Genel Müdürden Mesaj

Bülent Gürcan

Değerli TeknoSA ve Teknoloji Dostları,

Teknolojiyi herkes için kolay ulaşılabilir hale getirmek amacıyla 2000 yılında çıktığımız yolculuğun 16’ıncı yılındayız. Kuruluşumuz, aynı zamanda Türkiye’de organize teknoloji perakendeciliğinin de miladı oldu. Geçtiğimiz 16 yıl boyunca, tüketicilerimizin beklentileri doğrultusunda pek çok ilke imza attık ve sektörde her zaman yeniliklerin öncüsü olmayı sürdürdük.

Türkiye teknoloji perakendeciliğinin uzun soluklu lideri olarak ülkemize, çevremize ve tüm paydaşlarımıza daha fazla değer yaratmak için çalışmalarımıza ilk günkü heyecanla devam ediyoruz.

Bugün, yaygın mağaza ağımız, online ve mobil platformlarımızla her zaman sizlerin yanındayız. İhtiyaç duyduğunuz ürün hakkında bilgi paylaşımından başlayıp, sahip olduğunuz teknolojilerin yaşam döngüsü boyunca gerekli olabilecek tüm katma değerli hizmetleri sizlerle buluşturuyoruz. ‘TeknoFinans’ çatısı altında geliştirdiğimiz ödeme modelleri ve avantajlı finansman seçenekleri ile teknolojik ürün ihtiyaçlarınıza uygun koşullarla sahip olmanıza öncelik veriyoruz.

Her an, her yerde müşterilerimizi yeni teknolojiler ve yeni deneyimlerle buluşturmak için mağaza yatırımlarımıza devam ederken, müşteri deneyimini kesintisiz ve kusursuz hale getirmeye imkan tanıyan çoklu kanal stratejimiz çerçevesinde güçlü adımlar atıyoruz.

Teknoloji alışverişinde rehber, referans noktası niteliğindeki teknosa.com, sizlerin ilgisiyle geçen yıl 115 milyondan fazla ziyaretçi ağırladı. Mobil uygulamalarımızın indirilme sayısı 1,5 milyonu buldu. Sokakta, evinizde, bilgisayarınızda, cebinizde, bize ihtiyaç duyduğunuz her yerdeyiz.

Teknolojide “Tek Adres” olma hedefiyle, ürün, hizmet ve çözümü bir arada sunmak üzere yeni atılımlar gerçekleştiriyoruz.

2015 yılında sizlerle ilk olarak, teknoloji perakendeciliğinin rotasını değiştirecek yeni mobil iletişim hizmetimizi buluşturduk. “Her Şey Dahil Teknoloji” vaadiyle ayrışan TeknoSA Mobil, cihazdan iletişime, teknolojiye dair ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan karşılayabileceğiniz bir hizmetler bütünü… TeknoSA Mobil hattını tercih edenlere TeknoSA’nın sunduğu tüm teknolojilerde önemli avantajlar sunuyoruz. 2016 Haziran ayından beri de, TeknoSA Mobil’de mobil iletişim hizmetine ek olarak; müşterilerimize TeknoSA Mobil faturaları üzerinden istediği telefonu taksitle TeknoSA’dan alma imkanı sunmaya, diğer bir deyişle temlikli cihaz satışına başladık.

2015 yılı Temmuz ayında ise kendi ‘akıllıları’mız ile teknoloji perakendeciliğinde yeni bir devir başlattık. TeknoSA Preo P1 özel markalı akıllı telefon ve Pwatch akıllı saat, teknoloji perakendeciliğinde bir ilk oldu. TeknoSA Preo ailesini yeni ürünlerle genişletmeye devam ediyoruz. Bilgiye erişimi kolaylaştıran, kesintisiz iletişim ve nesnelerin interneti döneminde daha iyi bir yaşam vaat eden akıllı ürünlerin, giyilebilir teknolojilerin Türkiye’de herkese erişmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Öte yandan TeknoSA’nın her zaman ayrıştırıcı yönü olan satış sonrası hizmetlerimizi de yeni teknolojilere göre ve müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda sürekli zenginleştiriyoruz.

TeknoSA Dr. Teknolog çatısı altında teknolojiye hayat veren, ürünlerin ömrünü uzatan çözümlerimiz var.

Hayata geçirdiğimiz “Bağlantılı Mağaza” projemizle de “müşteriye özel mağaza” deneyimi devrini başlattık. Tüm mağazalarımızı, 10 binlerce ürün çeşidini ve mağaza çalışanlarımızı birbirine bağladık. Satış danışmanlarımız ellerindeki zengin içerikli tabletler aracılığıyla müşterilerimizi daha iyi tanıyarak daha etkili ve özel hizmet sunuyor.

Sektörde ilkleri hayata geçirirken, hem müşterilerimizin ihtiyaçlarına dönük derinleşmeyi hem de daha fazla müşteriye ulaşmayı amaç ediniyoruz. Son olarak dünyanın en değerli eğlence markası The Walt Disney Company ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğimiz kapsamında, shop in shop (mağaza içi mağaza) formatında, 300’den fazla Disney Collection ürün çeşidi seçili mağazalarımızda yerini almaya başladı. Disney Collection, ABD ve Meksika’dan sonra ilk kez TeknoSA ile Türkiye’de olacak. Bu atılım 2 yaşından itibaren çocuklarla buluşmamızı sağlaması ve tüm ailenin deneyim, eğlence merkezi olma anlayışımızı güçlendirmesi bakımından çok önemli.

TeknoSA, sadece bugüne ve işine değil geleceğe de değer katmaya odaklı bir organizasyon. Uzun yıllardır, toplumumuzun kültürel ve sosyal yaşamına katkıda bulunmak ve teknoloji konusunda daha bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla eğitim, spor, bilim ve sanat alanındaki birçok aktivitede teknoloji tedarikçisi olarak yer alıyoruz. Ayrıca, “Kadın için Teknoloji” sosyal sorumluluk projemizle, Türkiye’nin çeşitli illerinde ücretsiz bilgisayar kursları vererek kadınları teknolojiyle yakınlaştırmaya destek oluyoruz.

Müşterilerimiz, yatırımcılarımız, çalışanlarımız ve iş ortaklarımızdan aldığımız güçle, teknoloji perakendeciliğinin geçmişini olduğu gibi geleceğini de şekillendirmeyi hedefliyoruz.

Ülkemizin potansiyeline, genç nüfusumuzun dinamizmine ve teknoloji dönüşümüne olan inancımızla tüm sektör için değer yaratacak yatırımlarımızı sürdüreceğiz.

Sevgilerimizle,

Bülent Gürcan
TeknoSA Genel Müdürü