text.skipToContent text.skipToNavigation

Şarj Cihazları

Şarj Cihazları
Kategoriler
MARKALAR
FİYAT
STOK DURUMU

Şarj Cihazları için 37 ürün bulundu

%20 59 TL 47 TL

Şarj Cihazları ve Şarj Kabloları

Şarj cihazları ve şarj kabloları da en çok alınan telefon aksesuarı türlerindendir. Normal ve hızlı şarj olmak üzere iki türleri vardır. Telefonun modeline ve özelliklerine uyumlu olan şarj cihazları kullanılmalıdır. Alınan şarj cihazının telefon pil tipine uyum sağlamadığı durumlarda, telefonda kısa sürede sorunlar görülebilir. Bu sorunların başlıcaları; telefonun daha geç şarj olması, telefon şarjdayken dolma yerine boşalma olması ve telefonun hiç şarj olmamasıdır.

Şarj aleti fiyatları

Şarj aleti fiyatları marka ve modele göre farklılık gösterir. Fiyatlar değişen kur ve teknoloji ile devamlı olarak güncellenir. En güncel telefon aksesuarı fiyatlarına Teknosa.com ve Teknosa mağazalarından ulaşmak mümkündür.

Şarj aleti seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi; alınacak olan şarj aletinin çıkış gücüyle, cep telefonunun alacağı gücün karşılaştırılmasıdır. Alması gereken giriş enerjisinden fazla bir enerji verilmesi telefonlarda hasara yol açar. Ayrıca hızlı şarj özelliği olmayan telefonları hızlı şarj adaptörü ile şarj etmek de uygun değildir. Kaliteli ürünler diğerlerine oranla fiyatlarındaki farklılık ile kendini gösterir. Güvenilir ve kaliteli alışverişi Teknosa mağazalarından ve teknosa.com'dan yapabilirsiniz.

Her telefonun ihtiyaç duyduğu şarj aleti farklıdır. Bu sebeple şarj aletleri konusunda sabit bir fiyat yoktur. Şarj aleti fiyatları kullanılan telefon ve telefonun gücüne göre değişir. Yüksek çıkış özelliği olan hızlı şarj cihazları, normal şarj aletlerine kıyasla fiyat olarak yüksek olabilir. Uygun fiyatlı pek çok modeli Teknosa.com'da incelemek ve satın almak mümkündür.

Orijinal lisanslı şarj aletleri

Telefon aksesuarları arasından en önemlisi şarj aletleridir denilebilir. Şarj aleti olmadığı zaman telefonun bekleme süresi dolduğunda şarj biter ve kapanır. Telefonu tekrar kullanabilmek için biten şarjı doldurmak, yenilemek gerekir. Bu da şarj aletleri ile mümkün olur.

Telefona en uygun şarj aletini seçmek önemlidir. Bu seçimi yaparken orijinal ürün olmasına dikkat edilmelidir. Piyasada orijinalinin benzeri, gerçek olmayan ürünler de mevcuttur. Bunlardan kaçınılması gerekir. Telefonun sağlığı açısından orijinal lisanslı şarj aletleri kullanmak önemlidir. Doğru şarj cihazı ile telefon bataryasının ömründe kısalma olmaz, uzun yıllar telefon ve şarj aleti güvenle kullanılabilir.

Şarj cihazları kadar onlarla kullanılacak kablolar da önemlidir. Günümüzde genel olarak şarj cihazları iki parçadan oluşmaktadır. Bir adaptör ve ona USB girişi ile bağlanan bir kablo vardır. Bu sebeple şarj aleti seçerken bu ikisine de dikkat etmek gerekir. Orijinal lisanslı şarj aletlerinden alındığında kablosu kendinden olan modeller tercih edilmelidir. Eğer istenilen ürün ayrı olarak satılıyorsa bu durumda da aynı marka ve model olan adaptör ve USB kablosu kullanımına özen gösterilmelidir. Birbirinden bağımsız ürünler kullanıldığında da telefon tam olarak dolmama veya uzun saatlerde dolma gibi sorunlar gösterebilir.

İhtiyaçlara uygun olarak şarj aleti modelleri vardır. Adaptör ve kablosunun ayrı satılması kullanıcılar için kolaylık sağlar. İşlemci tipine göre telefon aksesuarları değişiklik gösterir. Şarj aleti konusunda bu değişim görülür. Android ve iOS işlemciye sahip her bir telefon modelinin şarj giriş yeri farklıdır. Bu sebeple ihtiyaç duyulan şarj aletleri ve USB kabloları da farklılık gösterir. Orijinal lisanslı ürünler, mutlaka güvenilir yerlerden satın alınmalıdır.