Teknosa Ek Garanti Nedir?

2 yıllık üretici garantisi bittikten sonra, uzatılmış garanti olarak devreye giren ve ürünün garantisini 5 yıla kadar uzatan bir hizmet sözleşmesidir

2 yıllık üretici garantisi bittikten sonra Arzum, Apple, Samsung, Grundig gibi markaların garanti sürelerini uzatabilirsiniz.

Ek Garanti’nin Kapsamı Nedir?

Ek Garanti ile yasal garanti sonra erdikten sonra üretici kaynaklı arıza-bozulmalar karşılanır.

Ücretsiz tamir hizmeti verilir.

Evde ücretsiz tamir hizmeti sunulur. (21” ve üzeri TV’ler ve ağır beyaz eşyalar için geçerlidir)

Hediye Sigorta Nedir?

Ek Garanti hizmet paketinin ücretsiz hediyesi olarak verilmektedir. Fatura tarihinden itibaren 1 yıl boyunca ürünlerinizi sigorta poliçesinde belirtilen kapsamlar dahilinde hırsızlık, kazaen zarara uğrama, sıvı teması, elektrik voltaj değişim kaynaklı arızalar, nem, rutubet, ve tozlanmalara karşı korur.

Hediye Sigorta Kapsamı Nedir?

  • Hırsızlık ve kazaen zarara uğrama*
  • Sıvı teması
  • Elektrik - voltaj
  • Dahili nem, rutubet ve tozlanma. Elektrik - voltaj, rutubet ve tozlanma gibi arızalanmalar durumunda fatura tarihinden itibaren Ek Garanti hizmeti sonuna kadar teminat vermektedir.
*Kayıplar ve farkında olunmadan yapılan hırsızlıklar sözleşme kapsamına girmemektedir. (Örneğin; otobüste veya parkta aşırma yoluyla yapılan hırsızlıklar, güvence altına alınmayan ürün hırsızlıkları vb.)

Pil & Batarya Değişim Hizmeti
Hangi Koşullarda Geçerlidir?

  • Pil, batarya değişim hizmeti, 2 yıllık tedarikçi garantisi bittikten sonra geçerlidir. IT, optik ve telekom gruplarında pilde / bataryada üretici kaynaklı bir arıza-bozulma meydana gelmiş ise bir (1) defaya mahsus değişim hizmeti sağlanır.Kullanıma bağlı batarya ömrünün azalması veya bitmesi kapsama girmemektedir.
  • Kumanda değişim hizmeti, aynı pil / batarya değişim hizmeti gibi 2 yıllık tedarikçi garantisi bittikten sonra geçerli olup, yine üretici kaynaklı bir sorun olması dahlinde 1 defaya mahsus değiştirilir. (Üründe kullanıcı kaynaklı arıza olmamalıdır.)

İade Çeki Hizmeti Hangi Koşullarda Geçerlidir?

  • Tamir süresi 20 iş gününü geçerse
  • Üründe tamir edilemeyen bir arıza meydana geldiyse
  • Ürün için yapılan tamir masrafları toplamı ürün bedelini aşıyorsa

Ek garanti paketleri sadece ana ürün ile birlikte satılabilir ve aynı faturada yer almak zorundadır.