Genel Müdürden Mesaj

Bülent Gürcan

Değerli TeknoSA ve Teknoloji Dostları,

Teknolojiyi herkes için kolay ulaşılabilir hale getirmek amacıyla 2000 yılında çıktığımız yolculuğun, 15’inci yılındayız. Kuruluşumuz, aynı zamanda Türkiye’de organize teknoloji perakendeciliğinin de miladı oldu. Geçtiğimiz 15 yıl boyunca, tüketicilerimizin beklentileri doğrultusunda pek çok ilke imza attık ve sektörde her zaman yeniliklerin öncüsü olmayı sürdürdük.

Türkiye teknoloji perakendeciliğinin uzun soluklu lideri olarak ülkemize, çevremize ve tüm paydaşlarımıza daha fazla değer yaratmak için çalışmalarımıza ilk günkü heyecanla devam ediyoruz.

Bugün, Türkiye’nin 81 ilinde 300’e yakın mağazamız, dijital kanallarımız ve konusunda uzman 3 bin 500’ü aşkın çalışanımızla her zaman sizlerin yanındayız. İhtiyaç duyduğunuz ürün hakkında bilgi paylaşımından başlayıp, sahip olduğunuz teknolojilerin yaşam döngüsü boyunca gerekli olabilecek katma değerli hizmetleri sunuyoruz.

‘TeknoFinans’ çatısı altında geliştirdiğimiz ödeme modelleri ve avantajlı finansman seçenekleri ile teknolojik ürün ihtiyaçlarınıza uygun koşullarla sahip olmanıza öncelik veriyoruz.

Geçen yıl Ardahan, Bingöl, Hakkari ve Şırnak illerinde açılan mağazalarımızla hizmet ağımızı Türkiye’nin 81 iline taşımış ve sektörde önemli bir kilometre taşını hayata geçirmiştik. Tüm illerde TeknoSA mağazasının bulunması, teknolojiye ihtiyaç duyulan her noktada var olmamız açısından ayrı bir öneme sahip.

Her an, her yerde müşterilerimizle buluşmak için mağaza yatırımlarımıza devam ederken, müşteri deneyimini kesintisiz ve kusursuz hale getirmek için çoklu kanal stratejimiz çerçevesinde güçlü adımlar atıyoruz. Teknosa.com, sizlerin ilgisiyle geçen yıl 90 milyondan fazla ziyaretçi ağırladı. Mobil uygulamalarımız 1 yılda 1 milyon kullanıcıya ulaştı. Sokakta, evinizde, bilgisayarınızda, cebinizde, bize ihtiyaç duyduğunuz her yerdeyiz.

Türkiye’nin teknoloji marketi olarak, teknoloji alışverişini kolaylaştırmak, mesafeleri kısaltmak ve ulaşılabilirliği artırmak adına fark yaratan işler üretmeye devam edeceğiz.

Bu yıl sizlerle ilk olarak, teknoloji perakendeciliğinin rotasını değiştirecek yeni mobil iletişim hizmetimizi buluşturduk. “Her Şey Dahil Teknoloji” vaadiyle ayrışan TeknoSA Mobil, cihazdan iletişime teknolojiye dair ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan karşılayabileceğiniz bir hizmetler bütünü… TeknoSA Mobil hattını tercih edenlere TeknoSA’nın sunduğu tüm teknolojilerde önemli fırsatlar da sunuyoruz.

Temmuz ayında ise özel markalı ürünlerimiz TeknoSA Preo P1 model akıllı telefonu ve Pwatch akıllı saati tüketicilerle buluşturduk. Kendi ‘akıllıları’mız ile teknoloji perakendeciliğinde yeni bir devir başlattık.

Öte yandan TeknoSA’nın her zaman ayrıştırıcı yönü olan satış sonrası hizmetlerimizi de yeni teknolojilere göre ve müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda sürekli geliştiriyoruz. TeknoSA Dr. Teknolog çatısı altında teknolojiye hayat veren çözümler sunuyoruz. Yeni ürün ve hizmetlere dönük atılımlarımızı teknolojiyi herkes için erişilebilir kılma felsefesiyle ve teknolojide tek adres olma hedefiyle sürdüreceğiz.

TeknoSA, sadece bugüne ve işine değil geleceğe de değer katmaya odaklı bir organizasyon. Uzun yıllardır, toplumumuzun kültürel ve sosyal yaşamına katkıda bulunmak ve teknoloji konusunda daha bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla eğitim, spor, bilim ve sanat alanındaki birçok aktivitede teknoloji tedarikçisi olarak yer alıyoruz. Ayrıca, “Kadın için Teknoloji” sosyal sorumluluk projemizle, Türkiye’nin çeşitli illerinde ücretsiz bilgisayar kursları vererek kadınları teknolojiyle yakınlaştırmaya destek oluyoruz.

Müşterilerimiz, yatırımcılarımız, çalışanlarımız ve iş ortaklarımızdan aldığımız güçle, teknoloji perakendeciliğinin geçmişini olduğu gibi geleceğini de şekillendirmeyi hedefliyoruz.

Sevgilerimizle,

Bülent Gürcan
TeknoSA Genel Müdürü