Genişletilmiş Ek Garanti

Genişletilmiş Ek Garanti Teknosa’nın müşterilerine sunduğu ek garanti hizmetidir. Satın aldığınız ürünün garanti süresini, üretici garantisine ek olarak satın alacağınız garanti hizmeti ile 5 yıl’a kadar uzatabilirsiniz.

Genişletilmiş Ek Garanti’ye nasıl sahip olabilirsiniz?

Mağazalardan satın aldığınız ürün için satış danışmanlarımızdan Genişletilmiş Ek Garanti talep edebilirsiniz. Kasada ödeyeceğiniz yıllara göre belirlenen bedel karşılığında 1, 2 veya 3 yıllık garanti paketlerinden birine, sözleşme sertifikası karşılığında sahip olursunuz. Mağazalarımızdan satın aldığınız ürünler için Genişletilmiş Ek Garanti hizmetimizi ürün ile birlikte satın alabilirsiniz. Ürün satış işlemi gerçekleştikten sonra Genişletilmiş Ek Garanti satın alınamamaktadır.

Genişletilmiş Ek Garanti’nin avantajları

Genişletilmiş Ek Garanti, fatura tarihinden itibaren 1 yıl boyunca geçerli kazaen kırılma ve hırsızlık teminatı sağlamaktadır.

Genişletilmiş Ek Garanti, üretici tarafından verilen parça ve işçilik kaynaklı tüm garanti koşullarına ek olarak, toz, ısı, dahili nemlenme, normal aşınma ve yıpranma ve ani voltaj dalgalanmalarından kaynaklanan arızaları da kapsar. Genişletilmiş Ek Garanti, geniş teknik servis ağı sayesinde hızlı ve sorunsuz bir hizmet sunar.
Türkiye’nin her yerinden 7 gün 24 saat bilgi alabilirsiniz.
Genişletilmiş Ek Garanti sözleşme kapsamında sınırsız sayıda tamiri ücretsiz olarak sunar.
Genişletilmiş Ek Garanti paketinizi ürünün yeni sahibine transfer edebilirsiniz.
Genişletilmiş Ek Garanti 300 TL altındaki ürünler için mağazada anında değiştirme imkânı sunar.
300 TL’nin üstündeki ürünler için, sınırsız tamir hizmeti, ürün onarılamaz ise ücretsiz değişim hizmeti alabilirsiniz.

Genişletilmiş Ek Garanti evinizde servis hizmeti sunar. Tek yapmanız gereken, çağrı merkezimizi aramaktır. Gerekli onarımları yapmak üzere evinize bir servis teknisyeni gönderilecektir. (Bu hizmet taşınamaz ürünleri kapsamaktadır. Kapsam dışı ürünler: Set üstü mikrodalga fırınlar, 21” altında renkli TV’ler, taşınabilir Hi-Fi sistemler ve ev PC’leri vb.) Ürününüzü herhangi bir Teknosa mağazasına getirmeniz durumunda tüm servis işlemleri bizim tarafımızdan takip edilecektir.
Yetkili servis ile kendiniz görüşmek isterseniz tek telefonla uygun servise yönlendirilirsiniz.

MP3/4’ünüz, dizüstü bilgisayarınız, masaüstü bilgisayarınız, cep telefonunuz, kameranız veya dijital fotoğraf makinenizin pil veya bataryaları ile ilgili bir problem yaşamanız durumunda, arızalı pil/batarya paketin geçerlilik süresi boyunca bir (1) defalığına yenisiyle değiştirilebilecektir. Uzaktan kumandanız arızalandıysa, fakat arıza pillerden ya da fiziksel kötü kullanımdan kaynaklanmıyorsa kumandanız paketin geçerlilik süresi boyunca tarafımızdan bir (1) defalığına yenisiyle değiştirilebilecektir.

Genişletilmiş Ek Garanti’nin kapsamı dışında kalan durumlar

Hatalı/kötü niyetli kullanım
Deprem, fırtına, yangın, sel...
Aksesuarlar
Yetkisiz onarım, yanlış kullanım ve tesisattan kaynaklanan sorunlar
Bilgisayar yazılımı/virüsü
Rutin bakım, temizlik, yağlama, düzeltme veya ayarlamalar
Ticari amaçlı kullanımlar
Üretici talimatlarına uyulmaması

Ek garanti, sigorta ettiren sıfatıyla Teknosa’nın Maslak Mahallesi Eski Büyükdere Caddesi No:27 Orjin Maslak Kat 6-7 34398 Sarıyer, İstanbul adresinde ikamet eden AIG SİGORTA A.Ş. ile imzaladığı sözleşme gereğince AIG Sigorta A.Ş. tarafından müşteri lehine sağlanan garanti ve güvenceden, müşterinin sigortalı sıfatıyla ve ek garanti sözleşmesinde belirtilen koşullarla yararlanma hakkı tanımaktadır.