıklılık gösteriyor.

iPhone 12 mini ile Boyutlar Küçülüyor Ancak Özellikler Aynı Kalıyor

Telefon ekranları giderek büyüdüğü için kompakt boyutlarda telefon almak isteyenlerin seçenekleri her geçen gün daha da azalıyor. iPhone 12, standart ve mini modelleri sayesinde büyük ekranlı ya da kompakt ölçülerde telefon kullanmak isteyenlerin her ikisine de hitap etmeyi başarıyor. Standart versiyonda 6.1 inç olan ekran büyüklüğü, mini versiyonda 5.4 inç olarak şekilleniyor ancak iPhone 12 teknik özellikleri her iki modelde de aynı kalıyor. Böylece telefonun boyutları küçüldükçe özelliklerinin azalması gibi bir dezavantajla da karşılaşılmıyor.

Temel amacın daha az özelliğe sahip bir telefon üretmek değil gelişmiş özelliklerin tümünü daha kompakt boyutlarda sunan bir telefon geliştirmek olduğu iPhone 12 mini’de tıpkı standart modeldeki gibi Super Retina XDR ekran, iOS 14 işletim sistemi, 5G desteği, hızlı kablosuz şarj, çift hoparlör, 12 MP ön ve arka kamera gibi gelişmiş özelliklerin yanı sıra yüksek dayanıklılık sağlayan Ceramic Shield kaplı ekran ile alüminyum çerçeve de yine iPhone 12 mini modelinde yer alıyor.

iPhone 12 ve iPhone 12 mini Arasındaki Farklar Neler?

Aynı seride yer alan bu modellerin arasındaki en temel farkı ekran boyutu oluşturuyor. iPhone 12 mini, ekranın küçülmesine bağlı olarak 131.5 mm uzunluk ve 133 gr ağırlığa sahip. Bu nedenle iPhone 12 mini daha küçük ve daha hafif olsa da 7.4 mm incelik değeri her iki cihazda da aynı kalıyor. iPhone 12 fiyatı ise Apple markalı ürünlerin tümünde olduğu gibi yüksek fiyat aralığında yer alıyor. Mini versiyon standart versiyona oranla daha uygun bir fiyat etiketine sahip olsa da bu iki model arasındaki fiyat farkı ciddi bir değişiklik yaratmıyor.

Aynı olan diğer iPhone 12 özellikleri arasında 64 GB, 128 GB ve 256 GB dahili hafıza; 5 farklı renk seçeneği ve A14 Bionic çip bulunuyor. Ek olarak her iki cihaz da MagSafe uyumlu daha hızlı kablosuz şarj imkanı sunan kılıf ve kredi kartlarınızı yerleştirebileceğiniz cüzdan aksesuarlarını destekliyor. Tüm teknolojik ürünlerde olduğu gibi iPhone 12 ve iPhone 12 mini modellerine de yüksek müşteri memnuniyeti ayrıcalığıyla sahip olmak için Teknosa’yı tercih edebilirsiniz.